WD TV HD Media Player

Markonelli

New member
czy istnieje jakiś firmware (oryginalny lub alternatywny), który pozwala na odczyt plików rmvb? (mam model WD00AVP - cokolwiek by to nie oznaczało)
 
M

montas

Guest
witam
mam problem ze ściąganiem plików, używam programu aria2c (o niebo szybszy od wget). Loguję się przez ssh do wdtv i piszę z grubsza coś takiego:

nohup aria2c -i lista.txt &

Sprawdzam komendą 'top' - wszystko ok, ściąga w tle.
Problem w tym, że jak zamykam sesję ssh pod windows, aria również się zamyka. O co chodzi?? :niewiem::niewiem::niewiem:
 

kuchcik

New member
Witam, mam okazję zakupić używany WD TV gen 1. Martwi mnie trochę fakt braku dźwięku DTS w filmach.Posiadam pseudo kino domowe Panasa SC-PT150 i zastanawiam się, czy można je w jakiś sposób wykorzystać a żeby mieć ten dźwięk??


Z góry dziękuję za pomoc;)
 

apple

New member
brak DTS to dla mnie kpina, wiekszosc filmow jest w DTS, nie kupilbym urzadzenia takiego, dla mnie WD1 bylo pomylka

Ty chyba jesteś pomyłką... Ktoś pisze bzdury, ty słuchasz i krytykujesz sprzęt - bez własnej wiedzy.
Sprzęt bez problemu odtwarza DTS z filmów mkv - o ile podłączysz go do wzmacniacza z DTS.
WD HD TV Media Player (WDAVP00BE) soft 1.03.01
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Brak dekodera DTS w przypadku posiadania kina domowego z takim dekoderem nie jest wadą.

Żal mi kogoś, kto tak jednoznacznie szafuje określeniami typu "kpina", a nie pomyśli o tym, że tak można nazwać oglądanie filmu z dźwiękiem przestrzennym przy pomocy samego telewizora.

Ale cóż, każdy ma prawo do swojego zdania. Ja wiem jedno. Komu nie pasuje brak dekodera DTS w WD1, może sobie sprawić WD2. Proste.

ArtS :)
 

TomLaw1967

New member
DTS w plikach wav?

Mam pytanie właśnie o DTS. Mam ściągnięte pliki wav z DTS. Komputer je odtwarza bez problemów. WD... niektóre odtwarza z dodatkowym szumem (jest muzyka i oprócz tego jakiś szum), a czasem nie odtwarza takich plików wogóle. Mam też ściągniętą płytę Stinga w formacie DTS Audio. Płyta to pliki zrzucone CloneCD. WD czegoś takiego nie widzi. Jak to obsłużyć? Oczywiście DTS w filmach, obrazach ISO, Matroskach i innych WD przesyła do mojego ampla przez optyk i ten dekoduje to bardzo ładnie. W czym problem z tymi wav-ami i tą płytą Stinga nie wiem.
Pozdrawiam
 

petrumi

New member
Petrumi: Jeżeli nikt jeszcze nie podał ci metody na naprawę gwarancyjną, przeczytaj poniżej
wejdz na strone www_wdc_com
Wybierz Support -> Warranty & Rma Services
Następnie End user Customers -> Product Replacement
Dla Polski jest Standard Replacement
Na następnych ekranach trzeba wprowadzić numery seryjne w celu sprawdzenia czy sprzęt faktyczne jest na gwarancji, potem dane adresowe etc.
Na koniec jest do wydrukowania etykieta RMA z kodem kreskowym
Całość (WDTV, pilot, kable, ale bez pudełka! - jest to tez opisane) spakuj w paczkę i oklej nalepką RMA.
Uszkodzony sprzęt wysyła się do Warszawy, ul. Szyszkowa - i tu proponuję kuriera a nie pocztę Polską. Osoby z Warszawy mogą dowieźć osobiście.
Procedura trwa około 7-10 dni roboczych, otrzymujemy nowy sprzęt, tego samego typu co wysłaliśmy :> (bez oryginalnego pudełka) na koszt WD.
Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakichś informacji, daj znać
ATK

Dziękuje bardzo Attica !

Skorzystałem z Twojej rady i jestem do przodu jakieś 500zł !
Właśnie rano zawitał do mnie kurier z przesyłką z Niemiec.

