WD TV HD Media Player

godulman

New member
Witam.Mam problem z podłaczeniem sieci do wd.Moze mi ktos pomoc w tej sprawie.oto moj plik messages
 

Attachments

  • messages.zip
    6,3 KB · Wyś: 53

slew

New member
Witam
1/ Zaktualizowałem urzadzenie do polskiej wersji najnowszego firmware do WDTV 1.02.07. Przeglądałem sobie filmy avi i przy jednym z filmów obraz zatrzymał się i od tej chwili żaden film (bez względu na format) nie daje sie otworzyć. Wyświetla sie komunikat ze dany format nie jest obslugiwany i w celu jego konwersji zobaczyc w instrukcje. CZy był uż taki problem? Czy to wina tego spolszczenia czy tez nowego frimware?
Oczywiscie po przywroceniu ustawien fabrycznych znów wszystko jest ok i wszystkie filmy są odtwarzane.
2/ Przy okazji jeszcze jedno pytanie. Na stronie pl.wiki.wdtv.org jest napisane, że
"Od tej chwili można pobierać napisy na przykład z napisy24.pl (prawym i pobierz w formacie SRT) i nie ma konieczności wykonywania dalszej konwersji"
Czy z poziomu pilota od WDTV jest to możliwe bo nie rozumiem jak mozna sciagac napisy?
 

Ania-Liska

New member
Cześć. Widziałam na Allegro te HD Playery (tak to się chyba ogólnie nazywa) firmy WD chodzą już po około 400 zł, bez dysku oczywiście, ale po co dysk jeśli ma się 64 lub 128 GB pamięć USB :) Zastanawiam się, żeby sobie coś takiego kupić. Jak rozumiem to malutkie urządzonko nie wymaga komputera, wystarczy podłączyć je do zasilania i do telewizora (HDMI) i można oglądać z niego filmy, przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki itp. Oczywiście wszystko to nagrywa się na pamięć USB i podłącza do HD Playera. Dobrze to rozumiem? Myślicie, że zakup tego to dobra sprawa? Szkoda tylko, że nie można z telewizji nagrywać na takie cudo, wtedy to byłby już kosmos :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
1080p DTS, no ale chyba masz na mysli podpiety do amplitunera, bo widzisz u mojej cioci nie ma amplitunera i taki film nie obejrzy sobie brak dzwieku, prawda?
 

sp3uca

New member
Ania-Liska napisał:
Cześć. Widziałam na Allegro te HD Playery (tak to się chyba ogólnie nazywa) firmy WD chodzą już po około 400 zł, bez dysku oczywiście, ale po co dysk jeśli ma się 64 lub 128 GB pamięć USB 1.):) 1Zastanawiam się, żeby sobie coś takiego kupić. Jak rozumiem to malutkie urządzonko nie wymaga komputera 2.), wystarczy podłączyć je do zasilania i do telewizora (HDMI) i można oglądać z niego filmy, przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki itp. Oczywiście wszystko to nagrywa się na pamięć USB i podłącza do HD Playera. Dobrze to rozumiem? 3.) Myślicie, że zakup tego to dobra sprawa? 4.) Szkoda tylko, że nie można z telewizji nagrywać na takie cudo 5.), wtedy to byłby już kosmos :)

1. po to że na 64GB zmieścisz zaledwie 8 filmów HD
2. To małe pudełko jest komputerem
3. Dobrze rozumiesz.
4. Dobra.
5. Co nagrywać ? seriale MM ? :mrgreen: ech...

Andy
 

Marek36

New member
To po co cioci taki WD skoro nie ma sprzętu aby go w pełni używać ?
Pewnie ciocia sama ściąga sobie filmy 1080p ?? Wd kosztuje około 450 zł , zwykły amplituner 250 zł :) Trzeba było cioci doradzić DVD.

Po to jest forum aby zasięgać opinii i informacji a nie psioczyć o to ,że nie ma dźwięku.

@ Ania-Liska

Do WD Media Player potrzebujesz :

1. LCD HD READY / FULL HD
2. AMPLITUNER z DTS
3. Głośniki min 5.1
4. HDD 2,5 / lub Pendrive min 8GB
 

Zapa

New member
Jakie ampli polecacie? coś taniego i sensownego, ostatnio dostałem od brata głośniki z subwooferem JVC (model od wieży lanej, linka nie mogę dać, bo jestem nowy na forum),fajnie dudni itp ;) niestety wieża jaka do tego jest nie ma DTS`a ;) chciałbym jakiś ampli co by to wykorzystał i miał DTSa, przepraszam za lekki offtopic ;)
Żeby źle nie było dodam, że WD HD playera mam od lutego bodajże i spisuje się bosko, ostatnio oglądałem constantine 1080p, lekko się dławił czasami i musiałem dać pauzę i play i szło już ładnie (problem wystąpił pare razy) używam do tego pendrive`a patriota 32gb (bardzo szybki zapis i odczyt) oraz 500gb WD
 

Ania-Liska

New member
Marek36 napisał:
@ Ania-Liska

Do WD Media Player potrzebujesz :

1. LCD HD READY / FULL HD
2. AMPLITUNER z DTS
3. Głośniki min 5.1
4. HDD 2,5 / lub Pendrive min 8GB

Telewizor i Pendrive to jasne. Zaraz, zaraz. A te głośniki "5.1" (cokolwiek to jest) po co? Przecież WD Media Player chyba odtwarza dźwięk na głośnikach telewizora, nie? Po co mi zewnętrzne głośniki dodatkowo? I po co amplituner? Naprawdę nie da się podłączyć WD do telewizora LCD HD i po prostu oglądać na tym filmów?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tyle, że to będzie wtedy takie pół HD, bo HD to też dobre audio, nawet lepsze od DTSu ale zostańmy tylko przy nim :)

DTS nie będzie chodził z głośników TV.

Pozdrawiam,
 

Dzik84

New member
Cześć ludziska. Mam pytanko.
Zauważyłem ostatnio przycisk "Eject" na pilocie od WD playera. Czy to oznacza że można podpiąć do niego zewnętrzny czytnik dvd? To by było cholernie wygodne. Zamiast przerzucać film mkv z płyty dvd na pena czy dysk zew. wkładałoby sie płytke do odtwarzacza i jazda:) Próbował ktoś podłączyć zewnętrzny czytnik dvd do wd playera???

Ogólnie powiem że WD player jest genialny, zwłaszcza po ostatnim update'cie gdy już nie ma problemów z zacinającym się DTS w niektórych filmach (wkurzało mnie konwertowanie na AC3:), ani z polskimi napisami (wkurzało mnie usuwanie polskich znaków:), czy z chrzanieniem sie obrazu w niektórych mkv 1080p. Wszystko już działa jak marzenie, do tego dodajcie niską cenę i macie najlepszy wybór z odtwarzaczy mkv na rynku:))
 

actchris

New member
Dzik84 napisał:
Cześć ludziska. Mam pytanko.
Zauważyłem ostatnio przycisk "Eject" na pilocie od WD playera. Czy to oznacza że można podpiąć do niego zewnętrzny czytnik dvd? To by było cholernie wygodne. Zamiast przerzucać film mkv z płyty dvd na pena czy dysk zew. wkładałoby sie płytke do odtwarzacza i jazda:) Próbował ktoś podłączyć zewnętrzny czytnik dvd do wd playera???
http://pl.wiki.wdtv.org/doku.php?DokuWiki=54b7943bcd17017546f25fa7aaf266ae

* obslugę zewnętrznych odtwarzaczy CD/DVD na USB

Co do obsługi 1080p dalej się wali:

Andrea.Bocelli.Vivere.Live.In.Tuscany.2007.1080p.DTS.BluRay.x264-CLASSiC

Co jakiś czas obraz robi się zieloną kaszaną i jakakolwiek operacja typu << albo zmiana audio na 1 sec naprawia obraz.


Za to mam pytanie, daje Eject i odcina mi dysk (prawie bo dioda dalej się świeci) ale jak go od nowa podpiąć ?? czy tylko wyjąć kabel i wsadzić od nowa ?? jeśli tak to do dupy ten Eject bo i tak nic to nie daje skoro potrzeba manualnie podpinać od nowa.
 
