WD TV HD Media Player

petrumi

New member
Witam.

Mam problem z WD TV HD. Kupiłem go w lipcu br. Niestety zgubiłem paragon i gwarancję a sklep nie chce przyjąć do serwisu na podstawie wyciągu z karty. Słowem jestem w kropce.

Ostatnio sprzęt dziwnie się zachowywał. Napisy zaczęły się "spóźniać" niby że synchro na komputerze było dobre. Poza tym przy materiale 19x12 zacinał się. Takie objawy miałem przez ok 2 tygodnie po czym wgrałem najnowszy bios (oryginalny WD). Po jego zmianie padł na następny dzień.

Czy można jeszcze coś z nim zrobić? Przyznam się, że chyba sam jestem sobie winny. Sprzęt leżał na Xboxie, przełożony z góry dyskiem WD MyBook. Domyślam się, że się usmażył....
 

dakkon7

New member
Seba_Fan napisał:
dakkon7 zoba arive, moze bedzie dla Ciebie, ale ja bym jeszcze poczekal az sie rozkreci, no chyba ze juz kupiles

lecę cięgle na WD, jak na razie mi wystarcza
jedyne czego mi brak to czasem siec bezprzewodowej bądź DVDroma
wiem ,wiem w FW przez fanów zrobionym jest możliwość ale wszystkie moje filmy mają napisy txt więc i tak muszę mieć lapka aby je przerobić wiec :p

poczekam na coś dobrego w przyziemnej cenie, z tego co widzę nawet nie ma ciekawych filmów do oglądania w HD, a na te lepsze (z efektami) chodzę do kina więc... czekam chyba na nową kukurydze :p może zabłyśnie czymś oryginalnym
ps. jedyne co mnie naprawde wkurza w WD to brak pstryczka POWER ON, OFF, nie lubie jak sprzęt się grzeje
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na to ostatnie jest sposób. Wystarczy połaczyć WD z listwą zasilająca i wyłączac listwę. Niezbyt wygodne, ale skuteczne.

ArtS :)
 

slawek125

New member
Witam,

Zakupiłem wczoraj WD HD TV Media Player, nowy ze sklepu za bardzo dobrą cenę bo 250 zł. Działa OK ale mam do was następujące pytanka.

1. Według strony WD wychodzi że mój player jest wersją 2 ponieważ nazywa się WD HD TV Media Player (Gen2) - co to oznacza?
2. Wgrałem nowy soft ze strony WD dla Gen2 czyli Firmware - 1.01.77 (12/2009) i nie czyta polskich liter, brak też polskiego menu.

Czytałem tu że są wyższe wersje softu które obsługują polskie napisy i polskie menu ale są one od wersji Gen1 - czy mogę ten soft wgrać do wersji Gen2?

3. Player nie widzi mi dysku zewnętrznego 3,5 w kieszeni z własnym zasilaniem, dysk 320GB kieszeń USB 2.0 - czy on takich dysków nie czyta? Mam WD Passport 120GB i czyta bez problemu.

Będę wdzięczny za rady bo przekopanie tych 180 stron tego wątku łatwe nie jest.

Pozdrawiam,
 

garym

New member
petrumi napisał:
Witam.

Mam problem z WD TV HD. Kupiłem go w lipcu br. Niestety zgubiłem paragon i gwarancję a sklep nie chce przyjąć do serwisu na podstawie wyciągu z karty. Słowem jestem w kropce.

jeżeli na podstawie wyciągu umiesz udowodnić, że dokonałeś zakupu WD w tym sklepie to powinieneś wywalczyć reklamację. Sprzedawca powinien trzymać kopie paragonów u siebie.

h t t p://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/zawarcie-umowy/odpowiedzi/dowod-zakupu-towaru.html
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
garym napisał:
petrumi napisał:
Witam.

Mam problem z WD TV HD. Kupiłem go w lipcu br. Niestety zgubiłem paragon i gwarancję a sklep nie chce przyjąć do serwisu na podstawie wyciągu z karty. Słowem jestem w kropce.

jeżeli na podstawie wyciągu umiesz udowodnić, że dokonałeś zakupu WD w tym sklepie to powinieneś wywalczyć reklamację. Sprzedawca powinien trzymać kopie paragonów u siebie.

h t t p://e-prawnik.pl/biznes/prawo-cywilne/zawarcie-umowy/odpowiedzi/dowod-zakupu-towaru.html

Dokładnie, na podstawie wyciągu z karty muszą Ci go przyjąć do serwisu.

ps. Podaj numery seryjne tego WD ...
 

Gee

New member
slawek125 napisał:
Witam,

Zakupiłem wczoraj WD HD TV Media Player, nowy ze sklepu za bardzo dobrą cenę bo 250 zł. Działa OK ale mam do was następujące pytanka.

1. Według strony WD wychodzi że mój player jest wersją 2 ponieważ nazywa się WD HD TV Media Player (Gen2) - co to oznacza?
2. Wgrałem nowy soft ze strony WD dla Gen2 czyli Firmware - 1.01.77 (12/2009) i nie czyta polskich liter, brak też polskiego menu.

