Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

marekbak

New member
Chciałem ponowić swoje pytania dotyczące nboxa:

1. Czy ktoś zna kody do obsługi nboxa przez inne piloty?

2. Kto próbował takiego podłączenia nbox > HDMI > ampli > HDMI > TV
bo nie chce działać (ampiltuner nie widzi nboxa - na nboxie zapala się czerwona dioda sygnalizująca błąd), na tych samych kablach nbox >TV działa OK, DVD po HDMI przez ampli też działa. Gdzie szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za pomoc
Marek
 

hojnorek

New member
TV iiYama PLC300WT. Obsługuje: 1080i i 720p w NTSC i 1080i iw PALu. Podłączyłem nBoxa przez YPbPr (tv nie ma HDMI tylko YPbPr) Uruchomiłem tylko menu serwisowe (nie mam jeszcze podłączonego talerza). I teraz zonk. W trybie 720 (w/g instrukcji nBoxa to jest 720p) wszystko jest OK. W trybie 1080 (w/g instrukcji nBoxa jest to 1080i) obraz jest przesunięty o jakieś 200 piksli w lewo (czyli lewa strona jest obcięta a z prawej jest czarny pasek)

Na co stawiacie?? tuner do bani??, tv do bani??, kabel do bani?, jest szansa że po podłączeniu talerza będzie ok??

Nie pisz czarnymi na czarnym.;)
 

new

New member
Witam, zamowilem sobie "n"ke jutro odbieram mam Sharpa 32p55 , czy ktos z uzytkowników n-ki ma taki tv bo sie zastanawiam czy sa jakies problemy po HDMI z tym tv . Co trzeci ma problem z podłączeniem wiec ja juz sie martwie na zapas:cool:
 

arragorn

New member
lukiasz napisał:
wczoraj w nocy a dzisiaj rano, strasznie cos sie piedXXX wszystko, długo wczytywał kanał obraz i dzwięk czasem (...)
Zauważyłem to samo, nie dało się w rozsądnym czasie przerzucać kanałów. Wyjęcie na chwile wtyczki nBoxa z prądu rozwiązało problem.
Chyba sie nbox zwiesił.
 

huling

New member
new napisał:
Witam, zamowilem sobie "n"ke jutro odbieram mam Sharpa 32p55 , czy ktos z uzytkowników n-ki ma taki tv bo sie zastanawiam czy sa jakies problemy po HDMI z tym tv . Co trzeci ma problem z podłączeniem wiec ja juz sie martwie na zapas:cool:

Witam
Ten Sharp ma matrycę dostosowaną do sygnału PAL (960x540) i niestety nie zobaczysz na nim obrazu HD.
 

Matiu

New member
marekbak napisał:
Chciałem ponowić swoje pytania dotyczące nboxa:

1. Czy ktoś zna kody do obsługi nboxa przez inne piloty?

2. Kto próbował takiego podłączenia nbox > HDMI > ampli > HDMI > TV
bo nie chce działać (ampiltuner nie widzi nboxa - na nboxie zapala się czerwona dioda sygnalizująca błąd), na tych samych kablach nbox >TV działa OK, DVD po HDMI przez ampli też działa. Gdzie szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za pomoc
Marek

ad 2.

podłącz najpierw bez ampli ! - sam box do tv, potem zresetuj boxa aż zgaśnie kontrolka, a potem zrób po sowjemu. Uważaj na dźwiek przez HDMI - u mni nie chodzi - poszedł przez optyka !


Pozdrawiam
 

new

New member
huling napisał:
Witam
Ten Sharp ma matrycę dostosowaną do sygnału PAL (960x540) i niestety nie zobaczysz na nim obrazu HD.

mnie nie chodz o to czy zobacze HD tylko czy przez HDMI bedzie wszystko grało a czy bedzie HD to z tego co wiem to bedzie ale przeskalowany (tak mi sie wydaje:sad: )
 

lukiasz

New member
arragorn napisał:
Zauważyłem to samo, nie dało się w rozsądnym czasie przerzucać kanałów. Wyjęcie na chwile wtyczki nBoxa z prądu rozwiązało problem.
Chyba sie nbox zwiesił.

to musze to zrobic bo nadal jest jakoś drętwo, chyba że mu reset strzelić :D
 

Mazoku

New member
Kto próbował takiego podłączenia nbox > HDMI > ampli > HDMI > TV
bo nie chce działać (ampiltuner nie widzi nboxa - na nboxie zapala się czerwona dioda sygnalizująca błąd), na tych samych kablach nbox >TV działa OK, DVD po HDMI przez ampli też działa. Gdzie szukać przyczyny?
HDCP i jego kiepska implementacja w nboxie. Być może zbliżający się wielkimi krokami update firmware'u rozwiąze ten problem.