Ostatnia edycja:

cooper69

New member
co do dźwięku i DTS polecam to:

PHILIPS SBC HD1500U SŁUCHAWKI CYFROWE - do dostania czasami na Allegro

jak sąsiadom lub współlokatorom przeszkadza głośne granie to tylko to! Jest to najlepszy mój zakup audio ostatnich lat!!! Niestety do ostania tylko używane bo jakieś głupki z marketingu Philipsa za bardzo dosłownie potraktowali zasadę 3 letniego cyklu życia produktu i juz dawno ich w sprzedaży nie ma, a następcy brak :(
 

Marek36

New member
Ania-Liska napisał:
Telewizor i Pendrive to jasne. Zaraz, zaraz. A te głośniki "5.1" (cokolwiek to jest) po co? Przecież WD Media Player chyba odtwarza dźwięk na głośnikach telewizora, nie? Po co mi zewnętrzne głośniki dodatkowo? I po co amplituner? Naprawdę nie da się podłączyć WD do telewizora LCD HD i po prostu oglądać na tym filmów?

Filmy HD z dzwiękiem na TV ?? :hmm: Polecam DVD
Owszem odtwarza dźwięk na TV , po za filmami ze ścieżką audio formatu DTS.
Jaki format filmów Cię interesuje ? avi ? mkv ?
 
Ostatnia edycja:

sp3uca

New member
actchris napisał:
* obslugę zewnętrznych odtwarzaczy CD/DVD na USB

Czytałem. Nie mam pewności co wgrać aby miec możliwość podłączenia zewnętrznego DVD , nie potrzebuję LAN, torrenta, samby itp.
Tylko DVD na USB.

Andy
 

stefanol

New member
Dalej jest problem z filmami powyżej iluśtam ref frames?

Przykładowo, taki Katyń (Katyn.2007.PL.1080p.HDDVD.x264), 5 ref, IMO lekko klatkuje (może wina release'u? komp mi nie utrzyma dekodowania, więc nie mam jak sprawdzić).

Ale już Piraci z Karaibów (Pirates.Of.The.Caribbean.The.Curse.Of.The.Black.Pe arl.2003.1080p.BluRay.DTS.x264-hV), który ma 8 ref, albo Pulp Fiction 1080p z 5 - śmigają jak marzenie. Z czego to wynika?

Rezmus: planujesz napisać jakiegoś małego tutka o modyfikacjach OSD, albo o zabawie z php fuse? Przeglądałem wdtvforum, i sporo osób zaczyna na serio się tym bawić - i efekty są całkiem całkiem. Chociażby coś takiego:
hxxp://i43.tinypic.com/2j5yuyr.jpg

z wyglądu IMO nieciekawie, ale sama idea zacna - właśnie funkcji a la XBMC mi brakuje :)
 

rezmus

New member
stefanol napisał:
Rezmus: planujesz napisać jakiegoś małego tutka o modyfikacjach OSD, albo o zabawie z php fuse? Przeglądałem wdtvforum, i sporo osób zaczyna na serio się tym bawić - i efekty są całkiem całkiem. Chociażby coś takiego:
hxxp://i43.tinypic.com/2j5yuyr.jpg

z wyglądu IMO nieciekawie, ale sama idea zacna - właśnie funkcji a la XBMC mi brakuje :)

ciagle szukamy dobrej metody na to, zeby na czas okreslic gdzie sie znajdujemy w systemie plikow i dynamicznie generowac osd. problem w tym, ze nawet z wlasnym fuse na systemie plikow, ktory monitoruje dostep robimy to za pozno, tzn np wchodzac do katalogu osd najpierw includuje wszystkie .xml ktore okreslaja co widac na ekranie, a potem dopiero listuje zawartosc katalogu. wtedy juz wiemy, gdzie jestesmy i w ulamku sekundy mozna wygenerowac z szablonu .xml z danymi imdb, itp, ale tak jak mowilem to juz jest za pozno, bo .xml juz zostaly wczytane.

mialem nadzieje na przelom, kiedy zobaczylem pierwszy raz to rozwiazanie o ktorym mowisz, ale teraz jak wyjasnil jak to robi to srednio mnie to zadowala (sam kiedy o tym myslalem, ale zarzucilem takie rozwiazanie). mianowicie uzywa warpera IR do "zgadywania" gdzie aktualnie jest, tak zgadywania, bo imho ta metoda jest baardzo niepewna, a jedno zle mapowanie kombinacji wcisnietych przyciskow na pilocie na system plikow burzy wszystko. zobaczymy jak wypusci jakies rozwiazanie, moze udalo mu sie zrobic to na tyle dobrze, ze bedzie to jakos dzialalo.
 
Do góry