Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

cactusek

New member
Bez reklam
Transformatorow nie stosuje sie w telewizorach od dwudziestu lat, to moze byc jakas cewka lub cos w tym stylu.

Dzisiaj konczy sie promocja "system zwrotu kasy", ciekawe czy dadzą coś nowego.
W sumie już chciałem skorzystać ale w moim sklepie mieli już tylko drogie kina domowe i nie oplacało sie brać.
 
Ostatnia edycja:

mzeromski

Member
witajcie. czy wie ktoś gdzie ten telewizorek teraz kupię najrtaniej ??
jestem już na niego zdecydowany szukam tylko sklepu dzie by było najtaniej. jestem z pod warszawy :)
 

mzeromski

Member
Witam.
Jeśli sygnal puścisz przewodem HDMI to na wyjściu optycznym uzyskasz jedynie stereo. Aby na tym wyjściu uzyskać DD lub DTS sygnał musi być dostarczony przez wejście USB (np.dysk HD) lub DLNA. Sygnał np z DVD czy tunera SAT musisz podłączyć bezpośrednio do kina domowego jeśli chcesz mić DD, DTS.
Pozdrawiam


kupilem ten telewizorek i dopiero po zakupie zauważyłem że tak to działa.. moim zdaniem lipa straszna.. w Lg przechodzi elegancko dd i dts z ps3 i tunera sat do amplitunera przez wejscie w telewizorze. samsung dal dupy strasznie. moze by do serwisu napisac zeby zrobili jakąś poprąwkę w aktualizacji czy coś.. bardzo by było fajnie..
przyłączcie się do mojej prośby i piszcie do samsunga..
 

darek5431

New member
Transformatorow nie stosuje sie w telewizorach od dwudziestu lat, to moze byc jakas cewka lub cos w tym stylu.

Witam.
Niestety nie masz do końca racji. Jest tam przetwornica. (o to nic innego jak kilka transformatorów).

PS50c550 posiadam już około miesiąca, niestety oprócz dokuczliwego bzyczenia występuje w nim także usterka z poprzedniego modelu (zmiana poziomu jasności). Przy oglądaniu finału ligi mistrzów na N-ce było to bardzo widoczne :x.

Pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie czemu te migotania jasnosci zauwaza bardzo mało ludzi. Moze to wada tylko pojedynczych egzemplarzy i trzeba to reklamować ?
Wiele osob twierdzi ze nie widzi żadnego migotania mimo wpatrywania się w ekran w materiał przy ktorym powinno wystąpić.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
A jak wygląda sprawa napisów z USB? Tak samo jak w C430, że Tv nie odczytuje polskiej czcionki? Dziwi mnie to, gdyż modele "B" świetnie sobie z tym radziły.
 

rooland

New member
Np u mnie, nie mogę znaleźć i spotkać tej automatycznej zmiany jasności. Albo ona akurat u mnie nie jest tak widoczna albo w ogóle mi nie przeszkadza i nie zwracam na nią uwagi. Rozjasnienia i ściemnienia widziałem tylko jak była włączona funkcja ECO coś tam. Bzyczenie niestety tez czasami mi przeszkadza ... :/
 

bronx99

Member
A jak wygląda sprawa napisów z USB? Tak samo jak w C430, że Tv nie odczytuje polskiej czcionki? Dziwi mnie to, gdyż modele "B" świetnie sobie z tym radziły.

Czyta polskią czcionkę ale należy zmienić w trakcie filmu z USB z napisami kodowanie w ustawieniach napisów w TV.
 

razorjack

New member
hej!

już byłem prawie zdecydowany na PS50C550, ale widzę że potrafi brzęczeć ?
to może najlepszą opcją jest kupno w sklepie internetowym, a potem w ciągu 1-2tyg. można go oddać bez podania przyczyny ? :)

czy ktoś porównywał te plazmy z nowymi LCD samsunga ? np. LE46C550 ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
a ogladasz tv w srodku nocy przy absolutnej ciszy? Bo ja nie mogę stwierdzic zeby te wszystkie plazmy były głosniejsze od starych crt. Moj CRT Grundig jest 3 razy glosniejszy od plazmy i jakos mi to nie przeszkadza.
 

