WD TV HD Media Player

acidjazz

New member
HDbobik napisał:
Dlaczego niemam głosu w filmach divix z dabingiem,chodzi mi o bajki takie jak:
-SEZON NA MISIA 2 (OPEN SEASON 2)(2008 ANIME-DUBBING PL)DVDRIP.XVID(AXK)
-Madagaskar 2 2008 [DVDRip.XviD] [Dubbing PL]
W filmach z lektorem jest ok.

Witam

Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale u mnie było identycznie w wypadku Madagaskar 2 - też nie było głosu. Przerobiłem .avi na .mkv (zajmuje tyle samo miejsca) i głos się pojawił - wszystko jest ok.

Pozdrawiam
 

garabasz

New member
Ja miałem to samo, pomógł restart do ustawień fabrycznych, głos się pojawił. Jak w filmie był format dźwięku w AC3 było OK jak tylko w divx był mp3 już była kiszka.
 

kaammyyk

New member
pv60

Nie wiem czy ktos z was ma Panasonica PV60 i potwierdzi to , że w tym telewizorze tylko na Hdmi2 jest obraz i dźwięk a hdm1 tylko obraz a dzwięk trzeba puszczać osobno ?
Podlaczyłem wd na hdmi1 i dżwięku nie bylo a na hdmi2 jest a więc majac dwa urządzenia : tuner i wd tv musze jeden z nich puszczac dżwiek po chinchach.:(
 

norbi1313

New member
@rezmus:

Nie wiem dlaczego, ale u mnie partycja ntfs jest montowana raz, jako tylko do odczytu. Wlasnie pamietam, ze przed sformatowaniem dysku(wczesniej mialem inaczej podzielony: 1 partycja fat32 i 2 ntfs) partycje ntfs byly montowane wlasnie 2 razy. Nie mam pojecia o co tu chodzi.

W jaki sposob masz to wszystko podlaczone pendrive, dysk, adapter lan? Uzywasz jakiegos huba?
 

rezmus

New member
taa mam huba aktywnego, partycje mozesz sam podmontowac raz jeszcze jako rw uzywajac /bin/ntfs-3g

z telnetu daj:

/bin/mount.ntfs-3g /sciezka/do/partycji /sciezka/gdzie/chcesz/zamontowac

sciezke do partycji z ntfs znajdziesz dajac mount i szukajac /dev/sdxx zamontowanego jako ntfs ro.
 
Ostatnia edycja:

tomdoe34

New member
Witam

Strasznie się ciesze, że istnieje taki wątek jak ten na temat tego Playera, ponieważ jak doczytałem te wszystkie wypowiedzi (a trwało to chyba ze 3 godz) to mój entuzjazm zmalał do zera i już wyleczyłem się z zakupu tego urządzenia.

W moim przypadku chyba jednak wolę pozostać przy laptopie z podłączeniem do TV i mieć święty spokój, ze coś mi tam nie dział uff zaoszczędziłem dużo nerwów i trochę kaski
pozdrawiam
 

Robert_em

New member
Heh, może nie jest aż tak źle ;)

Ja mam takie pytanko:

W niektórych filmach .mkv jest więcej niż jeden strumień audio, da się w tym pudełku wybrać strumień, który nam odpowiada?

Pozdrawiam.
 

rezmus

New member
po testach - jesli tylko mozecie formatujcie dyski na ext2, driver ntfs przy zapisie obciaza proca prawie w 100%, co powoduje, ze przy zapisywaniu via smb/ftp transfer sie co chwile zatyka, przy ext2 obciazenie jest rzedu paru %, a zapis 3 razy szybszy (pewnie bylby i lepszy, ale wifi juz nie wyrabia mi). przy ntfs mam tez problem tego rodzaju, ze po zapiscie wiekszych plikow musze przemontowac dostep ro, bo wd albo niektorych nie widzi, ale widzi uciete. do tego dla plikow sciagnietych na ntfs mam problem z fast forward, na ext2 tego problemu nie ma. w windzie wystarczuy zainstalowac driver ext2 i tez nie ma problemu z dostepem do takich napedow.
 

packer

New member
rezmus napisał:
w /tmp/samba/lib/smb.conf, lub /etc/samba.dist/lib/smb.conf, najlepiej tu i tu ;)

Czy root.bin po starcie WDTV montuje się jako read only? Zmiana smb.conf z poziomu WDTV via telnet nic nie daje, bo po restarcie jest tak ja było.

