WD TV HD Media Player

vikary

New member
Nie wiedziałem, że WD TV jest aż tak popularny w Polsce... Ale do rzeczy.

Muszę kupić jakiś amplituner do swojego WD TV, żeby odtwarzał mi dźwięk DTS z plików mkv. Nie chcę wydawać więcej niż 500 zł. Zaznaczam, że chodzi mi ampli, który będzie wykorzystywany do WD TV i tylko do tego. Innymi słowy nie chcę przepłacać za bajery, których nigdy nie będę używał. Co moglibyście polecić, jaki model?

vikary
 

dakkon7

New member
vikary napisał:
nie chcę przepłacać za bajery, których nigdy nie będę używał. Co moglibyście polecić, jaki model?

vikary

to może z łaski swojej napisz co posiadasz, bo aby uzyskać w miarę czysty dźwięk DTS trzeba mieć jakieś porządniejsze głośniki, a pewnie owych nie masz skoro zamierzasz zakupić amplituner

jeżeli pragniesz uzyskać pomocy to napisz co masz bądź szukaj innego działu tematycznego, co do tych bajerów to trochę nie rozumiem pytania

amp z DTS i wyjściem optycznym (minimum tego potrzebujesz) bo z HDMI to wydatek 1300zł (HDMI v.1.2)
 

vikary

New member
dakkon7 napisał:
to może z łaski swojej napisz co posiadasz, bo aby uzyskać w miarę czysty dźwięk DTS trzeba mieć jakieś porządniejsze głośniki, a pewnie owych nie masz skoro zamierzasz zakupić amplituner

jeżeli pragniesz uzyskać pomocy to napisz co masz bądź szukaj innego działu tematycznego, co do tych bajerów to trochę nie rozumiem pytania

amp z DTS i wyjściem optycznym (minimum tego potrzebujesz) bo z HDMI to wydatek 1300zł (HDMI v.1.2)

Żadnych głośników nie mam. Telewizor PANASONIC TX-32LX80 (HD Ready). WD TV podłączam do telewizora przez HDMI i wszystko działa, z wyjątkiem plików mkv. To znaczy one też działają, ale nie mam w nich dźwięku. Napisane jest "Undetermined audio track". A na komputerze działają. Kolega mi powiedział, że żeby działał dźwięk DTS z plików mkv potrzebuję amplitunera. I właśnie o to pytam. Głośniki mi nie są potrzebne, wystarczą te co w telewizorze. Co do bajerów to właśnie miałem na myśli to, że potrzebuję TYLKO odtwarzania tego dźwięku DTS i NIC innego. Czyli najprostsze rozwiązanie po najmniejszej linii oporu i w miarę najtańsze.
 

dakkon7

New member
potrzebujesz ampa jak już wspomniałem z dekoderem DTS
zapewne jeszcze przydałoby się 2 wejścia dla dźwięku przez optyka (WD + DVD) tak przyszłościowo

trochę dziwna sytuacja aby na TV odtwarzać DTS noo ale

chyba przez cincha powinno pójść
sprawdź czy masz w swoim TV wejście (input) 2x chinch dla audio
jak tak to jeszcze podaj mi wielkość pokoju do nagłośnienia abym ci mógł odpowieni znaleźć, ewentualnie marke ampa bedzie mi łatwiej, bo sądzę ze w przyszłości zechcesz jakieś głośniki dokupić ???
chyba że chcesz już dla wygody jakiegoś ampa z HDMI, na allegro widziałem że najtańszy to coś koło 800zł
odp na pytania moje to ci pomogę coś znaleźć
ps. jeżeli mylisz przyszłościowo tnz później głośniki 5.1 to okreś się co zamierzasz słuchać, każdy amp ma swoje zalety i wady. inni lubią HK, Denony a ja yamaszki :)
 

mwerd

New member
W tej cenie (500zł) to raczej nic nowego nie warto. Ale z używanych na allegro jest tego trochę. Lepiej kupić starszy, używany, firmowy niż nowy, byle jaki, do niczego.
Do tego można np. głośniki tonsil duet za 299zł (nic specjalnego ale i tak lepiej niż tv lub zestaw plastikowego kina domowego) i już całkiem fajnie to będzie grało.
 

dakkon7

New member

vikary

New member
dakkon7 napisał:
chyba przez cincha powinno pójść
sprawdź czy masz w swoim TV wejście (input) 2x chinch dla audio

Trochę więcej danych o TV:

Gniazdo D-Sub 15pin - 1 szt.
Gniazdo SCART (Eurozłącze) - 2 szt.
Wejście Composite video RCA Cinch - 1 szt.
Wejście audio RCA Cinch - 2 szt.
Wyjście audio cyfrowe SPDIF - optyczne
Wejście RGB - przez SCART
Wyjście Audio/Video z wbudowanego tunera - przez SCART
Gniazdo HDMI - 2 szt.
Wejście HDTV (component) 3*RCA Cinch - 1 szt.
Procesor dźwięków - SRS TruSurround XT
Wzmacniacz 2 x 10 W

To chyba wszystkie dane.

dakkon7 napisał:
jak tak to jeszcze podaj mi wielkość pokoju do nagłośnienia abym ci mógł odpowieni znaleźć, ewentualnie marke ampa bedzie mi łatwiej, bo sądzę ze w przyszłości zechcesz jakieś głośniki dokupić ???

W przyszłości dalekiej (ponad 1 rok). Pokój niewielki 11m2. Co najważniejsze jednak, ja najczęściej oglądam TV w słuchawkach. Więc nagłośnienie nie jest dla mnie najważniejsze. Nie jestem koneserem dźwięku :) Dla mnie liczy się byleby dźwięk był :) Podłączam sobie słuchawki do TV, i oglądam sobie TV. Jak chcę oglądać coś z WD to podłączam słuchawki do wyjść audio w WD i mam w nich dźwięk a obraz przez HDMI na TV. Domyślam się, że jak kupię sobie ampli to słuchawki będę mógł bezpośrednio podłączyć do ampli.

Chcę słuchać głównie filmów. Filmy 99,5%, reszta rzeczy w tym muzyka 0,5% czasu. Więc tego typu dźwięk jest mi potrzebny.

Czyli lepiej kupić używany, ale dobry jak radzicie...

PS. Trochę mi się mylą "wejścia" z "wyjściami". Tzn. rozumiem, że WD TV ma wyjście optyczne, telewizor też ma wyjście optyczne czyli WD nie podłącze do TV kablem optycznym bo oba mają wyjścia. Tak? W ogóle do TV nie wprowadzę dźwięku cyfrowego bo ma tylko wyjście a nie wejście optyczne. O ile dobrze rozumiem. Mając amplituner z wejściem optycznym wprowadzam dźwięk z WD a obraz leci bezpośrednio z WD do TV przez HDMI. Następnie dźwięk z amplitunera mogę podać analogowo (cinchami) do TV albo do słuchawek tą samą drogą. W międzyczasie amplituner zdekoduje dźwięk DTS z filmów mkv. Dobrze to zrozumiałem, czy jakieś bzdury piszę?

PS2. Dzięki wszystkim za to, że poważnie potraktowali moje pytania i próbują mi pomóc.

vikary
 

stefanol

New member
IMO kupowanie ampli bez głośników to bezsens...

Jeśli chodzi ci tylko o uzyskanie dźwięku w filmach MKV, ściągniętych z netu - czemu nie przekonwertować ścieżki z DTS do AC3? Odpowiedni program paroma kliknięciami w 15-30 minut stworzy ci nową ścieżkę AC3, która bez problemu będzie odtworzona przez WDTV. Ścieżka DTS dalej może być w kontenerze, na przyszłość.

