Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

rooland

New member
Pewnie można czekać w sumie w nieskończoność bo na bank nie będzie tak że każdy z użytkowników będzie zadowolony w 100% :) ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV. Jego obrazu, z jego czerni czy z jego możliwości. Przed zakupem owszem były różnego typu wątpliwości ale po pierwszych kilku godzinach przez TV już ich nie mam bo uważam że wybrałem najodpowiedniejszy model z tej kategorii cenowej. Oczywiście 3,5 tyś piechota nie chodzi ale jakbym miał wybierać jeszcze raz to bym tego samego kupił :)
 

rafalost

New member
Coś jest jednak na rzeczy ...

Pewnie można czekać w sumie w nieskończoność bo na bank nie będzie tak że każdy z użytkowników będzie zadowolony w 100% :) ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego TV. Jego obrazu, z jego czerni czy z jego możliwości. Przed zakupem owszem były różnego typu wątpliwości ale po pierwszych kilku godzinach przez TV już ich nie mam bo uważam że wybrałem najodpowiedniejszy model z tej kategorii cenowej. Oczywiście 3,5 tyś piechota nie chodzi ale jakbym miał wybierać jeszcze raz to bym tego samego kupił :)

Wiesz rooland, każdy chce wybrać optymalnie. Wiadomo, że za tą kasę "mercedesa" nie kupisz i musisz się liczyć z pewnymi ustępstwami jakościowymi. Kumpel ma wcześniejszy B550 i faktycznie kiedy oglądamy film np. na Comedy Central (SD z Polshitu) i w jego trakcje pojawia się pasek z zajawką kolejnego serialu to obraz na tę chwilę jaśnieje > pasek/zajawka znika = ciemnieje. Jest to naprawdę wkurzające. Podobnie rzecz się ma przy oglądaniu filmów z napisami, ale już nie tak drastycznie jak na sygnale TV. Pytanie, czy ci to przeszkadza, czy nie? Mnie osobiście by to doprowadziło do szału :x
 

cactusek

New member
Bez reklam
Pytanie do wlascicieli samsunga 50 cali. Chce kupic własnie C550 lub C530. Czy zdarza sie wam ogladac z 2m i czy z tej odleglosci tv nie bedzie za duzy. Zwykle ogladam z 2,8m ale czasem bedzie to wlasnie około 2m i boje sie wielkosci. U rodzicow ogladam 42cale z 2m i jest ok ale samsung nie robi FHD 42 calowych. Najchetniej pasowalby mi 46 ale też nie ma. Warto sie przejmować tą wielkoscią? 30% czasu bede ogladał z 2m a 70% z 2,8m.
 

rooland

New member
Wiesz rooland, każdy chce wybrać optymalnie. Wiadomo, że za tą kasę "mercedesa" nie kupisz i musisz się liczyć z pewnymi ustępstwami jakościowymi. Kumpel ma wcześniejszy B550 i faktycznie kiedy oglądamy film np. na Comedy Central (SD z Polshitu) i w jego trakcje pojawia się pasek z zajawką kolejnego serialu to obraz na tę chwilę jaśnieje > pasek/zajawka znika = ciemnieje. Jest to naprawdę wkurzające. Podobnie rzecz się ma przy oglądaniu filmów z napisami, ale już nie tak drastycznie jak na sygnale TV. Pytanie, czy ci to przeszkadza, czy nie? Mnie osobiście by to doprowadziło do szału :x

Przecież doskonale to rozumiem, że to nie są małe pieniądze i inwestowane na kilka lat więc trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw. Co do tego rozjaśniania i ściemniania to ja tego nie zauważyłem, możliwe że akurat w tym "C" zlikwidowali to, bądź jest to jakoś inaczej sensowniej zrobione. Ja coś takiego zauważyłem gdy włączyłem funkcje ECO (jakieś tam coś do oszczędzania prądu niby) i rzeczywiście czasami się rozjaśniał a czasami ściemniał, lecz po wyłączeniu tej opcji ciągle jest identycznie rozjaśniony (wg moich ustawień). Postaram się na to zwrócić uwagę i jeżeli coś takiego zauważę to napiszę.