W trybie 1080 (w/g instrukcji nBoxa jest to 1080i) obraz jest przesunięty o jakieś 200 piksli w lewo (czyli lewa strona jest obcięta a z prawej jest czarny pasek)

Na co stawiacie?? tuner do bani??, tv do bani??, kabel do bani?, jest szansa że po podłączeniu talerza będzie ok??
Jak już to telewizor (właściwie ta iiyama to chyba monitor komputerowy z funkcją TV?). Wczytaj się w instrukcję, może da się to jakoś poprawić. Nikt dotąd nie pisał o takim problemie z nboxem.

Ten Sharp ma matrycę dostosowaną do sygnału PAL (960x540) i niestety nie zobaczysz na nim obrazu HD.
Czemu? 960x540 to dokładnie 1/4 1080i - ładnie się skaluje. Obraz może być lepszy niż na TV 1366x768 z kiepskim skalerem.

Uważaj na dźwiek przez HDMI - u mni nie chodzi - poszedł przez optyka !
Czyżbyś miał Pioneera VSX-1016? ;)
 

wielblad1

New member
mam n-ke od poniedzialku i przyznam szczerze ze jestem bardzo nie zadowolony slaba dystrybucja problem z monterami itp. itd. oferta programową jestem bardzo zawiedziony pakiet hity filmowe powinnien zmienic nazwe na pakiet serialowy bo na axn zbyt duzo filmow nie ma kanal hd z filmami nie wiadomo kiedy wejdzie i co to bedzie???wiem ze bedzie vod ale tylko przez hdmi wiec nie wszyscy beda mieli dostep na temat n-sport to sie nawet nie wypowiem.oczywiscie discovery hd jest przecudowne ale jedna stacja calej platformy nie pociagnie.JA WYSTAWIAM WIELKI MINUS
 

Axl2000

New member
wielblad1 napisał:
mam n-ke od poniedzialku i przyznam szczerze ze jestem bardzo nie zadowolony slaba dystrybucja problem z monterami itp. itd. oferta programową jestem bardzo zawiedziony pakiet hity filmowe powinnien zmienic nazwe na pakiet serialowy bo na axn zbyt duzo filmow nie ma kanal hd z filmami nie wiadomo kiedy wejdzie i co to bedzie???wiem ze bedzie vod ale tylko przez hdmi wiec nie wszyscy beda mieli dostep na temat n-sport to sie nawet nie wypowiem.oczywiscie discovery hd jest przecudowne ale jedna stacja calej platformy nie pociagnie.JA WYSTAWIAM WIELKI MINUS

niski abonament, pazdziernik za darmo wiec narzekac mozesz dopiero w listopadzie, monterzy? a po co ci monterzy? ja poradzilem sobie z zalozeniem anteny i konfiguracja + ustawianiem w 2-3h a to byla moja pierwsza satelitarka w zyciu. dystrybucja? owszem tu były problemy. nsport nadaje juz mecze na zywo w hd, discovery hd wyglada slicznie a czekamy juz tylko na kanal filmowy.

ja wystawiam ocene 7/10...moglo byc lepiej ale nie narzekam zbytnio :)
 

tomek3075

New member
Awaria -nboxa

Cześć użytkownicy N

Słuchajcie u mnie od wczoraj zginął sygnal programów kodowanych , jedyne co mogę oglądać t durne programy FTA

Antene ustawiona super

Kobitka na infolini mowila ze to awaria u nich , ale ile to moze trwać?

czy macie tez costakiego ???


Pozdrawiam i odpowiedzcie

Tomek
 

goostol

New member
Czy na nsport bedzie coś jeszcze w HD oprócz dwóch meczów raz na 3 tygodnie? Dlaczego retransmisje są w sd? Czy n ma wykupione prawa do transmisji jakieś piłkarskiej ligi? dziękuje za info
 

szpigiel9

New member
dla NEW

NEW ja oglądam n-kę na sharpie p-50 i nie słuchaj, że nie obejżysz na nim HD obraz jest kapitalny (porównywałem na innym lepszy niż np. philipsie ale nie ma co sie podniecać bo różnice są mikroskopijne poprostu obraz HD ideał, chyba ,że masz zamiar oglądać z 20 cm wtedy dopatrzysz sie linii oddzielające piksele z 1m jest lux zaręczam)
 

new

New member
szpigiel9 napisał:
NEW ja oglądam n-kę na sharpie p-50 i nie słuchaj, że nie obejżysz na nim HD obraz jest kapitalny (porównywałem na innym lepszy niż np. philipsie ale nie ma co sie podniecać bo różnice są mikroskopijne poprostu obraz HD ideał, chyba ,że masz zamiar oglądać z 20 cm wtedy dopatrzysz sie linii oddzielające piksele z 1m jest lux zaręczam)

Dzieki za pocieszenie ale ty masz chyba inna rozdziałke tego tv niz P55? A ja wiem ze bedzie chodzic tyko sie martwie czy po HDMI bedzie wszystko ok , ale o tym sie przekonam jak zadzwoniom do mnie po odbior "n"-ki
 
Do góry