Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Ja mam sprzęt ustawiony w regale ale tylna ścianka jest biała , tv oddalony o jakieś 30 cm i efekt jest fajny . W instrukcji podają że najlepszy efekt jest w odległości 10-20 cm od ściany . Ale jak jest dalej to też widać . Oczywiście w granicach rozsądku . Metr to już będzie lipa .
Trochę kiepsko że ten telewizor ma stać w oknie . Bardzo nietypowe . Może to mieć wpływ na oglądanie i efekty ambilight .
 

mario_many

New member
Witam wszystkich,czy ktos wie kiedy bedzie w sprzedazy philips 47 9603 9703? niedawno zrezygnowalem ze sharpa 46 xl2chociaz bylem jego prawie fanatykiem ale jak zobaczylem u znajomego ze ten sprzet przy szybkich przesunieciach kamery na meczu smuzy(gora-dol tez w filmie to samo) to wymiękłem!! ponoc swietnie daje rady 47 9632 ale skoro jest nowy model z lepszym kontrastem i czasem reakcji 2ms to go biore,tylko kiedy bedzie dostepny w Polsce? Euro na takim tv to by bylo cos...
 

KIELAQ

New member
Chyba mają wejść w czerwcu . Mam w domu 37 cali 9603 i potwierdzam że nie smuży . Oglądałem piłkę , tenis i siatkówkę i wszystko płynnie . TV ma szybką matrycę a poza tym 100 Hz i HD Natural Motion . Ciekawi mnie czy modele 47 calowe będą miały takie same matryce jak mniejsi bracia 37 i 42 cale . Czas pokaże . Ale na euro możesz się z zakupem nie wyrobić .
 

jarek12345

New member
mario_many napisał:
Witam wszystkich,czy ktos wie kiedy bedzie w sprzedazy philips 47 9603 9703? niedawno zrezygnowalem ze sharpa 46 xl2chociaz bylem jego prawie fanatykiem ale jak zobaczylem u znajomego ze ten sprzet przy szybkich przesunieciach kamery na meczu smuzy(gora-dol tez w filmie to samo) to wymiękłem!! ponoc swietnie daje rady 47 9632 ale skoro jest nowy model z lepszym kontrastem i czasem reakcji 2ms to go biore,tylko kiedy bedzie dostepny w Polsce? Euro na takim tv to by bylo cos...



hmm wszystko ok ale przy panelu 47" warto powiedziec z jakiego sygnalu bedziesz korzystal . jesli bedzie to slaby sygnal SD to moze byc roznie ale jesli jakas platforma cyfrowa (np N)to powinno byc gitas :) no i co wazne 96 i 97 ma 100 Hz a to duzy plus dla lcd .pozdr



.
 

mario_many

New member
sygnal bede mial z n-ki tylko nie wiem czy bedzie chodzilo przez hdmi bo slyszalem rozne glosy? N-ke mam juz od poltora roku i ogladam na ctr 32 i gra to wszystko b.dobrze,oczywiscie przez scarta .No ale az sie prosi o lepszy sprzet bo jest juz pare kanalkow HD(TVN,N-SPORT,DISCOVERY,NASH,niedlugo EUROSPORT).Ale co najwazniejsze nigdzie nie ma wzmianki o philipsie 47 9603 oprocz ...strony philips.pl!!!wlasnie tam niechcący wskoczylem i oczą nie wierze a moj wymarzony jest w nowosciach!! Czy ktos go widzial w jakims sklepie,bo jestem ciekaw cenki na dzien dobry POZDRAWIAM
 

pkoso

New member
Jesli jest na stronie philipsa to lada moment bedzie w sklepach - troszke cierpliwosci - a co do n-ki to KIELAQ ma 37 cali i n-ke i pisze ze wszystko OK
 

jarek12345

New member
mario_many napisał:
sygnal bede mial z n-ki tylko nie wiem czy bedzie chodzilo przez hdmi bo slyszalem rozne glosy? N-ke mam juz od poltora roku i ogladam na ctr 32 i gra to wszystko b.dobrze,oczywiscie przez scarta .No ale az sie prosi o lepszy sprzet bo jest juz pare kanalkow HD(TVN,N-SPORT,DISCOVERY,NASH,niedlugo EUROSPORT).Ale co najwazniejsze nigdzie nie ma wzmianki o philipsie 47 9603 oprocz ...strony philips.pl!!!wlasnie tam niechcący wskoczylem i oczą nie wierze a moj wymarzony jest w nowosciach!! Czy ktos go widzial w jakims sklepie,bo jestem ciekaw cenki na dzien dobry POZDRAWIAM


pogadaj z kolega KIELAQ on ma 9603 i podlaczyl N-ke (dekoder) przez HDMI i z tego co wiem wszystko u niego dziala :) jesli bedziesz korzystal tak jak piszesz z tej platformy to z modelem 9603 nie powinienes miec problemow -z obrazem (nawet z tak duza matryca -47" ) .co do ewntualnego zakupu to trzeba sledzic ceneo i skapca i wreszcie ten model z 47" matryca sie pojawi (prawdopodobnie w maju lub czerwcu) .pozdr