Co do obsługi DTS to działa już w 100%. Wcześniej mi przerywał jak oglądałem film po LAN-ie. Dzisiaj przyszedł dysk, zgrałem wszystko na niego, podłączyłem i się mega ucieszyłem. Podłączyłem do amplitunera (optykiem) i film który wcześniej się zacinał dzwiękowo cały czas (mowa o Avatarze) teraz idealnie działał :) Więc wszystko jest ok. I jak dla mnie w tym momencie ten telewizor wad już nie posiada (jak na tą chwilę).

Co do odległości oglądania niestety ja zawsze ogladam 3-4 metry od tv i jest ok. Możliwe że jak będziesz miał bliżej to rzeczywiście będzie za duży troszkę, ale za to będziesz widział wszystkie szczegóły filmu HD :):). Filmy HD powinno się oglądać w miare z bliskiej odległości.

Pozdrawiam
 

rafalost

New member
rooland powiedz jeszcze jaki masz sygnał TV (n-ka, polshit, kabel, ...)? Bo podobno to ewentualne ściemnianie/rozjaśnianie strasznie na n-ce widać było w B-serii, a ja się przymierzam właśnie do takiego tandemu (n-ka + PS50C550) :)
 

rooland

New member
Cyfre + mam i to nie przez oryginalnych ich dekoder tylko przez Fergusona :)
a i jeszcze mam podstawowe kanały typu tvp1,tvp2,tvn,polsat,tv4 z normalnej anteny na dachu :p i to i to jest ok :)
 

honki

New member
[...] chciałbym ponowić pytanie na temat czerni i problemów opisywanych w serii B. Proszę osoby które już kupiły o zwrócenie uwagi i szczere opisanie tego problemu.

Flicker - Samsung Plasma TV FAQ
(..z tematu Seria B, poziom czerni, automatyczne zmiany jasności )

Kawał elektroniki montowany w 2009 roku w telewizorach PS50xxxx szwankuje.
Wyjaśniałoby to dlaczego inne egzemplarze PS50xxxx wyprodukowane w 2010 problemu nie mają i dlaczego pozostałe modele 2010 też są raczej zdrowe.

Jeżeli ktoś chce się upewnić - linki do filmów testowych (z tematu przytoczonego powyżej):
Rozjaśnianie pomiędzy 11 a 16 sekundą filmu (zbliżenie Jacka Bauera), tylko dla próbek 24/50fps, 60fps jest w porządku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/508198-post34.html

Błąd, jeżeli występowałby, jest moim zdaniem łatwo zauważalny i sądzę, że ktoś by to już zgłosił :)

Dla wszystkich użytkowników C550 - miłego oglądania :)
 

honki

New member
Ciekawe podsumowanie B550 vs C550, niestety googletłumaczone z hiszpańskiego na angielski

Google Translate

(należy poszukać Comparison: Plasma vs Samsung PS50B550T4W PS50C550)

Można też wybrać język polski ale nie jest wtedy tłumaczona cała strona (przynajmniej u mnie..).

Yay, problem zmiany jasności wydaje się być w mniejszym stopniu ale nadal aktualny. Test na tamtej stronie (czarnobiały avi).

Autor tego hiszpańskiego testu dodaje jeszcze:

Difference in Samsung Plasma models PS50B550 - Page 2 - AVForums.com
 
Ostatnia edycja:

rafalost

New member
Ciekawe podsumowanie B550 vs C550, niestety googletłumaczone z hiszpańskiego na angielski

Google Translate

(należy poszukać Comparison: Plasma vs Samsung PS50B550T4W PS50C550)

Można też wybrać język polski ale nie jest wtedy tłumaczona cała strona (przynajmniej u mnie..).

Yay, problem zmiany jasności wydaje się być w mniejszym stopniu ale nadal aktualny. Test na tamtej stronie (czarnobiały avi).

