Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Posiadam 37 plf 9603 obraz z dboxa2 polsat po kablu euro mecz wyglada jak prezantacje hd w sklepie kolor zielony wygląda pieknie szczęka opada czekam na kanały w wysokiej rozdzielczości to dopiero bedzie :cool:
 

Agrescik

New member
Sprawdzilem....

.... kolorki sa odpowiednie. Tylko aprarat cyfrowy robi taka zmylke ;)
Ponizej troche fotek.:) NO i oswietlenie :)
 

Attachments

  • P6120019.JPG
    P6120019.JPG
    610,6 KB · Wyś: 151
  • P6120020.JPG
    P6120020.JPG
    641 KB · Wyś: 113
  • P6130023.JPG
    P6130023.JPG
    644 KB · Wyś: 102
  • P6130027.JPG
    P6130027.JPG
    658 KB · Wyś: 111
  • P6130028.JPG
    P6130028.JPG
    657,8 KB · Wyś: 99
  • P6130033.JPG
    P6130033.JPG
    636,7 KB · Wyś: 87
  • P6130034.JPG
    P6130034.JPG
    637,1 KB · Wyś: 95
  • P6130036.JPG
    P6130036.JPG
    622,1 KB · Wyś: 92
  • P6130037.JPG
    P6130037.JPG
    632,8 KB · Wyś: 112

KIELAQ

New member
kriss33 napisał:
wg mnie jest czarny i w nocy i w dzień

No bez przesady z tą czernią . Widziałem lepsze tv pod tym względem . Tylko każdy musi sobie zadać pytanie - czy kupuje taki tv dla dobrego obrazu (taki jest) czy do podziwiania czerni ? A tak na marginesie to sporo na tym forum czerniofilów .
 

Agrescik

New member
Masz racje...

KIELAQ napisał:
No bez przesady z tą czernią . Widziałem lepsze tv pod tym względem . Tylko każdy musi sobie zadać pytanie - czy kupuje taki tv dla dobrego obrazu (taki jest) czy do podziwiania czerni ? A tak na marginesie to sporo na tym forum czerniofilów .

Ludziska paczom ... na teorie.. a glownie chodzi aby byc zadowolonym :) Ja tam jestem.... Chwilowo paczylem na tv stary.... i czulem sie zagubiony... nie oddalbym juz tego swojego.. nie paczac na poziom czerni :)))) Bo to kwestia subiektywna :) Kryterium powinno byc czy TV po prostu komus pasi czy nie.... i tyle. a czy ma x pixeli w rozdzielczosci wiecej czy jasnosci.. to kwestia subiektywna... :)

Nie ma co.. wracam do paczenia na cacko :)
Pozdro. (dla szczesliwych posiadaczy ... i niezdecydowanych...
choc ja tam powiem ze filomaniakiem i czarnomaniakiem nie jestem :)
Philipek... to przypadek... tak jakos wyszlo.. Design Samsung mi nie pasowal do skarpetek ktore nosze :)
 

rudy

New member
Będą testy Philipsa 9703,9603

Wczoraj na forum sharpa (wątek sharp czy philips),Kiki zapodał ,że właśnie wjechały nowe philipsy i będą stawały do porównania z sharpem, toshibą ,jvc itd... Pozdrawiam i czekam na obiecane testy.
 

Agrescik

New member
Heh...

rudy napisał:
Wczoraj na forum sharpa (wątek sharp czy philips),Kiki zapodał ,że właśnie wjechały nowe philipsy i będą stawały do porównania z sharpem, toshibą ,jvc itd... Pozdrawiam i czekam na obiecane testy.

No to popaczymy co tam z tego wyniknie :)

Philips czy nie Philips.... oto jest pytanie :).

Ja jedynie zauwazam ze nie mozna kupic tv bez Ambilighta... :)

Obwiazywanie TV lampkami od choinki i podlaczenie go do migacza .. to nie to samo :)

Jednak warto troche dodac $ :)

Pozdro.
 

KIELAQ

New member
rudy napisał:
Wczoraj na forum sharpa (wątek sharp czy philips),Kiki zapodał ,że właśnie wjechały nowe philipsy i będą stawały do porównania z sharpem, toshibą ,jvc itd... Pozdrawiam i czekam na obiecane testy.


KIKI będzie miał Philipsy ??? Toż to jest wiadomość dziesięciolecia !!!
Zobaczymy co z tego wyjdzie , wcześniej też wspominał że będą testy i jakoś nic z tego nie wyszło . Liczę że teraz się uda :)
 

kriss33

New member
KIELAQ napisał:
No bez przesady z tą czernią . Widziałem lepsze tv pod tym względem . Tylko każdy musi sobie zadać pytanie - czy kupuje taki tv dla dobrego obrazu (taki jest) czy do podziwiania czerni ? A tak na marginesie to sporo na tym forum czerniofilów .

pewnie są czarniejsze, ale napisałem , że dla mnie jest czarny i tyle i nie zgodze sie , jesli ktoś powie że jest niewystarczająco czarny, na prawde nie mam sie do czego przyczepić
 

KIELAQ

New member
No i o to chodzi - żeby być zadowolonym . Chociaż są ludzie którzy nie mając tego telewizora starali mi się wmówić że obraz jest FIOLETOWY ponieważ gdzieś , ktoś tak napisał :)
 

rudy

New member
Na stronie domowej Kikiego znalazłem 1 (słownie jeden) telewizor philipsa.Jest to model 37 PFL 5320/10.Jeżeli jest to model, który ma stawać do porównań z sharpem,toshibą ,jvc itd... to prawdopodobnie biedaczysko polegnie.Chociaż może się mylę i wygra bodaj z jednym z nich.A może to o to chodzi ,żeby sharpy wygrały? Pozdrawiam.
 

