Wielka "n"cyklopedia - czyli wszystko o "n"-tv

Jak oceniasz oferte programową dostępną w n?


  • Total voters
    0

Placek

Member
Drodzy forumowicze.
Walczę z pewnym problemem jeśli chodzi o n-kę.
Dekoder (ten zwykły biały bez nagrywarki) podpięty jest kablem HDMI do TV Panasonica Pv4270PA po kablu HDMI. Sygnał z dekodera przypisałem do HDMI1.

Problem pojawia się przy odpalaniu urządzeń.
Sytuacja - wszystko jest wyłączone a ja chcę włączyć telewizję.

1. Odpalam N-kę - pojawia się na wyświetlaczu dekodera ostatnio oglądany kanał
2. Odpalam TV - źródło jest to samo co przy ostatnim odpaleniu czyli HDMI1
3 Na ekranie pojawia się "kasza"
4.Wciskam przycisk AV wybierając źródło HDMI1 - czyli dokładnie to co było wybrane przy ostatnim oglądaniu
5. Dopiero teraz na ekranie pojawia się kanał telewizyjny i wszystko gra.

Czy jest opcja żeby po prostu włączyć każde ze źródeł i od razu mieć obraz telewizyjny - nie ukrywam że to trochę irytujące za każdym razem ponownie wybierać już wybrane źródło.

Dodam że gdy to samo robię na HDMI2 gdzie mam podpięte DVD to obraz mam od razu.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niektórzy na forum pisali że trzeba załączać sprzęt w odpowiedniej kolejności, nie pamietam jakiej bo albo obrazu nie mieli albo dźwięku.
 

Placek

Member
Tak - podpiąć ten dekoder n-ki kablem iHDMI plus CEC.

Odpaliłem pierwszego linka
Inteligentny kabel 1,8m iHDMI plus CEC - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

Czy "włączające telewizor i przełączające go na odpowiednie wejście HDMI, wyłączenie urządzenia wyłącza telewizor do trybu stand-by." oznacza że gdy wyłączę dekoder tv też automatycznie się wyłączy. Chciał bym uniknąć takiej funkcjonalności gdyż czasami wyłączam dekoder potem zmienia, źródło w Tv na DVD i zaczynam oglądać DVD bez wyłączania TV.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Odpaliłem pierwszego linka
Inteligentny kabel 1,8m iHDMI plus CEC - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T

Czy "włączające telewizor i przełączające go na odpowiednie wejście HDMI, wyłączenie urządzenia wyłącza telewizor do trybu stand-by." oznacza że gdy wyłączę dekoder tv też automatycznie się wyłączy. Chciał bym uniknąć takiej funkcjonalności gdyż czasami wyłączam dekoder potem zmienia, źródło w Tv na DVD i zaczynam oglądać DVD bez wyłączania TV.
Tak, gdy wyłączysz dekoder, to telewizor też się zgasi, ale tylko wtedy, gdy w momencie wyłączenia dekodera właśnie z niego oglądałeś program na telewizorze. Jeśli nie chcesz aby wyłączenie dekodera gasiło telewizor, to wystarczy przed zgaszeniem dekodera przełączyć telewizor na inne źródło sygnału, na przykład włączając DVD.
 

jacwie5

New member
Drodzy forumowicze.
Walczę z pewnym problemem jeśli chodzi o n-kę.
Dekoder (ten zwykły biały bez nagrywarki) podpięty jest kablem HDMI do TV Panasonica Pv4270PA po kablu HDMI. Sygnał z dekodera przypisałem do HDMI1.

Problem pojawia się przy odpalaniu urządzeń.
Sytuacja - wszystko jest wyłączone a ja chcę włączyć telewizję.

1. Odpalam N-kę - pojawia się na wyświetlaczu dekodera ostatnio oglądany kanał
2. Odpalam TV - źródło jest to samo co przy ostatnim odpaleniu czyli HDMI1
3 Na ekranie pojawia się "kasza"
4.Wciskam przycisk AV wybierając źródło HDMI1 - czyli dokładnie to co było wybrane przy ostatnim oglądaniu
5. Dopiero teraz na ekranie pojawia się kanał telewizyjny i wszystko gra.

Czy jest opcja żeby po prostu włączyć każde ze źródeł i od razu mieć obraz telewizyjny - nie ukrywam że to trochę irytujące za każdym razem ponownie wybierać już wybrane źródło.

Dodam że gdy to samo robię na HDMI2 gdzie mam podpięte DVD to obraz mam od razu.

