WD TV Live HD Media Player (WDTV 2)

himilsbach

New member
Czy u was tez piszczy zasilacz???
U mnie zasilacz chodzi cicho,zauważyłem że jak urządzenie chodzi zasilacza wogóle nie słychać natomiast po wyłączeniu urzadzenia zasilacz lekko słychać ale z bardzo bliskiej odległośći 10 centymetrów. Tak więc jeśli nie przeszkadza ci to w oglądaniu to się nie ma czym przejmować.Gdybym nie przeczytał twojego postu pewnie nie zwróciłbym na to uwagi.
 

waldek69

Member
witam
od dzis jestem posiadaczem nowego wd tv live :)
ale juz od poczatku mam problemy tzn
wd zawiesza mi sie w menu tak na mniej wiecej 2-3minut .
Wystepuje to głównie podczas uruchamiania playera.
Czy ktos mógłby mi pomóc

Może chodzi o czytanie dysku. Sprawdź czy bez podłączonego dysku też się wiesza. U mnie też po włączeniu menu się "ciągnie" przez 3-4 min. W tym czsie mruga na panelu ikona USB. Softu jeszcze nie aktualizowałem, jest fabryczny 1.00.00
 

qbazzi

New member
z aktualizowałem soft do najnowszego 1.1.17 ale problem wystepuje nadal.
Zapomniałem dodac ze nie korzystam z dysku tylko z sieci LAN.
Wd podłączony do kompa i tu odrazu zapytam czy to normalne ze po wyłaczeniu i ponownym uruchomieniu WD nie widzi sieci tylko trzeba wchodzic w setting i dac ponownie atomatyczne lub reczne ustawienia ? Oprócz tego problemu ,wd jeszcze 2 razy rozłaczył mi sie z siecią, niewiem czemu skoro komp był uruchomiony caly czas. I te przycięcia wystepuja w głównym menu zazwyczaj zaraz po uruchomieniu lub gdy ponownie sprawdzam siec w opcjach
 

brandt78

New member
WD'ek raczej trzyma ustawienia sieci. Ja ustawilem raz i nigdy wiecej nie wchodzilem w te opcje.

Jesli odpalasz WD'ka bez wpietego kabla sieciowego i w menu nic sie nie przycina, to moze jest cos nie tak z udostepnianiem lacza na twoim kompie. Moze przycina sie probujac uzyskac automatycznie IP z kompa.
 

himilsbach

New member
Podłączenie głośników komputerowych

Jesli chodzi o glosniki komputerowe to mozna podpiac np. przez kabel RCA ktory jest w zestawie z WD'kiem i uzywajac adapterow - np. takich:
ADAPTER JACK PODŁĄCZ GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE 5.1 (883500042) - Aukcje internetowe Allegro

Glebie kolorow jak mozesz to ustaw na 12bit

WD'ka tak jak kazde inne urzadzenie mozna na noc wylaczac z pradu i razem z Szymonem majewskim tepic podzeraczy pradu^^

I jeszcze jedno nie rob tu smietnika i edytuj posty zamiast pisac jeden pod drugim - na szczescie moderator juz posprzatal...
Dzięki za podpowiedz.dokupiłem taką przejśćiówkę mam nadzieje że wszystko dobrze zrobiłem druga końcówka podłączona pod wd media tv live media player pod wyjśćie AVOUT.Pytam czy wszystko dobrze zrobiłem bo słabo się na takich połączeniach znam. http://img199.imageshack.us/img199/5439/dsc03092ro.jpg. Druga sprawa jeśli mam internet poprzez modem w Neti aby podłączyć urządzenie do sieci muszę wybrać jedno albo drugie czy jest jakiś sposób aby komputer i internet był jednocześnie podłączony do sieci. Trochę poplątałem ale wszystkiego człowiek nie wie , to by było na tyle pozdrawiam.
 

brandt78

New member
Polaczenie wyglada raczej dobrze, ale czy nie latwiej sprawdzic po prostu odpalajac WD'ka i puszczajac film...

Jak masz internet z neti prze modem na usb to polacz kompa z WD'kiem kablem crossowanym i poczytaj w necie o udostepnianiu polaczen sieciowych.
 

qbazzi

New member
No i wszystko jasne :)
Okazało sie ze mam wadliwą karte sieciową która była podłaczona do wd . WD po odpaleniu chyba sprawdza połaczenie i trwa to umnie około 1minuty przez ten czas nie widze sieci w menu i gdy miałem podłczonego wdka do tej wadliwej karty która gubiła połaczenie dochodziło do zawieszenia systemu w wd . Teraz mam podłaczonego wd do dobrej karty i od tej chwili nie zwiesiło mi jeszcze go ani razu :)
Tylko niestety po uruchomieniu musze poczekac około 1minuty az wykryje siec.
Ciekawi mnie tylko czy uwas tez tak długo trzeba czekac na pojawienie sie sieci .Moze to przez to ze mam az 3 kable sieciowe połaczone ze sobą złączkami .
 

sethas73

New member
U mnie to nie wystepuje. Ampli (5.1) podłączony optykiem, tv plazma panasonika S46 poprzez hdmi, ustawienie audio: digital. Żadnego opóźnienia sygnału.
Witam wszystkich
W moim przypadku pojawiły się dwa problemy
po pierwsze przesunięcie dźwięku występuje w divx ale nie w każdym. Zauważyłem że wystepuje ono w pliku który ma 25.000 kl/s niezależnie od ustawienia (digital-stereo) i połączenia (HDMI->TV bądź optical->ampli). Pliki o częstotliwości 23,976 niezależnie od ustawień takiego przesunięcia nie posiadają.
Drugi i zdecydowanie bardziej denerwujący to zanikanie dźwięku przy połączeniu optical-ampli niezależnie od zastosowanego kodeka, po stosunkowo krótkim czasie dźwięk zaczyna przerywać, ikony na wyświetlaczu ampli obrazujące przesyłany sygnał zaczynają mrugać i po chwili dźwięk zanika. Prawdopodobnie jest to wina sprzęciku ponieważ po podłączeniu dekodera n-ki tym samym kablem do tego samego gniazda w ampli nie zauważyłem tego objawu.

Będę chyba musiał go wymienić a szkoda bo aktualizacja najnowszego softu przebiegła bezproblemowo co nie wszystkim się udało, jak również pozostałe funkcje sprawują się bez zarzutu.

No chyba że ktoś miał podobnie i w jakis sposób sobie z tym poradził ??
 

topjes

New member
Wow. Właśnie sobie uświadomiłem, że dysk podłączony do WD Live widzę w sieci domowej jako normalny dysk sieciowy i mogę go sobie zmapować. Nie mam więcej pytań :)

Trudno mi sobie wyobrazić równie funkcjonalną i prostą zabawkę za 500 zł. Jestem zachwycony tym cackiem :)
 

darkghost

New member
Witam wszystkich użytkowników tego forum. WD TV Live zakupiłem wczoraj (inaczej - wymieniłem Arivę, której w zakresie wydajności i jakości obrazu wiele brakuje do WD'ka). Zaraz po zakupie uaktualniłem soft do najnowszego: 1.01.17, po czym zakupiłem kartę bezprzewodową D-Link DWA-125. Wszystko śmiga aż miło. Podpięty dysk pięknie udostępnia swoje zasoby w sieci, można przeglądać video na YouTube, ale właśnie z YT jest jeden problem. Mam założone konto na YouTube. Kiedy próbuję zalogować się do niego z poziomu WD'ka, player się restartuje. Próbowałem wielu opcji, niestety bez powodzenia. Czy ktoś w was miał podobną sytuację??
 

brandt78

New member
Sporo osob ma ten problem, zwlaszcza jak maja zalozone konto na YT z gmaila. Mialem dokladnie to samo, ale sie naprawilo po 1.01.17, u innych dzialalo i popsulo sie dopiero po tym firmware.

Zaloz calkiem nowe konto na YT (nie gmail) i sprawdz czy pojdzie na WD'ku.
 

TomLaw1967

New member
Polskie znaki w filmach.

Mam pytanie odnośnie napisów zewnętrznych ładowanych z pliku *.srt. Co musi być ustawione w konfiguracji aby dobrze wyświetlane były czcionki? Mam kłopoty z niektórymi literami np "ś". Plik z napisami konwertuję w SubtitleWorkshop i w polu Charset ustawiałem OEM lub Easteurope ale bez większego rezultatu lub zmiany. Plik po podglądaniu na kompie oczywiście litery "ś" posiada. Co robię źle?
 

morzin123

New member
Zakup WD w USA

Mam możliwość zakupienia takiego odtwarzacza w USA. Sprzęt kosztuje 120$, przy obecnym kursie dolara i nie płaceniu za przesyłkę, robi sie z tego konkretna oferta (345 zł). Problemu z zasialniem nie będzie no bo mam odpowiednie przejściówki i transformatory.

