WD TV HD Media Player

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, sama obecność gniazda USB nie powoduje od razu obsługi wszelkich urządzeń opartych na tym interfejsie. Czyli, mówiąc krótko, to urządzenie wspiera jedynie pamięci masowe typu dysk twardy oraz pen-drive.

Niezależni programiści próbują się z problemem łaczności bezprzewodowej zmierzyć, ale czy dadzą radę? Czas pokaże. Raczej doczekamy się jakiegoś nowego modelu ze stajni WD.

Osobiście uważam, że taka możliwość byłaby mile widziana, ale z drugiej strony podoba mi się, że za względnie nieduże pieniądze dostaję do ręki urządzenie potrafiące sporo odtworzyć z zewnętrznych nośników danych.

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zakupu takiego urządzenia, ale nie uśmiechało mi się płacić za dysk twardy w środku, kartę sieciową, czy takie wynalazki, jak torrent.

Posiadając przenośny dysk twardym, nie widzę problemu. Podłaczam go do komputera, zrzucam materiał i podłaczam do WD. Wszystko, może niezbyt wygodne, ale i tak szybsze, niż przez sieć Wi-Fi.

Zresztą, większość materiału już na dysku jest. Jest to mój filmowy dysk roboczy, więc nawet przerzucania za bardzo nie ma. :)

Dlatego miło by było, aby WD rozszerzył ofertę. Rozszerzył, a nie zastąpił stosunkowo proste urządzenie wypasionym w wynalazki za nieludzkie pieniądze. Gama produktów powinna spełniać potrzeby różnych odbiorców.

Mam nadzieję, że niedługo będziesz mógł sobie kupić WD z Wi-Fi. To chyba jedynie kwestia czasu.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

rezmus

New member
cactusek napisał:
Przeczytałem wiekszosc postów w tym wątku ale dla jasnosci kilka pytań:
-czy na oryginalnym sofcie mozna odpalic wi-fi? jak to dziala? kupuje sobie karte wi-fi na usb i podlaczam do jednego z gniazd? Czy mozna bez problemu ogladac material HD przez takie połaczenie? Nie wydaje mi sie to realne...
a moze da sie podlaczyc w jakis inny spoosb neta, wystarczy mi nawet kablowy, byle można było z poziomu np laptopa przegladac foldery na dysku tego cacka, ewentualnie w menu tego urzadzonka dostac sie na dysk mojego laptopa i z niego bezposrednio ogladac filmy. To jest dla mnie najwazniejsze. Czy to jest mozliwe?
-drugie pytanko dotyczy dyskow zewn. Jakie nalezy kupic aby wyłaczały sie zawsze gdy odtwarzacz przechodzi w stan Standby? Wlasnicie to chodzi mi o samą obudowe do dysku bo dysk 2.5" mam.
-piszecie ze jesli chodzi o dyski ntfs to pracuja tylko w trybie tylko do odczytu, czyli nie ma mozliwosci kasowania i kopiowania czegos z pilota ?
Ewentualnie jesli to urzadzonko nie spelnia mojego wymagania co do neta to moze polecicie cos podobnego, byle odtwarzal HD i mial mozliwosc pracy w sieci z dostepem do dysku w lapku.
co do sieci to wifi mozna odpalic na alternatywnym sofcie, ale hd na tym nie poleci, po karcie sieciowej na kablu (usb) juz tak, mozna streamowac i jest dostep z poziomu pc do dyskow wpietych w wdtv.

co do zarzadzania plikami z poziomu wd/pilotem to niedlugo bedzie dodana.


 

cactusek

New member
Bez reklam
rezmus napisał:
co do sieci to wifi mozna odpalic na alternatywnym sofcie, ale hd na tym nie poleci, po karcie sieciowej na kablu (usb) juz tak, mozna streamowac i jest dostep z poziomu pc do dyskow wpietych w wdtv.

co do zarzadzania plikami z poziomu wd/pilotem to niedlugo bedzie dodana.

Ale piszesz to wszystko majac na mysli soft alternatywny? Bo z tego co czyam to sa z nim duze problemy i trzeba kumac linuxa i wiele czasu poswiecac na instalacje itp. Soft oryginalny juz radzi sobie z ogonkami i obsluga sieci bylaby dla mnie idealna.

czy pojdzie na tym taka zwykla karta:
np z allegro aukcja nr 645368594 (nie moge wklejac linkow)

Gdzie mozna poczytac wiecej o alternatywnym sofcie ?
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
cactusek napisał:
Ale piszesz to wszystko majac na mysli soft alternatywny? Bo z tego co czyam to sa z nim duze problemy i trzeba kumac linuxa i wiele czasu poswiecac na instalacje itp. Soft oryginalny juz radzi sobie z ogonkami i obsluga sieci bylaby dla mnie idealna.

Wgrywa się tak samo jak oryginalny, opis konfiguracji jest na stronie http://forum.wdtv.org/ robi się to raz. Jedynie na czym trzeba się znać to czytanie i pisanie w notatniku

cactusek napisał:
czy pojdzie na tym taka zwykla karta:
np z allegro aukcja nr 645368594 (nie moge wklejac linkow)
Gdzie mozna poczytac wiecej o alternatywnym sofcie ?

http://forum.wdtv.org/ lista współpracujących kart jest na forum + dokładne opisy co i jak należy zrobić żeby działało.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Mam nadzieję, że niedługo będziesz mógł sobie kupić WD z Wi-Fi. To chyba jedynie kwestia czasu.

ArtS :)

No przeciez WDTV na alternatywnym firmware dziala bez problemu z WiFI...;)
 

rezmus

New member
cactusek napisał:
Ale piszesz to wszystko majac na mysli soft alternatywny? Bo z tego co czyam to sa z nim duze problemy i trzeba kumac linuxa i wiele czasu poswiecac na instalacje itp. Soft oryginalny juz radzi sobie z ogonkami i obsluga sieci bylaby dla mnie idealna.

czy pojdzie na tym taka zwykla karta:
np z allegro aukcja nr 645368594 (nie moge wklejac linkow)

Gdzie mozna poczytac wiecej o alternatywnym sofcie ?

http://pl.wiki.wdtv.org ale czesc info jest nieaktualna (lub http://wiki.wdtv.org po angielsku)

alternatywny fw daje ci sporo mozliwosci, ale nie musisz z nich korzystac. fw po prostu uaktualniasz w box jak orginal, wyglada tez tak samo. wystarczy wpiac odpowiednia sieciowke i juz widzisz dyski wdtv w sieci. jak chcesz zeby wdtv widzial udzialy udostepnione na pc wystarczy dodac 1 linie do pliku konfiguracyjnego na penie. linux cie w ogole nie musi interesowac.
 

Marek36

New member
A moim zdaniem funkcja wifi jest nie potrzebna w WD absolutnie.
Kupiłem go po to aby komputer nie musiał chodzić i ciągnąc prądu niepotrzebnie.
Przez wifi nie zobaczysz filmu HD a to jest głównym zadaniem tego urządzenia.
W przeciwnym wypadku wystarczy zwykły odtwarzacz dvd ( z usb ? ).

Wifi mogło by być takim dodatkiem dla ewentualnego przeglądania internetu przez WD .... ale i tu nie ma to większego sensu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Marek36 napisał:
A moim zdaniem funkcja wifi jest nie potrzebna w WD absolutnie.
Kupiłem go po to aby komputer nie musiał chodzić i ciągnąc prądu niepotrzebnie.
Przez wifi nie zobaczysz filmu HD a to jest głównym zadaniem tego urządzenia.
W przeciwnym wypadku wystarczy zwykły odtwarzacz dvd ( z usb ? ).

Wifi mogło by być takim dodatkiem dla ewentualnego przeglądania internetu przez WD .... ale i tu nie ma to większego sensu.


nie zalezy mi na wifi a raczej na sieci (moze byc przez kabel). Siedze sobie na lozku i odpalam dowolny film pilotem z dysku kompa. Kazdorazowe przegrywanie na pendrive albo na dysk zewn jest meczące. A tak wszystko by mozna miec na kompie i tylk wybierac odpowiedni katalog.
Nie zalezy mi na jakis torrentach czy innych cudach w odtwarzaczu ale funckja dostepu do kompa jest dla mnie najwazniejsza.
 

Marek36

New member
cactusek napisał:
nie zalezy mi na wifi a raczej na sieci (moze byc przez kabel). Siedze sobie na lozku i odpalam dowolny film pilotem z dysku kompa. Kazdorazowe przegrywanie na pendrive albo na dysk zewn jest meczące. A tak wszystko by mozna miec na kompie i tylk wybierac odpowiedni katalog.
Nie zalezy mi na jakis torrentach czy innych cudach w odtwarzaczu ale funckja dostepu do kompa jest dla mnie najwazniejsza.

Rozumiem ale filmu HD nie odpalisz :)
A jeśli nie zależy ci na HD to kup DVD. W necie znajdziesz też nieco tańsze sieciowe playery, które do avi wystarczą.
A jeśli to też nie odpowiada to podłącz TV z PC i kup do tego pilot :)
Ja tak robiłem swego czasu.
 

actchris

New member
Marek36 napisał:
Przez wifi nie zobaczysz filmu HD a to jest głównym zadaniem tego urządzenia.
W przeciwnym wypadku wystarczy zwykły odtwarzacz dvd ( z usb ? ).

Bzdura że nie obejrzysz, nie bądźmy zacofani technologicznie ... sieć WiFi to nie tylko .11g ... są też sieci oparte o .11n która swobodnie pozwala na transmisje materiału HD po WiFi .... moja domowa sieć pozwala mi na transfer danych 300Mbps po WiFi a to aż za dużo jak na HD....
 

adimg19

New member
actchris napisał:
Bzdura że nie obejrzysz, nie bądźmy zacofani technologicznie ... sieć WiFi to nie tylko .11g ... są też sieci oparte o .11n która swobodnie pozwala na transmisje materiału HD po WiFi .... moja domowa sieć pozwala mi na transfer danych 300Mbps po WiFi a to aż za dużo jak na HD....
300Mbps to masz negocjowalne z routerem, w rzeczywistosci bedzie naprawde dobrze jak uda ci sie przekroczyc te 80Mbps, wiec juz wcale nie tak duzo. Ostatnio w pracy testowalismy n-ke Intellinet i maksymalnie udalo nam sie wycisnac 60Mbps
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
cactusek napisał:
....Kazdorazowe przegrywanie na pendrive albo na dysk zewn jest meczące...
Ale po co każdorazowo przegrywać? Przecież można filmy od razy zgrywać na zewnętrzny dysk i na nim je przechowywać. A żeby nie przełączać za każdym razem kabelków od kompa i WuDeka przy dysku, można użyć przełącznika USB.
http://www.togro.pl/index.php?p1751,przelacznik-usb-2-komputery-1-drukarka-skaner
lub
http://www.akcesoriapc.pl/product_info.php/info/p9220_prze--cznik-USB2-x2-ATEN-US-221.html
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1418

New member
Mam malutki problem:) mam film mkv z angielską sciezką dzwiękową i dodatkowo ściagnałem sobie polski dubbing w pliku ac3. W media player classic nie ma problemu zeby przełączyc sciezkę audio ale WD TV HD media player nie widzi juz osobnego pliku ac3 (mimo ze ma taka sama nazwe) i nie chce mi przełączyc na pl dubbing. W zwiazku z tym prosze o poradę jak ten problem rozwiazać, możę połączyć ten plik ac3 z mkv ale nie wiem czy sie da i jak to zrobic:) dzieki, pozdrawiam!
 

cactusek

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Ale po co każdorazowo przegrywać? Przecież można filmy od razy zgrywać na zewnętrzny dysk i na nim je przechowywać.

seriale wychodza co tydzien wiec jesli ogladam powiedzmy 4 tygodniowo to musze cztery razy dysk odpinac i podpinac pod kompa, do tego ze dwie nowosci filmowe na tydzien, jakis meczyk cczy inny program zgrany z neta i konczy sie tym ze codziennie dwa razy musze latac z dyskiem. Dlatego siec w WD Playerze jest dla mnie jedynym sensownym rozwiazaniem.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A nie myślałeś o przełączniku USB? Zamiast przepinać kabelki naciskasz przycisk na obudowie switch'a. No chyba że komp jest bardzo daleko od WD... ;)
 
Do góry