Spróbuje zrobić to tak jak opisał norbi1313.

By the way, na forum AVS Zorander zamieścił paczkę ze stronami kodowymi, co miało wpłynąć na poprawne wyświetlanie nazw plików. Eksperymentował ktoś? W GUI nic się zmieni, ale może przynajmniej via telnet będzie ok.
 

rezmus

New member
no ja mam problem z tymi localami, robie sobie skrypt, ktory dziala na cronie na wd i co godzinke sprawdza, czy sa nowe odcinki seriali na usenecie i jak sie pokaza to ssa wgetem, a potem z n24 pobiera odpowiednie napisy i przerabia na format lykany przez wdtv (bez pl znakow, -500ms delay) i wlasnie najwieksza bolaczke mam z tymi ogonkami, bo znane metody z tr/sed za bardzo nie chca dzialac. paczke z localami insmodowalem, ale nie bardzo to pomoglo (chociaz pl znakow w nazwach plikow nie sprawdzalem).
 
Ostatnia edycja:

kaammyyk

New member
No i ja się w końcu zdecydowałem i dokonałem tego zakupu.
Po krótkim sprawdzeniu tego cudeńka uważam , że mimo wszystko wart jest swojej ceny.
Obraz jest b.dobry i nie spotkałem na razie jeszcze filmu z którym miałby on problemy.
W piątek będę w domu to sprawdzę jak uciągnie całego blue-raya.
Oczywiście te dwie główne wady są : brak polskich napisów i brak dekodera DTS , ale przerobienie napisów do srt i " obcięcie ogonków " w napisach to naprawdę " minutka .
Jeżeli chodzi o DTS to dla ludzi którzy mają amplitunery to problem znika a dla pozostałych / takich jak ja / to przerobienie DTS na AC3 5.1 to kilka-kilkanaście minut.
oczywiście na początku dla mnie przerobienie kilkudziesięciu filmów będzie problemem czasowym , ale potem tem krótki czas poświęcony na przeróbkę nie będzie problemem a więc podsumowując uważam , że jest to b.dobry zakup w tej klasie cenowej.
Pozdrawiam.
 

rezmus

New member
pojawilo sie nowe nieoficjane fw, a w nim dla mnie najwieksza zaleta jest serwer nfs, w koncu moge nagrywac z mojego leciwego dbox2 po nfs bez uzywania pc ;)
 

Piotr_the

New member
kaammyyk napisał:
No i ja się w końcu zdecydowałem i dokonałem tego zakupu.
Po krótkim sprawdzeniu tego cudeńka uważam , że mimo wszystko wart jest swojej ceny.
Obraz jest b.dobry i nie spotkałem na razie jeszcze filmu z którym miałby on problemy.
W piątek będę w domu to sprawdzę jak uciągnie całego blue-raya.
Oczywiście te dwie główne wady są : brak polskich napisów i brak dekodera DTS , ale przerobienie napisów do srt i " obcięcie ogonków " w napisach to naprawdę " minutka .
Jeżeli chodzi o DTS to dla ludzi którzy mają amplitunery to problem znika a dla pozostałych / takich jak ja / to przerobienie DTS na AC3 5.1 to kilka-kilkanaście minut.
oczywiście na początku dla mnie przerobienie kilkudziesięciu filmów będzie problemem czasowym , ale potem tem krótki czas poświęcony na przeróbkę nie będzie problemem a więc podsumowując uważam , że jest to b.dobry zakup w tej klasie cenowej.
Pozdrawiam.

