WD TV HD Media Player

ArtS007

New member
Bez reklam
Notebook ma przewagę wówczas, gdy się go posiada. Tym bardziej, że nie będziesz go podłączał za każdym razem do TV i amplitunera. Masz rację, można. Ja mam notebooka, podłączałem go właśnie przy pomocy przejściówki SPDIF (mini jack) na optyk. Kosztowała mnie parę złotych, nie 65. Co ciekawsze, okazało się później, że przy innym kablu optycznym mam już dołączone przejścia na mini-jack. Ale cóż, połapałem się po fakcie.

Ponieważ w Notebooku nie mam wyjścia DVI, więc robiłem próby na D-Sub. Generalnie poprawnie, ale w miarę płynny obraz miałem jedynie z Windows Media Player. Inne odtawzracze nie wyrabiały z obrazem z płyt DVD. Jak się do tego weźmie brak pilota i fakt, że mój notebook musiałby na seans wędrować z piętra na parter, nie miało to większego sensu. Mam stacjonarny odtwarzacz DVD, ale czasami mam filmy zrzucone na dysk, więc zależało mi na możliwości obejrzenia ich bez konieczności wypalania.

Ponieważ posiadam zewnętrzny dysk twardy, więc jak natknąłem się na WD TV Player nie zastanawiałem się długo (dokładnie 5 min). Jakością obrazu nie ustępuje w zasadzie Panasonikowi DVD-100 (Faroudja), co było miłą niespodzianką. Dźwiek oczywiście również dobry (wyjście optyczne). Jedyne, co ze sobą noszę, to 2,5 calowy dysk przenośny. Wygoda i jakość bez szumu.

ArtS :)
 

mac79

New member
Dokładnie tak jak Arts007 napisał, jak juz masz lapka to sprawa oczywista, ale jeśli nie masz ? to lepiej dać 2-3tysiaki czy 6 stówek ?

Poza tym, komfort odtwarzania na WD'ku i na PC jest jak niebo a ziemia.

@w1lly
o jakiej przejściówce SPDIF piszesz ? przecież SPDIF bezpośrednio podpinasz do ampla ? po co przejściówka ?

pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mało tego, możesz nawet mieć lapka, to nie problem :)
Ale problemem może być już posiadanie go w takiej konfiguracji, która pozwoli na odtwarzanie płynne materiałów 1080p.

Pozdrawiam,
 

w1lly

New member
S/PDIF Coaxial --> Toslink
moje kino domowe przyjmoje tylko optyka (Tooslink) dlatego przejściówka taka http://www.kabelek.pl/index.php?p358,konwerter-optyczny-przejscie-coaxial-optical cena oczywiscie na ajlegrowym portalu zdecydowanie niższa.

@ ArtS007 czy możesz powiedzieć co to za przejściówka i o jakich paru złotych mówimy?

Właśnie sobie uświadomiłem ze to SPDIF w moim Asusie nie konieczni emusi być elektryczne a optyczne tak wiec zakup konwertera stoi pod znakiem zapytania, az drżę na samą myśl ze bede musial go zwrócić bo np wystarczy jak kupię sam kabel optyczny mini-jack - toslink...
Ma ktoś Asusa F3Sv jezeli tak to jakie to w końcu jest wyjście SPDIF elektryczne czy optyczne?
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam na myśli zwykłą przejściówkę. Z jednej strony jest mini-jack optyczny, z drugiej gniazdo na kabel optyczny.

Na początku myślałem, że w notebooku mam wyjście koaksjalne. Do głowy by mi nie przyszło, że istnieje coś takiego, jak optyczne gniazdo mini-jack. Dlatego kilka godzin męczyłem się z uzyskaniem dźwięku z amplitunerem, aż się wku... i postanowiłem poszperać w instrukcji do notebooka.

Zaskoczenie było spore, ale jak się miało do tej pory do czynienia wyłącznie ze sprzętem stacjonarnym, to co się dziwić?

Jak już wspomniałem, są kable optyczne posiadające dodatkowo mini-jacki na wyposażeniu. Po fakcie okazało się, że taki posiadam. Ale eksperymenty trwały u dziewczyny, więc niepotrzebnie poszedłem w koszty.

Jeśli masz wejścia optyczne w amplitunerze, to masz dwa warianty:

1. Zakup kabla optycznego z mini-jackami i przejściówki na zwykły wtyk optyczny.
2. Zakup przejściówki z optyka na gniazdo mini-jack (optyczne).

