WD TV HD Media Player

ArturWoj

New member
@ArtS Mam kieszeń która działa z WD MP a chcę kupić Stację Dokującą i nie wiem czy będzie działała. Pytam, bo może ktoś używa, testował i coś wie :)
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ArturWoj napisał:
@ArtS Mam kieszeń która działa z WD MP a chcę kupić Stację Dokującą i nie wiem czy będzie działała. Pytam, bo może ktoś używa, testował i coś wie :)

Mam stacje dokujaca UNITEK SATA HDD (taka czerwono-czarna) i dziala z WDTV bez problemu.
 

chato.pl

New member
sp3uca napisał:
sprawdź czy masz dobrze wpisaną ścieżkę dostępu do pliku eac3to.exe
bo ten exec jest wywoływany jak widzę w pliku wsadowym eac3to.bat,
a jak widzę twoje zrzuty ekrany to raz masz
c:\Users\Tomek
a raz
c:\Urzytkownicy\Tomek
Ścieżka dostępu do eac3to jest prawidłowa, natomiast to, że w ścieżce są Użytkownicy a nie Users, to sprawka polskiej Visty - ale te katalogi są tożsame.
Podpatrzyłem wycinany plik *.dts - zawiera pełną ścieżkę z całego filmu.
eac3to.bat wygląda u mnie tak:
Kod:
eac3to.exe input.dts output.ac3 -448
natomiast w miejscu gdzie składowana jest ścieżka DTS, tworzy się plik SPAWN.BAT:
Kod:
@ECHO OFF
"C:\Program Files\WD\Tools\eac3to\eac3to.bat" C:\Tr@sh\2.dts C:\Tr@sh\2.ac3 -448 -down6
IF ERRORLEVEL 255 ECHO 255 >>C:\Tr@sh\SPAWN.TXT
...
IF ERRORLEVEL 3 ECHO 3 >>C:\Tr@sh\SPAWN.TXT
IF ERRORLEVEL 2 ECHO 2 >>C:\Tr@sh\SPAWN.TXT
IF ERRORLEVEL 1 ECHO 1 >>C:\Tr@sh\SPAWN.TXT
ECHO 0 >>C:\Tr@sh\SPAWN.TXT

Nadal jestem w kropce :???:
 

grzegorz1418

New member
witam,
dzieki temu forum stałem sie posiadaczem WD TV HD media playera i jestem zachwycony:) do tej pory moje ogladanie filmow hd na tv polegało na przenoszeniu kompa stacjonarnego co oczywiscie było skrajnie nie wygodne:) Ale w porównaniu do kompa i odtwarzania filmów w bspayerze brakuje mi paru rzeczy - wiadomo- odtwarzacz to nie komputer ... nie mniej jednak mam pytanie czy są jakies nadzieje na wprowadzenie takich funkcji jak przede wszystkim pan scan uzytkownika gdzie mozna przeskalowac obraz np. o kilka procent, możliwosc przesuwania napisów o kilka sekund do przodu lub do tyłu względem filmu i 3 funkcja- przesuwanie listy filmów nie tylko w góre i w dół ale takze na boki co umozliwi szybsze przeskakiwanie przy podłączonym dysku z wieloma filmami. dajcie znać czy cos wiecie:) po za tym REWELACJA:) pozdrawiam
 

rafzyh

New member
Pliki AVCHD

Witam
Mam pytanie - czy WD wyświetla miniatury plików AVCHD ( m2ts, mts ) z kamer ( konkretnie Sony SR11 lub SR12 ) ? Nie znalazłem nigdzie definitywnej odpowiedzi.
Z góry dziękuję za info i pozdrawiam
Rafał
 

Ferdynand40

New member
Jeśli wrzucisz do tego samego folderu pliki mts i miniaturki jpg to będą wyświetlane. Z tym, ze bardzo małe tzn. u mnie z Canona HG10 wyświetlane są w środku ikony pliku i zajmują ok. 1/3 dostępnej powierzchni (miniaturki są w 16:9 wiec dopiero jak poobracasz je o 90° to będą "duże" i zajmowały prawie cala powierzchnie).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiększanie obrazu w sposób bardziej płynny znajduje się na liście życzeń do autorów oprogramowania. Miejmy nadzieję, że uda im się to zrobić. Co do pozostałych opcji, trudno powiedzieć.

ArtS :)
 

Marek36

New member
Kilka stron wcześniej znajdziesz jak zmienić aspect do 16:9 w mkv.
Opisałem to jak można tego dokonać w dosyć szybki sposób.
 

stefanol

New member
Odtwarzanie filmów 720p/1080p na monitorze 16:10, w rozdziałce 1680x1050 daje rozciągnięty obraz w pionie - a wolałbym czarne pasy u góry i u dołu. Mam nadzieję że kiedyś dadzą obsługę innych proporcji niż 4:3 i 16:9 - chyba nie jest to za duży problem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Owszem, pewnie nie. Tylko zapominasz, że to urzadzenie jest dedykowane do oglądania na telewizorze. Myślę, że rozciąganie obrazu jest w tym wypadku efektem niepotrzebnego skalowania na cały ekran.

ArtS :)
 

mystras

New member
od tygodnia korzystam z WD.
wygoda wrecz nieporownywalne do tego co musialem robic wczesniej aby obejrzec film :)
no i zonka sie cieszy, ze nie na juz kabli na wierzchu :)
Uzywam softu 1.08, ktory czyta TXT.
Do 2 rzeczy mozna by sie przyczepic :) :
-mozna by dodac mozliwosc przesuwania napisow w czasie (synchro)
-nie wylacz mi sie dysk (ciagle sie kreci, nawet przy wylaczonym WD jak rowniez po wczesniejszym "eject")

Poza tym - rewelka :)
 

actchris

New member
mystras napisał:
- Uzywam softu 1.08, ktory czyta TXT.
-nie wylacz mi sie dysk (ciagle sie kreci, nawet przy wylaczonym WD jak rowniez po wczesniejszym "eject")

- Działa TXT ??
- Dysk mi przestaje się kręcić (WD PAssport 500GB) ale dioda dalej miga i mnie udaje mi się go włączyć potem bez wyciągania kabelka zasilania.
 

Marek36

New member
U mnie dysk również się przestaję kręcić, tylko diody się świecą. Dobra sprawa.
Napisy txt ???
Czy to ta wersja zamieniona z srt na txt ?
Mnie taka sytuacja nie cieszy bo cały dysk mam zapełniony srt.
 

columbia

New member
mystras napisał:
od tygodnia korzystam z WD.
wygoda wrecz nieporownywalne do tego co musialem robic wczesniej aby obejrzec film :)
no i zonka sie cieszy, ze nie na juz kabli na wierzchu :)
Uzywam softu 1.08, ktory czyta TXT.
Do 2 rzeczy mozna by sie przyczepic :) :
-mozna by dodac mozliwosc przesuwania napisow w czasie (synchro)
-nie wylacz mi sie dysk (ciagle sie kreci, nawet przy wylaczonym WD jak rowniez po wczesniejszym "eject")

Poza tym - rewelka :)

Synchro nie jest potrzebne jak przekonwertujesz napisy txt z mDVD na MPL2:
"Niestety jak narazie nie znalazlem mozliwosci odczytania fps z filmu, dlatego jezeli korzystamy z napisow w formacie mDVD, to fps jest ustawiany na 23,976. Jezeli, film ktory odtwarzamy bedzie posiadal inny fps, a napisy do niego beda w formacie mDVD, to napisy bede sie rozjezdzac. Bede staral sie to poprawic w przyszlosci. Poniewaz zdecydowana wiekszosc filmow posiada fps rowny 23,976 to zdecydowalem sie wypuscic ten firmware. W razie gdy film posiada inny fps, to nalezy sie upewnic w jakim formacie posiadamy napisy i w razie koniecznosci przekonwertowac napisy do formatu MPL2 lub TMPlayer."

