WD TV HD Media Player

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mnie też ta mentalność dobija. Koleś woli tu zadać pytanie zamiast stracić 14 sekund na google a o 2 minutach na przeczytanie tego wątku już nie wspominając. Czy ludzie są na serio tak mało lotni? I co, będzie chłop czekał dwa dni aż mu ktoś odpisze kiedy odpowiedz ma przed nosem? JEZU...przecież to trzeba być...
 

rezmus

New member
qwert ja mam wsadzone 1.01.02 i dziala normalnie jak przedtem, moze ci sie cos ogolnie sypie. mozesz wrocic do wersji 1.01.01 tylko musisz wyedytowac plik wdtv.ver i zmienic linijke:

VERSION='1.01.01' na np VERSION='1.01.03' (generalnie cos wiekszego od tego co masz teraz)

wtedy wd pozwoli ci wgrac starszy fw, a po wgraniu bedziesz mial normalnie wersje 1.01.01 :) sprawdzalem to u siebie i dzialalo.

usun tez katalog .wd_tv z dysku z filmami.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
oj co do tego lenistwa to fakt, wchodza napisza jednego posta i to wszystko, oczekuja tylko pomocy, juz sam czasem im pisze o tym.

Co do tego playera juz duzo przeczytaelm, bylem nawet wczoraj w Vobis, ale go nie ma, zreszta cena mi sie nie podoba.

Ciekawi mnie ten nowy FW jak bedzie i przyszlosc, jak szybo beda usuwac wady, chociaz lubie wd dyski :)

ale jednak cena musi tez byc atrakcyjna, odemnie dodam ze cena atrakcyjna jak dla mnie to 340-380zl, rany jak patrze w USA 120$ to az zazdroszcze im wszystkiego jak jeszcze policze za 1$ = 2,10zl to juz mi serce szybciej bije, ale maja kur... zaje... taki gowniany $ a teraz trzeba tyle placic.
 

qwert

New member
Dzięki wielkie Rezmus , właśnie mi się wgrywa (nowy-stary) :) sofcik.
Parę godzin nerwówki straciłem ostatnio przez kombinowanie jak naprawić sprzęt do poprzedniego stanu, a player był wciąż przez ostatnie 2 dni zupełnie bezużyteczny.

Zrobiłem tak jak poradziłeś z plikiem wdtv.ver- opcja edytuj i zmiana cyfry i znów wszystko piknie hula :D

DZIĘKI wielkie !!!!!!
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Seba, zapomnij już lepiej o tym kursie z przeszłości, szkoda pikawy. Jeszcze troszkę i 3,2!!! ;)

Nie rozumiem narzekań na cenę, około 400 PLN to dużo za player full HD?
W tej chwili przeciętna cena w Eurolandzie to 100..120 €.

Proponuję porównać do ceny konkurencyjnych playerków... ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To już wyjaśniam-10 dni temu w komputroniku playerek kosztował 320zł, parę dni minęło i kosztował 420zł. Sprawdzałem przed chwilą i...480zł, chyba z pipi spadli jak myślą że pozwolę jakimś pajacom na takie cwaniaczkowanie i dam się pipi, bo się mendy zorientowały że ludzie i tak kupią. Błąd, kupią ci co lubią się dać pipi, albo ci których cena wali. Ja nie lubię drobnych cwaniaczków i jeśli wiem że cena jest tak wysoka bo ktoś jest tak pazerny, to olewam ten temat.

p.s. pixmania 600zł, wszędzie indziej 480zł+. Jak ktoś wie gdzie można kupić wd za około 400zł to proszę pisać. Ach ta polska mentalność sprzedawców "ciułaczy"...
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe czy ktoś w ogóle za te 320 PLN kupił? Bo do niedawna, to w większości sklepów/hurtowni WD figurował jako "oczekiwany termin dostawy:....". I cena mogła być jeszcze z czasów gdy czekali i czekali... ;)

Pierwsze rzeczywiście sprzedawane w PL egzemplarze kosztowały 360 PLN, a i to był raczej "boczny" import, bo dystrybutor WD czekał jeszcze na dostawę.