To, co mnie zastanawia w tym odtwarzaczu, to wybór wyjścia optycznego, zamiast koaksjalnego. To drugie byłoby chyba tańsze w implementacji. Ale być może wynika to z faktu, że w amplitunerach regułą jest większa ilość wejść optycznych? Zresztą, nieważne. Tak, czy inaczej dobrze, że jest wyjście cyfrowe, gdyż nie posiadam w amplitunerze wejść HDMI. Przynajmniej na razie. :)

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

w1lly

New member
No to ja tez niepotrzebnie poszedłem w koszty ale już naprawiam swój błąd.
Znowu u mnie podniecenie sprzętowe wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem i muszę za to zapłacić :p

Dziękuję Ci za informację ja tez jestem w szoku kiedy okazało się, iż mam w laptopie wyjście optyczne, które z powodzeniem mogłem już wykorzystywać od 1,5 roku :( ale to znowu jakaś lekcja dla mnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dakkon7

New member
proszę was o radę
zamierzam do WD kupić kartę wi-fi na usb i nie wiem co wybrać
rozeznałem się w cenach na allegro gdzie owe karty kosztują w granicach 20-80zł
przejrzałem listę kart sieciowych rzekomo współpracujących z WD ale dla mnie ro czarna magia, po prostu nie znam się nie wiem na co zwracać uwagę (chodzi mi o parametry)
że wydatek nie jest duży a wygoda ogromna np ustawienie rapida czy torrenta co odciążyłoby laptopa
co wybrać, możecie polecić sprawdzony dobry produkt w rozsądniej cenie, byłbym wdzięczny

2gie pytani czy podczas zgrywania plików z internetu przez WD on zapisuje to na np; podłączony dysk twardy bądz opcjonalniekarta pamieci np 8GB ? czy trzeba udostępnić folder w kompie jako pełny aby tam zapisywał?
 

martinezo

New member
Seba_Fan napisał:
to jak juz te pliki dzialaja z kamer, to kto wie kiedy bedzie jakies wsparcie dla AVCHD w WD?
Już chyba jest :) - WD TV odgrywa mi bez problemu gołe pliki z JVC GZ-HD300 Everio nagrywane w nawyższej jakośći (24Mbps, MPEG-4 AVC/H.264, AVCHD) są odgrywane bez problemu na "czarnuszku". Po to ją kupiłem.
Blue odpada. Bez sensu kupować nagrywarkę (850pln), płyty (50pln) i stacionarny play'er (900 - 1600pln) przy cenach 350pln za np. 400Gb zewnętrzne HDD Toshiby...
W sumie za 750pln mam sprzęt na którym bez upierdliwej konwersji, nagrywaniu itd zaczynam budować własną biblioteke filmów z camvida i zdjęć.
Oczywiście backUp na innym dysku jest ;)

Teraz z ciekawości "powalczę" z napisami w avi'kach.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Czy Ty czytales uwaznie co pisalem, nie chodzi mi o gole pliki, ale cala strukture AVCHD, a co do tego co warto a co nie zostaw to innym, zreszta juz temat dla mnie nie aktualny bo kupilem odtwarzacz blu ray i AVCHD z kamery wyglada cudnie
teraz po glowie mi bardziej chodzi Xtreamer niz WD
 

martinezo

New member
Seba_Fan napisał:
... a co do tego co warto a co nie zostaw to innym...
miłe... "innym" to Ty na ten przykład i Ty możesz ??
Nie mogę napisać swojego zdania ??
To forum czy coś innego ??
Seba_Fan napisał:
... teraz po glowie mi bardziej chodzi Xtreamer niz WD
Jeżeli... pozwolisz... napiszę:
Mnie już też - WD w poniedziałek oddaję
 

BitTornado

New member
Witam! mam maly problem zakupilem dysk twardy Cnmemory 3,5 do otwarzacza wd tv, i chodzi mi oto ze po wylaczeniu playera dysk caly czas pracuje i kreci sie talerz, co zrobic zeby go nie popsuc, wylaczac odrazu z pradu albo najpierw odinstalowac dysk w Wd playerze?
 

Dreamerek

New member
BitTornado napisał:
Witam! mam maly problem zakupilem dysk twardy Cnmemory 3,5 do otwarzacza wd tv, i chodzi mi oto ze po wylaczeniu playera dysk caly czas pracuje i kreci sie talerz, co zrobic zeby go nie popsuc, wylaczac odrazu z pradu albo najpierw odinstalowac dysk w Wd playerze?

A masz aktualną wersję oprogramowania? Bo to już poprawili...
 
Do góry