WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

remo179

New member
Już wiem co jest grane a mianowicie powyższy opis dot. dysku podłączonego pod USB a jeżeli ktoś udostępnia filmy po sieci - musi (chyba) dostosować się do niniejszego posta: Google Tłumacz
- czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć ten post na nasz rodzimy język - jak dla mnie tłumacz google trochę zagmatwał sprawę i nie wiem jakie kroki mam dalej zastosować

-proszę o pomoc
 

Danilo84

New member
Witam. Testowałem sobie dzisiaj swojego WD TV HD i interesują mnie te 2 pliki:

10 - 28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts - tu na ampli wyświetla się tylko DTS
11 - 30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts - tu natomiast DD TrueHD

Czy u kolegów wd odwarza poprawnie DTD HD Master?? Jeżeli tak to co ustawić zeby u mnie działało. Jeżeli DD True HD idzie to chyba DTS też powinien?? Czy się myle? Pozdrawiam
 

brandt78

New member
No raczej sie mylisz, to sa dwa rozne kodeki, wiec dlaczego mialyby zawsze byc obslugiwane oba?

To jest chyba ostatnia wypowiedz (dosc stara) WD na ten temat:
"DTS-HD bitstreaming is not possible due to licensing restrictions. Instead, the WD TV Live extracts the DTS 5.1 core stream and either bitstreams it or downmixes it to stereo. We'll check to see if TrueHD bitstreaming from MKVs is possible."
 

petrumi

New member
Witam ponownie,
Zastanawia mnie bardzo wolne kopiowanie plików po sieci. Najpierw opiszę konfigurację: PC podłączony kablem sieciowym do routera (Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL z softem Tomato), MyBook podłączony do WD Live TV a ten podłączony kablem sieciowym do routera. Zarówno WD widzi zasoby PC, jak i PC widzi np. w Total Commanderze zasoby sieciowe WD.

Niestety kopiowanie jednego pliku divx (700Mb) trwa odpowiednio:

7 minut gdy kopiuje na telewizorze za pomocą File Managerza z WD Live TV (jakies 1700kb/s)

prawie godzinę gdy robie to przez Total Commandera - szybkość spada do kilkunastu kb/s

Mam zamiar kupić NAS Synology 710+ ale jeśli po mojej sieci są takie słabe transfery to najpierw muszę rozwiązać ten problem.

PS. W PC mam Gbit kartę sieciową.

ps2. dziwne jest to, że takie połączenia umożliwa ogladanie na WD filmu 4Gb mkv (1,5godz mecz, bitrate'u nie pamiętam, plik na PC). Widać, że problem leży po stronie kopiowania.
 
Ostatnia edycja:

remo179

New member
@petrumi

Witam - nie masz się o co martwić tymi transferami, ja co prawda nie mam podpiętego do WDTV żadnego dysku - a wszystko ciągnę po LAN-ie z serwera NAS Synology DS210j - i to przy routerze w standardzie G. Oczywiście wszystko śmiga jak ta lala bez żadnych opóźnień - nawet pliki powyżej 10GB w formacie MKV. Synka równocześnie wykorzystuję również do innych celów (ale to temat do innego działu) i nie ma bata wszystko działa jak ma działać :)
 

petrumi

New member
@remo179
ok, cieszę się że wszystko Ci działa ale czy możesz udzielić przy okazji kilku odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Niby parametry tych NAS znam ale zastanawia mnie w praktyce pare rzeczy:

1. czy korzystasz z klienta rapidshare? Jeśli jak to jak dodajesz to kolejki pliki i później je rozpakowujesz?

2. czy kiedykolwiek kopiowałeś z PC pliki na NAS? Jeśli tak jakie miałeś transfery?

Więcej offtopa nie będzie, w razie czego napiszę na PW
 

ghost123

New member
Moze ja ci odpowiem.