Ja mam dekoder i w 80% filmów DTS mi przycina w nie których też DD i to dla mnie jest wielki porblem WD chyba ,że czegoś innego?
 

rezmus

New member
packer: w skryptach startowych jest cos takiego:

if [ -f /boot/smb.conf ]; then
cp /boot/smb.conf /tmp/samba/lib/
fi

wiec wyglada na to, ze jak wrzucisz kopie smb.conf do glownego katalogu dysku/pena z fw (tam gdzie lezy root.bin) to powinien na starcie go wsadzic do uzytku przed odpaleniem samby. oczywiscie w tym pliku sobie zmien grupe na co tam potrzebujesz.
 

qqlek

New member
dts

Piotr_the napisał:
Ja mam dekoder i w 80% filmów DTS mi przycina w nie których też DD i to dla mnie jest wielki porblem WD chyba ,że czegoś innego?
z tego co wyczytałem to problem przycinania dźwięku występuje w filmach z DTS w NTSC czyli 23,97 (czy jakoś tak)
na próbę znalazłem coś w DTS i PAL i nie ma tego problemu
podobnie jak audio CD w DTS

natomiast w DD nigdy mi nie przycina
 

Piotr_the

New member
Ostatnio w tym filmie The.Happening.2008.720p.BluRay.Lektor.PL.X264-WKS.mkv mi przycina a jest to DD pewne z wmuksowany z wersi DVD dubbingiem, sam miałem film mamamia i dts chodził dobrze jak wmuksowałem polską ścieżkę DD to zaczął zacinać :(

dane filmu:
Ogólne
Pełna ścieżka : D:\filmy\The.Happening.2008.720p.BluRay.Lektor.PL.X264-WKS\The.Happening.2008.720p.BluRay.Lektor.PL.X264-WKS.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 3,65 GB
Czas trwania : 1h 30 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.786 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2008-11-02 16:01:54
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.1.0 ('Another Place To Fall') built on Aug 19 2007 13:40:07
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Main@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 30 min.
Przepływność bitów : 5.164 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.415 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 688 pikseli
Proporcje obrazu : 1.860
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.245
Biblioteka zapisująca : x264 core 60 r880M 2389de2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x1:0 / me=dia / subme=1 / rdcmp=psy / brdo=0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=0 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=5415 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 30 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 384 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
qqlek napisał:
z tego co wyczytałem to problem przycinania dźwięku występuje w filmach z DTS w NTSC czyli 23,97 (czy jakoś tak)
na próbę znalazłem coś w DTS i PAL i nie ma tego problemu
podobnie jak audio CD w DTS

natomiast w DD nigdy mi nie przycina

to nie NTSC tylko 24 klatki, tak sa filmy robione na bluray, jak ma z tym problem to jedna wielka lipa i ten DTS

ja tam czekam az bedzie wszystko OK, na razie wole z kompa odpalac zero problemow
 

packer

New member
rezmus napisał:
packer: w skryptach startowych jest cos takiego:

if [ -f /boot/smb.conf ]; then
cp /boot/smb.conf /tmp/samba/lib/
fi

wiec wyglada na to, ze jak wrzucisz kopie smb.conf do glownego katalogu dysku/pena z fw (tam gdzie lezy root.bin) to powinien na starcie go wsadzic do uzytku przed odpaleniem samby. oczywiscie w tym pliku sobie zmien grupe na co tam potrzebujesz.

No i wreszcie działa, dzięki!

UPnP też działa, ale (przynajmniej u mnie) wyjątkowo wolno.
 

zarku

New member
pojawiło się nie wiem skąd

Witam.
U mnie pojawiło sie kilka nowych problemów.
Otóz przy wczytywaniu filmu powiedzmy o tytule "a" zaczął odtwarzać mi film o tytule "b" z tym ze z napisami od filmu "a".
Drugi problem polega na tym, że wczesniej filmy które mi normalnie sie wczytywały teraz po prostu albo sie w ogóle nie ładują, albo wywala do menu wczesniej np w filmach Matrix, Changeling, i jeszcze kilku
Może ktoś wie ci z tym zrobić.
Mój Wd smigał do tej pory na najnowszym oficjalnym FW, dysk to My Passport 320Gb.

Resetowanie systemowe ani "w dziurkę " nic nie dało.
licze na waszą pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry