WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

zen44ek

Member
1.wgraj najnowsze firmware jesli nie masz -> WD Product Update

2.zresetuj do ustawien fabrycznych

Dziwne ze nagle tak się stało, nie uzywałem playera jakieś 3 tygodnie. Wiesz co może byc tego przyczyną?

Dodam jeszcze ze dzieje się tak na dysku WD 320GB, jak podłącze inny nośnik, np mp3 player to wszystko jest ok.

Wgrałem najnowsze firmware i dalej jest tak samo. Dodam ze wcześniej podłączyłem ten dysk do playera Asusa, moze to coś powodować. Już mnie to powoli zaczyna denerwować.

Teraz dzieje się tak że film zostaje wczytany ale pojawia się czarny ekran na TV i po chwili player wraca do menu.


OK, już działa, nie wiem co bylo przyczyną.
Mam jeszcze takie jedno pytanie, co dokładnie oznacza w Audio/Video, HDMI deep color mode, jest ustawione na 8bit, a moge jescze wybrać 12 bit, co to dokładnie jest?
 
Ostatnia edycja:

Vonda

New member
jejek78>>
A na czym słuchasz ? Zakładam, że przez wyjście cyfrowe ? No i wpsomnaina wcześniej kwestia wyświetlacza ... jak sobie radzisz ? (tv cały czas włączony ?)
 

jejek78

New member
Ja słucham po optyku włączam TV wybieram płytę i TV wyłączam ja nie słucham składanek nie lubie a sprzęt do odsłuchu to Harman 255 i jestem bardzo zadowolony i Z Harmana i WD bo z tego forum polecili mi ten sprzęty .
 

hanti

New member
Dziwne ze nagle tak się stało, nie uzywałem playera jakieś 3 tygodnie. Wiesz co może byc tego przyczyną?

Dodam jeszcze ze dzieje się tak na dysku WD 320GB, jak podłącze inny nośnik, np mp3 player to wszystko jest ok.

Wgrałem najnowsze firmware i dalej jest tak samo. Dodam ze wcześniej podłączyłem ten dysk do playera Asusa, moze to coś powodować. Już mnie to powoli zaczyna denerwować.

Teraz dzieje się tak że film zostaje wczytany ale pojawia się czarny ekran na TV i po chwili player wraca do menu.


OK, już działa, nie wiem co bylo przyczyną.
Mam jeszcze takie jedno pytanie, co dokładnie oznacza w Audio/Video, HDMI deep color mode, jest ustawione na 8bit, a moge jescze wybrać 12 bit, co to dokładnie jest?

teoretycznie 12bit zapewnia lepsza jakosc obrazu, ale w przypadku wd byly czasem problemy ze po ustawieniu 12bit playerek nie przesylal audio za pomoca hdmi, sprawdz sam jesli 12bit dziala ok to zostaw ;)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Dobrze jest dodać, że filmy na BD mają kodowanie koloru w 8 bitach; 12 bit to może uzyskamy z niektórych kamer. Poza tym, kodowanie 12 bitowe wymaga szerszego pasma przenoszenia (przepływności bitowej), i zwykłe przewody HDMI mogą sobie z tym nie poradzić. Gdy weszło do sprzedaży nowe Dune 3.0 HDI, to niektórzy zaczęli narzekać na śnieżenie obrazu; okazało się, że przyczyna tkwiła właśnie w 12 bitach, które w pierwszej wersji firmware było ustawione domyślnie, lub wręcz nie było możliwości przełączenia na 8 bit.
 

brandt78

New member
Witam. Do tej pory nazwa okładki była taka sama jak filmu czyli np. film Terminator 4, okładka Terminator 4 i wszystko chodzilo. Czyli co pozmieniac nazwy na folder?? Dodam, filmy odtwarzam po lanie.

W sumie to zawsze bylo "folder.jpg" tylko gdy nie bylo tego pliku wdtv wyswietlal jako okladke pierwszy dostepny plik jpg jako okladke - i to zostalo usuniete w ostatnim firmware.
Ja zawsze mialem "folder.jpg" tak jak pisze w instrukcji obslugi do tego playera i nie mialem takiego problemu.

Jesli masz na przyklad folder "Filmy" a w nim folder "Terminator4" i w nim film "term4.bdrip.mkv", to powinienes w folderze "Terminator4" miec:
- plik "folder.jpg" - okladka widziana z poziomu przegladania folderu "Filmy"
- plik "term4.bdrip.jpg" - miniatura widziana z poziomu przegladania folderu "Terminator4"
- i dodatkowo przy alternatywnym firmware plik "term4.bdrip.mkv_sheet.jpg" - MovieSheet
 

majras

New member
używacie oficjalnego firmware czy modyfikowanego ?
jakie są różnice miedzy nimi ?

dzisiaj zakupiłem wd live, bo dość mam przenoszenia laptopa i podłączanie do TV,
mam nadzieje, że się nie zawiodę ...
na pewno drażnić mnie będzie brak obsługi .txt (ale +++przeważają)

pozdrawiam
 

wa2

New member
Ja uzywam od poczatku fw alternatywnego.
Jak uzywasz orginala to moze sie zainteresujesz tym tematem >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - WDTV Live FW 1.02.21.WDTV.ORG.0.0.1

HOWTO dla paczatkujacych troche juz nieaktualne(ma juz kilka miesiecy) ale podstawy mozna poznac przy zmianie na alt. FW >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - [HOWTO] WD TV LIVE dla poczatkujacych v2.1.

