Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

zecik40

New member
Witam, też sie kierowałem tym forum i zakupiłem ps50c550 i wszystko (prawie) jest ok , co do buczenia ja nie słysze ,nie ma , skoki jasności też brak, trafiłem na "cud" :) model z lipca 2010 ale, mam jedno ale ,mianowicie: komputer stacjonarny z win 7 , modem thomson twg850-4u podarowany od UPC no i c550 , po podłączeniu KABLEM ( sieciówką ) TV z modemem jest tak: w tv sieć ustawiona na auto i wszystko łyka ładnie ,test sieci - all ok ,w kompie po instalacji i uruchomieniu "samsung pc share manager " po 1 program się bardzo długo uruchamia, jak się uruchomi to zrobienie czego kolwiek wymaga dużej cierpliwości , np: chcę udostępnić plki po kliknięciu musze czekać około 4 minut , a potem wyskakuje komunikat "włącz serwer" a serwer włączony , prosze o pomoc jak korzystać , jak podłączyc , jak ustawic to wszystko żeby obejrzeć film z kompa , będę wdzięczny , bo przekopałem już troszeczke różnych for i nic
 

Blowy

New member
Jeszcze jedną rzecz zauważyłem i nie wiem czy plazmy mają to do siebie bo do tej pory miałem tylko LCD. Chodzi o to,że jasne sceny np. reklamy na których dominuje biel są przyciemnione. Natomiast w scenach gdzie jest różnorodność kolorów wszystko jest ok. To jest ten efekt opisywany przez was jako skoki jasności ? Próbowałem to zmienić w ustawieniach ale za bardzo nie pomogło, tryby eco powyłączane.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Przy okazji przepisy kreują inną ważną zasadę, która może ułatwiać życie konsumentom: w razie stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od jego wydania domniemywa się, że istniała ona już w chwili zakupu. Niezgodność towaru z umową pozwala się konsumentowi domagać albo nieodpłatnej jego naprawy, albo jego wymiany na nowy. Celem obu czynności jest doprowadzenie do zgodności produktu z umową. Wybór należy do konsumenta.
Sprzedawca po otrzymaniu wniosku o wymianę lub naprawę towaru nie ma już w zasadzie wyjścia. Jeśli nie odpowie na żądanie konsumenta w ciągu 14 dni kalendarzowych (NIE roboczych), to przyjmuje się, że uznał żądanie za uzasadnione. Pozostaje mu dostarczyć produkt do naprawy i wymiany. Zgodnie z przepisami sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez konsumenta na demontaż, dostarczenie, robociznę, materiały oraz ponowne zamontowanie i uruchomienie wadliwego urządzenia. Oczywiście sama naprawa lub wymiana produktu nie może trwać miesiącami. Przepisy mówią o odpowiednim okresie, biorąc pod uwagę rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Gdy naprawa lub wymiana nie jest możliwa albo wymaga nadmiernych kosztów, klientowi pozostaje już tylko domagać się obniżenia ceny lub zwrotu pieniędzy, czyli odstąpienia od umowy to znaczy ZWROTU TV DO SPRZEDAWCY(jeżeli wada towaru nie jest istotna, konsument nie może odstąpić od umowy).Wada jest tak poważna i wkurzająca, że jak ktoś ją pierwszy raz zobaczy będzie widział ZAWSZE.
Wszystko ladnie, pieknie, ale jesli sie podaje przepisy to i powinno sie podac ich podstawe.
Dz.U. , paragraf itd.

Co do niestabilnej czerni to wystepuje ona powszechnie też w Panasonicach G20 tak przez Ciebie chwalonych, przykład z tego samego forum: YouTube - Panasonic plasma G20 - Floating Blacks
Nie chce tu wychodzić na obrońce Samsunga bo ta wada też mnie osobiscie do niego zniechęca ale to nie jest problem tylko tej firmy.
Ten filmik nie pokazuje nic konkretnego. Rowniez na swoim CRT moge zaslonic prawie caly ekran i pokazac ze migocze. Nie wiadomo co jest puszczone w tle.
 

mzeromski

Member
witajcie. czy może każdy z nas powymieniał by się ustawieniami jakie używa przy naszym telewizorku ( c550 ) tak żeby wspólnie dojść do jak najlepszego obrazu przy róźnych podłączonych rzeczach : obraz sd, obraz hd , konsola. mógłby ktoś udostepnić swoje ustawenia bo ja nie mogę dojść do ładu ztym żeby było pięknie :D
 

zwierzak07

New member
Samsung zakupiony i co do brzęczenia to jednak wystepuje.
Slychac to dobrze jak sie wlaczy jakas ochrone matrycy jak przelatuja białe i czarne pasy czy jakos tak.