Nie kupuj żadnego kabla, tylko włącz w TV Tryb hotelowy, a telewizoe będzie zawsze startował z wejścia, które wybierzesz. Instrukcja:1. Klawiszem -/V na obudowie tv zacząć zmniejszać siłę głosu
2. Podczas ściszania w ciągu 2 sek. wcisnąć na pilocie 3 razy klawisz AV
3. Pojawi się menu trybu hotelowego
4. Ustawić Hotel Mode - ON
5. Ustawić na jakie wejście ma się przełączyć Initial INPUT
5. Wyłączyć telewizor przyciskiem na obudowie
6. Po uruchomieniu opcja Hotel będzie aktywna
 

jacwie5

New member
Nie walczyłeś z n-ką tylko z własnym telewizorem. Mnie osobiście irytują takie posty, bo nie chce Ci się nawet przeczytać instrukcji obsługi. Pojawia się problem i od razu lecisz, żeby Ci ktoś podał wszystko na tacy.
Musze kolegę Placka wziąć w obronę, gdyż tego w załączonej do telewizora instrukcji nie ma(pewnie jest w serwisowej). To Panasonicowi należy się bura, że nie zrobił czegoś takiego jak pamięć wejścia, tylko trzeba kombinować z hotel mode.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Jeszcze by im się nazbierało kila rzeczy na burę, jak za brak powrotu do poprzednio oglądanego kanału, dobrego PIP z podglądem innego kanału, itp...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie małe pytanie. Właśnie kupiłem Nrecorder 250 GB i pakiet telewizji N. Po pierwsze to zauważyłem w domu że dali mi nowy dekoder aczkolwiek z serii BSLA który niby ma głośno chodzić ( jak na razie nie zauważyłem), i jeszcze tak jakby działał z opóźnieniem po wciśnięciu jakiś opcji. Czy wymieniać go na inny czy może teraz poprawili soft i bedzie wszystko ok? Po drugie dobija mnie format obrazu tzn niektóre programy wyświetlane są prawidłowo a niektóre są tak panoramiczne że jest tylko pasek na srodku a jeszcze inne w formacie chyba 4:3 bo tylko jest kwadrat na środku. Jak można to zmienić żeby automatycznie dopasowywało do wielkości ekranu? W tv automatyczne dopasowanie zrobiło mi się nieaktywne i teraz co jakiś film puszczają to muszę ręcznie korygować w setup dekodera? TVP 1 HD, Romantica HD i jeszcze parę tak dziwnie się wyświetla.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Panowie małe pytanie. Właśnie kupiłem Nrecorder 250 GB
Recorder, to raczej wypożyczyłeś.

i pakiet telewizji N. Po pierwsze to zauważyłem w domu że dali mi nowy dekoder aczkolwiek z serii BSLA
Produkcja tej serii zakończyła się w 2007. Twój egzemplarz ma co najwyżej nową, lub odnowioną obudowę.

który niby ma głośno chodzić ( jak na razie nie zauważyłem), i jeszcze tak jakby działał z opóźnieniem po wciśnięciu jakiś opcji. Czy wymieniać go na inny czy może teraz poprawili soft i bedzie wszystko ok?
Głośność tej pierwszej serii recorderów wynikała z niezbyt udanej konstrukcji mechanicznej, nie z oprogramowania.
Po drugie dobija mnie format obrazu tzn niektóre programy wyświetlane są prawidłowo a niektóre są tak panoramiczne że jest tylko pasek na srodku a jeszcze inne w formacie chyba 4:3 bo tylko jest kwadrat na środku.
Jeśli masz telewizor 16:9 i w ustawieniach menu nboxa ustawiłeś taki format, to kanały nadające w formacie 16:9 będą Ci się zawsze wyświetlać tak jak są nadawane - materiały 16:9 na całym ekranie, 4:3 z pasami po bokach. Natomiast format wyświetlania kanałów nadających w formacie 4:3 możesz edytować klawiszem OPT nboxa.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
witam,koledzy kończy mi się umowa w marcu z n-ka mam teraz za 48pln i chciał bym żeby tak zostało,wiem że trzeba napisać w lutym wypowiedzenie,i niby oni potem dzwonią i starają się oferować coś żeby klienta zatrzymać,problem polega na tym że jestem w Londynie i pismo ewentualnie może ktoś z rodziny napisać,ale czy ma to napisać jako że ja czy w moim imieniu,co się pisze w takim piśmie,gdzie to wysłać i czy podać nr tel kogoś z rodziny że jak będą dzwonić i negocjować to co im mówić,proszę o treść pisma ,adres pod który wysłać i czy np mama może negocjować w moim imieniu,czy podać im w piśmie angielski nr-w co wątpię żeby na ten nr dzwonili.
 