Chyba że już masz sporą kolekcję filmów, i faktycznie chcesz kupić jakieś porządne głośniki, to faktycznie łatwiej kupić teraz ampli :)
 

dakkon7

New member
zgadzam się z przedmówcą, przerób sobie dźwięk do AC3 i sprawa załatwiona


bo ten dźwięk DTS puszczany w TV ma się tak jakbyś miał, nie przeklinając na forum dużooo kasy a jadł ciągle ziemniaki bo najtańsze

wiem że trzeba od czegoś zacząć, ale jak nie zamierzasz inwestować w głośniki 5,1 to po co ci HD?? to tak jakbyś oglądał jpg na TV w bardzo dobrej jakości i nic poza tym
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kiedys o tym pisalem, ale jak widac kolega nie czyta za duzo i ma male pojecie o tym dts, jak juz pisalem nie moge zabrac WD Playera do cioci i jej odpalic prezentacji w DTS, niestety nie kazdy ma amplituner, wiec jest to minus ze WD nie zaplacilo za DTS i go nie ma, jedyna metoda to wypuszczenie strumienia przez optyk do amplitunera, a ostatecznie do zamiana DTS na AC3 ale przy duzej ilosci plikow to juz jest za bardzo wkurzajace, tak wiec jak dla mnie WD Player jako urzadzenie przenosnie jest slabe, duza czesc filmow itd ma DTS, nie mozna go ze soba zabrac na wycieczke i podpiac do TV.

Jedno ale co mi powiedza, jak ogladac film bez ampli i naglosnienia - to fakt brak przyjemnosci, ale nie zawsze sobie mozna na to pozwolic, nie pojade nad morze z amplitunerem i glosnikami, a TV jest na miejscu.

minus dla WD
 

dakkon7

New member
Seba_Fan pamiętam twoją wypowiedz
jednak kolega chce kupić ampa tylko aby mu dekodował dźwięk i chce go odtwarzać na TV (swoim :) )

więc po co wydawać kasę skoro i tak z tego nie będzie korzystać w pełni
dla mnie nie minus że WD nie ma DTS

najlepiej jak kolega co ma problem sam poprzerabia mkv. aby miały AC3 i oceni czy jest to dla niego męczące i uciążliwe

prosił o pomoc, przestawiłem mu kilka ampów, ale stefanol słusznie zauważył że wydatek 500zł to wywalenie pieniędzy i przypomniał o konwertowaniu do AC3 :) o czym zapomniałem

moje uwagi miały na celu przedstawienie pewnej zalerzności przedmiotów martwych
jak się ma filmy w HD to pasowało by mieć TV i zestaw 5.1, bądź coś na czym to można oglądać, i tu nawiącania to tak jakbym miał samochód ale nie miał na benzynę, rozumiecie mnie :)
zawsze można ściągnąć film w DIvX o wyrzszej rozdzielczości bądż przerobić go
 

qqlek

New member
dts

ew. zapoluj na dekoder Creativa DDTS 100
lub takie głośniki jak ja: Yamaha TSS-1 (kupione za śmieszne 300 zł) z dekoderem DD i DTS
 
Ostatnia edycja:

cooper69

New member
Jeżeli dużo słuchasz na słuchawkach to polecam Słuchawki Philipsa z dekoderem DTS SBC HD1500U są zajebi... Niestety można je dostać już tylko używane (allegro, ebay) ale banan na twarzy zapewniony :)
 

w1lly

New member
Witam!