Czytałem tu że są wyższe wersje softu które obsługują polskie napisy i polskie menu ale są one od wersji Gen1 - czy mogę ten soft wgrać do wersji Gen2?

3. Player nie widzi mi dysku zewnętrznego 3,5 w kieszeni z własnym zasilaniem, dysk 320GB kieszeń USB 2.0 - czy on takich dysków nie czyta? Mam WD Passport 120GB i czyta bez problemu.

Będę wdzięczny za rady bo przekopanie tych 180 stron tego wątku łatwe nie jest.

Pozdrawiam,

ODP 1. Z tego co się orientuje, to ma zejście z DTS do stereo. Osobiście czuję się oszukany, gdyż mam wersję wcześniejszą.

ODP 2. Polskie menu raczej nie będziesz miał, robią go nasi chłopaki z swoich softach. Język polski w napisach powinny być - poszukaj sobie w opcjach.

ODP 3. Ja mam 500GB ale na USB. Podłączałem też dysk kumpla 500GB Seagate z zewnętrznym zasilaniem, było także ok.
 

waldi54

New member
Gee napisał:
ODP 1. Z tego co się orientuje, to ma zejście z DTS do stereo. Osobiście czuję się oszukany, gdyż mam wersję wcześniejszą.

ODP 2. Polskie menu raczej nie będziesz miał, robią go nasi chłopaki z swoich softach. Język polski w napisach powinny być - poszukaj sobie w opcjach.

ODP 3. Ja mam 500GB ale na USB. Podłączałem też dysk kumpla 500GB Seagate z zewnętrznym zasilaniem, było także ok.



Witam wszystkich,
Mam w posiadaniu obydwa plenery, i też jestem zły że mój dawniejszy nie obsługuje DTS.
Jest faktem że WD TV drugiej generacji wypuszcza dźwięk DTS po HDMI (sprawdziłem).
Wgrany jest soft o numerze 1.01.70 (jest to wersja fabryczna) nie zmieniam go bo nie wiem co będzie dalej z DTS-m, czy cokolwiek się nie pogorszy.
W kwestii polskiej czcionki to wystarczy w menu ustawić na „Central Europe Windows-1250) i będą ogonki.
Zauważyłem że druga generacja umożliwia kopiowanie plików pomiędzy nośnikami bez udziału komputera.
Jeśli ktokolwiek zmienił soft na ALTERNATYWNY, to niech się podzieli wrażeniami.
I jeszcze jedno, czy ktokolwiek wie, jak w dwójce jest realizowany DTS, czy to jest sprzętowy, czy programowy ( może można poprzednie wersje WD TV doposażyć w DTS)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zajrzałem na forum http://wdtv.uservoice.com/, gdzie mozna oficjalnie zgłaszać sugestie dla zmian w funkcjonalności WD TV. Oto, co znalazłem:

W przygotowaniu:
- Kopiowanie i usuwanie plików z poziomu odtwarzacza.
- "Płynny" zoom (1.1, 1.2 itd).
- Synchronizacja napisów (+/-).
- Odtwarzanie MP3 w kolejności ścieżek, nie alfabetycznie.
- Obsługa list odtwarzania wideo.

Planowane (co ważniejsze):
- Dekodowanie DTS do stereo.
- Obsługa wyłaczania zewnetrzych napędów USB.
- Obsługa wiekszej ilości reframes w mkv.
- Obsługa pozycjonowania napisów, nadawania koloru itp.

Po szczergóły odsyłam na ww. stronę.

Mnie osobiscie podoba się rozpoczęcie praz nad zoomem. Martwi, że trwa to juz dość długo.

ArtS :)
 

actchris

New member
ArtS007 napisał:
Zajrzałem na forum http://wdtv.uservoice.com/, gdzie mozna oficjalnie zgłaszać sugestie dla zmian w funkcjonalności WD TV. Oto, co znalazłem:

W przygotowaniu:
- Kopiowanie i usuwanie plików z poziomu odtwarzacza.
- "Płynny" zoom (1.1, 1.2 itd).
- Synchronizacja napisów (+/-).
- Odtwarzanie MP3 w kolejności ścieżek, nie alfabetycznie.
- Obsługa list odtwarzania wideo.

Planowane (co ważniejsze):
- Dekodowanie DTS do stereo.
- Obsługa wyłaczania zewnetrzych napędów USB.
- Obsługa wiekszej ilości reframes w mkv.
- Obsługa pozycjonowania napisów, nadawania koloru itp.

Po szczergóły odsyłam na ww. stronę.

Mnie osobiscie podoba się rozpoczęcie praz nad zoomem. Martwi, że trwa to juz dość długo.

ArtS :)

Te plany to od startu produkcji już tak wiszą :)
 

petrumi

New member
petrumi napisał:
Witam.

Mam problem z WD TV HD. Kupiłem go w lipcu br. Niestety zgubiłem paragon i gwarancję a sklep nie chce przyjąć do serwisu na podstawie wyciągu z karty. Słowem jestem w kropce.

