Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

Jericho24

Member
Bez reklam
Kod serwisowy wyciekl juz dawno, wiec normalna reakcja powinna byc jego zmiana.
Nie wiem czy model B i C ma taki sam, jesli tak to producentowi chyba nie zalezy na calkowitym zablokowaniu dostepu do niego osobom postronnym.

Z tego co czytalem to czasami ten sam model TV w zaleznosci od przeznaczenia kraju ma zablokowane/odblokowane rozne funkcje.

Zreszta, pozyjemy zobaczymy czy komus serwis odmowi naprawy w takim przypadku.
 

Domelwr

New member
witam. ten telewizorek na początku listopada. wszystko fajnie chodz nie miałem jeszcze cyfrowego sygnału. ale wrazenia super duży telewizor. niecały miesiąc po kupnie podczas oglądania pękła matryca w środkowej części telewizora tak na 5 cm pękniecie widoczne tylko od zewnątrz ani ryski nie bylo. po zgłoszeniu awarii do serwisu przyjechał technik porobił zdjęcia opisał i kazał czekać na decyzje. po tygodniu umówili sie na wymianę oczywiście wszystko w domu robili lecz nowa matryca tez była wadliwa i po jej montażu pokazały się czarne paski przez całą szerokość ekranu. i znowu zamówili matryce i po tygodniu znowu mam działający prawidłowo tv. a tak to wszystko ok.
 

winiu89

New member
Czy orientuje się ktoś może co to za "tryb gry" (ustawienia/ogólne), ten tryb mam nieaktywny i w ogóle nie mogę na to najechać. O co z tym chodzi?
 

kuma85

New member
Czy orientuje się ktoś może co to za "tryb gry" (ustawienia/ogólne), ten tryb mam nieaktywny i w ogóle nie mogę na to najechać. O co z tym chodzi?

tryb gry włączysz dopiero po podłączeniu Xboxa lub Play Station. Jeżeli wybrałeś źródło TV lub PC ten tryb jest niedostępny. Podobno wrażenia z gier są lepsze ale obraz trochę gorszy. Najlepiej samemu wypróbować.
 

laik30

New member
Mam ten tv od dwóch miesiecy i jestem z niego zadowolony. Buczenie ,nie przesadzajcie!! Może jak podejdę do niego to coś słychać ale w normalnym użytkowaniu nie zauważycie tego no chyba że specjalnie bedziecie się wsłuchiwać!Skoki jasności -nie zauważyłem
Czerń jest czarna!!
Mkv śmiga ąż miło i obraz "żyleta" (ustawienia dynamiczne i niestety średnio 260V ;) )
Jedyne co zauważyłem to to że jak mam film z lektorem w oddzielny pliku ac3 to tv go nie widzi i w filmie niestety brak lektora. Czy ktoś ma sposób jak to rozwiązać?
Mam jeszcze pytanie co uzyskam przez podłaczeni go przez adapter bezprzewodowy, czy będę miał dosęp do jakiś portali czy chodzi o to że muszę mieć włączonego kompa i z niego jedynie "ciągnąć" filmy na tv?
 

winiu89

New member
Mam ten tv od dwóch miesiecy i jestem z niego zadowolony. Buczenie ,nie przesadzajcie!! Może jak podejdę do niego to coś słychać ale w normalnym użytkowaniu nie zauważycie tego no chyba że specjalnie bedziecie się wsłuchiwać!Skoki jasności -nie zauważyłem
Czerń jest czarna!!
Mkv śmiga ąż miło i obraz "żyleta" (ustawienia dynamiczne i niestety średnio 260V ;) )
Jedyne co zauważyłem to to że jak mam film z lektorem w oddzielny pliku ac3 to tv go nie widzi i w filmie niestety brak lektora. Czy ktoś ma sposób jak to rozwiązać?
Mam jeszcze pytanie co uzyskam przez podłaczeni go przez adapter bezprzewodowy, czy będę miał dosęp do jakiś portali czy chodzi o to że muszę mieć włączonego kompa i z niego jedynie "ciągnąć" filmy na tv?

A jak u Ciebie z napisami, które są wgrane w kontener mkv? Działają Ci? Bo u mnie zawsze muszę mieć osobny plik z napisami.

U mnie czasami się zdarza, że nie odtwarza niektórych mkv, a jak u Ciebie?
 

wiktorzi

New member
A jak u Ciebie z napisami, które są wgrane w kontener mkv? Działają Ci? Bo u mnie zawsze muszę mieć osobny plik z napisami.

U mnie czasami się zdarza, że nie odtwarza niektórych mkv, a jak u Ciebie?

