Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

Pawloff

New member
marcels3 napisał:
Jestem już po sprawdzeniu.
PRZYZNAJĘ, przy sygnale z DVD na wyjściu cyfrowym TV jest sygnał DD 5.1
Ciekawe dlaczego nie jest tak z tunerem satelitarnym.
Właśnie u mnie jest tak samo, nie mam czasu na sprawdzenie dlaczego, ale to jest zastanawiające... :confused:
 

crimson1

New member
co gdzie podłączać

Może posiadacze tych Philipsów zechcą jasno określić; co i jak podłączać, w jakiej konfiguracji z tymi LCD?
Powoli się gubię - może jakiś mały quiz posiadaczy 9603/9703 - co komu i jak gra poprzez wejścia/wyjścia TV. :D

Pozdrawiam
 

marcels3

New member
Jeśli chodzi o mnie to posiadam:
telewizor : PHILIPS 42PFL9703
ampituner: PIONEER VSX 817
tuner satelitarny 1: FERGUSON HF 8800 HD
tuner satelitarny 2: NBOX HDTV
DVD: PIONEER DV-400V
Obydwa tunery i DVD mam podłączone do telewizora przewodami HDMI, amplituner mam podłączony z telewizorem przewodem coaxialnym. Oprócz tego Ferguson i DVD mam podłączone bezpośrednio z amplitunerem przewodami optycznymi.
Jeśli w Fergusonie włączę program który nadaje dźwięk w DD to jeżeli wybiorę w amplitunerze wyjście do którego jest podłączony telewizor to nie mam DD a jedynie stereo, gdy przełącze na wyjście bezpośrednio z tunera to mam DD.
Inaczej jest z dźwiękiem z DVD i na wyjściu z telewizora i tym bardziej na wyjściu bezpośrednio z DVD mam DD 5.1

Może ktoś wie dlaczego tak jest?
 

AvataR

Banned
Panowie mozna gdzies w okolicach Poznan Wroclaw obejrzec te dwa telewizory ? Serie 9603 i 9703. Chcialbym zobaczyc zanim kupie i podjac decyzje :) Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi :D
 

jinks53

New member
rudy napisał:
Wczoraj na forum sharpa (wątek sharp czy philips),Kiki zapodał ,że właśnie wjechały nowe philipsy i będą stawały do porównania z sharpem, toshibą ,jvc itd... Pozdrawiam i czekam na obiecane testy.

Witam Panowie po raz pierwszy na tej str. mnie również KIKI napisał o teście philipsa jakoś bez skutku. Wzieło się to z tąd iż, równierz szukam LCD dla siebie i przymierzam się do 42 PFL 9703 lecz nie wiem czy nie czekać aż wejdzie ten model z literką "H" (MPEG-4) co o tym sądzicie :confused:.
Kiki zamiast filipka zaproponował mnie JVC 47 V 80 lub Sharp 46 XL2, albo plazmy:pioneer 5080 Xa , Hitachi 50 X01 i wprowadzilo mi mętlik taki, że do dziś nic nie kupiłem i nie wiem co dalej robić.
 

mario_many

New member
DO AvataR philipsa 47 9703 zobaczysz we WROCLAWIU BIELANY,AUCHAN,MEDIA MARKT cenka "tylko"10999,a model 42 9603 jest po drugiej stronie ulicy w ELECRO WORLD po 7999 ,stan na 16.06.08r.Tez go bede bral ale na pewno w internetowym bo wydaje sie miec najmniej wad z lcd-ow ,wlasciwie drobna wada z katami,chociaz ja jej nie dostrzegam co niektorzy sie dopatruja pozdro
 

AvataR

Banned
Panowie posiadacze :) Jeszcze dwa pytania :

1. Czy ten telewizor posiada "szybe" tzn powloke szklana

2. Czy ktos go testowal na jakiejkolwiek konsoli a jak nie to czy testowal na grach z kompa ?? Chodzi mi czy wszystko jest elegancko i plynnie i czy nie ma innych problemow w tym wzgledzie ?

