Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Frauka

New member
Bez reklam
Dekoder Nki jest urządzeniem przeznaczonym do pracy ciągłej. Codzienne wyłączanie i włączanie może przyczynić się do jego szybszej śmierci. Tak na forum N napisał kiedyś Pan Tomek Berezowski.
Mogliby tylko poprawić trochę pobór prądu bo żre jak smok ( dekoder, nie Pan Tomek hehe).
 

3bynio

New member
Witam,
Może mi ktoś wytłumaczyć do czego służy moduł nCAM HD? Czy do tego modułu muszę mieć jeszcze dekoder? Czy wystarczy sam moduł + czasa + konwerter + tv z PCMCIA Card Slot. Mój tv to plazma LG 42PW450
 

slawko_23

New member
Bez reklam
W tym tv nie masz tunera satelitarnego. Musisz mieć DVB-S2 w tv to wtedy zadziała (albo i nie, bo to już inna sprawa), obsługujesz wtedy tv+tv sat 1 pilotem. :)
p.s. Z plazmy 42 cale to tylko panasonic posiada wbudowane tunery satelitarne.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam jest jakaś różnica między nimi i czy warte są uwagi-http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=741&productId=12803316&productId=8449615
 

wicekpl

New member
Witam!
Mam obecnie Nke w abonamencie 48 zł-tej z promocji od sony i po miesiącu zabrali mi dwa kanały nfilm a hbo/cinemax/filmbox(w sumie 9 kanałow w hd) oraz wypożyczalnia(picture box/romance)mam nadal mimo ze upłynęło już prawie dwa i pol miesiąca od kiedy mam ta platformę-jak długo jeszcze będę miał te kanały?czy może muszę osobiście kazać a żeby je mi zabrali?(nie chce za nie płacić)a i czy w tej promocji był pierwszy miesiąc gratis?rachunek wystawili mi dopiero za drugi miesiąc.
 

dinar

New member
Jak to jest z poziomem sygnału anteny na dekoderze 250GB,czasami jest na obu po 80 [ siła i jakość] ale są momenty że spada do zera jakość i wtedy nie odbieraja niektóre kanały.Antena mocno zamontowana,brak wiatrów a różnie pokazuje.Czy ten dekoder jest taki czuły,mając C+ nigdy takiego czegoś nie było.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jak to jest z poziomem sygnału anteny na dekoderze 250GB,czasami jest na obu po 80 [ siła i jakość] ale są momenty że spada do zera jakość i wtedy nie odbieraja niektóre kanały.Antena mocno zamontowana,brak wiatrów a różnie pokazuje.Czy ten dekoder jest taki czuły,mając C+ nigdy takiego czegoś nie było.
ano tak się pieprzy na tych n-boxach serii BZZB,u mnie jest siła i jakość na 1-szej antenie 93%/82%,na drugiej siła 72% a jakość 48%,ale patrząc zaraz po włączeniu nboxa do sieci,po teście wyszukania oprogramowania,ale zaraz po tym jak lukam w diagnostykę to pokazuje mniej jakości na obu antenach i nie wiem czemu tak jest,czasza 80 cm,konwerter sharp ,ale nic mi się nie wiesza,tzn odbiera o.k-przynajmniej na razie,a ja mam takie pytanie,czy stosować rdzenie ferrytowe do połączenia nboxa z routerem?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja mam takie pytanie. Jak to jest z tymi dekoderami, bo zastanawiem się nad tym zestawem w promocji za 59zł i czy brać dekoder z dyskiem 250 GB czy ten biały za 0zł (jak na kartę). Nie zależy mi na nagrywaniu ale nie wiem czy ten biały jest dobry jakościowo? Nie chce żeby mi się wieszał czy była gorsza jakość sygnału? Ma ktoś te dekodery żeby można było porównać i doradzić który wziąć?
 

vaski

New member
Odpowiadając Krzyśkowi proszę rozwińcie temat dalej:
*czy warto dołożyć i mieć tego z dyskiem 500GB?
* czy poza większym dyskiem ma on jakieś znaczące usprawnienia, co wersji 250GB?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Odpowiadając Krzyśkowi proszę rozwińcie temat dalej:
*czy warto dołożyć i mieć tego z dyskiem 500GB?
Moim zdaniem warto.
* czy poza większym dyskiem ma on jakieś znaczące usprawnienia, co wersji 250GB?
Jeśli 4 razy więcej miejsca na dysku na nagrania własne nie jest dla Ciebie wystarczającym argumentem to inne usprawnienia również Cię nie przekonają.
 