Z napisami .txt tez mozna cos poradzic >> Polskie forum WDTV • Zobacz wątek - Pobieranie napisow za pomoca WDTV Live z Napiprojekt.
 

J_K

Member
Sygnał audio na złączu HDMI

Mam prośbę do użytkowników WD TV Live o wyjaśnienie moich wątpliwości dotyczących sygnałów audio emitowanych przez ten sprzęt.

Nie wiem jak interpretować następujący zapis z instrukcji (rozdział 3 - Funkcje urządzenia - strona 10):

Cyfrowe wyjście dźwięku stereofonicznego lub wielokanałowego (cyfrowy dźwięk dookólny jest obsługiwany tylko za pośrednictwem interfejsu Toslink S/PDIF).

Czy oznacza to, że na złączu HDMI audio jest podawane tylko w formacie PCM (downmix)? Jeżeli tak, to czy równocześnie na optycznym wyjściu SPDIF podawany jest sygnał w formacie RAW (niezdekodowany)? Z racji tego, że w ustawieniach jedyny wybór to dźwięk cyfrowy/analogowy domyślam się, że przy wyborze sygnału cyfrowego nie jest podawany jednocześnie sygnał analogowy na złączu RCA.

Niejako przy okazji pozwolę sobie zapytać o ewentualne doświadczenia ze współpracy WD TV Live z dyskiem WD Book Essential (powiedzmy 1,5 TB). Czy jest szansa na to by taki dysk "usypiał" wraz z wyłączeniem playerka.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

SweatyMe

New member
Witam!

Mam problem z odtworzeniem pewnego pliku, oto info na jego temat:


Ogólne
ID : 1
Pełna ścieżka : D:\Planet.Earth.2006.720p.HDDVD.x264-ESiR\Planet.Earth.EP01.From.Pole.to.Pole.2006.720p.HDDVD.x264-ESiR.m2ts
Format : BDAV
Format/Informacja : Blu-ray Video
Rozmiar pliku : 2,30 GB
Czas trwania : 51 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.441 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 9 klatek
Czas trwania : 51 min.
Przepływność bitów : 5.729 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.660 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.259
Rozmiar strumienia : 2,05 GB (89%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 54 svn-635M
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=6 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=2 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=4 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=5660 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.5:18.
Język : Angielski

Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Czas trwania : 51 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 164 MB (7%)
Język : Polski

Pytanie brzmi co musze zrobic, zeby WDTV Live zechcial go wyswietlic?

p.s. Mam nadzieje, ze nie narozrabialem umieszczajac tutaj tego posta, ale nie chcialem zakladac nowego tematu.

Pozdrawiam!
 

hanti

New member
hm na pewno m2ts ? a sprobuj tak z ciekawosci zmienic rozszerzenie na mkv, pewnie nic to nie da ale warto sprobowac ;)
wydaje mi sie, ze mialem kiedys wlasnie od esir ten planet earth 720p i bylo to mkv, moze akurat playerek mysli ze to m2ts i cos mu nie idzie to odtworzyc, a na pc np dziala bo odtwarzacz sobie automatycznie rozpoznaje kontener
 
Ostatnia edycja:

SweatyMe

New member
Zmieniłem rozszerzenie, jak doradziłeś, ale wywalił jakiś błąd.
Ciekawsze jest to, że jak rano spróbowałem to chyba doznał jakiegoś olśnienia i zaczął to odtwarzać bez zająknięcia. Jedyne co mi do głowy przychodzi to, że prawdopodobnie sieć była na tyle zajęta, ze nie udało mu się wystartować. W każdym razie działa i to przecież High@L5.1 z którym podobno WDek sobie nie radzi. Chyba, ze to kwestia na przyklad mniejszego bitrate. Orientujecie się może czy jest to kopia 1:1 czy coś było kompresowane?

Pozdrawiam!
 

ubeck

New member
Witam, mam pytanie odnosnie ustawiania czasu napisow w WD TV Live. Konkretnie chodzi o to, zeby wyswietlaly sie np. wczesniej. Teoretycznie robi sie to strzalkami na pilocie, ale nie daje to w praktyce zadnych efektow. Tez tak macie? Uzywam napisow *.srt.
 

jurgens.r

New member
Cyfrowe wyjście dźwięku stereofonicznego lub wielokanałowego (cyfrowy dźwięk dookólny jest obsługiwany tylko za pośrednictwem interfejsu Toslink S/PDIF).

Czy oznacza to, że na złączu HDMI audio jest podawane tylko w formacie PCM (downmix)? Jeżeli tak, to czy równocześnie na optycznym wyjściu SPDIF podawany jest sygnał w formacie RAW (niezdekodowany)?

Mam wpięte urządzonko po HDMI do wzmacniacza. Jest zarówno DTS jak TrueHD. Także te formaty których nie dekoduje urządzonko.
 
Do góry