Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Zapraszam do jakiegoś dużego sklepu rtv . Zdarza się że stoją obok siebie 9603 i 9703 . Można wtedy zobaczyć marketing na własne oczy . Mnie również bardzo dziwi taka różnica w cenie za światełka na górze . A może ta biała obramówka wokół ekranu tyle kosztuje - he , he . Chociaż jest jeszcze jedna możliwość - jestem daltonistą i o tym nie wiem .
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
KIELAQ napisał:
Jasne - opiszę z detalami . Na stronce Philipsa znalazłem różnice między 9603 i 9703 . 9703 ma technologię Perfect Colors , Wyświetlacz Wide Color Gamut a 9603 nie . No i jeszcze 9703 ma Ambilight spectra 3 a 9603 ma Ambilight spectra 2 . Nie wiem co to za systemy z tymi kolorami i czy widać różnice . Tak czy inaczej ja czekam na mój 9603 . Model 9703 jest od 42 cali w góre więc dla mnie odpada - za duży .



Daltonistą zapewne nie jesteś ,ale zadając to pytanie myślałem,że ktoś kto zna odpowiedż potrafi na nie w sensowny sposób odpowiedzieć.Ty natomiast nie wiedząc co to za systemy ,piszesz o białej obramówce i daltonizmie.Pozdrawiam.
 

KIELAQ

New member
Nikt nie jest doskonały :( . Nie mam pojęcia co to za systemy ale widziałem oba modele na żywo i według mnie nie ma różnicy w kolorach . Zresztą byłbym zdziwiony gdyby była - skoro mają takie same matryce to jak jedna może gorzej wyświetlać ? Była już o tym mowa ale powtórzę - PRAKTYKA ZAWSZE JEST LEPSZA NIŻ TEORIA !!! Czyli zawsze lepiej zobaczyć niż przeczytać .
 

gmerk

New member
Witam szanownych forumowiczów,

Jak wielu z was stoję przed dylematem co wybrać. Na polu walki są Sharp 42XL2E, Toshiba 42Z3030 i owy Philips 9603. Czy może ktoś z obecnych miał podobne wątpliwości i co zdecydowało o Philipsie? W tej chwili wacham się pomiędzy Philipsem a Toshibą - Sharp chyba raczej odpadł. Dwóch różnych fachurów w marketach stwierdziło, iż Toshiba elektroniką bije konkurencję na głowę - tylko pytanie czym konkretnie ? :hmm:

Druga sprawa to współpraca Philipsa z PS3 bo to na chwilę obecną będzie główny cel pracy telewizora. Wiem, że podobne pytania padały, ale nie było chyba żadnej odpowiedzi. Czy ktoś z was miał możliwość sprawdzenia 9603 bądź 9703 z PS3 ???

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

KIELAQ

New member
Miałem taki sam dylemat i również zastanawiałem się nad tymi samymi modelami co ty . Wybrałem Philipsa 9603 i nie żałuję . Mam podpięty do niego komputer i wszystko działa bardzo dobrze . Myślę że PS3 powinno działać też wporzo - trzeba połączyć za pomocą HDMI i w tv ustawić format obrazu na nieskalowany . Mam tak podpięty komp i cieszę się rozdzielczością 1080p . PS3 też powinno tak działać bo przecież obsługuje taki format obrazu . O wyborze Philipsa przeze mnie zdecydowały - Ambilight , bardzo dobra obsługa sygnału SD , design oraz klasa tv firmy Philips . Jest trochę droższy niż sharp i tośka ale moim zdaniem się opłaca .

Nie sugeruj się tym co mówią w sklepach bo oni mają prowizję od sprzedanej sztuki . Najlepiej trochę poczytaj na forum o interesujących cię modelach i koniecznie obejrzyj je na własne oczy w sklepie . I nie sugeruj się pojedyńczymi opiniami . Zawsze lepiej posłuchać większego grona osób , wyciągnąć wnioski i podjąć decyzję . Najważniejsze żebyś po zakupie był zadowolony .
 
Ostatnia edycja:

gmerk

New member
Dzięki za odpowiedź.

Czytam forum jakoś od grudnia zeszłego roku i nie będę pewnie odosobniony w swym odczuciu - jak się zacznie czytać i zagłębiać w te wszystkie detale i opisy, pozna problemy występujące w modelach różnych producentów to ma się jeszcze większą zagwozdkę.

Na początku był Sharp 42X20E, następnie Sharp XL2E, bo stwierdziałem, że jednak te 100hz by się przydało. W międzyczasie doszedł Philips 9632 i Toshiba Z3030. Po niedawnych wizytach w marketach dowiedziałem się o owym nowszym modelu 9603. Sharpa boję się trochę ze wzgłędu na prawdopodobieństwo wystąpienia w nim większej lub mniejszej awarii. Zdecydowanie takich tematów na forach Sharpa jest więcej niż np na wątkach dotyczących Philipsów które czytałem. Odbyłem niezliczoną liczbę wizyt w różnych sklepach, w których zawsze próbowałem zagadnąć kogoś z obsługi by dowiedzieć się co dany "ludź" by wybrał (taka mała sonda :) ).