mietka

New member
witam,koledzy kończy mi się umowa w marcu z n-ka mam teraz za 48pln i chciał bym żeby tak zostało,wiem że trzeba napisać w lutym wypowiedzenie,i niby oni potem dzwonią i starają się oferować coś żeby klienta zatrzymać,problem polega na tym że jestem w Londynie i pismo ewentualnie może ktoś z rodziny napisać,ale czy ma to napisać jako że ja czy w moim imieniu,co się pisze w takim piśmie,gdzie to wysłać i czy podać nr tel kogoś z rodziny że jak będą dzwonić i negocjować to co im mówić,proszę o treść pisma ,adres pod który wysłać i czy np mama może negocjować w moim imieniu,czy podać im w piśmie angielski nr-w co wątpię żeby na ten nr dzwonili.
Możesz przecież sam do nich zadzwonić i powiedzą ci od razu co dostaniesz w gratisie.Nie wiem jak jest z podpisaniem umowy ja np za żone podpisałem.A to czy dasz wypowiedzenie czy nie i tak nie zmieni tego co od nich dostaniesz.Oni mają ograniczoną oferte na przedłużenie.Więcej możesz poczytać na Oferta dla aktualnych klientów - Forum platformy n
 
D

Deleted member 121090

Guest
Możesz przecież sam do nich zadzwonić i powiedzą ci od razu co dostaniesz w gratisie.Nie wiem jak jest z podpisaniem umowy ja np za żone podpisałem.A to czy dasz wypowiedzenie czy nie i tak nie zmieni tego co od nich dostaniesz.Oni mają ograniczoną oferte na przedłużenie.Więcej możesz poczytać na Oferta dla aktualnych klientów - Forum platformy n
Nie do końca prawda. Ja złożyłem wypowiedzenie i dostałem przedłużenie na następny rok za 48zł. Do tego gratis odblokowanie dysku na 500GB i przez 3.5 miesiąca N-Premium gratis. To nie jest standart. Ale warunki zależą też od tego od jakiego czasu jesteś ich klientem. Jak długo to więcej wywalczysz. Co do umowy to napisz i wyslij listem upoważnienie dla kogos z rodziny. Niech Cię reprezentuje. Kiedyś w umowach był paragraf, że z usług N mozna korzystać w kraju. Wywóz sprzetu i korzystanie z niego za granicą było niezgodne z umową. Teraz nie wiem, ale sprawdź to przed podawaniem im takich informacji.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Możesz przecież sam do nich zadzwonić i powiedzą ci od razu co dostaniesz w gratisie.Nie wiem jak jest z podpisaniem umowy ja np za żone podpisałem.A to czy dasz wypowiedzenie czy nie i tak nie zmieni tego co od nich dostaniesz.Oni mają ograniczoną oferte na przedłużenie.Więcej możesz poczytać na Oferta dla aktualnych klientów - Forum platformy n
kolego,nie wiem czy oni mają ograniczoną ofertę,ale jak piszesz wypowiedzenie to jest taki dział do utrzymania klienta i oferty ci proponują,możesz się po 1 tel nie zgodzić i zadzwonią ponownie z inną ofertą,przynajmniej koledzy tak tu pisali że tak to się odbywa,po drugie ja nic nie będę podpisywał bo wszystko jest przez tel,lub on-line,po trzecie ja pytałem gdzie to się wysyła to wypowiedzenie,adres konkretny i co w treści napisać tego wypowiedzenia,po 4 n-ka jest użytkowana w POLSCE ,po 5 jestem użytkownikiem od 12 miesięcy,promocja co była za 48 pln,a po 6 niech się wypowie ktoś kto takie wypowiedzenie pisał i niech napisze gdzie to adresował i co w treści namazał,pozdrawiam wszystkich.
 

piotrewa

New member
Witam Wszystkich nie jestem pewny czy ten dział ale może ktoś pomoże;
sprzęt- tv sams ps64d8000 3d 4xhdmi, sams kino z blueray 3d, 1x out 2x in hdmi, dekod (n)hd bez opcji nagrywania czekam na kuriera, ps3 1x out hdmi
1) podłączenie: kino->tv arc hdmi1.4, dekod->kino hdmi1.4, ps3->kino hdmi1.3 po przyjsciu N tak bedzie
2) I problem z którym nie mogę sobie poradzić, tv ma możliwość nagrywania na zew. dysk programów zamówiłem (n).Śą takie opcje w tv do wyboru co tv ma załączyć i oglądać - tv/ hdmi-cec((kino))/ hdmi2/ złącze((dekoder))(w tej chwili mam dekod. polsatu podłączony przez euro))/ pc/ sieć. TV może nagrywać tylko z opcji /TV/ gdzie wcześniej musi wyszukać programy np. z anteny naziemnej analog. lub cyfro.anteny z kabla lub z anteny sateli. podłączonej bezpośrednio do TV.
a ja bym chciał tak zamieszać aby pozwolił mi nagrywać programy z dekodera hd i nie wiem jak obejść jego system np. aby pod opcją TV był dekoder lub w opcji wyszukania programów TV uwzględnił też dekoder lub żeby w dekoderze było wyjscie na kabel antenowy
jest to troszkę zagmatwane ale starałem się jak najlepiej opisać mój problem
PROSZĘ O POMOC
 

misuszatek

New member
Czy ktoś się orientuje dlaczego n zablokowało możliwość wymiany dekodera na turbodekoder do 1.03.2012? Taką informację udzielają autoryzowane serwisy.
 
Do góry