Z gory dzieki :)
 

KIELAQ

New member
Odpowiedź na 1 pytanie - NIE ma szyby

Odpowiedź na 2 pytanie - z konsolą nie testowałem bo nie mam , ale z kompem działa dobrze - pełna rozdzielczość full hd i brak smużenia ( testowany na wielu filmach i grach , ostatnio Race driver GRID ) . Oczywiście żeby mieć full hd potrzeba podpiąć kablem DVI-HDMI .
 

alyjen

New member
KIELAQ napisał:
Odpowiedź na 1 pytanie - NIE ma szyby

Odpowiedź na 2 pytanie - z konsolą nie testowałem bo nie mam , ale z kompem działa dobrze - pełna rozdzielczość full hd i brak smużenia ( testowany na wielu filmach i grach , ostatnio Race driver GRID ) . Oczywiście żeby mieć full hd potrzeba podpiąć kablem DVI-HDMI .
KIELAQ: a jak wygląda sławny input lag tego Philipsa, z tego co czytałem na zachodzie to praktycznie nie ma takich ustawień przy których nie wynosiłby on około 100ms co w graniu na PC daje się już we znaki

pzdr
 

crimson1

New member
alyjen napisał:
KIELAQ: a jak wygląda sławny input lag tego Philipsa, z tego co czytałem na zachodzie to praktycznie nie ma takich ustawień przy których nie wynosiłby on około 100ms co w graniu na PC daje się już we znaki

pzdr
Jeśli mówisz o lagu na PS3, prawdopodobnie winę ponoszą "za słabe" kable hdmi. Tylko te nowe, z certyfikatem na 1.3b - pociągną gry z PS3 bez lagu.
 

alyjen

New member
Chyba się nie rozumiemy, Philips niezależnie od źródła (nawet przy 1080p) potrzebuje dramatycznie dużo czasu na obrobienie obrazu, z tego co można znaleźć na sieci to ponad 100ms i w żaden sposób nie idzie tego zmienić. Każdy LCD TV ma ten problem, Toshiba Z na przykład około 80ms chyba że wybierzemy tryb obrazu PC wtedy 20-30.
Philips ma z tym większe niż inni kłopoty i o dziwo wyłączenie upiększaczy obrazu (nie potrzebnych przecież w HD) tego nie zmienia.

Teraz spróbuj wyjaśnić tak żebym zrozumiał jak lepszy kabel może mieć na to wpływ skoro opóźnienie pojawia się, jest efektem pracy telewizora? ;)
 

crimson1

New member
A skąd ta wiedza, że opóźnienie, które pojawia się podczas grania na konsolach, jest efektem pracy telewizora? :wink:
Gdzieś na zagranicznym forum był poruszony ten temat; po upgradzie kabla hdmi - znikł lag na Philipsie... (ps3).
 

depioter1

New member
czesc

ja mam podłączonego xboxa360 i rzeczywiście występuje opóźnienie, ale tylko z włączonym digital natural motion. jeśli wyłączysz ten efekt opóźnienie znika całkowicie. tak samo jest z kompem. tak samo jest z tunerem hd. tak samo jest z tunerem. tak samo jest z dvd.........

pozdrawiam
 

ProSiaczek

New member
crimson1 napisał:
A skąd ta wiedza, że opóźnienie, które pojawia się podczas grania na konsolach, jest efektem pracy telewizora? :wink:
Gdzieś na zagranicznym forum był poruszony ten temat; po upgradzie kabla hdmi - znikł lag na Philipsie... (ps3).

I na tym forum przelał się ogrom postów za a nawet przeciw ;) mówiących, że nie ma różnicy między kablem HDMI za 20 a 200 złotych, gdyż jest tu tylko przepuszczany sygnał 0 i 1 więc gdzie mają być straty?

Ja się przyznam, że nie wiem i jestem po środku - nie testowałem żadnych.

2) Więc dalej nie wiadomo co z wyjściem Digital Audio Out - przepuszcza DTS i DD czy nie?
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
crimson1 napisał:
A skąd ta wiedza, że opóźnienie, które pojawia się podczas grania na konsolach, jest efektem pracy telewizora? :wink:
Gdzieś na zagranicznym forum był poruszony ten temat; po upgradzie kabla hdmi - znikł lag na Philipsie... (ps3).
ale to jest fizycznie niemożliwe ;)
depioter1: którego konkretnie masz Philipsa?
 

crimson1

New member
kable z certyfikatem hdmi 1.3

Konsola Playstation3 wysyła (po kablu (hdmi) sygnał o prędkości 10,2Gb/s - czyli korzysta z dobrodziejstwa specyfikacji 1.3;
[cytat z spec.]: "Q: What products or applications will take advantage of new HDMI 1.3 capabilities?
A: New high-definition DVD formats (HD-DVD and Blu-Ray) and game machines (including the Sony PLAYSTATION® 3) will make use of capabilities added in HDMI 1.3.

Dlaczego więc nie mogą się zdarzyć lagi na kablach, które nie spełniają wymogów tej specyfikacji?
Jak wszyscy wiemy, daje ona ponad 2-krotny przyrost prędkości przesyłu w porównaniu z poprzednikiem (hdmi 1.1).
Kilku producentów robi już takie kable (z certyfikatem 1.3b): np ATLONA

Rozumiem, że diabeł tkwi w 1 szczególe; fizycznie niemożliwe jest (ponoć), aby 2 kable hdmi przesyłały zero/jedynki z różną prędkością. Ten mit niestety obaliły testy potwierdzające że niektóre kable nie spełniają wymogów specyfikacji 1.3 i zwyczajnie nie dają rady puścić sygnału z taką prędkością z jaką nadajnik próbuje ją wysłać do odbiornika.

Sam jestem 'za cienki' aby wytłumaczyć dlaczego tak jest, ale (ponoć) JEST... :???:
 

alyjen

New member
Fizycznie niemozliwe jest zeby kabel HDMI mial wplyw na przetwarzanie ktore odbywa sie w telewizorze ;) a tak jest w przypadku wszytkich LCD i do tego pije
gdyby to byl problem jedynie z PS3 to jeszcze cos by bylo na rzeczy ale ten lag dotyczy doslownie wszystkiego co do niego wpada, PC, DVD, HD itp. wystarczy podlaczyc dzwiek do zewntrzengo ampli i co wrazliwsi slysza/widza jak dzwiek zaczyna wyprzedzac obraz
W przypadku wbudowanych glosnikow TV synchronizuje dzwiek (przynajmniej powinen) niektore modele synchronizuja rowniez dzwiek wypuszczany przez zlacze optyczne, ampli maja uklady opozniajace, jakos sobie ludzie z tym radza

problem zaczyna sie w grach ;) 100ms to tyle ile masz grajac online na w miare przyzwoitych serwerach (nie mowie o wewnetrzynch serwerach osiedlowych kablowek gdzie moze byc 20ms i mniej) w grze single player wymagajacej malpiej zrecznosci i dobrego timingu np Guitar Hero moze sie nagle okazac ze reagujac na to co widzisz na ekranie reagujesz za wolno wlasnie z powodu tego laga
w grach online masz dodatkowe 100ms w plecy w stosunku do przeciwnikow ;)

moj obecny i przyszly LCD TV zasowa glownie jako monitor mojego game pc i takie rzeczy sa dla mnie dosc istotne ;)
 

KIELAQ

New member
crimson1 - NIE chodzi o kable tylko o opóżnienie wynikające z pracy procesorów telewizora które przetwarzają obraz . Rzeczywiście po wyłączeniu systemu Perfect Pixel HD moim zdaniem problem nie istnieje . Ale wtedy brak 100 Hz co akurat przy korzystaniu z kompa nie bardzo przeszkadza .
 
Ostatnia edycja:
Do góry