Wszystko o Samsung PS50C550 (model 2010)

kuma85

New member
Samsung PS50C550
Pytanie.
Przy odtwarzaniu przez USB TV np. koncertu , dźwięk wychodzący z TV kablem optycznym do wzmacniacza kina domowego jest przestrzenny?
zależy wszystko od materiały wyjściowego tzn jeżeli na pendrivie masz koncert w systemie 5.1 (DTS, Dolby Digital, Pro Logic...) to amplituner (wzmacniacz) automatycznie rozpozna i włączy odpowiedni tryb tj stereo, 5.1 lub inny.
A jak to jest gdy dźwięk do TV jest dostarczany przez HDMI.
Z kolei jeżeli dźwięk puszczasz przez TV (czy to przez HDMI czy inaczej) dźwięk zawsze będzie stereo (2.0) ponieważ tv posiada tylko dwa głośniki :)
Co innego gdy chcesz przez kabel HDMI puścić dzwięk z amplitunera (wzmacniacza) wtedy zasada jest taka sama jak przez kabel optyczny.
 

polmys

New member
ps50c550

Od wczoraj jestem posiadaczem tego cudeńka:
Pytanie:
Podłączyłem do TV dysk z filmem, filmik ruszył bez problemu, wszystko działa dźwięk obraz ok, jednak chciałem puścić filmik przez amplituner i mała niespodzianka brak dźwięku.
TV podłączony do amplitunera po optycznym obraz natomiast po hdmi gdyż ampli nie puszcza dźwięku do siebie po hdmi. Obraz leci normalnie a dźwięk słuchać z kanału tv jaki ostatnio był oglądany. Jak to ustawić by dźwięk leciał z media Playera.
Programy oglądane normalnie z satki lecą z dźwiękiem bez problemu?
 

zukdarek

New member
Wszystko OK.!
Ale ja chcę odtworzyć koncert w TV przez USB, a dźwięk na kolumnach przez wzmacniacz podłączony do wyjścia z TV kablem optycznym. ( w wzmacniaczu mam 1 wejście optyczne) I to sam gdy sygnał do TV będzie dostarczany przez HDMI np. z tunera satelitarnego. Czy wracający dźwięk po kablu optycznym do wzmacniacza będzie przestrzenny.(oczywiście przy założeniu że przestrzenny był dostarczany do TV)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Akurat miałem tą instrukcje w rękach i dokładnie jest tam opisane kiedy działa wyjście optyczne i przy jakim źródle sygnału. Czyżby w pół roku zmienili instrukcje obslugi plazm Samsunga?
 

mzeromski

Member
niestety nie. gdy podlaczysz cos przez hdmi np tuner sat albo ps3 i bedziesz chcial podlaczyc kablem0 optycznym telewizor z amplitunerem to będzie jedynie stereo.. to jest największa lipa tego telewizora..
 

polmys

New member
Akurat miałem tą instrukcje w rękach i dokładnie jest tam opisane kiedy działa wyjście optyczne i przy jakim źródle sygnału. Czyżby w pół roku zmienili instrukcje obslugi plazm Samsunga?
OK jeśli znalazłeś podaj stronę to doczytam bo naprawdę próbowałem na wszystkie sposoby i nie działa w dalszym ciągu , będę wdzięczny i z gory dziękuje.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
dobre - dobre - tylko czy możesz też rzucić linka do trailerów które można ściągać bez pobierania "specjalnych" programów?

Pozdrawiam

PS. Po "wypaleniu" ten telewizorek dopiero pokazuje na co go stać - ale głównie w HD. :eek:k:
Przeciez te dema sciaga sie bez specjalnych programow.
Kilkadziesiat giga tego sciagnalem z podanej strony.
 

walerus

New member
chyba jednak masz rację - wcześniej kliknąłem w inne miejsce i chcieli mnie skasować USD... zaraz biorę się za ściąganie!
Pozdrawiam
 

wiktorzi

New member
Mnie i rodzinkę któryś z pionierowskich dem rzucił o glebę. Nie pamiętam już ale chyba KURO ...
Tam gdzie twarze różnych ludzi z azji pokazane.
Połączone z fajną muzą naprawdę pokazuje co to HD, polecam.
 

