WD TV HD Media Player

actchris

New member
UP do xx.06 i co ??
Ogólnie nie widzę zmian oprócz tego że oglądam/słucham sobie Andrea Bocelli 1080p i co jakiś czas zamiast koncertu mam zieloną sieczkę, cofnięcie o parę sec naprawia to albo zmiana ścieżki audio na 1 sec :)

ps. Czy downgrade da się zrobić ?? bo ile bym nie nagrywał starszych wersji FW to WDTV tego nie widzi :( zauważył tylko UP z 04 do 06 ...
 

Piotr_the

New member
Mi tam nowy soft pasuje lepsza obwódka czcionki no i filmy się odpalają momentalnie nie tak jak w 04, że był dzwięk a obraz dopiero po 0,5 minuty pare filmów przestało mi przycinać, ale widze, iż różne są opinie!:confused:
 

Inspektore

New member
Witam trafiłem na takiego zonka. Mam mkv w 1080p ale niestety reference frames wynosi 8 i nasz Wd nie radzi sobie z tym , pojawia się pikseloza i zacięcia. Co z tym fantem zrobić , czy istnieje soft do zmniejszenia ilości reference frames do akceptowalnej przez Wd a może przekodować do 720p ( tam nie ma problemu z reference frames ) ale jakim softem. Poradźcie coś bo szkoda mi tego mkv (na marginesie to jest AI sztuczna inteligencja bardzo dobra s-f). Pzdr
 

dakkon7

New member
czy ktoś oglądał na WD jakis film z dźwiekiem ale HD ??
1. DTS-HD High Resolution Audio

2. DTS-HD Master Audio

?? bo nie wiem czy jak coś to w przyszłości zmieniać amplituner (posiadam tylko kodek DTS-ES) czy WD Player

niby popcorn ma HD audio, dlatego pytam jak jest z WD
 

Marek36

New member
dakkon7 napisał:
czy ktoś oglądał na WD jakis film z dźwiekiem ale HD ??
1. DTS-HD High Resolution Audio

2. DTS-HD Master Audio

?? bo nie wiem czy jak coś to w przyszłości zmieniać amplituner (posiadam tylko kodek DTS-ES) czy WD Player

niby popcorn ma HD audio, dlatego pytam jak jest z WD
Ja naprawdę mam ubaw po pachy czytając bzdury na temat dzwięku HD.
Dzwięk to jedno z moich zainteresowań któymi zajmuję się od dobrych 10 Lat. Teraz zaczyna się era naciągania ludzi na Audio HD

oczywiście nazwa jest bardzo trafna , ale czy różnice między DTS a DTS HD są słyszalne ??
Osoba która posiada taki sprzęt od razu powie " TAK " .....
Zapewne nikt z Was nie posiada i nie będzie posiadał sprzętu aby usłyszeć poprawnie dzwięk DTS

Dzwięk DTS to zazwyczaj ~ próbkowanie 48.0 KHz - 96kHz i rozdzielczości 24 bitów.
Różnice między zwykłym 5.1 a DTS są zauważalne ponieważ w przypadku pierwszego bitrate ( glowny powód ) jest bardzo obcinany ( 16 bitór 48.0 KHz ).Taka przesiadka na pewno będzie słyszalna.
Ale tak naprawdę aby słyszeć prawdziwą jakość DTS 96kHz i rozdzielczości 24 bitów potrzeba bardzo drogiego sprzętu , specjalnego pomieszczenia. Zwykły zjadacz chleba nie będzie w stanie odróżnic 48.0 KHz - 96kHz ..... a już nie wspominam o 196KHz bo to zart jest. Takie rozdzielczości dzwięku wymagane są do obróbki / masteringu dzwięku ponieważ w trakcie tego procesu jakość się pogarsza tak więc taki zapas jest bardzo potrzebny.
Aby rozkoszować się takim dzwiękiem potrzeba specjalnych monitorów ( przykładowo ) KRK RP6 G2. Każdy z nich posiada podwójne końcówki mocy dla niskich i wysokich częstotliwośći. Każdy z nich jest osobno zasilany.

To tylko garstka informacji o tym. Nie dajmy się ogłupiać. Marketing zrobi wszystko aby każdą słotówkę wyciągnąc nam z kieszeni.
Zainwestuj w dobre jakości sprzęt DTS nie zapominając o kolumnach głośnikowych :

http://allegro.pl/item612103100_dali_ikon_6_power_al_krakowska_223.html

To sprzęt który wyciśnie z DTS bardzo dużo i dopiero zrozumiesz co to wysoka jakość dzwięku tylko ( albo aż )przy 48.0 KHz 24 bit.
 