Co do dysków to większość wersji USB (np WD MyBOOK) przechodzi w stań czuwania po wyłączeniu playera (mój WD 2TB też tak robi) - natomiast dyski "normalne" w obudowach zew. lub w stacjach dokujących raczej się nie wyłączą.....
 

mystras

New member
tak - to ta wersja, ktora czyta TXT (ktos wrzucil linka w tym watku).
Ta wersja firmwaru NIE czyta plikow *.srt (za malo miejsca jest na kod z tego co pamietam).
Moj dysk nie wylacza sie (kreci sie, dioda nie swieci) :) taki typ, zreszta tez WD-przenosny . Musze wyciagnac kabelek, zeby go troche oszczedzic :)

chodzilo mi nie o synchro "rozjezdzajacych" sie napisow ale o przesuniecie napisow, ktore od poczatku nie pasuja (roznica w czasie jest stala, np. 3 sekundy)-krotko mowiac, napisy od innego releasu.
Czasem (raczj rzadko) sie zdarza, ze ie ma napisow do danej wersji i dopiero podczas ogladania okazuje sie, ze sa przesuniete. Wtedy trzeba odlaczak WD-ka, isc do kompa i synchronizowac :)
tak, wiem, po kupnie tego malenstwa ogarnal mnie wielki len :)
to tylko tak gwoli wyjasnienia-uwazam, ze firmaware jest super.
 
Ostatnia edycja:

columbia

New member
Wydaje mi się, że z poziomu oryginalnego softu się tego nie da zrobić.... zostaje tylko nieoficjalne WDLXTV, ext3-boot no ale tu znajomość linuxa niestety wskazana :p....

Czekam na nową wersję oficjalki n0rbiego w której ma się pojawić możliwość użycia większej czcionki oraz pobieranie fps z filmu :-D

No ale podsumowując - za te pieniądze - pudełeczko REWELA! Mam na nim lepszy obraz z MKV niż z MediaCenter'a którego do tej pory miałem (Core2Duo 2.66, 2GB, 9600GT HDMI) i o co najmniej 250W mniejszy pobór prądu :mrgreen:, o szybszym uruchamianiu nie wspomnę...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Przeczytałem wiekszosc postów w tym wątku ale dla jasnosci kilka pytań:
-czy na oryginalnym sofcie mozna odpalic wi-fi? jak to dziala? kupuje sobie karte wi-fi na usb i podlaczam do jednego z gniazd? Czy mozna bez problemu ogladac material HD przez takie połaczenie? Nie wydaje mi sie to realne...
a moze da sie podlaczyc w jakis inny spoosb neta, wystarczy mi nawet kablowy, byle można było z poziomu np laptopa przegladac foldery na dysku tego cacka, ewentualnie w menu tego urzadzonka dostac sie na dysk mojego laptopa i z niego bezposrednio ogladac filmy. To jest dla mnie najwazniejsze. Czy to jest mozliwe?
-drugie pytanko dotyczy dyskow zewn. Jakie nalezy kupic aby wyłaczały sie zawsze gdy odtwarzacz przechodzi w stan Standby? Wlasnicie to chodzi mi o samą obudowe do dysku bo dysk 2.5" mam.
-piszecie ze jesli chodzi o dyski ntfs to pracuja tylko w trybie tylko do odczytu, czyli nie ma mozliwosci kasowania i kopiowania czegos z pilota ?
Ewentualnie jesli to urzadzonko nie spelnia mojego wymagania co do neta to moze polecicie cos podobnego, byle odtwarzal HD i mial mozliwosc pracy w sieci z dostepem do dysku w lapku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry