Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

mumu

New member
pkoso napisał:
Moze nie powinienem sie wypowiadac nie jestem specjalista ani prawnikiem ale z tego co ja dochodzilem - niezgodnosc towaru z umowa jest wtedy gdy kupujesz tv np. 100hz i 100hz nie ma czyli jest niezgoddne z opisem - a w tym przypadku mamy do czynienia wylacznie z uszkodzeniem elementu, w czasie trwania gwarancji. Jesli sie myle przedstaw moze jakas wykladnie prawna do tego co napisales
mozliwosc powolania sie na niezgodnosc towaru z umowa daje Ci ustawa, gwarancja to dobra wola sklepu/producenta.
niezgodnosc towaru z umowa to zarowno sytuacja, kiedy towar nie nadaje sie do uzytku zgodnie z jego przeznaczeniem lub nie ma/stracil cechy, ktore mial/powinien miec w momencie zakupu. przyjmuje sie, ze do pol roku od zakupu to sprzedawca ma obowiazek udowodnic, ze towar byl zgodny z umowa (ale z automatu uznaje sie, ze jezeli wystapila niezgodnosc w przeciagu tego czasu to musiala ona byc juz w momencie zakupu tylko ujawnila sie z opoznieniem), po tym czasie to nabywca ma ten obowiazek, ze jednak niezgodny.

mojz37 napisał:
Jak juz ktos mowil, produkcja telewizorow bez ambilight powinna byc zakazana prawnie!
i pewnie jeszcze bez mozliwosci wylaczenia, a wtedy posypalyby sie pozwy, bo niektorzy od takich fajerwerkow potrafia miec sensacje ;).
 
Ostatnia edycja:

pkoso

New member
To co napisales wydeje sie byc rozsadne tylko zastanawiam sie w jaki sposob mozna dochodzic swoich praw - w sadzie ? czy oprzez instytucje ochrony konsumenta... bo ja bylem w takiej sytuacji i mi wymienili ze wzgledu na koszt naprawy i o wymianie zdecydowal sharp a nie sklep.
 

mumu

New member
pkoso napisał:
To co napisales wydeje sie byc rozsadne tylko zastanawiam sie w jaki sposob mozna dochodzic swoich praw - w sadzie ? czy oprzez instytucje ochrony konsumenta... bo ja bylem w takiej sytuacji i mi wymienili ze wzgledu na koszt naprawy i o wymianie zdecydowal sharp a nie sklep.
nie. do sadu idziesz wtedy, kiedy sprzedawca oponuje. najlepiej jednak dac sie reprezentowac przez RPK. jak jednak powiedzialem wazne jest te pol roku. bardziej trzeba sie martwic po tym okresie. generalnie duze sklepy nie robia zadnych problemow, bo im to sie nie oplaci i tylko czas traca, wychodzac z zalozenia, ze zepsulo sie to zepsulo i ma o co klocic sie.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Usb?

Jakie rozszerzenie pliku wideo musi być żeby chodzilo przez USB z pena w modelu 9603.??wiem że divx nie.
 

kk75

New member
Philips 32PFL9603D/10

Witam mam pytanko czy ktoś posiada Philipsa 32PFL9603D/10 i jak on sie sprawuje z jakościa sygnału SD konkretnie chodzi mi o kablówke u mnie ASTER,oraz z PS3.
Z góry wielkie dzieki za odpowiedzi


I drugie pytanko do kolegi któremu wymienili SHARPA co Ci sie popsuło w w tym SHARPIE i jaki to był model,pytam ponieważ posiedam rd2e i odnosze wrażenie nie działa u nie to 100Hz a nie wiem też jak w najprostszy sposób to sprawdzić :(
 

pkoso

New member
42x20e Na matrycy kilka dziesiecio-centymetrowych jasniejszych pasow. Najbardziej widoczne na szarym lub zielonym jednolitym tle - np. mecz pilki noznej lub niebo. A jesli chodzi o to jak sie sprawuje to chyba sporo bylo w tym watku o tym nieco wczesniej.
 

crimson1

New member
jakieś nowości w temacie?

No i jak użytkownicy 9-tek z serii 93? Coś nowego wartego wzmianki wydarzyło się? Nadal uważacie że zakupiliście właściwy sprzęt?
Pytam, bo lada dzień zamawiam jeden z tych TV, tylko ciągle waham się czy ma to być 9306 czy 9307. Jakoś nie mogę namierzyć ich obok siebie aby porównać obraz i działanie ambi...
Ważną też dla mnie rzeczą jest sygnał o tym lagu dżwiękowym podczas podłączenia kina domowego. Wolałbym aby był jakiś sposób aby to zniwelować do zera. Kupuję LCD głównie do oglądania koncertów (no a dźwięk wtedy z Home Theater rzecz jasna 8)). Jakby było jakieś opóźnienie to bym sie chyba w .... ugryzł. :twisted:
Proszę o ostateczne wyjaśnienie - można to jakoś obejść - okablowaniem albo ustawieniami?

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Filipków jak i zastanawiających się czy mają nimi zostać ;)
 

rudy

New member
9603 czy 9703

Przyłączam się do pytania crimsona1,czy jest istotna różnica w obrazie na korzyść 9703.Bardziej zależy mi na jakości świecenia matrycy niż na potrójnym ambi .Jestem już na 99% za philkiem.Pozdrowienia dla philomaniaków.
 

mojz37

New member
Crimson1, skoro ccesz ogladac koncerty, to wjezdzaj w 9703. Ja mam 9603 i wierz mi na slowo - brakuje gornych swiatelek Ambilight.
Same dwa kanaly i tak robia zajebisty efekt... Na tyle zajebisty, ze stwierdzasz, ze przydalby sie trzeci.

Co do lagu z dzwiekiem, to problemu juz nie ma. Przepuszczasz cyfrowo dzwiek przez TV i masz pelna synchronizacje z DD 5.1
 

novykremas

New member
Ambilight a kolor sciany

Witam wszystkoich posiadaczy Philipków z Ambilight!
Mam do Was jadno pytanko Jak zachowuja sie swiatełka na kolorowej ścianie?
Może ktoś z Was ma sciane w innym kolorze niż białym i mogłby cos napisac jak zachowuje sie ambilight kiedy kolor sciany jest inny niż biały?

Mam czerwoną sciane i zastanawiam sie czy te swiatełka beda w kolorach z TV czy jakos sie zatraca.
Prosze posiadaczy o opinie.

Za tydzien musze miec TV i nie wiem co zrobic :/
Help!
 

KIELAQ

New member
Może pomalujesz ścianę na biało ? :) . Spoko na kolorach też widać . Co do różnic w obrazie to modele 9603 i 9703 mają te same matryce a zatem i obraz jest taki sam . Jedyna istotna różnica to potrójny ambilight , reszta to marketing .
 

jarek12345

New member
mojz37 napisał:
Crimson1, skoro ccesz ogladac koncerty, to wjezdzaj w 9703. Ja mam 9603 i wierz mi na slowo - brakuje gornych swiatelek Ambilight.
Same dwa kanaly i tak robia zajebisty efekt... Na tyle zajebisty, ze stwierdzasz, ze przydalby sie trzeci.

Co do lagu z dzwiekiem, to problemu juz nie ma. Przepuszczasz cyfrowo dzwiek przez TV i masz pelna synchronizacje z DD 5.1


hmm nie chce byc uszczypliwy ale moglbym napisac ze jesli mialbys 9703 z amblight na 3 boki to powinienes napisac ze brakuje tobie czwartego boku ktory masz w 9903 Aurea :) ludzie bez przesady .pozdr


.
 

Agrescik

New member
NO i stalo sie...

NO to powiem wam ze wlasnie zamowilem 42 pfl 9603 :) Dolacze do grona niezadowolonych philomaniakow :)
Wyslalem zamowienie:) Sklep alfamarket.pl . Cena 5896 PLN (w rublach nie podaja ceny :)
Dlugi czas sie zastanawialem. Jednak nie wiem z jakich powodow wybor padl na Philka :) Samsungi, Szarypy :) jakos mi nie lezaly. Wizualnie i jakos tak ( nie wiem dlaczego, czy design czy cos innego... :)
Moimi typami byly: 42 pfl 7332 .... potem.... 42 pfl 7662..... 42 pfl 7962.... Ogolnie nie chcialem wydac wiecej niz 5 kPLN ... ale odkad na rynku pojawil sie z nowym designem 42 pfl 9603... to ten tysiak wiecej jakos mnie nie boli (i tak kupie 50/50%) ... moze lepszy bylby 9703 ale mysle ze nie ma co przerabiac formy nad trescia. Sporo pobawilem sie w sklepach tymi modelami. Ogolnie mi sie podobaly. Na razie bede odbieral na nim kablowke i DVD Philka DVP5980 z HDMI i divix :) W domysle i przyszlosci jakis laptok i N-ka. Pokoj 4x5m . odleglosc 2,5 -3,5 m ogladania. Zobaczymy. nie bede sie rozpisywal czy dobrze zrobilem. bo wiem ze dobrze :) Kiki i inni mogli by powiedziec : odje***** mu... ale co tam ;))))

Pozdrawiam forumowiczow. Dam znaka jak uda mi sie zrealizowac transakcje i TV bedzie stal na polce :) ( w przyszlym tyg mam urlop to nie wiem kiedy odbiore TV)