.
 

mario_many

New member
no wlasnie doczytalem ,ze kolega KIELAQ nie problemow z polaczeniem n-ki przez hdmi z philipsem 9603 i to mnie bardzo ucieszylo.W zeszlym roku na wakacje n-ka wlaczyla (ale z tego co wiem nie wszystkim)w tzw.promocji letniej pelny pakiet gratis az do polowy wrzesnia ,pozdro
 

KIELAQ

New member
Potwierdzam , N-ka działa u mnie po HDMI . Za pomocą przycisku res ustawiłem rozdzielczość na 1080 i podłączyłem do złącza HDMI 1 . Wszystko gra . Odbiór kanałów SD wporzo (po dokładnym ustawieniu tv) , natomiast HD to po prostu piękno . Sam zobaczysz . Najbardziej przypadły mi do gustu Discovery HD i nSport. Czekam na Eurosport (będzie od 25 maja) . Jak już pisałem wcześniej polecam podłączenie do kompa DVI-HDMI . Filmy Full HD po prostu ZABIJAJĄ ! Warto to zobaczyć . Duży plus dla Philipsa że można ustawić obraz z kompa nieskalowany , czyli piksel w piksel 1920x1080 w 60 Hz . Wypas :D

PS - mam też kablówkę Aster i potwierdzam że obraz z N-ki jest nieporównanie lepszy .
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Te wcześniejsze zdjęcia to prawdziwy wypas z ambi specrta 3.

Jak można to proszę o jeszcze kilka przykładów świecenia ściany :grin: - żona nie chce słyszeć o innym tv. Tak tylko jej powiedziałem dla żartu, że kupimy inny.
 

urad

New member
1 rok gwarancji philips + 1 rok rekojmi jaką naklada prawo UE, a ja mam 3 lata :) (bo wykupilem, a mogłem mieć na 5)
 

ProSiaczek

New member
Mam jeszcze do rozwiązania ostateczą kwestię funkcji automatycznej regulacji głosu - jak ona sprawuje się w tych lcd'kach??

Czy sprawnie zmniejsza skale głośności gdy te $#%$@ reklamy zaczynaja się, czy raczej nie bardzo włączenie jej pomaga.

W moim dotychczasowym tv jest to raczej niesłyszalne, więc jakby tej funkcji nie było :(
 

KIELAQ

New member
Działa bardzo dobrze . NARESZCIE reklamy mają taką samą głośność jak program . Działa też jak zmieniasz kanały - mają podobną głośność bez żadnych wyskoków . Można spokojnie zapomnieć o koszmarze reklamowym :) . Tylko przy zmianie kanałów programy HD grają głośniej . Reszta ma porównywalną głośność .
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
marko1801 napisał:
Ja również wykupiłem na trzeci rok i gwarancja zaczyna się od 2010, tak więc jest dwa lata
W Market Media po zadaniu pytania o długość gwarancji odpowiedzieli mi, że od maja Philips wprowadza 2 letnią gwarancję i podobno takie druki mają. Nie wiem czy dotyczy to także starszych modeli telewizorów, czy tylko tych najnowszych.
 

ProSiaczek

New member
Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi na moje pytania.

Wszystkie niejasności zostały rozwiązane dzięki Wam.

No, pozostała jeszcze jedna bardzo istotnia niejasność ale Ci co czytają ten wątek od początku wiedzą o co chodzi.
Nie będę powtarzać się z pytaniem ale czekam cierpliwie na odpowiedź.A może ktoś już sprawadzał to podłączenie :hmm:
 

urad

New member
stresujesz sie tym opóźnieniem jak maturzysta przed ogłoszeniem wników...

Jeszcze raz ci mowie, opóźnienie jest minimalne, akceptowalne, które mozna potem zniwelowac a amplitunerze.
Przy włązonych wszytkich ulepszeniach, nie da sie oglądać filmu bo jest plastikowy jak angielski tort.

jedyny minus to PCM na wyjściu cyfrowym.
 

ProSiaczek

New member
urad nie stresuje się :grin: tylko to jedno nie daje mi spokoju.

Niestety w moim amplitunerze nie da się zniwelować opóźnienia więc nie tędy droga - a nawet to rozwiązanie nie podoba mi się.

Ale i tak uważam, że to świetny tv, który musi być mój.
 

kriss33

New member
widziałem go w MM we Wrocławiu (Bielany), cos pieknego, obraz w SD na prawde bardzo dobry, HD sam miód, mojej zonie równie bardzo się podobał

czy jest juz gdzies jakiś test tego TV?
 
Ostatnia edycja:
Do góry