No właśnie tego się obawiam ... Wstrzymam się jeszcze parę tygodni z bólami i poczekam na więcej opinii. W rachubę wchodzi jeszcze LG50PK760 jak by co:smile: Tyle że droższy:x
 

SULIx

Member
Widzę, że kolega honki ;) podobnie jak ja nie odpuszcza tematu niepożądanych zmian jasności w niektórych sytuacjach ciemnych i szarych scen. Nasze nowe i gwarancyjne B550/51 są lub będą serwisowane. Nie chciałbym psuć dobrych humorów szczęśliwych posiadaczy serii "C" ale spotkałem opinie jak tutaj Difference in Samsung Plasma models PS50B550 - Page 2 - AVForums.com że problem flicker nie został rozwiązany w serii C. Potrzeba więcej spostrzegawczych użytkowników a to niestety wymaga czasu. A tutaj filmik mniej więcej obrazujący problem w serii B YouTube - Samsung Plasma B Series Brightness Problem Oczywiście problem z migotaniem kontrastu nie jest widoczny zawsze i w każdej scenie. Średnio rozgarnięty widz może go nie dostrzegać ale jak raz to zobaczy będzie widział zawsze. Może seria C jest poprawiona. Myślę, że nowi użytkownicy dadzą znać ...
 

dukini

New member
krótkie pytanko ktoś wie czym sie różni model PS50C650 od opisywanego tu C550?

O ile w Makro nie pokręcili nazw na cenówkach to C650 (C6500) od C550 różni się filtrem przeciwodblaskowym. Byłaby to dobra wiadomość bo według strony Samsunga C650 nie ma filtra. Ja jednak wyraźnie widziałem różnicę między ekranami C550 i C650 pod kątem odblasków - oczywiście na korzyść C650. Jego ekran przypominał ten w B550 czy B450. Swoją drogą szkoda, że Samsung w tańszych modelach zrezygnował ze stosowania tego filtra. Wiem że C7000 i C8000 mają mieć Real Black Filter i pewnie będzie to coś w stylu tego co było w B850.
 

ederlezi

New member
Witam,

przeczytałem specyfikację na stronie:

Dolby Dolby Digital Plus / Dolby pulse
SRS Nie
dts 2.0 + Digital Out Tak

No i nie rozumiem do końca. Czy jeśli podłączę poprzez HDMI dźwięk do tego telewizora , to na kino domowe jak wypuszczę , to będę miał DTS w stereo ? A co w przypadku Dolby Digital ?

Pytam , bo akurat chodzi mi po głowie coś takiego...mam kartę RADEON HD 4850 , która poprzez przejściówkę DVI->HDMI przepuszcza również dźwięk ( nie sprawdzone , wyczytane z forum ) i myślę , czy da się połączenie komputer -> telewizor można załatwić jednym kablem. We wzmacniaczu nie mam złącza HDMI , więc mogę tylko podłączyć kabel pod telewizor.

No i w sumie fajnie byłoby sobie z telewizora sygnał cyfrowy na wzmacniacz wypuścić :) Może ktoś rozwiać moje wątpliwości ?
 

darek5431

New member
Witam,

przeczytałem specyfikację na stronie:

Dolby Dolby Digital Plus / Dolby pulse
SRS Nie
dts 2.0 + Digital Out Tak

No i nie rozumiem do końca. Czy jeśli podłączę poprzez HDMI dźwięk do tego telewizora , to na kino domowe jak wypuszczę , to będę miał DTS w stereo ? A co w przypadku Dolby Digital ?

Pytam , bo akurat chodzi mi po głowie coś takiego...mam kartę RADEON HD 4850 , która poprzez przejściówkę DVI->HDMI przepuszcza również dźwięk ( nie sprawdzone , wyczytane z forum ) i myślę , czy da się połączenie komputer -> telewizor można załatwić jednym kablem. We wzmacniaczu nie mam złącza HDMI , więc mogę tylko podłączyć kabel pod telewizor.

