WD TV HD Media Player

martino90

New member
problem z napisami

witajcie
Od kilku dni jestem szczęśliwym posieadaczem tego urządzenia. Jak narazie jestem zadowolony, takiego czegoś szukałem i po kilku miesiącach zapadła decyzja o zakupie.
Ale teraz do problemu. Mam film HD (format mkv, 720p) i do tego napisy. Problem polega na tym że podczas wyświetlania filmu nie pojawiają się napisy. Miałem je zarówno w formacie srt jak i teraz po zmianie fw w formacie txt. Ale niestety nie wyświetlają się. Nazwa pliku jest taka sama jak filmu, umieszczone w jednym folderze. W menu (podczas filmu "option") mam do wyboru tylko dwie wersje angielskie.
Co jest tego przyczyną? Co trzeba zmienić?

(taki sam problem występuje przy filmie .avi)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czyli może jest nadzieja na dekodowanie DTS. Tak, czy inaczej naprawdę warto zainwestować w amplituner i zestaw gośników. Dopiero wówczas jest pełnia frajdy. :)

ArtS :)
 

dwoz

New member
Witam,
Podczas odtwarzania filmów MKV z dźwiękiem DTS, w pewnych momentach dźwięk jest przerywany, tak na około 1 minutę. Takich przerw podczas oglądania jest z pięć, co staje się trochę uciążliwe. Moje pytanie brzmi, co jest tego typu zachowania dźwięku przyczyną?
Dźwięk idzie przez kabel optyczny.
Amplituner to [FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]Philips FR984 - możliwe że tutaj tkwi problem?
[/SIZE][/FONT]
 

dakkon7

New member
w sumie to najnowszy i najlepszy ponoć
nie ma reguły czy dobrze działa
w topiku wcześniej pisałem że ścina mi plik avi 175 MB (ale video nie audio) na WD

a inne filmy chodzą normalnie te z DTSem ???
 

dwoz

New member
niestety każdy film z DTS przerywa, tyle że na innych mniej, a na innych więcej. :( Z dźwiękiem AC3 już nie.
 

luka80

New member
shrek

Witam

mam problem z bajka shrek, sciagnalem serie trzech filmow
Shrek.Trylogia.x264.1080p.PL.DUB
niestety straszna pikseloza, mam pytanie czy zmiana softu co pomoże mam obecnie 1.02.07 czy nie zawracać sobie tym głowy
np. film z takim samym ReFrames : 8 frames (Pearl.Harbor.2001.1080p.CUSTOM.PL.HDBT-maciej2.mkv) działa bez problemu, moje pytanie czy jest na dzień dzisiejszy jakieś lekarstwo na en przypadek?


Kod:
Format                           : Matroska
File size                        : 6.79 GiB
Duration                         : 1h 32mn
Overall bit rate                 : 10.5 Mbps
Encoded date                     : UTC 2007-11-25 21:47:06
Writing application              : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Writing library                  : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1
Video
ID                               : 2
Format                           : AVC
Format/Info                      : Advanced Video Codec
Format profile                   : High@L5.1
Format settings, CABAC           : Yes
Format settings, ReFrames        : 8 frames
Muxing mode                      : Container [EMAIL="profile=Unknown@5.1"]profile=Unknown@5.1[/EMAIL]
Codec ID                         : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                         : 1h 32mn
Bit rate                         : 8 379 Kbps
Nominal bit rate                 : 8 583 Kbps
Width                            : 1 920 pixels
Height                           : 1 080 pixels
Display aspect ratio             : 16/9
Frame rate                       : 23.976 fps
Resolution                       : 24 bits
Colorimetry                      : 4:2:0
Scan type                        : Progressive
Bits/(Pixel*Frame)               : 0.169
Stream size                      : 5.42 GiB (80%)
Writing library                  : x264 core 56 svn-680
Encoding settings                : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=2 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=16 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=8583 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Language                         : English
Audio #1
ID                               : 1
Format                           : AC-3
Format/Info                      : Audio Coding 3
Codec ID                         : A_AC3
Duration                         : 1h 32mn
Bit rate mode                    : Constant
Bit rate                         : 384 Kbps
Channel(s)                       : 6 channels
Channel positions                : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Sampling rate                    : 48.0 KHz
Stream size                      : 255 MiB (4%)
 

hanti

New member
nie mam wd ale raczej to jest problemem
Kod:
Container profile=Unknown@5.1
ten pearl harbor zapewne jest profil 4.1 dlatego działa
 

rezmus

New member
pixeloza mkv nie zalezy tylko od ref frames, ale tez od rozdzialki, zestawienie limitow:

x-1920 Y-800-832@8rf ; 848-928@7rf ; 944-1024@6rf ; 1040-1080@5rf
x-1440 Y-800-832@11rf 848-896@10rf ; 912-960@9rf ; 976-1056@8rf ; 1072-1080@7rf
x-1280 : all 720p labeled videos are fully compatible

czyli np dla rozdzialki 1920 x 800 nie tnie do 8 ref frames, ale jak masz juz 1920 x 1080 to granica jest 5 ref frames.
 

djmolo

New member
Witam.

