WD TV HD Media Player

garabasz

New member
111kris napisał:
Wystarczy umieścić fotkę okładki w formacie jpeg w katalogu z filmem - nazwa jpeg-a bez znaczenia. Ja mam na dysku okładki z nazwą "z" i wszystkie pokazuje bez problemu. Soft oryginalny lub pl

w takim przypadku jak Ty robisz pokazuje tylko okładki jak jesteś w poziom wyżej (główny katalog z filmami) jak wejdziesz już do konkretnego katalogu z filmem i jpg ma inną nazwę niż np. mkv wtedy plik z filmem nie prezentuje się jako miniatura (nie bardzo wiem jak to opisać aby było bardziej zrozumiałe), najlepiej sprawdź to zobaczysz róznicę
 

dmnx

New member
Czy WD TV ma funkcje ustawiania playlisty? Często mam filmy składające się z 2 plików i po odtworzeniu pierwszego wraca do menu i muszę ręcznie włączyć odtwarzanie drugiego a to trochę wkurzające...
 

norbi1313

New member
Ponizej link do softu na bazie firmware v1.02.10 z obsluga napisow .txt, patchem na wielkosc czcionki i polskim menu.
Kod:
http://www.mediafire.com/?yi5nmnnnnij

Z softu, tak jak i we wczesniejszej wersji zostala wyrzucona obsluga .srt, caly czas rowniez fps jest ustawiony na sztywno 23,976. Teraz mam troche wolnego czasu, takze sprobuje zachowac obsluge .srt w kolejnej wersji i dorzucic pobieranie fps.
 

arturovw

New member
miniaturki

Okładki już mi WD pokazuje, tylko nie wiem dlaczego jak mam katalog z filmem to okładka nie jest wyświetlana na całej płaszczyźnie folderu tylko jest wypośrodkowana.Dokładnie wygląda to tak że widzę okładkę ale też u góry jak i jej dołu kawałek folderu. Czy Wiecie może jak poprawić te drobne niedociągnięcia kosmetyczne ?
 

marc99

New member
dmnx napisał:
Czy WD TV ma funkcje ustawiania playlisty? Często mam filmy składające się z 2 plików i po odtworzeniu pierwszego wraca do menu i muszę ręcznie włączyć odtwarzanie drugiego a to trochę wkurzające...

Uruchamiaj odtwarzanie filmu przyciskiem PLAY a nie ENTER.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pytanie do twórców oprogramowania. Funkcja ta zajmuje wysokie miejsce na niemal oficjalnej liście życzeń. Jest nadzieja.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli na ekranie wyświetlamy obraz panoramiczny z czarnymi pasami na górze i dole, można go powiększyć tak, aby pasy zniknęły. Znika przy okazji trochę obrazu z lewej i prawej strony. Inaczej można mówić, że mamy do czynienia z kadrowaniem.

Metoda PanScan jest nierzadko stosowana w przypadku menu na DVD. Na ekranie 16:9 jest pojazywany cały obraz, a na 4:3 tylko część centralna. Aby nie utracić informacji menu w trybie 16:9 ma puste marginesy z lewej i prawej strony w kolorze tła.

Podobnie dzieje się w przypadku emisji filmów przez większość stacji. Są one kadrowane z formatu panoramicznego do 4:3 poprzez metodę PanScan.

ArtS :)
 

chato.pl

New member
kolejna alternatywa: MvixUSA Ultio 1080p UPnP streaming media player
:arrow: http://www.slashgear.com/mvixusa-ultio-1080p-upnp-streaming-media-player-2547967/

355308.jpg
 

dakkon7

New member
mam pytanie trochę innego typu
ktoś z was zauważył różnicę między obrazem puszczanym z HDMi1,2 a 1,3 ?

pytanie do posiadaczy popkornów, blueray itd & WD
bo różnica miedzy 720p a 1080p na 42 calach jak dla mnie nie zauwarzalna
 

ArtS007

New member
Bez reklam
O ile wiem, różnica między tymi wersjami sprowadza się do obsługi pełnego dźwięku wielokanałowego HD przez wersję 1.3. Na obraz wersja nie ma wpływu.

To, że nie widzisz różnicy między 1080, a 720 nie jest niczym nadzwyczajnym. Rozdzielczość kątowa ludzkiego oka (bez wad) pozwala dostrzec różnicę na korzyść 1080 dopiero w odlegości poniżej około 1,5 metra od ekranu 42".

ArtS :)
 

dakkon7

New member
hmm
jeżeli dobrze policzyłem to przy HDMI 1,3 i dźwięku DTS-HD High Resolution Audio przy maksymalnym wykorzystaniu technologi tzn. potrafi być 24.5 Mbit/s

czyli 3MB to 1 sekunda filmu, zatem 21,6 GB zajmowałaby ścieżka z dźwiękiem do filmu BR. a płytki mają max 50GB wiec

zobacz na info o wersjach HDMI
Wersja HDMI 1.0–1.2a 1.3+ Maksymalna szerokość pasma sygnału (MHz) 165 --- 340
Maksymalna przepływność TMDS (Gbit/s) 4.95 --- 10.2
Maksymalna przepływność video (Gbit/s) 3.96 --- 8.16
Maksymalna przepływność audio (Mbit/s) 36.86 --- 36.86
Maksymalna głębia koloru (Color Depth) (bit/px) 24 --- 48



jak widzisz nie może być różnicy w audio przy hdmi 1,2 i 1,3 iż oferują tym samym strumieniem wymiany
w przypadku video jest 2x wiecej
 
Ostatnia edycja:

luka80

New member
jaki hdd

witam
w czytanych wątkach nie znalazłem informacji (potwierdzenia) czy wyłącza talerze dysków 3'5" z własnym zasilaniem przez eject. znalazlem tylko info odnośnie 2'5", zastanawiam się nad kupnem dysku i nie wiem na co się zdecydować czy 500gb 2,5" czy 3'5"1tb
 

mwerd

New member
U mnie jest tak:
przy dysku 640GB WD External Elements USB2.0 3.5''

Gdy coś oglądam i wyłączę player (czerwony przycisk) dysk się nie wyłącza.
Jeśli natomiast przerwę oglądanie i wrócę do menu - dalej czerwony przycisk dysk się wyłącza, talerze nie wirują.
Nie używam eject (ale po jego włączeniu talerze również stają).
 
Do góry