Wszystko o 9603/9703

Czy warto kupić telewizor LCD Philips model 9603/9703


  • Total voters
    0

KIELAQ

New member
Ostatnio oglądałem film z kompa i żadnego opźnienie nie było . Mam głośniki komputerowe 5.1 - w tv włączone 100 Hz oraz HD natural motion na minimal . Dzwięk bez opóźnienia . Nawet się zdziwiłem , po tym co przeczytałem myślałem że będzie inaczej . Jak to możliwe że filmy z kompa nie mają opóźnienia w obrazie względem dzwięku ? Mam kompa połączonego z tv za pomocą DVI-HDMI . Jeszcze przetestuję więcej filmów i dam znać .
 

pkoso

New member
A to cos nowego... moze opoznienie zalezy od wejscia w ktore sie podlacza zestaw. Kielaq napisz prosze pod ktore wejscie hdmi podlaczyles kompa ??
 

KIELAQ

New member
Mam kompa podłączonego do HDMI 2 . Testowałem na - "Polowanie na czerwony październik" i "Resident evil" oraz "Planeta ziemia" . Nie ma opóźnienia w dzwięku . Najlepiej to widać jak coś gadają . To jak to jest ? Z dvd jest lipa a z kompa nie ??? Cieszę się z tego ale niech mi ktoś wytłumaczy od czego to zależy ?
 

KIELAQ

New member
Właśnie zaktualizowałem oprogramowanie w telewizorku z Q591E-0.25.21.0 na Q591E-0.25.26.0 . Narazie nie widać żadnej różnicy ale operacja przebiegła bezproblemowo :)
 

pixelangel

New member
Jasne ze philips podaje jakie sa glowne zmiany ,przynajmniej umnie w modelu 47pfl7603d. Niby poprawiony problem ze zmienną jasnoscią obrazu w menu itp. , poprawiona kompatybilnosc z urzadzeniami zewnetrznymi .
 
Ostatnia edycja:

jarek12345

New member
urad napisał:
ooo, nie wiedziałem że się pojawil nowy firmware, philips nie podaje jakie zmiany zaszły?



pomimo tego ze nowe softy dosc czesto wychodza to niestety filip nie podaje co one zmieniaja w kontekscie starszych firmwar-ow :(


.
 

jarek12345

New member
pixelangel napisał:
Jasne ze philips podaje jakie sa glowne zmiany ,przynajmniej umnie w modelu 47pfl7603d. Niby poprawiony problem z migotaniem obrazu w menu itp. , poprawiona kompatybilnosc z urzadzeniami zawnetrznymi .


a gdzie mozna poczytac o tych zmianach ?

.
 

ProSiaczek

New member
Właśnie wróciłem ze sklepu i mój entuzjazm do tego tv bardzo osłabł.

Niestety kąty oglądania są słabe, nawet żona to widziała.Wystarczyło lekko stanąć z boku a czarny kolor bladł. Obok stał Sony X3500 i tam nietety tego efektu nie widać.
Starałem wmówić sobie, że nie jest tak źle ale jednak jest to dość widoczne.
Jestem załamany :(
 

KIELAQ

New member
ProSiaczek napisał:
Właśnie wróciłem ze sklepu i mój entuzjazm do tego tv bardzo osłabł.

Niestety kąty oglądania są słabe, nawet żona to widziała.Wystarczyło lekko stanąć z boku a czarny kolor bladł. Obok stał Sony X3500 i tam nietety tego efektu nie widać.
Starałem wmówić sobie, że nie jest tak źle ale jednak jest to dość widoczne.
Jestem załamany :(

Bierz Sony . Philips jest kiepski . No i ten fiolet wszędzie :)
 

ProSiaczek

New member
KIELAQ dlaczedo od razu człowieka killim :D

Nie napisałem,że Philips jest kiepski a chce koniecznie Sony.
Patrząc na wprost obraz w tym modelu jest super, nie widziałem żadnych smużeń, efektu stroboskopu, kolory nie były przekłamane.
Tylko te kąty oglądania.
To dla mnie jest akurat dość istotny parametr ponieważ kanapa względem tv jest lekko przesunięta.
Telewizor będzie na wprost tylko dla osoby siedzącej po prawej stronie a osoba siedząca po lewej będzie już patrzeć pod kątem.

Chcę tylko obiektywnie napisać, że kąty w tym modelu są słabe, szybko czarny traci "czarność".
Przecież wiecie, że od początku byłem za tym modelem, a nie napisałem tylko aby zaistnieć.
 
Ostatnia edycja:

KIELAQ

New member
KILLIM - ha ha ha dobre :) . Spoko tylko żartowałem . Ale szczerze mówiąc to ten X3500 to zajebisty sprzęt . Gdyby tylko jeszcze miał Ambilight . Na moim sprzęcie czerń blednie od 45 stopni w bok . Całe szczęście i fotel i kanapę mam właśnie około 45 stopni , także z większego kąta nie muszę oglądać .
 

ProSiaczek

New member
Ja na razie wstrzymuje się od głosu w sprawie 9703.

Dziękuję Wszystkim a szczególnie KIELAQowi i Uradowi za szybkie odpowiedzi na moje pytania. Dzięki Wam wszystko wiedziałem zanim pojechałem do sklepu i zobaczyłem na własne oczy.

A co do X3500 to też bardzo intensywnie się zastanawiałem, lecz opisane na forum problemy z cloudingiem, bucznie, wiatraczki trochę mnie odstraszyły.
Więc dalej jestem w na początku drogi. A modeli tyle na ryku :mrgreen:
 

KIELAQ

New member
Jak poczekasz jeszcze trochę to wejdą nowe modele i wtedy dopiero będzie problem . Ja tak miałem . Ale w końcu trzeba było uderzyć pięścią w stół . No i jestem zadowolony . Ale wybór był trudny - przyznaję .
 
Do góry