PS. Mam nadzieje ze bede zadowolony z zakupu jak pozostali na tym forum :)
 

jarek12345

New member
Agrescik napisał:
NO to powiem wam ze wlasnie zamowilem 42 pfl 9603 :) Dolacze do grona niezadowolonych philomaniakow :)
Wyslalem zamowienie:) Sklep alfamarket.pl . Cena 5896 PLN (w rublach nie podaja ceny :)
Dlugi czas sie zastanawialem. Jednak nie wiem z jakich powodow wybor padl na Philka :) Samsungi, Szarypy :) jakos mi nie lezaly. Wizualnie i jakos tak ( nie wiem dlaczego, czy design czy cos innego... :)
Moimi typami byly: 42 pfl 7332 .... potem.... 42 pfl 7662..... 42 pfl 7962.... Ogolnie nie chcialem wydac wiecej niz 5 kPLN ... ale odkad na rynku pojawil sie z nowym designem 42 pfl 9603... to ten tysiak wiecej jakos mnie nie boli (i tak kupie 50/50%) ... moze lepszy bylby 9703 ale mysle ze nie ma co przerabiac formy nad trescia. Sporo pobawilem sie w sklepach tymi modelami. Ogolnie mi sie podobaly. Na razie bede odbieral na nim kablowke i DVD Philka DVP5980 z HDMI i divix :) W domysle i przyszlosci jakis laptok i N-ka. Pokoj 4x5m . odleglosc 2,5 -3,5 m ogladania. Zobaczymy. nie bede sie rozpisywal czy dobrze zrobilem. bo wiem ze dobrze :) Kiki i inni mogli by powiedziec : odje***** mu... ale co tam ;))))

Pozdrawiam forumowiczow. Dam znaka jak uda mi sie zrealizowac transakcje i TV bedzie stal na polce :) ( w przyszlym tyg mam urlop to nie wiem kiedy odbiore TV)

PS. Mam nadzieje ze bede zadowolony z zakupu jak pozostali na tym forum :)



powiem tak : testuj go chlopie a jak uznasz ze nie spelnia twoich wymagan to to go oddaj i po problemie (masz na to chyba 10 dni roboczych) .dla mnie TV jest ok ale maxy pokazuje dopiero z N -ka :) (na kablowce nie osiagniesz szalu) .pozdr

.
 

Agrescik

New member
jarek12345 napisał:
powiem tak : testuj go chlopie a jak uznasz ze nie spelnia twoich wymagan to to go oddaj i po problemie (masz na to chyba 10 dni roboczych) .dla mnie TV jest ok ale maxy pokazuje dopiero z N -ka :) (na kablowce nie osiagniesz szalu) .pozdr

.
Ba... chopie..... wiem... Patrzylem w sklepach gdzie nie podlaczyli super hiper goood signal... i obraz byl ok. widzzialem tez signal z kabla w sklepie malym. i powiem ze byl gites. nie ma co narzekac :) Przetestuje i sie zobaczy ;) szkoda jedynie ze kompa nie podlacze narazie. jedynie moglbym pokombinowac z moim starym rzechem na s video ale to bedzie porazka to wole do tematu nie podchodizc :)
Ale mowie. bawilem sie w starunie tym modelem... i wg mnie jakosc cena jest rewelka :) Duzo zalezy od ustawien ;)


Jak sfinalizuje . zrobie fotki, i napisze co nieco... jakie mam odczucia.

Pozdro.

To jest tak samo . jak z pierwszym samochdoem. mozna kupic lepszy. ale do tego pierwszego zawsze sentyment pozostaje :)
 

Wyspa120

New member
Ej KielaQ moze wstawilbys jakies zdiecia swojego phila w trakcie pracy tak zeby dobrze bylo widac jakosc obrazu i przy wlaczonym ambilight??
 

KIELAQ

New member
Mam tylko aparat w telefonie - niestety jakość zdjęć jest niewystarczająca . Jak pożyczę dobry sprzęt od kumpla to zamieszczę kilka zdjęć . Jak jesteś zainteresowany tym tv to polecam zobaczyć go na żywo w sklepie . Żadne zdjęcia tego nie pokażą co ty możesz zobaczyć na własne oczy .

Ambilight najlepiej działa gdy jest ciemno - w jasnym sklepie nie robi wielkiego wrażenia . Urad umieścił kilka linków do zdjęć w tym wątku - pokazują możliwości ambi .
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
Juz nie moge sie doczekac...

.... ja mam aparata to umieszcze kilka fotkow z realnego zycia tego ustrojstwa :) Pozdrawiam.
 

rudy

New member
9603 czy9703 różnica?

Jakoś nie przemawia do mnie,że różnica ponad 1000zł to tylko jedna listwa świecąca u góry.Zgoda KIELAQ ,że matryce są takie same,ale co z technologią Perfect Colors i Wyświetlaczem LCD Wide Color Gamout.Z tego co można wyczytać w specyfikacji Philipsa są to elementy zdecydowanie poprawiające jakość kolorów, a co za tym idzie i obrazu.Wydaje się że to jednak coś więcej niż ,,tylko marketing".
 
Do góry