W Znaku teraz kosztuje niecałe 400 PLN, ciekawe jak długo...

Zauważ, że na Zachodzie też podrożał, w Stanach pierwsza seria była po 99USD, teraz 120...130 USD. W Euro jak wyżej napisałem, jeśli oczekujesz ceny poniżej 400 PLN za towar kosztujący w Europie 100...120 € to trudno.
 

rezmus

New member
windmill: na bestbuy ciagle jest w ofercie za 99,99 usd. w eu to od poczatku wyszedl drogo, na ebay.de chodzil 2 tygodnie temu po 150 eur.
 

wtykacz

New member
W tej chwili coraz wiecej sklepow robi pewien "trik" reklamowy aby przyciagnac klientow, mianowicie towar ktorego nie mozna zamowic a widnieje na stronie jako ""niedostepny" lub "w drodze" "dostawa wkrotce" maja nizsze ceny. Tania reklama jak barszcz, lep na "muchy" (lep na klientow).

Moj kumpel rowniez prowadzi sklep, reklamuje sie w wyszukiwarkach i powiem wam, ze klientow przybylo 40% w przeciagu kilku 3m-cy przez takie praktyki. Wkurza mnie to pomimo tego ze to znajomy, ale coz... to biznes i nie ma sentymentow.

Nikt kto wystawia towar, ktorego niema w danej chwili nie ma zamiaru sprzedac po tak niskiej cenie!!!
Gdy przychodzi towar ceny sie zmienia i tyle :)

PS:
Panie SierzantHarris Zycie i teorie spiskowe czasem rozmijaja sie z prawda diametralnie.
W tym przypadku to proza zycia i nowe formy przyciaganie klientow do sklepu.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak, właśnie oczekuję że towar za 100-120 dolców będzie kosztował u nas 300-360zł a nie 480-600. I oczekuję że kiedyś rynek wypleni takich cwaniaczków i ciułaczy jak nasze sklepy z biznesu. Ale tak to już jest że jak się pozwala komuś długo na cwaniakowanie i każdy się z tym godzi to pozniej trudno o zmianę na lepsze. Kupię wd jak będzie kosztować 360zł i ani złego więcej. A to że np. w Niemczech ludzie zarabiający 8 razy więcej od Polaków muszą płacić 120 euro (czyli tyle co unas) to już mnie nie boli. Boli mnie za to mentalność polskich sprzedawców. Podziel sobie 480zł przez powiedzmy 6 (tyle razy mniej zarabiamy niż zachód) i zobaczysz wtedy jaki to koszt dla. np. Niemca.
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
A co ma wspolnego w krajach UE zarobki z cena produktow WD?
Przeciez u nas nie produkuje sie dyskow WD. Cena bedzie porownywalna do tego co w Niemczech czy francji.
A ze oni zarabiaja wiecej to juz inna sprawa.

Jak nie chcesz to nie kupuj i tyle. Ja tez podchodzilem do tej sprawy w podobny sposob gdy ceny rzeczywiscie byly wyzsze niz UE, ale teraz nie przesadzaj poniewaz ceny sa podobne. To ze widziales w komputroniku cene 330zl obrazasz sie na caly swiat ze rzeczywista cena sprzedazy gdy towar jest na stanie jest wyzsza. A ty napaliles sie na 330zl jak kon na owies :p

I wlasnie o to chodzilo.

PS:
Cene ustalaja dystrybutorzy, ale nie moga przeginac i windowac cen jesli mozna sprowadzic z zachodu taniej i oni dobrze o tym wiedza. W tym przypadku cena jest adekwatna do krajow UE

PS2
Osobisce kupilem WD TV HD Media Player w Gdansku w cenie 405zl i jestem zadowolony i nie zgrywam obrazonego na swiat dzieciaka, robilem to w piaskownicy.
Teraz ceny sa adekwatne do UE

PS3
To nie zmienia oczywiscie faktu gdyby ceny poszly w dol np. do 300zl ;) bylbym rowniez zadowolony.
Moglbym wtedy Sobaczyc (biadolic) ze zostalem nabity w butelke, ale nie bede, bo jestem realista.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A o eBay'u to w ogóle nie wspominam, podane przeze mnie ceny pochodziły ze sklepów internetowych w EU.