No i w sumie fajnie byłoby sobie z telewizora sygnał cyfrowy na wzmacniacz wypuścić :) Może ktoś rozwiać moje wątpliwości ?

Witam.
Jeśli sygnal puścisz przewodem HDMI to na wyjściu optycznym uzyskasz jedynie stereo. Aby na tym wyjściu uzyskać DD lub DTS sygnał musi być dostarczony przez wejście USB (np.dysk HD) lub DLNA. Sygnał np z DVD czy tunera SAT musisz podłączyć bezpośrednio do kina domowego jeśli chcesz mić DD, DTS.
Pozdrawiam
 

darek5431

New member
Witam ponownie.
Posiadam od piątku PS50C550. Telewizor naprawdę fajny. Sygnał HD z N-ki rewelacja, SD również niczego sobie. Wejście USB ok., odtwarza praktycznie wszystko. Problemu z rozjaśnianiem nie zauważyłem. No, ale niestety nie wszystko jest takie różowe. Telewizorek, przynajmniej według mnie jest bardzo głośny(chodzi mi o to nieszczęsne bzyczenie). W sklepie jest to prawie nie do wychwycenia bo tam jest jeden wielki bzyk (świetlówki, telewizory), natomiast w domu "tragedia". Ja siedząc od telewizora w odległości 5m słysze to wyraźnie. W dzień to nie przeszkadza, natomiast w nocy przy minimalnej głośności jest to uciążliwe. Nadmienię tylko żę nie jest to usterka, lecz tak te modele mają.

POzdrawiam
 

rooland

New member
Witam ponownie.
W dzień to nie przeszkadza, natomiast w nocy przy minimalnej głośności jest to uciążliwe. POzdrawiam

Też mnie to denerwuje... niestety chyba niz tym się nie da zrobić. Chociaż zauważyłem, że na poszczególnych kanałach jest albo głosniej albo ciszej. :?:
 

SULIx

Member
Powciskajcie sobie ramkę wokół telewizora. Właśnie ona wpada czasem w wibracje. Taka sobie tandetka. Gdy ktoś używa Samsunga w warunkach ciszy np. sypialni przekona się, że tv może nieprzyjemnie raz po raz trzeszczeć gdy się rozgrzewa i gdy studzi. Spać się przy tym nie da. Pomaga tylko poluzowanie wszystkich wkrętów z tyłu tv wokół ramki ... Samsung znaczy Sam-se-go-napraw ... :?
 

tHe_mRuWa

New member
A wiecie gdzie włozyć taka plastikowa zaslepke z napisem FRONT - mam 50c530? Albo czemu dali dwa feryty, a w instrukcji napisali zeby tylko z jednej strony zalozyc go na kabel? Albo taka biala rurka.... :p
 

Krvavy

New member
Czy ktoś może mi łaskawie wytłumaczyć dlaczego w Redcoonie ten sam telewizor czyli Samsung PS-50C530 występuje raz w cenie 3719 zł a raz 3099 zł?
 

SULIx

Member
A wiecie gdzie włozyć taka plastikowa zaslepke z napisem FRONT - mam 50c530? Albo czemu dali dwa feryty, a w instrukcji napisali zeby tylko z jednej strony zalozyc go na kabel? Albo taka biala rurka.... :p
Zaślepka ma swoje zastosowanie gdy tv jest zawieszony. Mocujesz w miejsce po nodze. Dwa magnesy na dwa przewody. Zasilanie i ew. słuchawki. Rurka do przełożenia razem wszystkich kabli.Wzg. estetyczne. WSZYSTKO napisano w instrukcji. Chyba masz wstręt do czytania ...
 

darek5431

New member
Witam.
Powodem bzyczenia tych telewizowów nie jest obudowa, lecz transformator. Fakt, że raz bzyczy głośniej raz ciszej nie zależy od programu tylko od jasności obrazu, co wiąże się z różnicą napięcia. W serwisie powiedzieli że można zalać go żywicą co trochę zmniejszy ten bzzzzzzzzyk :smile:.
Pozdrawiam
 
Do góry