Ostatnio sprzęt dziwnie się zachowywał. Napisy zaczęły się "spóźniać" niby że synchro na komputerze było dobre. Poza tym przy materiale 19x12 zacinał się. Takie objawy miałem przez ok 2 tygodnie po czym wgrałem najnowszy bios (oryginalny WD). Po jego zmianie padł na następny dzień.

Czy można jeszcze coś z nim zrobić? Przyznam się, że chyba sam jestem sobie winny. Sprzęt leżał na Xboxie, przełożony z góry dyskiem WD MyBook. Domyślam się, że się usmażył....
Przepraszam, że cytują samego siebie ale będzie łatwiej opisać. Dziś coś mnie tknęło i poszedłem do piwnicy po kabel 3xchinch. Podłączyłem WDTVHD i po ustawieniu w telewizorze AV3 obraz jest (po compisite). Przy próbie wyboru w menu WD opcji HDMI potwierdzam mu rozdzielczość 19x12 @60Hz, szybko przełączam na HDMI (w TV) i potwierdzam zmianę rozdzielczości. Jednak widać czarny ekran i muszę znów przełączyć na AV3. Sprawdziłem innym kabel HDMI oraz wejscie w TV. To samo. Czy winny może się być ostatni firmware? Czy próbować go zmienić ? Tylko na który?

Edit: mój SN WNT 291227873, PN WD00AVP-00

Opisywany problem dot. 1.03.01

edit2: próbowałem wgrać WDTV_FW_1_02_10_PL_TXT_SUPPORT_V1.rar niestety bez powodzenia. Playerek nie widzi w ogóle tego FW na pendrivie....
Jednocześnie podłączyłem go starszego LCD (po HDMI). Raz się pojawiło tylko logo WD ale później był tylko czarny ekran. Po resecie nawet logo się nie pojawia.
 
Ostatnia edycja:

Attica

New member
Petrumi: Jeżeli nikt jeszcze nie podał ci metody na naprawę gwarancyjną, przeczytaj poniżej
wejdz na strone www_wdc_com
Wybierz Support -> Warranty & Rma Services
Następnie End user Customers -> Product Replacement
Dla Polski jest Standard Replacement
Na następnych ekranach trzeba wprowadzić numery seryjne w celu sprawdzenia czy sprzęt faktyczne jest na gwarancji, potem dane adresowe etc.
Na koniec jest do wydrukowania etykieta RMA z kodem kreskowym
Całość (WDTV, pilot, kable, ale bez pudełka! - jest to tez opisane) spakuj w paczkę i oklej nalepką RMA.
Uszkodzony sprzęt wysyła się do Warszawy, ul. Szyszkowa - i tu proponuję kuriera a nie pocztę Polską. Osoby z Warszawy mogą dowieźć osobiście.
Procedura trwa około 7-10 dni roboczych, otrzymujemy nowy sprzęt, tego samego typu co wysłaliśmy :> (bez oryginalnego pudełka) na koszt WD.
Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakichś informacji, daj znać
ATK
 

Maxi_P

New member
Witam.
Posiadam model WDTV z tej nowszej partii, ale nie Live. Próbując podłączyć urządzenie przez HDMI widzę na ekranie tylko i wyłącznie artefakty i bardzo nieczytelne menu. Dostrzegłem, że w menu ustawione jest wyjście video: HDMI, ale co jest, że obraz wygląda tak strasznie...

Mogę dodać, że na samym kompozycie wszystko działa.

Po wgraniu najnowszego firmware nic się nie zmienia.
 
Ostatnia edycja:

waldi54

New member
Witam.
Posiadam model WDTV z tej nowszej partii, ale nie Live. Próbując podłączyć urządzenie przez HDMI widzę na ekranie tylko i wyłącznie artefakty i bardzo nieczytelne menu. Dostrzegłem, że w menu ustawione jest wyjście video: HDMI, ale co jest, że obraz wygląda tak strasznie...

Mogę dodać, że na samym kompozycie wszystko działa.

Po wgraniu najnowszego firmware nic się nie zmienia.


Witam wszystkich (jeszcze starym roku)
Trudno cokolwiek wyrokować nie widząc ekranu. Myślę że masz złe ustawienia rozdzielczości w WD TV. Spróbuj je zmienić na AUTO. Jeśli po HDMI obraz jest nieczytelny i nie możesz zmienić parametrów, to zrób to po kompozycie a potem wyłącz WD TV i włącz już po HDMI.
Pozostaje jeszcze reset i zmiana softu na poprzedni.
A pro po softu. Ze strony firmowej WD TV wynika wyraźnie że nie powinno się instalować uaktualnień WD TV pierwszej generacji do WD drugiej generacji.
Pozdrawiam wszystkich i ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU.
 

Maxi_P

New member
Wgrywałem firmware przeznaczony do WD TV drugiej generacji. Co do reszty, wszystkiego próbowałem. Obecnie na ekranie nie pojawia się już nic po podłączeniu przez HDMI - brak sygnału.
 
Do góry