A w środku nowiutki WD TV Live.

Jestem pod wrażeniem firmy WD. W nowym modelu pilot działa jak należy, można odtwarzać ISO oraz Video_TS. Teraz się zastanawiam czy wgrać oryginalny soft czy może polski odpowiednik czytający txt.
 

kuchcik

New member
Ponawiam pytanie: Czy takie kino domowe Panasonic SC-PT150 (nie mogę umieszczać linków) może działać jako amplituner do dźwięku DTS, przynajmniej w stereo ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Już miałem napisać, że bez problemu obsłuży, gdyż ma na pokładzie odpowiedni dekoder. Jednak jest problem, gdyz nie ma wejścia optycznego. Tak więc niestety, nie obsłuzy. :(

ArtS :)
 

apple

New member
Konwerter i po krzyku

Ponawiam pytanie: Czy takie kino domowe Panasonic SC-PT150 (nie mogę umieszczać linków) może działać jako amplituner do dźwięku DTS, przynajmniej w stereo ??

Sądzę, że tak. Niezgodnne rodzaje wejść połaczysz konwerterem za kilkadziesiąt złotych. Ja tak połaczyłem rodzicom dekoder cyfry+ (spdif) z kinem SONY (optyczne) i działa. Konwertery są w obu kierunkach. Szukaj "konwerter optyczny spdif".
Działa na zasilacz - tylko odłaczaj zasilacz gdy nie trzeba konwertować :)
 
Ostatnia edycja:

TomLaw1967

New member
Polskie czcionki ładowane z *.srt

Mam pytanie odnośnie napisów zewnętrznych ładowanych z pliku *.srt. Co musi być ustawione w konfiguracji aby dobrze wyświetlane były czcionki? Mam kłopoty z niektórymi literami np "ś". Plik z napisami konwertuję w SubtitleWorkshop i w polu Charset ustawiałem OEM lub Easteurope ale bez większego rezultatu lub zmiany. Plik po podglądaniu na kompie oczywiście litery "ś" posiada. Co robię źle?
 

Gee

New member
Pliki txt -> srt zawsze konwertuję Subeditem. Nigdy mnie nie zawiódł. Wyświetla polskie czcionki. Szkoda tylko, że WD nie rozpoznaje kursyw i pogrubień "y:i" i "y:b"
 

kazetxxl

New member
problem ze ścieżką dźwiekową

witam.mam taki problem.dotyczy on filmu: Ktoś całkiem obcy z lektorem pl.Gdy właczam film sa dwie sciezki dzwiekowe.1-angielska i 2-z lektorem.niestety jak przelacze na ta z lektorem to nie ma obrazu,na angielskiej obraz jest lecz nie ma lektora.co moze byc tego przyczyna???
 

djvolt

New member
witam.mam taki problem.dotyczy on filmu: Ktoś całkiem obcy z lektorem pl.Gdy właczam film sa dwie sciezki dzwiekowe.1-angielska i 2-z lektorem.niestety jak przelacze na ta z lektorem to nie ma obrazu,na angielskiej obraz jest lecz nie ma lektora.co moze byc tego przyczyna???

Witam.

Ciezka sprawa, a sprawdzales inne pliki mkv? Mozliwe, ze domyslna sciezka to angielska, cos jest spaprane. Pokaz logi media info :)

Dzis nastapi otwarcie nowego, odrebnego forum o wlasnie takich urzadzeniach. Glowny nacisk to Asus O!Play HDP-R1/R3 oraz WD TV. W miare potrzeb rozwiniemy tematy o kolejne odtwarzacze.

Zapraszam na Multimedia HD Informacja
Chetnych do wspolpracy zapraszam: admin@multimediahd.pl

Pozdrawiam
DJ Volt / EFlay
 

czaq74

New member
Jakis czas temu pisalem ze mam problem gdy odtwarzam 1080p z napisami srt, wd tv dh (gen. 1) klatkuje, jeden z forumowiczow poradzil mi zeby przerobic napisy na smi. Juz nie klatkuje ale powstal nowy problem, napisy w tym formacie nie zawsze sie wyswietlaja, 3 dialogfi sie wyswietla a kolejne 2 juz nie i tak na zmiane, ma ktos na to jakas rade??
 
Do góry