Ale mam z nia jeszcze inny problem podlaczylem laptopa przez DVI i obraz jest ale nie ma dzwieku.

I mam jeszcze odnosnie ustawien obrazu na poczatku uzytkowania .Wszystko mam na 50 % tylko kontrast na jakis 90% czy tak moze byc ???
 

Ermac

New member
Kupiłem telewizorek ok. miesiąc temu, generalnie jestem zadowolony, żadnego buczenia czy migania nie stwierdziłem ale powidoki nawiedzają mnie cały czas (widoczne tylko na ciemnym tle) chyba mam już schizę ;)
Telewizor użytkuję może z 2-3h dziennie do kablówki i gry na PS3 - god of war 3 (ustawienia obrazu standardowe) i mimo braku HUD'a podczas biernej rozgrywki (pojawia się tylko podczas walki) wypala mi się lekko znaczek ładowania klingi olimpu w prawym dolnym rogu - jedyny element którego nie usuwa przewijanie. Póki co też widoczny tylko na ciemnym tle. Zobaczymy co będzie dalej:)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Samsung zakupiony i co do brzęczenia to jednak wystepuje.
Slychac to dobrze jak sie wlaczy jakas ochrone matrycy jak przelatuja białe i czarne pasy czy jakos tak.
jeśli to tak głosne jak u mnie to nie da ci spokojnie oglądać tv....


I mam jeszcze odnosnie ustawien obrazu na poczatku uzytkowania .Wszystko mam na 50 % tylko kontrast na jakis 90% czy tak moze byc ???

Niektórzy doradzają przez pierwsze 200-300h ustawić kontrast na max 50 ale to całe docieranie to dla mnie bzdura i sam ogladałem tak jak mi obraz pasował. Z tego co pamietam to też coś koło 90 (kontrast), jasnosc koło 80, podswietlenie 18-20.
 

cactusek

New member
Bez reklam
jasne że tak.. kumpel ma panasa wersje s20 i działa spoko. a ojciec nie dawno kupił podstawowego Lg bez żadnych udziwnień i działa tak samo. więc na pewno w wersjach nowszych i lepszych też będzie chodzić..

no patrz a tu kolega pisze o panasie S20, że jednak po optyku nie potrafi puścić nic wiecej jak stereo jesli sygnał wejściowy wchodzi po hdmi:
Jedyne co, jak na razie, mi przeszkadza, to to, że gdy puściłem po HDMI sygnał 1080p z laptopa z dźwiękiem w AC-3 (6 kanałów) to przez wyjście optyczne TV na kino domowe leci tylko cyfrowe stereo
Przeszukałem menu, instrukcję i nie znalazłem możliwości sterowania rodzajem wypuszczanego sygnału audio...
Czy coś przeoczyłem, czy rzeczywiście dźwięk w DD 5.1 puszczany jest tylko podczas korzystania z DVB-T/C (zapewne jeśli kanał to oferuje)/karty SD??

Wiec chyba jednak ja miałem racje.
 
Ostatnia edycja:

salo5

New member
Witam!

Mam ten TV od jakiegoś czasu i docieram.
Niestety, jak tylko oglądam coś, gdzie logo jest do bani (np. TVN) to widać na TV wypalanie.

TV ma przebieg około 150-200 godzin.
Czy to wypalanie, wogóle kiedykolwiek zniknie?
Bo w moim PS42B430 nie ma tego problemu, ale TV ma około 1000 godzin przebiegu. Mogę oglądac TVN24 z paskiem przez 2 dni i nic nie zostaje.

Co do buczenia, to jest ono okropne! Słychać aż uszy bolą. Jak skonczy się gwarancja to trafo zaleje w zywicę. Może coś pomoże.

Zmiany jasności zauważyłem na HDMI1.

Ogólnie mimo, że podoba mi się design., to chyba natępny TV będzie plazma Panasonica.

Pozdrawiam!
 

cactusek

New member
Bez reklam
Sprobuj zglosic to buczenie na serwis gwarancyjny, to nic nie kosztuje a może coś poprawią. Trudno sie do tego dzwieku przyzwyczaić.
 
Do góry