tHe_mRuWa

New member
hej!

już byłem prawie zdecydowany na PS50C550, ale widzę że potrafi brzęczeć ?
to może najlepszą opcją jest kupno w sklepie internetowym, a potem w ciągu 1-2tyg. można go oddać bez podania przyczyny ? :)

tylko wez pod uwage ze kurier skubnie cie na minimum 100zl + sklep kosztow przesylki ci nie zwroci - wiec takie "rozmyslenie sie" moze cie spokojnie 200zł kosztowac...
 

razorjack

New member
mi odpowiadasz? :)

a no czasem oglądam w nocy (ale nadal wolę jakieś światło mieć włączone, co by kontrast za duży nie był) no i oglądam z dźwiękiem :)
 

razorjack

New member
byłem dziś w sklepie, ale ciężko było porównać TV :/ obraz puszczony jakiś marny SD (jakaś reklamowa stacja?) - ohyda.
ale mogę przyjść z filmami na USB.

zatem prośba, czy ktoś może na swoim samsungu (seria c550) sprawdzić czy oba te filmy są odtwarzane ?

to dwa dynamiczne filmy (sporty wodne)

1280x720
Jaws Highlights - Jan 17th, 2010 on Vimeo
(po zalogowaniu się można ściągnąć w formacie quicktime - mov)

1920x1080
http://manera2.f-onekites.com/downlo...glish_FULL.mp4

ew. jakieś inne na testy polecacie ?
 

dukini

New member
tylko wez pod uwage ze kurier skubnie cie na minimum 100zl + sklep kosztow przesylki ci nie zwroci - wiec takie "rozmyslenie sie" moze cie spokojnie 200zł kosztowac...

Dowiadywałem się w firmach kurierskich i transport plazmy 50 cali odbywa się na palecie. Dla osób prywatnych, które nie mają stałych umów z tymi firmami koszt takiej usługi przekracza 300 zł. Opcja zakupu w sklepie internetowym i potem ewentualnego zwrotu w ciągu 7-10 dni jest więc przy takich kosztach mało opłacalna. Do tych 300 zł dolicz jeszcze 100 zł jakie zapłacisz przy zakupie tv. Razem jesteś więc w plecy ponad 400 zł. Sklepy więc pewnie nie narzekają na nadmiar zwracanych tv. Rozwiązaniem jest zakup w sklepie, który ma siedzibę w miejscowości w której mieszkasz. Sam zakup może wyjść trochę drożej, ale ewentualny zwrot będzie bez kosztów. Uważać trzeba na Neo24. Mają punkty odbioru w różnych miastach, ale zwroty przyjmują tylko we Wrocławiu, więc tam trzeba przesłać kurierem tv za oczywiście 300 zł. Dobrze dopytać przed zakupem o takie sprawy, żeby potem się nie wkurzać.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Daj spokoj, jakie 300zł? Możesz spokojnie wysłać paletę za ok 50zl a nawet mniej.
Tutaj przykład: http://kurierem.pl i wpisz sobie palete do 40kg.
Poza tym kto każe zwracać kurierem, już chyla lepiej wziąść kupić bilet na pociąg i oddać samemu, nawet jak mamy pecha i mieszkamy na drugim koncu kraju to nie bedzie nas to kosztować więcej niż 100zl.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
wada - niepożądane zmiany jasności i kontrastu

Transformatorow nie stosuje sie w telewizorach od dwudziestu lat, to moze byc jakas cewka lub cos w tym stylu.

Witam.
Niestety nie masz do końca racji. Jest tam przetwornica. (o to nic innego jak kilka transformatorów).

PS50c550 posiadam już około miesiąca, niestety oprócz dokuczliwego bzyczenia występuje w nim także usterka z poprzedniego modelu (zmiana poziomu jasności). Przy oglądaniu finału ligi mistrzów na N-ce było to bardzo widoczne :x.

Pozdrawiam.