Ostatnia edycja:

kn83

New member
Mam taki problem chce spakować film 8gb winrarem zeby nagrać go na dwie płyty niestety za kazdym razem nie moge go do końca spakować (restuje mi kompa albo winrar sie sam wyłacza )Jest jakiś inny program który umozliwi mi nagranie takiego filmu na dwie płyty a puzniej złoży go w całość??
 

dakkon7

New member
do Marek36

wiesz, ja nie słyszałem i nie wiem co to ten dźwięk HD
a że słyszałem opinie pozytywne to tylko mówię
co do HDMI jest to niewątpliwie wygoda mieć przez kabel video i audio
zwłaszcza dla tych którzy posiadają kilkanaście gadżetów (konsola, dvd, BR)

zgodzę się że trzeba posiadać porządny sprzęt aby to usłyszeć jeszcze pewnie powiesz że kable głośnikowe po 300zl :) choć posiadam za 100 i się cieszę
DTS i tak pięknie gra

sprawa bardziej rozchodzi się o BR
aby cieszyć się nim trzeba mieć albo BR co posiada dekodery (koszt 1200zł)
albo amplituner który to za nas zrobi

na pewno przyszłością jest HDMI wiec trzeba wyłapać okazję kiedy opłaci się stary sprzęt sprzedać okazyjnie i kupić nowy mając na uwadze aby on za 3 miesiące nie staniał o 20%
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dźwięk HD to zysk na jakości i mając BD nie ma nad czym się zastanawiać, moze przy filmach bedzie nam ciezko sie skupic na dzwieku, ale na koncertach no no, napewno jak bedziemy ogladac juz nie pierwszy raz nasz film to bedziemy sie wsluchiwac w nowy dZwiek i odlatywac z nim.
Nie zgodze sie z Marek36 znam takich co siedza 20 lat w czyms i ... nie bede pisal.
Najlepiej samemu posluchac, nie po to wprowadzili plyty BD i dzwiek HD zeby bylo gorzej, albo tak samo.
HDMI to przyszlosc jak Marek36 chce zostac tam gdzie jest niech zostaje, ja wybieram to co lepsze, ale za odpowiednie pieniadze.
dakkon7 najlepiej bedzie jak gdzies kiedys obejrzysz film i koncert w nowej jakosci i sam zdecydujesz.
 

Marek36

New member
Seba_Fan napisał:
Dźwięk HD to zysk na jakości i mając BD nie ma nad czym się zastanawiać, moze przy filmach bedzie nam ciezko sie skupic na dzwieku, ale na koncertach no no, napewno jak bedziemy ogladac juz nie pierwszy raz nasz film to bedziemy sie wsluchiwac w nowy dZwiek i odlatywac z nim.
Nie zgodze sie z Marek36 znam takich co siedza 20 lat w czyms i ... nie bede pisal.
Najlepiej samemu posluchac, nie po to wprowadzili plyty BD i dzwiek HD zeby bylo gorzej, albo tak samo.
HDMI to przyszlosc jak Marek36 chce zostac tam gdzie jest niech zostaje, ja wybieram to co lepsze, ale za odpowiednie pieniadze.
dakkon7 najlepiej bedzie jak gdzies kiedys obejrzysz film i koncert w nowej jakosci i sam zdecydujesz.
Trochę mnie źle zrozumieliście. Mnie nie chodzi o HDMI itd. :) dobre czy nie.

To było takie małe podsumowanie dotyczące tego zamieszania z dzwiękiem HD. Dzisiaj wszystko gdzie pisze HD się sprzedaje, ale jak jest z tym HD naprawdę. Sprawa obrazu wygląda inaczej niż z dźwiękiem.
Gorzej nie będzie , nikt tego nie powiedział. Natomiast lepiej od 48KHz 24bit będzie , jednak tylko na kartce papieru. Przeciętny użytkownik tego nie odczuje... no chyba ,że zmieni genetykę ucha ludzkiego (i pod warunkiem ,że dysponuje się odpowiednim sprzętem ) . Tak więc do sprawy z dzwiękiem HD podchodźcie bardziej z przymrużeniem oka.
Na niekorzyść działa również wiek , z roku na rok słyszymy mniej :D ...powiało optymizmem
 