Co do Ambiliht-u to nie jestem do końca przekonany, bo obawiam się że nie będzie to w pełni (a może nawet wogóle) wykorzystane. Telewizor będzie stał plecami do okna, zatem jedyne na co miał by rzucać światło to ciemna zasłona zawieszona pół metra za nim :( . Mam wątpliwość zatem czy jest sens dopłacać za Ambi skoro nie będzie tego widać albo ma być wyłączone. Z kolei za Philem przemawia fakt iż całkiem przyzwoicie radzi sobie ze słabszym sygnałem, a u mnie to na razie kablówka UPC.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
 

KIELAQ

New member
Jak już pisałem , miałem taki sam dylemat i totalny kręciołek . Faktycznie jeśli ambi Ci niezbyt potrzebny to może jakiś model serii 7 ? Albo może plazmę ? Panasonic ma fajne nowe modele plazm tylko trochę drogie .

PS - POLSCY SIATKARZE JADĄ NA OLIMPIADĘ AUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!
:) ;) :D :p :grin: :cool: :) :p

:krol: :krol: :krol: :krol: :krol: :krol:

PIŁKARZE RĘCZNI TEŻ JADĄ AUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!

Ale będzie co oglądać na olimpiadzie ! Drodzy forumowicze - teraz to już jest niezbędne żeby zaopatrzyć się w nowy tv ! Dodatkowa zachęta dla niezdecydowanych .

Eurosport HD ma pokazywć olimpiadę 24 godziny na dobę . Będzie się działo !
 
Ostatnia edycja:

marko1801

New member
Ja również miałem taki dylemat. Przy zakupie nie zwracałem uwagi na Ambilight, ale wieczorem ogląda sie super. Ściana nie jest biała i ogląda się dobrze
 

Arkaro

New member
Obraz 1080p z pc i 60Hz

Wtam!
Posiadam od kilku dni Philipsa 42PFL9703. Mam niestety problem przy podłączeniu z pc, z wyświetleniem obrazu na cały ekran w trybie nieskalowanym 1080p przy częstotliwości odświeżania 60Hz. Przy odświeżaniu 24Hz jest ok i obraz wypełnia cały ekran, ale przy innych częstotliwoąciach jest czarna obwódka wokół obrazu z kompa. Zastanawiam sie czy to wina TV, czy może innych elementów systemu (notebook z GF 8600GS, kabel dvi-hdmi tech+link 2m). Dodam jeszcze że mam wgrany najnowszy soft 000.025.026.000.
Użytkownicy innych Philków napiszcie jak to wygląda u Was, może to pozwoli rozwiązać mój problem. Z góry dziękuję ;)
 

czaras

New member
urad napisał:
testowalem na roznych filmach wczoraj i tak :

film z dzwiekiem Dolby Digital - na amplitunerze pojawil mi sie napis Dolby Digital (czyli OK)

film z dzwiekiem DTS - na amplitunerze pojawil mi sie napis PCM zamiast DTS (czyli lipa)

PCM to cyfrowy format ale tylko w werskji stereo - tak przynajmniej odbiera moj amplituner.
Przeciez PCM to tez dzwiek przestrzenny, jak zgrywasz w nero pliki muzyczne z oryginalnych plyt w formacie 5.1, to wybierasz wlasnie w opcjach format PCM i otrzymujesz pliki z rozszerzeniem .wav Sprawdz dobrze Urad, moze jednak masz w ampli dzwiek przestrzenny.
 

KIELAQ

New member
Arkaro napisał:
Wtam!
Posiadam od kilku dni Philipsa 42PFL9703. Mam niestety problem przy podłączeniu z pc, z wyświetleniem obrazu na cały ekran w trybie nieskalowanym 1080p przy częstotliwości odświeżania 60Hz. Przy odświeżaniu 24Hz jest ok i obraz wypełnia cały ekran, ale przy innych częstotliwoąciach jest czarna obwódka wokół obrazu z kompa. Zastanawiam sie czy to wina TV, czy może innych elementów systemu (notebook z GF 8600GS, kabel dvi-hdmi tech+link 2m). Dodam jeszcze że mam wgrany najnowszy soft 000.025.026.000.
Użytkownicy innych Philków napiszcie jak to wygląda u Was, może to pozwoli rozwiązać mój problem. Z góry dziękuję ;)

Mam podpięty komp za pomocą DVI-HDMI . W panelu sterowania nvidia ustawioną rozdzielczość 1920x1080 60 Hz i w tv format obrazu na nieskalowany . Jest obraz na pełny ekran . Wcześniej kiedy miałem w tv ustawiony format automatyczny to była czarna ramka ale po ustawieniu na obraz nieskalowany jest ładnie na cały ekran .
 

novykremas

New member
Ludzie widzieliscie gdzies te Philipsy w sklepach w ostatnim czasie?
Ja mieszkam w Bydgoszczy i teraz kiedy zdecydowałem sie na zakup, okazało się że nigdzie ich nie ma. Małeo tego gdzie dzwonie to sprzedawcy twierdza że może byc problem z ich dostępnościa u producenta :/
 

Arkaro

New member
KIELAQ napisał:
Mam podpięty komp za pomocą DVI-HDMI . W panelu sterowania nvidia ustawioną rozdzielczość 1920x1080 60 Hz i w tv format obrazu na nieskalowany . Jest obraz na pełny ekran . Wcześniej kiedy miałem w tv ustawiony format automatyczny to była czarna ramka ale po ustawieniu na obraz nieskalowany jest ładnie na cały ekran .