Panowie pytanko takie. Dlaczego przy oglądaniu besthd-horsemen-1080p.mkv i napisami .srt gdy lecą napisy nie wyświela mi polskich znaków i wywalaja m sie jakieś krzaczki na ekranie ?? Przy edycji na kompie tego pliku z napisami sa z polskimi znakami napisane poprawnie. Soft z końcówka 10.

Jakaś rada ??
 

pawlog

New member
Witam
Używam WDTV od około 2 miesięcy, ogólnie jestem bardzo zadowolony nie miałem jak dotąd żadnego problemu z jakimkolwiek filmem, nie wazne 1080p, czy zwykły divx, jednak denerwuje mnie od czasu do czasu taka rzecz.
WDTV nie "słucha pilota" nie moge wlaczyc go, lub jak jest wlaczony, w glownym menu dam w dol lub inny kierunek to przeskakuje nie o raz lecz o kilka lub klikanascie ciezko trafic na to co sie chce wlaczyc.
Jest to przypadek doscyc rzedki 1-2 razy na tydzien pomaga natychmiast odłaczenie od proadu i wlaczenie ponownie.

Ciekawy jestem czy wy tez cos takiego zauwazyliscie?
 

luka80

New member
djmolo napisał:
Witam.

Panowie pytanko takie. Dlaczego przy oglądaniu besthd-horsemen-1080p.mkv i napisami .srt gdy lecą napisy nie wyświela mi polskich znaków i wywalaja m sie jakieś krzaczki na ekranie ?? Przy edycji na kompie tego pliku z napisami sa z polskimi znakami napisane poprawnie. Soft z końcówka 10.

Jakaś rada ??

zrób tak jak poniżej

chato.pl napisał:
Settings > System > Additional encoding support: Central Europe (Windows-1250)
plik z napisami w formacie *.srt

.
 

smog

New member
WD używam od kilku dni. Mam pytanie techniczne.
Nie mogę mieć podłączonego dysku jednocześnie do komputera i do WD (nawet gdy jedno z urządzeń jest wyłączone) - dysk ma 2 gniazda. To oznacza zabawę z kablami niestety.
Czy jest jakaś metoda (jakieś switche?) czy tylko przełączanie kabli?

Dodam, że dysk do kompa jest podłączony przez firewire (szybciej jednak) i to też jest pewnie dodatkowy problem.
 
Ostatnia edycja:

Stefanisko

New member
Czy możecie mi powiedzieć czy jest możliwe aby do WD dodać jakoś opis filmu.
Chodzi o np. Otwieram folder z filmami i zamiast pliku z filmem klikam na zdjęcie czy inny rodzaj pliku i wyświetla mi się wcześniej zamieszczony opis do filmu - np z filmweb. Jeżeli po opisie stwierdzam, że fajny film to klikam na plik z filmem i jazda.

Proszę o info bo tak głupio pamiętać o czym jest każdy film gdy mam ich 120 na dysku.
 

arturovw

New member
Dźwięk

Mam płytkę z muzyka, dokładnie z rozszerzeniem np aaa.dts i problem w tym że WD nie widzi w ogóle katalogu :( Czy jest na to jakieś antidotum ? Proszę o pomoc.
 

dakkon7

New member
arturovw napisał:
Mam płytkę z muzyka, dokładnie z rozszerzeniem np aaa.dts i problem w tym że WD nie widzi w ogóle katalogu :( Czy jest na to jakieś antidotum ? Proszę o pomoc.
jedyny sposób to: przerabiasz plik na xxx.wav i nagrywasz na płyte CD-R jako audio odczyt możliwy poprzez dvd player z dekodekiem DTS oczywiście przez ampituner :)
 

dakkon7

New member
teraz ja mam pytanie czy ktoś z was korzystał z rozgałęźników HDMI? (chyba tak zwane switchery) tylko 2 wejścia HDMI w ampie a urządzeń do podłączenia dużo i jestem ciekaw czy będzie ten rozgałęźnik kompatybilny np: z xbox360, ps3, DVD, WD ?
 
Do góry