korba

New member
Witam.jestem zainteresowany tym modelem. Mam zamiar go kupić na początku marca. W związku z tym mam pytanko do posiadaczy tych telewizorów jak sprawuje się w trakcie użytkowania, plusy, minusy,ustawienia, czy kupiłbyś ponownie itp. Czytałem wszystkie posty ale warto dopytać.
 

walerus

New member
Mam go 3 miesiące - kupiłbym podobnie - jak się "dopalił" to obraz jest jeszcze lepszy i ostrzejszy, dźwięk wystarczający do zwykłego codziennego użytkowania, buczy to mój komputer i jego składowe - telewizora nie słyszę. Oglądam od 3 do 5 metrów Cyfrowy Polsat, kanały SD i HD. Dźwięk; FILM, obraz podobnie ale wprowadziłem własne poprawki, trochę podkręciłem obraz i ostrość oraz balanse bieli i poziom czerni, tak że jest ok. Po 2 tyg włączyłem eko-oko a po 3 miesiącach pierwszy poziom oszczędzania energii i jest ok. Discovery HD, National Wild HD, Animal HD, filmowe czy sportowe HD - miodzio - ma być jeszcze F1 w HD, więc jak na razie jestem b. zadowolony i polecam każdemu - szczególnie, że ceny coraz niższe. ;-)
 

laik30

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem tego cudeńka:
Pytanie:
Podłączyłem do TV dysk z filmem, filmik ruszył bez problemu, wszystko działa dźwięk obraz ok, jednak chciałem puścić filmik przez amplituner i mała niespodzianka brak dźwięku.
TV podłączony do amplitunera po optycznym obraz natomiast po hdmi gdyż ampli nie puszcza dźwięku do siebie po hdmi. Obraz leci normalnie a dźwięk słuchać z kanału tv jaki ostatnio był oglądany. Jak to ustawić by dźwięk leciał z media Playera.
Programy oglądane normalnie z satki lecą z dźwiękiem bez problemu?


Czasami pomaga przestawienie w menu TV w ustawieniach dźwięku wybór głośników na zewnętrzne!
 

Br0w4r

New member
Panowie tak czytam wątek i nikt nie wspomniał jeszcze o tańszym sposobie na wifi w tv - nie koniecznie w tym modelu ale ogólnie do większości urządzeń z gniazdem sieciowym. Zamiast kupować dedykowany adapter do tego tv za prawie 300 zł wystarczy zwykły router z trybem klienta (praktycznie każdy ma taką opcję) w cenie ok 50 zł.

Podłączenie:
1. Podłączamy router do pc za pomocą kabla sieciowego i przeprowadzamy wstępną konfigurację - ustawiamy tryb klienta, wskazujemy Ap do którego klient ma się łączyć (naszą lokalna siec Wifi), podajemy ew. klucze, mac, i inne).
2. Podłączamy router do TV za pomocą dołączonego kabelka sieciowego.
3. Cieszymy się bezprzewodowym połączeniem :)

Pozdrawiam.
 

cactusek

New member
Bez reklam
to rozwiązanie ma wade w postaci ok 30W które ciągle bedzie pożerał nasz router przy telewizorze. Poza tym sieć najlepiej działa po kablu i najstabilniej. Chyba że już na prawdę nie ma mozliwości pociągniecia skrętki w listwie przypodłogowej.
 

Br0w4r

New member
Hehe coś za coś, chociaż hm ... z tymi 30 wattami to bym nie przesadzał. Przy odpowiedniej konfiguracji wyjdzie te 10-12. Sam swego czasu w grubym x'ie miałem tak uruchomione wifi. Inna sprawa że zawsze rozłączam całą listwę ze sprzętem poprzez gniazdo na pilota, kiedy opuszczam salonik, tak że nic nie zostaje w standbayu. Ale z jednym muszę się zgodzić, żadne wifi nawet n nie zastąpi dobrego ethernetu :)

Pozdrawiam...
 
Do góry