Ostatnia edycja:

mart15

New member
Po wielu dniach mordegy, dzieki pomocy @rezmusa (jeszcze raz wielkie dzieki za cierpliwosc) udalo mi sie odpalic na wdtv siec.
moja konfiguracja:
router wrt54gc z dokrecona antena 7db
do routera podlaczony wdtv przez wifi
do routera podlaczony przez lan PC
do routera podlaczony przez wifi laptop.

wczoraj sie troche pobawilem i oto wyniki:
kopiowanie pliku z laptopa do wdtv (lub w druga strone) przez ftp -> 300-1000kb/s
kopiowane pliku z PC do wdtv (lub w druga strone) przez ftp -> 200-500kb/s
film 720p odtwarzany z udostepnionego folderu w PC -> ok
film 720p odtwarzany z udostepnionego folderu w laptopie -> ZRYWA
Wszystko CIFS

czy to jest normalne?
wydaje mi sie, ze osiagi sa tragicznie slabe!!!
Szczegolnie z pc na wdtv (laptopa moge wytlumaczyc ze sciany na drodze do routera itp)

jak to poprawic?
-> sformatowac dysk w wdtv na ext2?
-> zmienic CIFS na NFS?
 

qqlek

New member
dts

pozwolę sobie powtórzyć moje pytanko
bo nie było żadnej reakcji ;)

udało się komuś zrobić grający obraz z płyty Audio-CD w DTS?
o ile koncerty i inne na DVD po przełączeniu ścieżki na DTS grają poprawnie
to audio-cd w image'u pięknie szumi (tak jak bym nie miał dekodera DTS)
i muszę puszczać płytki tradycyjnie w DVD
 

Death_Neo

New member
Death_Neo napisał:
Probowałem kilku wariantów i nie mogę zaktualizować mojego WD z wersji 02 na 04
Wgrywałem 2 pliki na 3 czyste peny od 512 do 8 gb, na dysk wd 160 gb z seri pasport - Fat32 i na dysk WD 1TB ntfs dyski nie były purte ale skasowałem folder zakladany przez PLAYERA

Czy ktos moze opisać krok po kroku jak przeprowadzic aktualizacje?
Ja juz nie mam pojecia czy robie cos nie tak 8(
Ponawiam prosbe o instrukcje aktualizacji krok po kroku.
 

dakkon7

New member
Death_Neo napisał:
Ponawiam prosbe o instrukcje aktualizacji krok po kroku.
nie wiem w czym ty masz problem jak to jest bajka

1. format pamieci zewnętrznej na FAT32
2. skopiuj na pena 2 pliki z FW (wdtv.bin i wdtv.ver)
3. weź przywróć WD ustawienia fabryczne i go wyłącz przez wtyczkę zasilania
4. włącz pena do usb
5. włącz wtyczke zasilania
6. czekaj az WD sie załaduje (powinien znaleźć sam aktualizacje)
jak nie weź to samo zrób dla FW 06
 
Ostatnia edycja:

flipers

New member
Witam!
Czy spotkaliście się może z efektem "mrowienia" czyli drobniutkiej pikselozy na swoich WD?
U mnie bardzo zauważalne jest to zwłaszcza na ciemnych scenach, bez względu na to, jak ustawiony jest WD (rozdzielczość i format obrazu) i czy obraz jest w 720p czy 1080p.
 

matias2004

New member
pozwolę sobie powtórzyć moje pytanko
bo nie było żadnej reakcji :wink:

udało się komuś zrobić grający obraz z płyty Audio-CD w DTS?
o ile koncerty i inne na DVD po przełączeniu ścieżki na DTS grają poprawnie
to audio-cd w image'u pięknie szumi (tak jak bym nie miał dekodera DTS)
i muszę puszczać płytki tradycyjnie w DVD

Nie pojdzie , trzeba zrobic wavy , a nastepnie zmuxowac do mka , mkvmergem , zajmuje to kilka chwil.
 

siwyqq

New member
flipers napisał:
Witam!
Czy spotkaliście się może z efektem "mrowienia" czyli drobniutkiej pikselozy na swoich WD?
U mnie bardzo zauważalne jest to zwłaszcza na ciemnych scenach, bez względu na to, jak ustawiony jest WD (rozdzielczość i format obrazu) i czy obraz jest w 720p czy 1080p.

Witam, u mnie to samo.
 
Do góry