Zastanawia mnie dla czego wszyscy użytkownicy modeli samsunga serii B a teraz okazuje się, że serii C żyją z poważną wadą w swoim tv ??
Przeczytajcie poniższa wklejkę z tematu Seria B, poziom czerni, automatyczne zmiany jasności
Roszczenie do sprzedawcy Kto ma dosyć borykania się z wadą niepożądanych zmian jasności w swoim telewizorze powinien wystąpić do sprzedawcy z wnioskiem o naprawę lub wymianę tv. NIE KORZYSTAĆ Z KARTY GWARANCYJNEJ.Na razie nie kontaktować się z serwisem.To inna forma dochodzenia praw konsumenta.Trzeba mieć film na którym są nagrane wadliwie przetwarzane sceny. Dysponuję takowym.
Przy okazji przepisy kreują inną ważną zasadę, która może ułatwiać życie konsumentom: w razie stwierdzenia niezgodności towaru z umową przed upływem sześciu miesięcy od jego wydania domniemywa się, że istniała ona już w chwili zakupu. Niezgodność towaru z umową pozwala się konsumentowi domagać albo nieodpłatnej jego naprawy, albo jego wymiany na nowy. Celem obu czynności jest doprowadzenie do zgodności produktu z umową. Wybór należy do konsumenta.
Sprzedawca po otrzymaniu wniosku o wymianę lub naprawę towaru nie ma już w zasadzie wyjścia. Jeśli nie odpowie na żądanie konsumenta w ciągu 14 dni kalendarzowych (NIE roboczych), to przyjmuje się, że uznał żądanie za uzasadnione. Pozostaje mu dostarczyć produkt do naprawy i wymiany. Zgodnie z przepisami sprzedawca ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez konsumenta na demontaż, dostarczenie, robociznę, materiały oraz ponowne zamontowanie i uruchomienie wadliwego urządzenia. Oczywiście sama naprawa lub wymiana produktu nie może trwać miesiącami. Przepisy mówią o odpowiednim okresie, biorąc pod uwagę rodzaj towaru i cel jego nabycia.
Gdy naprawa lub wymiana nie jest możliwa albo wymaga nadmiernych kosztów, klientowi pozostaje już tylko domagać się obniżenia ceny lub zwrotu pieniędzy, czyli odstąpienia od umowy to znaczy ZWROTU TV DO SPRZEDAWCY(jeżeli wada towaru nie jest istotna, konsument nie może odstąpić od umowy).Wada jest tak poważna i wkurzająca, że jak ktoś ją pierwszy raz zobaczy będzie widział ZAWSZE.


Test migotania dla PS50B550/51 - seria B /C/ W związku z tym, że film (format DVD) który nagrałem obrazujący problem migotania w PS50B550/51 jest dosyć obszerny, ok 2,58 GB. a nie chcę go dzielić i wycinać fragmentów które obrazują błędy przetwarzania TV, bo okazuje się, że plik potrafi mieć inne wartości po wycinaniu i równocześnie TV inaczej go odczytuje.Nie będzie umieszczony w sieci. Zgłaszajcie się do mnie na privat. Zainteresowanym prześlę na podany adres płytkę w formacie dvd z opisem w minutach fragmentów gdzie tv z wadą mruga niczym zepsuta żarówka. Materiał ma ok.60 minut.Nagrany jest z programu TVP2. Przez 1 godz. można zauważyć ok. 12 fragmentów niepoprawnej pracy TV.Błędy są doskonale widoczne na trybie FILM telewizora (największe spektrum kolorów) z całkowitym 100% dopasowaniem geometrii obrazu.Na mój adres należy przesłać list z kopertą bąbelkową z waszym adresem,czystą płytę dvd i znaczek jak na list. Może w Waszym egzemplarzu wszystko jest ok. Ja jednak bardzo wątpię. Samsung olewa klientów nie tylko w Polsce. W Anglii, Hiszpanii, Szwecji oraz Australii ludzie opisują szeroko problem na własnych forach internetowych. Mojego tv nie odebrałem z serwisu. Żądam zwrotu gotówki.Serwis nie ma procedury naprawczej. A cała seria B jest sprzedawana a wadą. Teraz czytam, że kolejni klienci serii C są raczeni zepsutą niespodzianką ... Można żyć ze spieprzonym telewizorem tylko PO CO ??? Pamiętajcie, że kupiliście sprzęt sporej wartości. Można przeżyć zakup zepsutego jogurtu w sklepie ale moim zdaniem zepsute tv to coś trochę innego.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Nikt ci nie uzna tego filmu bo to materiał stworzony przez ciebie. Chyba że puscisz go na innych (wielu) telewizorach i na nich nie bedzie efaktu. Ale nie sądze żeby to przeszło. Sądze ze trzeba pokazywać to na jakims oryginalnym dvd lub prosto z satelity a to nie jest takie łatwe do złapania.
 