1. Domyslny klient RappidShare, torrent i eMule nazywa sie Download Station.
Jest troche ubogi w opcje, ale wystarczajacy do sciagania torrentow lub plikow z rappida. Niestety nie sciaga z rappida jesli nie masz tam konta. Aby go uzywac musisz miec wykupiony abonament.
Linki do plikow na rappidzie najlepiej podac w pliku txt, ladnie podlinkowuje sobie wszystkie pliki.

Download station nie jest jedynnym klientem, mozna sobie doinstalowac cos innego z optware, ba mozna nawet sobie cos samemu skompilowac.
Dostepne sa zdaje sie rtorrent i transmission. Nieznalazlem niestety klienta pod rappida do sciagania bez konta, ale tez nie wnikalem za bardzo w temat.
Jest niezle polskie forum o synology i tam sobie zerknij.
Po za tym zawsze mozesz zainstalowac alternatyny firmware - bo taki tez istnieje.

2. Predkosc przeylu na DS210j oscyluje w granicach 27 Mb, po smb. Po ftp powinno byc szybciej. Odczyt z DS 210j po smb do jakies 45 do 60 Mb.
Oczywiscie po lanie 1Gb. Synology obsluguje tez JumboFrame co nieznacznie zwieksza transfery, jednak moze powodowac inne problemy z polaczeniami sieciowymi, wiec nie wiem czy warto uzywac.

Potwierdzam ze nawet przy obciazeniu synka innym czynnosciami jak:kopiowanie, audio station, photo station, dowlnoad station, odczyt filmu na WD HD live przebiegal bez najmniejszych zaklucen.
 

jejek78

New member
Rozłanczanie internetu

Panowie mam problem jak mam WD podłączony do modemu przez LAN to co chwile mi rozłacza internet nic nie można zrobić mam urządzenie od 5 miesięcy i nie było takich problemów czy coś mi się przestawiło gdzie tego szukać prosze o jakieś podpowiedzi.
 

Danilo84

New member
Witam. Mam jeszcze takie pytanko. Czy u was tez po aktualizacji softu przestały wyświetlać się okładki? Jak temu zaradzić?? Proszę o odpowiedź Danilo84
 

brandt78

New member
W kazdym folderze umieszczasz okladke w pliku "folder.jpg" i musi dzialac. Nalezy pamietac ze ma to byc wlasnie "folder", a nie rzeczywista nazwa folderu.
Mi raz sie przycielo na dysku na USB i nie chcialo wyswieltac czesci thumbnails'ow i pomoglo dopiero skasowanie folderu .wd_tv i odlaczenie/wlaczenie z pradu.
 

Vonda

New member
Zmieniając temat :

Planuję zakup tegoż urządzonka i nurtuje mnie jedno pytanie:
Czy istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia do WD TV Live dwóch wyświetlaczy ? ...

Chiałbym używać go również do odtwarzania muzyki (flac) i tu rodzi się problem - aby móc wybrać dany plik praktycznie niezbędny jest jakiś wyświetlacz - włączanie projektora wyłącznie do wyboru utworu jest kłopotliwe i mało ekonomiczne ... dlatego chciałbym podłączyć do niego jakiś drugi, malutki wyświetlacz ... może "ramkę cyfrową" ? ... i stąd pytanie: czy bez przełączania kableków jest taka mozliwość ? (po HDMI do projektora, i np. po kompozycie do "ramki" - jeśli są jakieś z wejściem wideo po analogu ...)
Ew. każda inna propozycja spełniająca kryteria ...
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
Chyba tylko component i composite dzialaja jednoczesnie. HDMI/component lub HDMI/composite raczej nie.
Poza tym standardowe ramki cyfrowe nie maja wejsc wideo, a tylko USB/czytnik kart. Jakies inne drozsze rozwiazanie chyba nie ma sensu, bo taniej wyjdzie inny player z wbudowanym juz wyswietlaczem.
 