I teraz ukłon w Waszą strone drodzy forumowicze. Czy taki sprzęcik zadziała w Polsce? Z polskimi plikami? NO bo o ile sie orientuje to np. PS3 jest w systemie NTFS czy cos takiego, a w Polsce jest PAL i dlatego nie jestem pewien czy można cos takiego zza wody zamówić aby zadziałało?
 

brandt78

New member
Jest osobna wersja wdtv live na NTSC i PAL.
I raczej nie ma znaczenia format plikow, tylko czy twoj TV jest przystosowany do odbioru sygnalu NTSC.

@TomLaw1967
WDTV Live -> System Setting -> Additional encoding support -> Windows CP 1250
 

garbo

New member
Polskie znaki w napisach

Mam pytanie odnośnie napisów zewnętrznych ładowanych z pliku *.srt. Co musi być ustawione w konfiguracji aby dobrze wyświetlane były czcionki? Mam kłopoty z niektórymi literami np "ś". Plik z napisami konwertuję w SubtitleWorkshop i w polu Charset ustawiałem OEM lub Easteurope ale bez większego rezultatu lub zmiany. Plik po podglądaniu na kompie oczywiście litery "ś" posiada. Co robię źle?

Ustawienia w menu:
HOME > Menu System Setings > Additional encoding support >
Central Europe (Windows 1250).
Potwierdz czy zadziałalo.
 

waldek69

Member
Jeżeli ktoś nie chce wydawać dużo pieniążków na karte wifi do WD, moge polecić tanioszkę - Tracer Tenda W311U. Jest to karta w standardzie N, kosztuje ok 35-40 zł. Podłączyłem wczoraj, wszedłem w ustawienia, momentalnie znalazła router. Następnie wybrałem opcjie "auto" i wszystko ładnie sie zgarało. Momentalnie wyskoczyło info o nowym sofcie. YT chodzi bez zająknięcia. Mam jeszcze takie pytanko - czy można w jakiś sposób odpalić radio internetowe ?
Do kolegi który chciał sprowadzać se stanów - czy różnica 100zł warta jest rezygnacji z gwarancji ? Zdaża się, że aktualizacja softu sie nie powiedzie, co wtedy ? Odsyłać paczkę do US i czekać na wymianę.
 

morzin123

New member
Jest osobna wersja wdtv live na NTSC i PAL.
I raczej nie ma znaczenia format plikow, tylko czy twoj TV jest przystosowany do odbioru sygnalu NTSC.

Mam plazme Panasonica 50x10y

brandt78
Nie orientujesz sie co to jest za wersja?

CompUSA.com | WDBAAN0000NBK-NESN | WD WDBAAN0000NBK-NESN WDTV Live HD Media Player


Ona powinna mieć jakieś specjalne oznaczenia w nazwie?


Do kolegi który chciał sprowadzać se stanów - czy różnica 100zł warta jest rezygnacji z gwarancji ? Zdaża się, że aktualizacja softu sie nie powiedzie, co wtedy ? Odsyłać paczkę do US i czekać na wymianę.


No własnie bije się z myślami co zrobić - moja siostra i szfagier mieszkają tam na stałe i niedługo przylatują w odwiedziny i jak by tak oni sobie tam kupili zaktualizowali oprogramowanie pobawili sie troche z tydzień tym sprzetem to może by mi sie potem nie zepsuł tak odrazu, a w razie jakiejś wpadki to jak bedą wracać po 2 miesiacach to by to w pizdu zabrali i oddali.


To jest różnica w samej cenie 100zł, a w Polsce trzeba jeszcze zapłacić za przesyłkę i całośc może wynieśc koło 500zł. A tak to by mnie wyniosło juz wszystko 345 zł.


Niewiem co mam zrobic z tym fantem ...
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
Dostepne wersje WDTV Live:

PAN AMERICA (NTSC): WDBAAN0000NBK-NESN
JAPAN (NTSC): WDBAAN0000NBK-JESN
APAC (NTSC): WDBAAN0000NBK-PESN
APAC (PAL): WDBAAP0000NBK-PESN
EMEA (PAL): WDBAAP0000NBK-EESN

W USA sprzedaja ten pierwszy, a w Polsce ten ostatni.

Plazmy panasa sprzedawane w Polsce chyba obsluguja PAL i NTSC, ale jak to wyglada w praktyce i czy nie bedzie zadnych problemow z WD'kiem to nie wiem.
 
Do góry