Odnośnie tego "za drogiego elementu" jakim jest DTS dla WD zastanawiam się nad tym czy mój sprzęt (tylko bez podśmiwajek) http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3001 , który to ma obsługę DTSu, pociągnąłby taki dźwięk z WDka (mkv w DTSsie) i czy byłby takowy dzwięk słyszalny na moich plastikowych głośniczkach. Nie mam jak tego przetestować a zastanawiam sie nad kupnem WD-ka - opcjonalnie LG BD370
Pytałem już na privie bardziej doświadczonego HDmaniak ale w koncu stanęło ze najlepiej to przetestować - a to jest zasadniczy probem.
Proszę równiez, bo wielokrotnie juz poruszacie temate konversji to AC3 ale jakimi programami to robicie, macie jakies doświadczenia?
Z góry dziękuje
 

rangerek

New member
dakkon7 - podepnę się pod pytanie :) - sam też jestem fanem yamahy :) - mam RX-V757
i jedyne co mnie zastanawia to czy DTS zaimplementowany w nim wystarczy czy moze wszyscy teraz koduja w DTS HD?
 

lzielinski

New member
Witam
Ja jestem nowym posiadaczem WD i jestem bardzo zadowolony. Mam jednak pytanko czy miał ktoś problem taki iż napisy nie znikają?? U mnie na niektórych filmach nie znikają napisy a na innych normalnie. Czego to może być wina?? Co z tym zrobić??
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dakkon7 napisał:
Seba_Fan pamiętam twoją wypowiedz
jednak kolega chce kupić ampa tylko aby mu dekodował dźwięk i chce go odtwarzać na TV (swoim :) )

zawsze można ściągnąć film w DIvX o wyrzszej rozdzielczości bądż przerobić go

masz racje, ja nie odnosilem wypowiedzi do Twojej, tylko chcialem opisac cala sytuacje od strony innej, tylko ze post byl akurat pod Twoim :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
lzielinski napisał:
Witam
Ja jestem nowym posiadaczem WD i jestem bardzo zadowolony. Mam jednak pytanko czy miał ktoś problem taki iż napisy nie znikają?? U mnie na niektórych filmach nie znikają napisy a na innych normalnie. Czego to może być wina?? Co z tym zrobić??

raczej wina napisow, mozna zmienic w programie od napisow, czas wyswietlania
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
wd

w1lly napisał:
Witam!

Odnośnie tego "za drogiego elementu" jakim jest DTS dla WD zastanawiam się nad tym czy mój sprzęt (tylko bez podśmiwajek) http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3001 , który to ma obsługę DTSu, pociągnąłby taki dźwięk z WDka (mkv w DTSsie) i czy byłby takowy dzwięk słyszalny na moich plastikowych głośniczkach. Nie mam jak tego przetestować a zastanawiam sie nad kupnem WD-ka - opcjonalnie LG BD370
Pytałem już na privie bardziej doświadczonego HDmaniak ale w koncu stanęło ze najlepiej to przetestować - a to jest zasadniczy probem.
Proszę równiez, bo wielokrotnie juz poruszacie temate konversji to AC3 ale jakimi programami to robicie, macie jakies doświadczenia?
Z góry dziękuje

Witam
Z tego co wiem i czytalem nie podlaczysz do tego kina odtwarzacza wd tv bo ... to kino domowe nie ma wejscia optycznego a jedynie przez to złącze WD TV wysyla sygnal audio DTS.
 

dakkon7

New member
rangerek napisał:
dakkon7 - podepnę się pod pytanie :) - sam też jestem fanem yamahy :) - mam RX-V757
i jedyne co mnie zastanawia to czy DTS zaimplementowany w nim wystarczy czy moze wszyscy teraz koduja w DTS HD?

wiesz opiszę to tak:
DD5.1 dla mnie to filmy DVD oczywiście niekiedy był DTS i było fajno i czadowo

obecnie gdy oglądam ripy Blue-Rey (8GB) 720p bądź 1080p to dla mnie minimum czyli standardem jest DD5.1 a normą DTS bądź DTS-EX

ripy w sieci są zazwyczaj DTS bądz DTSEX do czego ta yamaha ci wystarczy!
jednakże gdy chcesz zakupić Blueray (7,1 i dzwiek HD) to wiąże się ze zmianą ampa (konieczność posiadania gniazda HDMI)
 
Do góry