Niestety ja mam wszystko ustawione tak jak piszesz i nie wiem z czego ta czarna ramka wynika? Myślę że może jest to wina kabla, ale równie dobrze może to być każdy element mojego systemu.
Czekam jeszcze na odpowiedź z pomocy technicznej Philipsa, ale jak na razie nie śpieszą się z odpowiedzią:(
 

wlodpe

New member
32PFL9603 - odbiór SD

kk75 napisał:
Witam mam pytanko czy ktoś posiada Philipsa 32PFL9603D/10 i jak on sie sprawuje z jakościa sygnału SD konkretnie chodzi mi o kablówke u mnie ASTER,oraz z PS3.
Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi


Mam ten telewizor od 3 dni. Odbieram w Warszawie tylko SD ze zwykłej anteny dachowej (docelowo planuję N-kę) . Obraz jest rewelacyjny w swojej klasie, jeśli można mówić o rewelacji w analogu. Nic do zarzucenia na obydwu TVP, TVN i Polsacie. Troszkę słabiej Puls i najgorzej TV4. Ale te ostatnie na "lampiaku" wogóle nie chciały chodzić, bo antenę mam nie najlepszą i widzę wpływ pogody na jakość sygnału.

Wcześniej na tym forum poruszano temat bezpośredniego odbioru cyfrowego w MPEG4. Czy komuś się to udało i z jakim modułem???

Pozdrówka dla wszystkich uczestników tego forum - Wasze opinie zadecydowały o moim wyborze i jestem baaardzoooo zadowoloooony!
 

Yakasu

New member
Powiedzcie mi gdzie mogę 9703 kupić od ręki w rozsądnej cenie około 7100 - 7300 PLN.

Na północy Polski nie ma tych LCD --> NIGDZIE!!

Pozdrawiam Yakasu
 

jarek12345

New member
Yakasu napisał:
Powiedzcie mi gdzie mogę 9703 kupić od ręki w rozsądnej cenie około 7100 - 7300 PLN.

Na północy Polski nie ma tych LCD --> NIGDZIE!!

Pozdrawiam Yakasu



witam. rozumiem ze chcesz panel 42 calowy ? jesli tak to sprawdz na skapcu bo z tego co widze w necie ten TV jest dostepny .pozdr


.
 

Yakasu

New member
42 pfl 9703, jest dostępny tylko WIRTUALNIE na stronach sklepów internetowych. Normalnie nie ma ich w sprzedaży.
Babeczka od public relation z philipsa twierdzi że philips tych LCD jak na razie w Polsce nie wypuścił do sprzedaży.

TV jest dostepny w MaxMedia24 czy coś takiego za kwotę ponad 8.000 prawie od ręki, ale nie ma co przepłacać tyle pieniędzy.

Euro AGD twierdzi, że nie ma żadnej odpowiedzi ze strony philipsa w sprawie tego konkretnego modelu. Zamówienie złożone już 22dni i d... kaplica:confused:

Także moje zapytanie jest konkretne: Gdzie ten LCD stoi, żeby móc go kupić w rozsądnej cenie do kwoty 7.200pln. Najlepiej w okolicach trójmiasta:).

Pozdr. Yakasu

Eoro2008 się zbliża:( i pozostaje mój Sony 29cali 4:3
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Coś za bardzo nie rozumiem, Yakasu napisał, że dostał informację: "od public relation z philipsa twierdzi że philips tych LCD jak na razie w Polsce nie wypuścił do sprzedaży".

To znaczy, że markety typu Saturn albo MM mają je z innej prywatnej dystrybucji albo ściągają z zachodu. Tylko, że one mają nasza gwarancję!
 

happyface

New member
philips przysyla do sklepow polskie gwarancje osobno w bloczkach ;) problem wziac jakas, podpisac i przybic pieczatke? :D
a tak serio ciekawa informacja ;)
 

wlodpe

New member
ProSiaczek napisał:
Coś za bardzo nie rozumiem, Yakasu napisał, że dostał informację: "od public relation z philipsa twierdzi że philips tych LCD jak na razie w Polsce nie wypuścił do sprzedaży".

To znaczy, że markety typu Saturn albo MM mają je z innej prywatnej dystrybucji albo ściągają z zachodu. Tylko, że one mają nasza gwarancję!

No, właśnie -kupiłem 30.05 w Saturnie i dostałem oryginalną gwarancję Philipsa ze wszystkimi pieczątkami sklepu. A więc liczę na 4 lata gwarancji, jak się wspomina o promocji na tym forum!!! Ale może się mylę???
 
Do góry