Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

urad

New member
Ja swego czasu jak jeszcze nadawali w Mpeg2 odbierałem DVB-T na karcie laptopowej na antence dołożonej przez producenta o długości 10cm, inna sprawa że mieszkając na ursynowie na balkonie mam wzrokowy kontakt z PKiN.

co do utraty jakosci sygnału hmm... nie wiem ale chętnie sprawdzę... chyba sie skusze na tę kartę o ile sprzedawca da mi gwarancję zwrotu tej karty w przypadku gdyby nie zadziałała na naszych Philach (narazie przez jakies 2 tyg jestem bez TV).
 

KIELAQ

New member
Ja chyba też ją kupię . Z jakością sygnału nie powinno być kłopotu bo również mam kontakt wzrokowy z pałacem (Mokotów) :)
 

miarka85

New member
Jak głęboko panel wejsćiami.

Witam. Co fakt ja kupuje 32PFL7403 ale głebokość ma podobną do 9603, a moje pytanie: ile i czy wogóle sa schowane wejścia do tv w stosunku do całego tyłu. Bo chciałem kupic wieszak odrazu i znalazłem co odstaje tylko 2,9cm od ściany i się zastanawiam czy nie będę miał problemu z jakimis kablami np HDMI które sa dość sztywne i 2,9 cm napewno będzie za mało żeby weszły stąd moje pytanie czy wejścia sa głębiej niż reszta jak tak to mnij więcej ile??

Pozdrawiam.
 

neo_plonsk

New member
Panowie powiedzcie mi bo tak do konca nie rozumiem, po co jest ta karta? Jesli mam dekoder fergusona i antene sat to chyba nie bede jej potrzebowal?
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
neo_plonsk napisał:
Panowie powiedzcie mi bo tak do konca nie rozumiem, po co jest ta karta? Jesli mam dekoder fergusona i antene sat to chyba nie bede jej potrzebowal?

Karta potrzebna jest do odbioru naziemnych programów cyfrowych w systemie MPEG-4. Jeżeli twój Ferguson oprócz głowicy do odbioru satelitarnego w MPEG- 4 (jeżeli masz taki model, bo nie napisałeś) posiada także głowice do odbioru naziemnego - cyfrowego z MPEG-4, to na 99% nie będzie tobie taka karta potrzebna.
 

jarek12345

New member
pkoso napisał:
Urad fajny i niedrogi ten wieszaczek - mam pytanko: Czy da sie przekrecic TV troszke (odrobinke) w bok - bo gora dol na pewno (widac na zdjeciu) ?



bdb wieszaki z regulacja : gora-dol ,prawo- lewo sa na allegro za 350zl



.
 

mumu

New member
pkoso napisał:
Teraz tylko poprzez warunki gwarancji mozesz dochodzic praw do napraweinia egzemplaza i dopiero gdy nie mozna naprawic lub 3 razy naprawa dotyczy tego samego elementu przysluguje Ci prawo do wymiany na nowy lub zwrot kasy. Oczywiscie wszystko zalezy od phila jesli dobrze z nimi pogadasz moze ci wymienia na nowy w koncu tv jest drogi i powinienes byc z niego zadowolony.
mozesz powolac sie na niezgodnosc towaru z umowa, a poniewaz awaria nastapila w krotkim czasie to domyslnie uznaje sie, ze towar nie byl zgodny z umowa juz w momenie zakupu. to Ty decydujesz na pismie czy domagasz sie wymiany czy naprawy. jak roszczenie nie jest mozliwe do spelnienia to musza Ci oddac pieniadze za sprzet i wszystkie koszty jakie poniosles w zwiazku z zakupem np. transport itd.

co do ambilight, nie ma sie czym zachwycac, to nie choinka. mozna popatrzec i wylaczyc. najwazniejsze, zeby obraz byl perfekcyjny.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
Ciekawe czy posiadasz tv z ambilight ? Przeważnie osoby używające tego na codzień mają bardziej pochlebne opinie . A jeśli tylko widziałeś to zmienisz zdanie jak częściej poużywasz :)
 

mumu

New member
KIELAQ napisał:
Ciekawe czy posiadasz tv z ambilight ? Przeważnie osoby używające tego na codzień mają bardziej pochlebne opinie . A jeśli tylko widziałeś to zmienisz zdanie jak częściej poużywasz :)
ja juz napatrzylem sie u kumpla. jest to jest, nie ma to nie ma. kolo zrewolucjonizowalo swiat, a ambilight jest tylko jak dobry cukierek. na krotka mete smakuje dobrze, ale na dluzsza moze meczyc. zreszta te starsze wersje nie sa jeszcze takie natarczywe, nic nie przebije oczojebnosci aurei ;).
 

jarek12345

New member
KIELAQ napisał:
Ciekawe czy posiadasz tv z ambilight ? Przeważnie osoby używające tego na codzień mają bardziej pochlebne opinie . A jeśli tylko widziałeś to zmienisz zdanie jak częściej poużywasz :)



pytanie czy z Amblight czy z Amblight Spectra :) ogolnie bajer jest i nie ma co nad tym debatowac .oczywiscie najwazniejszy jest obraz ale jesli mamy jedno i drugie (w jednym TV) to jest super .pozdr


.
 