SULIx

Member
Wada serii PS50B550/51 i serii C

Napisałem, że materiał jest nagrany z bieżąco emitowanego filmu TVP 2. NIE jest stworzony przeze mnie ani w żaden sposób preparowany. Celowo go nie wycinałem. Na innych telewizorach o poprawnych parametrach wada nie występuje. Serwis to sprawdził.Obok mają salon z telewizorami.Wada Samsunga serii B jest ewidentnie widoczna w około 12 scenach. Serwis Samsunga po dwóch tygodniach i wymianie poglądów z centralą uznał, że efekt jest widoczny.Defekt nazwali efektem...Bo nie chcą stawiać chlebodawcy w Warszawie w złym świetle. Przesłali taką informację do Samsung Polska. Technik stwierdził w rozmowie ze mną, że nie są wstanie poprawić błędów popełnionych przez inżynierów Samsunga. Możliwe, że film można wypożyczyć i wada będzie widoczna również w oryginalnie nagranym DVD.Ten film to "FATUM-DARK WATER" z Jennifer Lynn Connelly. Mroczny thriller z duża ilością ciemniejszych scen.Nie ma to jednak znaczenia czy oryginał będzie przetwarzany przez tv z błędem czy bez. Wszyscy spostrzegawczy użytkownicy Samsunga widzą ewidentną usterkę w wielu scenach z różnych źródeł w tym nawet z blu-ray.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Oni w takim przypadku zawsze moga sie tlumaczyć tym że winna jest jakość nagrania albo sygnału a nie telewizora dlatego zawsze trzeba mieć oryginalny materiał typu dvd czy BR.
Swoją droga jakie to dziwne że problem jest tak poważny (według ciebie) a tak mało osób go zauważa a prawie nikt nie reklamuje.
Ja sam nigdy nie zauważyłem tego na Samsungu ale też nie mam go w domu żeby potestować na konkretnym materiale.
 

darek5431

New member
Oni w takim przypadku zawsze moga sie tlumaczyć tym że winna jest jakość nagrania albo sygnału a nie telewizora dlatego zawsze trzeba mieć oryginalny materiał typu dvd czy BR.
Swoją droga jakie to dziwne że problem jest tak poważny (według ciebie) a tak mało osób go zauważa a prawie nikt nie reklamuje.
Ja sam nigdy nie zauważyłem tego na Samsungu ale też nie mam go w domu żeby potestować na konkretnym materiale.

Witam.
Problem jest i to bardzo widoczny. Dużo osób nie reaguje bo nie zdaje sobie sprawy że migoczący obraz nie wynika z jakości odtwarzanego materiału tylko z powodu telewizora. Migotanie jest bardzo widoczne na Telewizji N. Szczególnie na programach HD. Naprawdę nie trzeba być spostrzegawczym żeby to zobaczyć.
Problemu nie widzę przy zwykłym sygnale z kablówki.
Podczas oglądania meczu ze znajomymi na NsportHD (5 osób) wszyscy to zauważyli mimo że wcześniej nic nie wiedzieli o problemie. (po 10 minutach pytali "co ten obraz tak miga" jako przyczynę upatrywali sygnał, nikomu nawet do głowy nie przyszło że może to być wina telewizora, migotanie występowało nie 12 razy w godzinie tylko (zeby nie przesadzać) kilka razy na minutę).
Jak podłączyłem zwykły tv crt to problemu nie ma.

Jest to ewidentny błąd telewizora, nie chciałbym nikogo załamywać, ale wcześniej czy później każdy to zauważy.
Mi to bardzo przeszkadza, tylko wizja zwrotu i całej tej procedury sprawia żę narazie myślę co z tym fantem począć............:x
Pozdrawiam
Pozdrawiam.
 
Do góry