NIe odtwarza bo co człowiek to inna konwersja, mkv jest tylko kontenerem w środku z reguły siedzi zwykły avi (divx) tylko że można go zrobić na tysiące sposobów bo w przeciwieństwie do mpeg2 który ma jeden zawsze odczytywalny format tu jest rzeźnia.
I dlatego nie odtwarza,
Ja po próbach różnych i rekompresji takich mkv wiem jedno - sprawdza się tylko mpeg2, jednak do hd się nie nadaje.
Jak ustalą jeden format dla hd (przynajmniej jego parametry) to będzie ok. A teraz róbta co chceta.
Trailery ściągajcie :)
 

winiu89

New member
NIe odtwarza bo co człowiek to inna konwersja, mkv jest tylko kontenerem w środku z reguły siedzi zwykły avi (divx) tylko że można go zrobić na tysiące sposobów bo w przeciwieństwie do mpeg2 który ma jeden zawsze odczytywalny format tu jest rzeźnia.
I dlatego nie odtwarza,
Ja po próbach różnych i rekompresji takich mkv wiem jedno - sprawdza się tylko mpeg2, jednak do hd się nie nadaje.
Jak ustalą jeden format dla hd (przynajmniej jego parametry) to będzie ok. A teraz róbta co chceta.
Trailery ściągajcie :)

A masz jakiś sposób, aby taki film, który nam nie odtwarza, samemu przekonwertować do innego standardu, bez straty jakości, tak aby nam telewizor odtworzył? Dużo byłoby z tym roboty? Zaznaczam, że mam na myśli filmy o rozdzielczości HD i FHD.
 

wiktorzi

New member
mam na myśli filmy o rozdzielczości HD i FHD

a jak jest różnica :) żartuję,

Sposób jak każdy inny bierzesz konwerter i konwertujesz na coś zjadliwego (np. vdub), Jako że korzystam z linuksa to konwertuję mencoderem albo avidemuxem.
Tylko jedna uwaga, to nie jest divx który ma 700mb, pierwszy film jaki próbowałem przekonwertować to mi wypluł czas 16h, także jest to lekko zasobożerne.
 

winiu89

New member
a jak jest różnica :) żartuję,

Sposób jak każdy inny bierzesz konwerter i konwertujesz na coś zjadliwego (np. vdub), Jako że korzystam z linuksa to konwertuję mencoderem albo avidemuxem.
Tylko jedna uwaga, to nie jest divx który ma 700mb, pierwszy film jaki próbowałem przekonwertować to mi wypluł czas 16h, także jest to lekko zasobożerne.

No tak właśnie myślałem, że sporo czasu zajmie przekonwertowanie filmu w takiej rozdzielczości ;/
W 16h to jestem wstanie ściągnąć jakieś ~60GB więc już prędzej znajdę inna wersje filmu, niż zrobię tą konwersje :p

Dzięki za odpowiedź.
 

maciuch2

Member
a oswieci mnie ktos czym sie rozni c550 od c6500 bo nie ogarniam. bede na dniach kupowal i jak mam dorzucic 700pln za cyferki i bajerki to dziekuje liczy sie obraz. zaznaczam że szukałem dlugo i wnikliwie na forum i nikt bezposredniego porownania nie robil. jakby ktokolwiek był tak miły i doradzil mi troszke to bylbym szczesliwy.
 

winiu89

New member
a oswieci mnie ktos czym sie rozni c550 od c6500 bo nie ogarniam. bede na dniach kupowal i jak mam dorzucic 700pln za cyferki i bajerki to dziekuje liczy sie obraz. zaznaczam że szukałem dlugo i wnikliwie na forum i nikt bezposredniego porownania nie robil. jakby ktokolwiek był tak miły i doradzil mi troszke to bylbym szczesliwy.

Model C6500 ma dodatkowo:

Technologię Cinema Smooth (którą teoretycznie można odblokować w c550)
Internet@TV
BD Wise - Inteligentny sposób na oglądanie płyt DVD w wysokiej rozdzielczości
System dźwięku SRS

więcej różnic nie znalazłem, więc jeżeli chodzi tylko o obraz, to raczej nie będzie różnicy w tych modelach.

Pozdrawiam
 

zwierzak07

New member
Ostatnio pojawił sie problem z wyświetlaniem napisów.Nie wyświetla nic z rozszerzeniem .txt tylko musze przekonwertować je na .srt.
Wczesniej nie bylo z napisami wiekszych problemów.Szukałem i nic nie znalazłem w ustawieniach TV odnośnie wyświetlania napisów.
Ma ktoś może jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu lub może miał ktoś podobnie???
 

cactusek

New member
Bez reklam
Napisy txt wystepują w kilku formatach, sprawdz ktore ci czyta a ktore nie. Jest format klatkowy, sekundowy, sekundowy z poczatkiem i koncem lini i wiele innych.
 

cactusek

New member
Bez reklam
PRzetestuj napisy umieszczone w tym samym katalogu co film i żeby nie było tam już żadnych innych plików. Oczywiscie nazwy plików filmu i napisów mają być identyczne. Jak dalej nie czyta to wgraj najnowszy soft, może coś sie posypało.
 

zukdarek

New member
Przesyłanie Dźwieku z TV do Wzmacniacza

Samsung PS50C550
Pytanie.
Przy odtwarzaniu przez USB TV np. koncertu , dźwięk wychodzący z TV kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego jest przestrzenny?
A jak to jest gdy dźwięk do TV jest dostarczany przez HDMI.
 
Do góry