ProSiaczek

New member
Wita ponownie dalej poszukujący świętego grala lcd'owego

Mam pytanie szczególnie do KIELAQa i Urada:
Czy wyjaśnił się już problem z dźwiękiem? Spokojnie wyjście w tv przepuszcza DTS i DD?
 

mojz37

New member
urad napisał:
ofkors, jest to jak najbardziej prawidlowe zachowanie TV.

No nie wiem Urad... Założyłem sobie właśnie cyfrową kablówkę w Aster. Jest to dekoder HD połączony przez HDMI do telewizora.

Niestety, większość kanałów jest do wyrzucenia. Dobrze działają tylko kanały HD i kanał canal+ film.
Na reszcie obraz jest spłaszczony - czarne pasy na górze i dole.

Można tak ustawić dekoder, żeby proporcje były zachowane, ale wtedy braz nie jest rozciągnięty na cały ekran - czarne pasy nie tylko na górze i zdołu, al i po bokach.

Aż sie prosi, żeby rozciągnąć ten obraz, niestety filip nie umie :-(
Za te pieniądze powinien....

P.S. Przy meczu ambilight świeci na 'zolto-zielonkawo'. Dobiero prz ciemnej intensywnej zieleni i czerni swieci na zielono.
 

marcels3

New member
mojz37 napisał:
Niestety, większość kanałów jest do wyrzucenia. Dobrze działają tylko kanały HD i kanał canal+ film.
Na reszcie obraz jest spłaszczony - czarne pasy na górze i dole.

Można tak ustawić dekoder, żeby proporcje były zachowane, ale wtedy braz nie jest rozciągnięty na cały ekran - czarne pasy nie tylko na górze i zdołu, al i po bokach.

Aż sie prosi, żeby rozciągnąć ten obraz, niestety filip nie umie :-(
Za te pieniądze powinien....
Oglądając kanały nadawane w SD ustaw sobie dekoder na format 576 i wtedy telewizor przeskaluje sobie obraz i pasy Ci znikną nawet na łączu HDMI.
 

marcels3

New member
ProSiaczek napisał:
Wita ponownie dalej poszukujący świętego grala lcd'owego

Mam pytanie szczególnie do KIELAQa i Urada:
Czy wyjaśnił się już problem z dźwiękiem? Spokojnie wyjście w tv przepuszcza DTS i DD?
Wg mnie nie przepuszcza nawet po wgraniu najnowszego softu. Na wyjściu z telewizora nie ma DD.
 

urad

New member
ja wrocilem do softu 021, bo na 026 ciagle nieoczekiwanie resetował mi się.

a z wyjscia cyfrowego nie korzystam narazie.
 

mojz37

New member
Marcels, nie o to chodzi, zeby przestawiac rozdzielczosc w dekoderze przy kazdej niemal zmianie kanalu.

Telewizor powinien wyskalowac obraz i tyle. Nie bede robil tego za niego. Sharp mojego kolezki daje sobie swietnie rade z tym samym dekoderem.

Filip sygnalu po hdmi skalowac nie umie. Porazka.

Dobrze ze przynajmniej analogowy sygnal potrafi ogarnac.
No i to ambilight....
 

urad

New member
więc może tuner połączyć po HDMI i po EURO, HD ogladać po HDMI, SD po EURO?

teoretyzuję gdyż jeszcze nie posiadam TV-SAT HD.
 

Pawloff

New member
marcels3 napisał:
Wg mnie nie przepuszcza nawet po wgraniu najnowszego softu. Na wyjściu z telewizora nie ma DD.
Przy podłączeniu DVD na wyjściu cyfrowym TV jest dostępny sygnał Dolby Digital 5.1. DTS jeszcze nie sprawdzałem. Natomiast z MediaBoxa UPC (również podłączony przez HDMI) jak narazie nie udało mi się uzyskać 5.1 z wyjścia TV - być moze kwestia ustawień dekodera, poszukam. Natomiast proszę, przestańcie pisać, że na wyjściu cyfrowym TV nie ma sygnału 5.1 bo to nieprawda (no chyba, że ja mam jakiś cudowny egzemplarz :D ). Amplituner rozpoznaje sygnał jako 5.1, świecą się wszystkie ikonki głośników, słyszę dżwięk ze wszyskich głośników w odpowiednim rozkładzie, więc ten sygnał tam jest ;)
 

marcels3

New member
Nie wiem czy zapalenie się wszystkich głośników na Twoim amplitunerze oznacza dżwięk DD 5.1. Mój amplituner (pioneer VSX 817) niestety nie "dostaje" sygnału DD przy podłączeniu go do wyjścia cyfrowego audio telewizora. Przy podłączeniu bezpośrednio do Fergusona 8800 mam dźwięk DD 5.1 i nie zmieniam żadnych ustawień w tunerze. Nie wiem jak to jest z DVD, ale zaraz sprawdzę.

Jestem już po sprawdzeniu.
PRZYZNAJĘ, przy sygnale z DVD na wyjściu cyfrowym TV jest sygnał DD 5.1
Ciekawe dlaczego nie jest tak z tunerem satelitarnym.
 
Ostatnia edycja:
Do góry