Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

cactusek

New member
Bez reklam
Nie mają prawa wziąć od ciebie żadnej kasy, najwyżej nie uznają naprawy za zasadną i sobie pojadą. Takie rzeczy będą próbować naprawić na miejscu, zawsze możesz odmówić zabrania tv jeśli ci to nie bedzie pasowało.
Słyszałem o jednej osobie która zgłaszała to do Samsunga i podobno nie poradzili sobie z naprawa ale przeciez tak nie musi być w każdym wypadku.
 

zwierzak07

New member
Zauważyłem jedną rzecz w tej plazmie.
Wlaczona ustawiona powiedzmy ze ma miec sygnał z HDMI1/DVI nie mam nic podlaczone.Powyżej napisu w ramce HDMI/DVI pojawia sie taki zielony pasek jakby przeswitywalo cos.Trudno to opisac spróbuje zrobic zdjecie i wrzucic na forum tak samo jest przy innych wejsciach Component itd.
W filmie jak puszczam z lapka co prawda tylko jakosc DVDRiP na ciemnych scenach przebłyskuje ten sam zielony kolor.
Caly czas pojawjaja sie podidoki jest wygaszacz samsunga przez chwile na TV a pozniej caly ekran mam w logo samsunga mozna sie spodziewac ze to minie??
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wygląda na wade panela. U mnie najwyzej pojawiały sie fioletowe piksele zaraz po wlaczeniu w okolicach tego napisu, potem wraz z nagrzewaniem sie bylo ich coraz mniej. Co do powidoków to najbardziej przeszkadzają na początku, potem już są mniej wyraźne.
 

zwierzak07

New member
Czytalem na innych forach ze tez maja problem z przebijaniem tego zielonego ale w jasnych scenach przy cieplym ustawieniu kolorow.
Jak jest z tym serwisem przyjezdzaja do domu??Bo raczj nie usmiecha mi sie pakowac tego potwora i odsylac badz zawozic gdziekolwiek.
 

kzsrk

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum. Dzięki wam kupiłem samsunga C550 wszystko gra. Nie wydaje żadnego bzzz ani nie ma powidoków. Ale mam tylko jeden problem mianowicie mam cyfrowy polsat podłączony pod hdmi oraz kino domowe panasonica również podpięte pod hdmi. Chciałbym aby moje kino domowe odtwarzało dźwięk z dekodera, na starym telewizorze crt gdzie wszystko było podpięte eurozłączami do telewizora to wszystko działało elegancko zmieniałem w kinie na AV i działało a teraz nie działa. Czy muszę podłączyć dodatkowo jeszcze cyfrowym kablem audio czy jakoś tak ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wszystko mam opisane w instrukcji, nawet z rysunkami połączeń. Zwróc uwagę na wybór głosników (masz wybrać zewnętrzne).
 

kosmateusz

New member
Od dwóch tygodni posiadam Samsunga PS50C550. Wady opisane przez forumowiczów okazały się prawdziwe - telewizor jest strasznie głośny tzn. słychać "buczenie". Słychać je w salonie 25m2 w odległości 4m od TV. Mi osobiście to przeszkadza szczególnie gdy TV gra cicho chociaż przyznam szczerze, że nikt ze znajomych nie zauważył "buczenia".

Innych wad nie stwierdziłem, a do "buczenia" chyba jestem w stanie się przyzwyczaić.
 

belt

New member
Miałem taki sam przypadek :)
Nikt w domu nie słyszy buczenia, ja też nie słyszałem do czasu, gdy opadły emocje i przypomniałem sobie o postach na forum :) Teraz trochę mi to dokucza, ale tylko w nocy, gdy wszyscy położą się już spać i muszę bardzo ściszyć dźwięk. Trochę mi dokuczają powidoki. Np wczoraj żona zapomniała o przełączaniu programów i wypaliło się logo TV7. Zapuszczałem kilkukrotnie "przewijanie" jednak przy zaciemnieniu w pokoju na ciemnym obrazie 7-demka dalej była widoczna. Problem rozwiązałem dzisiaj na chwilę tylko włączyłem przewijanie, ale tryb wyświetlania przełączyłem na "dnamiczny" (z filmowego) i panej jest znowu idealny.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Powidoki znikną nawet przy zwyklym oglądaniu. buczenie niestety nigdy. Czasem o nim zapomnisz, ale wieczorem zawsze bedzie o sobie przypominać i wiercić ci dziure w głowie :)
 

belt

New member
Szczerze mówiąc wolę to buczenie niż golasa S20 z odbiciami prawie takimi jak PK550. No i udało się ująć trzech graczy w tym segmencie. W sumie i tak nie jest źle, skoro dysponując niewielkim budżetem można znaleźć fajny telewizor, mając do wyboru 3 modele. Każdy ma wady, każdy ma zalety, ale tak się złożyło, że zależnie od preferencji można wybrać ten, który będzie odpowiadał akurat nam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak właśnie jest, każda plazma i każdy tv ma wady i decydujemy sie na zakup tego ktorego wady najmniej nam przeszkadzają.
Dla mnie buczenie było nie do zniesienia ale pewnie znajdzie sie wiele osob którym to nie bedzie przeszkadzać bo np mają glośny pokój albo mniej wyczulony słuch a może zdarzają sie też egzemplarze które mniej buczą.
Pk550 dla mnie też całkowicie odpadł bo odbicia są za duże nawet w ciemnym pokoju. S20 nie jest aż tak tragiczny ale masz racje że golas i do tego dużo droższy od tych dwóch.
 

mzeromski

Member
panowie o mój c550 nie buczy... dopiero jak podedje do niego na odległość 20 cm to słychać. a tak to zero jakiego kolwiek buczenia. :)
pozdrawiam
 

VartanXT

New member
.

BAN ZA HEREZJE!


A powazniej, to w czwartek/piatek nabywam to cudo ;)
rano jeszcze wazyly sie losy pomiedzy LCD52-55 cali za 5k. Jednak te pare cali za 2PLN jestem w stanie przezyc. Poza tym parametrycznie jednak chyba plazmy sa lepsze ;)

Okna mam na JP w Wawie (skrzyzowanie tramwajowe), wiec buczenia to raczej nie uslysze ;)
 

dexterooo

New member
witam wszystkich kupiłem już ten telewizorek parę dni temu, bo jak już się zdecydowałem to zabrakło w magazynie i musiałem czekać, ale już jest i wiecie co buczy ten trochę telewizor ale według mnie to nie jest aż taki problem bo mi to nie przeszkadza i raczej nie będzie ze względu że mój laptop pracuje dużo głośniej od TV nawet jak jest bardzo cicho w pokoju, mam tylko problem z telewizją N i jej dekoderami hahah już dziś wiozę 3 sztukę na wymianę :D
 

szczepan1970

New member
laptop na TV

Od paru dni poosiadam samsung ps50c550. W jaki sposób podłączyć laptopa do TV. Chciałbym tego nie robić przez kabel HDMI. Czy wystarczy kupić bezprzewodowy adapter Wirelss Lan ? Jak Wy to robicie? Z góry dzięki za podpowiedź.
 

edekzelian

New member
Od paru dni poosiadam samsung ps50c550. W jaki sposób podłączyć laptopa do TV. Chciałbym tego nie robić przez kabel HDMI. Czy wystarczy kupić bezprzewodowy adapter Wirelss Lan ? Jak Wy to robicie? Z góry dzięki za podpowiedź.

ale co chcesz osiągnąć? wyswietlic pulpit na plazmie? jesli tak, to czemu nie przez hdmi?
jesli tylko udostepnic filmy to albo przez wifi albo przez kabelek
 

szczepan1970

New member
Chciałbym mieć obraz pulpitu laptopa na ekranie telewizora w wersji bezprzewodowej. Laptopa do internetu mam podłączonego po przez livebox Neostrady (wifi).
 

szczepan1970

New member
ale co chcesz osiągnąć? wyswietlic pulpit na plazmie? jesli tak, to czemu nie przez hdmi?
jesli tylko udostepnic filmy to albo przez wifi albo przez kabelek

Kolega u góry napisał (odpowiedź z Samsunga) Telewizor PS50C550 posiada funkcję All Share (odpowiednik funkcji DLNA w
telewizorach serii B). dzięki tej funkcji może Pan do telewizora
podłączyć komputer przewodowo lub bezprzewodowo za pomocą adaptera do
multimedialnej sieci domowej i udostępnić na nim pliki dzięki
zainstalowanej aplikacji. Telewizor PS50C530 tej funkcji nie posiada.
C550 posiada również 4 złącza HDMI i 2 USB, C530 ma 3 złącza HDMI i 1
USB.Telewizory różnią się również wykończeniem. Pozostałe parametry
techniczne są takie same lub bardzo zbliżone.


A wiec chyba wystarczy mi tylko tylko taki adapter? Czy dobrze rozumuję ?
 
Do góry