KIELAQ

New member
mumu napisał:
ja juz napatrzylem sie u kumpla. jest to jest, nie ma to nie ma. kolo zrewolucjonizowalo swiat, a ambilight jest tylko jak dobry cukierek. na krotka mete smakuje dobrze, ale na dluzsza moze meczyc. zreszta te starsze wersje nie sa jeszcze takie natarczywe, nic nie przebije oczojebnosci aurei ;).

Ambilight jest po to żeby NIE męczyć wzroku na dłuższą metę . Jeśli ambilight jest dla ciebie za agresywne zawsze można zmienić ustawienia na bardziej relaksujące . Jest spora możliwość regulacji . Z jednym się z tobą zgadzam - Aurea z tą swoją oczojebnością potrafi być męcząca .
 

AndysTV

New member
KIELAQ napisał:
Ambilight jest po to żeby NIE męczyć wzroku na dłuższą metę . Jeśli ambilight jest dla ciebie za agresywne zawsze można zmienić ustawienia na bardziej relaksujące . Jest spora możliwość regulacji . Z jednym się z tobą zgadzam - Aurea z tą swoją oczojebnością potrafi być męcząca .
Nie chcę wyjść na starego zgreda, ale pamięta ktoś z Was rozdzielacz z żaróweczkami 2x 25W do zawieszenia ZA telewizorem z lat 70-80 ubiegłego wieku? Ja pamiętam i za TV Mamy wisiało właczone, dziś jak zobaczyłem ambilight to od razu wiedziałem, że coś w tym jest :-D
 

mumu

New member
KIELAQ napisał:
Ambilight jest po to żeby NIE męczyć wzroku na dłuższą metę . Jeśli ambilight jest dla ciebie za agresywne zawsze można zmienić ustawienia na bardziej relaksujące . Jest spora możliwość regulacji . Z jednym się z tobą zgadzam - Aurea z tą swoją oczojebnością potrafi być męcząca .
wiem, ze to reguluje sie, generalnie mozna sie przyzwyczaic, jak zreszta napisalem te starsze wersje sa lepsze niz ta ostatnia zastosowana w aurea. tam po prostu nawet po wyregulowaniu odstawia to jakies dzieki tance w kazda strone i nie mozna skupic sie, no i ta nieszczesna ramka. co za duzo to niezdrowo :).
 

pkoso

New member
mumu napisał:
mozesz powolac sie na niezgodnosc towaru z umowa, a poniewaz awaria nastapila w krotkim czasie to domyslnie uznaje sie, ze towar nie byl zgodny z umowa juz w momenie zakupu. to Ty decydujesz na pismie czy domagasz sie wymiany czy naprawy. jak roszczenie nie jest mozliwe do spelnienia to musza Ci oddac pieniadze za sprzet i wszystkie koszty jakie poniosles w zwiazku z zakupem np. transport itd.
Moze nie powinienem sie wypowiadac nie jestem specjalista ani prawnikiem ale z tego co ja dochodzilem - niezgodnosc towaru z umowa jest wtedy gdy kupujesz tv np. 100hz i 100hz nie ma czyli jest niezgoddne z opisem - a w tym przypadku mamy do czynienia wylacznie z uszkodzeniem elementu, w czasie trwania gwarancji. Jesli sie myle przedstaw moze jakas wykladnie prawna do tego co napisales
 

mojz37

New member
Dla mnie Ambilight to zdecydowanie najlepsza cecha tych telewizorow. Efekty jakie mozna osiagnac przy ogladaniu koncertow, lub puszczeniu byle wizualizacji z kompa do mp3 sa niesamowite.
Jak juz ktos mowil, produkcja telewizorow bez ambilight powinna byc zakazana prawnie!

Ja kupowalem swoj TV za wzgledu na dobre parametry. Ambilight traktowalem jak niepotrzebny bonus. Teraz szlag mnie trafia, ze nie dolozylem pare groszy do 9703 z trojkanalowym ambilight :(
 

Artik_77

New member
witam,
właśnie jestem na etapie wyboru tv. Wiem że musi to być 32 calowy. Zwróciłem uwagę na model Philips 32PFL9603. Żona nie jest zbyt przekonana do ambilight - da się to w razie czego wyłączyć?
 

marcels3

New member
Artik_77 napisał:
witam,
właśnie jestem na etapie wyboru tv. Wiem że musi to być 32 calowy. Zwróciłem uwagę na model Philips 32PFL9603. Żona nie jest zbyt przekonana do ambilight - da się to w razie czego wyłączyć?
Tak, da się. Jednym przyciśnięciem.
 
Do góry