vaski

New member
Szkoda, że odpisałeś tak późno, dziś przyniosłem do domu dekoder z dyskiem 250GB, jutro idę go oddać, a jak nie przyjmą to go cholear wywalę przez okno. Nigdy nie miałem tak BUCZĄCEGO sprzętu. Żona przed chwilką mi się przebudziła bym sprawdził lodówkę czy wszystko jest z nią w porządku, bo nie może się wyłączyć. Szkoda tylko, że to nie lodówka, a nbox dekoder tak rzęzi (a TV dekoder stoi w salonie, a nie w sypialni)!!
Nie dam rady z tym wytrzymać!!
Koszmar, jest naprawdę źle i w dodatku co chwilę słychać tak jakby nasilenie tego i tak już głośnego buczenia!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
VASKI napisz po wymianie jak będzie bo ja również słyszałem że głośno chodzą i się grzeją. Dlatego zastanawiam się czy lepiej nie brać tego bez dysku?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Szkoda, że odpisałeś tak późno, dziś przyniosłem do domu dekoder z dyskiem 250GB, jutro idę go oddać, a jak nie przyjmą to go cholear wywalę przez okno. Nigdy nie miałem tak BUCZĄCEGO sprzętu. Żona przed chwilką mi się przebudziła bym sprawdził lodówkę czy wszystko jest z nią w porządku, bo nie może się wyłączyć. Szkoda tylko, że to nie lodówka, a nbox dekoder tak rzęzi (a TV dekoder stoi w salonie, a nie w sypialni)!!
Nie dam rady z tym wytrzymać!!
Koszmar, jest naprawdę źle i w dodatku co chwilę słychać tak jakby nasilenie tego i tak już głośnego buczenia!
Gdybyś poczytał sobie forum nhdtv.pl to w życiu nie dałbyś sobie wcisnąć dekodera z serii BSLA. Jest to seria wyprodukowana w 2007 i tylko ona buczała. Ktoś zwrócił ten dekoder, a Ty go wziąłeś. Nowsze serie recorderów z małym dyskiem (serie BZZB, CHTC) nie mają tej ułomności. Najnowsza (CLRA), czyli ta z dyskiem 500GB, też jest cicha.

Jedź z dekoderem i umową do serwisowego APS i zrób wymianę czarnego dekodera na dekoder turbo. Powinna kosztować 99 zł, i w Twoim wypadku nie powinna wydłużać umowy.
 
Ostatnia edycja:

vaski

New member
Tak też zrobiłem już pod TV stoi turbo dekoder, ten jest cichutki.
To to ja rozumiem.
Nawet nie trzeba było nic tłumaczyć. W APS już w drzwiach gość, który wczoraj mi go sprzedał zapytał: "Co, żona nie mogła spać?", ja z uśmiechem, "tak", a On żebym się nie zastanawiał dał 99pln i brał wersję Turbo. Tak też zrobiłem i jestem mega zadowolony.
Za całą tą przyjemność straciłem tylko 50pln, wczoraj gdybym wziął od razu turbo to dostał bym go w promocji za 149 (tak wyszło mnie 200).
Umowy nie przedłużyli.
Pozdrawiam
 

maniekn274

New member
Bez reklam
zadałem pytanie i żadnej odpowiedzi,więc ponawiam czy łącząc router z n-boxem w celu odbioru radia internetowego stosowąć na kabelku rdzenie ferrytowe i czy to coś daje ,router z tv g20 mam tak połączony bo instrukcja tak zalecała,ale czy przy n-box też powinny być te rdzenie,koszt niewielki ale co to pomaga,pozdrawiam
 

JackS.

New member
Bez reklam
To jak to jest z tymi dekoderami? Tylko turbodekodery nie buczą czy te recordery z 250 GB też są jakieś nie buczące typy?
Wszystko na ten temat napisałem kilka postów temu. Buczała tylko seria BSLA. Była to seria wyprodukowana w 2007 roku. Jak ktoś bierze zwykły recorder, to może się mu trafić egzemplarz z tej serii ze spadów. Późniejsze serie (BZZB, CHTC, CLRA) były już ciche, miały kompletnie inaczej zawieszony dysk. Turbodekodery to dekodery z serii CLRA z odblokowanym softem CARBO. Oznaczenie serii, czyli pierwsze 4 litery numeru seryjnego, można zawsze sprawdzić przed podpisaniem umowy w APS, bo te literki są dostępne na kartonowym opakowaniu nboxa.
 
Ostatnia edycja:
Do góry