Vonda

New member
ADMIN: NIE CYTUJEMY POPRZEDZAJĄCEJ WYPOWIEDZI!!! ok,ok ale nie łatwiej byłoby na przyszłość usunąć taką opcję zamiast tak krzyczeć ?;-))



to mnie zmartwiłeś ... już zawęziłem "plan zakupu" do tego jednego urządzenia i nie chiałem szukać dalej ... no ale w takim razie ... jakie urządzenie (z wyświetlaczem) polecasz ?

PS A czy przełączanie z HDMI na wyjście analogowe (component albo composite) wymaga włączonego wyświetlacza czy można to zrobić jakąś łatwą do zapamiętania (i powtarzalną) kombinacją przycisków ?
(poszukam jeszcze jakiś tanich małych monitorów komputerowych ... może znajdzie się coś z wejściem comosite / component ... choć wśród tych najtańszych to chyba ciężko będzie ...)

PS 2 A znacie może jakiś godny polecenia "spliter": HDMi (coś z 3, 4 wejściami i co ważne z 2 wyjściami - może w ten sposób obejśc problem - 1 wyjście do projektora, drugie do monitora /+ew. przejściówka z HDMI na DVI/ i byłoby ok ...)
 
Ostatnia edycja:

ghost123

New member
Musialbys proby porobic.... W jakiej kolejnosci WD sprawdza wejscia. Jesli znajdzie nieaktywne ktores na jakie sie dalej przezuca. Ale to trzeba by podlaczyc wszystkie 3 zlacza i postrawdzac zachowanie przy on/off odbiornikach.
 

hanti

New member
możesz też zwrócić uwagę na xtreamera, co prawda nie posiada wyświetlacza, ale za pomocą PC lub np jesli masz zewnętrzne ip i odpowiednio skonfigurujesz sobie porty w routerze aby xtreamer byl widziany z zewnątrz to np za pomoca tel kom z przeglaraka www bys mogl sobie zmieniac utwory.
Po prostu w skrocie xtreamer posiada serwer www i przez niego mozna uruchamiac na nim wybrane pliki
to wszystko jest w beta 2.4 jak narazie w fazie testowej ale juz niedlugo bedzie wersja finalna.
 

Vonda

New member
trochę na około ;-) ale w sumie czemu nie ... tylko musiałbym bym sobie założyć WiFi w domku ... a chciałem tego uniknąć i pozostać tylko na kablu ... niemniej jednak pomysł ciekawy godny rozważenia ... /no i komp musiałby byc cały czas włączony ;-( /
Jeśli jednak ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł to chętnie ...
 

jejek78

New member
Format FLAC działa bez żadnych problemów a dzwięk jest na prawde na wysokim poziomie ja poto to kupiłem 80% to MUZA ale zaskoczył mnie uniwersalnością jak dla mnie za 4 stówki sprzęt bomba
 

zen44ek

Member
Mam problem z WD 2 gen. Jak chcę odtworzyć jakiś plik mkv to player sie "wiesza" (kółko wczytywania się nie obraca), jednak po kilku minutach film zaczyna działać. Gdy dam pause to znowu to samo, zawiecha na filmie przez pare minut i znowu dalej leci.
Co moze być problemem?
 

Danilo84

New member
W kazdym folderze umieszczasz okladke w pliku "folder.jpg" i musi dzialac. Nalezy pamietac ze ma to byc wlasnie "folder", a nie rzeczywista nazwa folderu.
Mi raz sie przycielo na dysku na USB i nie chcialo wyswieltac czesci thumbnails'ow i pomoglo dopiero skasowanie folderu .wd_tv i odlaczenie/wlaczenie z pradu.

Witam. Do tej pory nazwa okładki była taka sama jak filmu czyli np. film Terminator 4, okładka Terminator 4 i wszystko chodzilo. Czyli co pozmieniac nazwy na folder?? Dodam, filmy odtwarzam po lanie.
 
Do góry