Dla mnie ani eBay ani Allegro nie są synonimem niskiej ceny, często wręcz przeciwnie.

Za to rzeczywiście śmieszna cena jest w Pixmanii. Można do tego sklepu mieć różne inne zastrzeżenia, ale przynajmniej cena najczęściej jest niska. Z WD jakoś inaczej...
 

StysieK

New member
a ja się zastanawiam czy nie lepsze rozwiązanie jest DVD z HDMI i portem USB do którego też można podpiąć dysk lub pena.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Za to rzeczywiście śmieszna cena jest w Pixmanii. Można do tego sklepu mieć różne inne zastrzeżenia, ale przynajmniej cena najczęściej jest niska. Z WD jakoś inaczej...

Bo to jest bardzo poszukiwany towar. Pamiętam że mieli cenę 420, 490 a teraz prawie 6 paczek, to już przesada.

Po prostu jeśli nie możesz tego nigdzie kupić to znajdą się tacy co kupią za tyle ile jest. Zobacz na ceneo, ofert = 0

Ja polecam zobaczyć tutaj: http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=81300 lub tutaj: http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/3095

Trzeba porównać ceny wysyłki bo mogą mieć spory wpływ na końcową cenę.
Ja kupiłem w bino, ale na allegro przed świętami i były po 399 pln. Teraz najtańsza oferta na allegro to 479!

Teraz będzie trudno, raz że waluta słabnie nasza niestety, szczególnie ostatnio do euro, a dwa że sprzedawcy ograniczają ilości zakupowe bo boją się że nie uda im się wszystkiego sprzedać. Pewnie nie wszyscy, ale mali gracze na pewno.

Ja nie znalazłem żadnego liczącego się sklepu z ofertą wd tv, jak agito czy elektro.

Ten produkt to złoty strzał w niszę jaką jest odtwarzanie multimediów. W tym przedziale cenową nie ma konkurencje i jeszcze sporo jest miejsca na podnoszenie ceny.

Do czasu aż rynek się nasyci nie liczyłbym na tanie oferty czy też używki na allegro. Gorący towar! :twisted:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Gdy czytam takie pytania jak powyżej, to zastanawiam się czy przypadkiem WD nie wypuściło tej maszynki tylko po to, aby nakręcić sprzedaż swoich dysków... ;)

Nie wiem ile kosztowało opracowanie i wprowadzenie na rynek WD HD TV MP i o ile im wzrośnie sprzedaż dysków USB... ;)

Tak, każde urządzenie pamięci masowej USB powinno z nim działać, chyba że jest wyjątkowo egzotyczne...
 

marecky78

New member
StysieK napisał:
w media markcie leżały ostatnio też dość tanio, coś koło 400PLN.

a czy to z innym dyskiem pójdzie czy tylko z WD ???
StysieK napisał:
a ja się zastanawiam czy nie lepsze rozwiązanie jest DVD z HDMI i portem USB do którego też można podpiąć dysk lub pena
no sorry wymiękam, ty albo tu podpuchy sadzisz albo na serio niezły debil jesteś...
 

LukeSky

Member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Gdy czytam takie pytania jak powyżej, to zastanawiam się czy przypadkiem WD nie wypuściło tej maszynki tylko po to, aby nakręcić sprzedaż swoich dysków... ;)

Nie wiem ile kosztowało opracowanie i wprowadzenie na rynek WD HD TV MP i o ile im wzrośnie sprzedaż dysków USB... ;)

To tak jak byś miał pretensje że Panasonic produkując plazmy robi to by nakręcić sprzedać DVD, BLUE-RAY czy czego tam jeszcze.

WD zrobił to co uznał za stosowne i wyprzedził rynek i to sporo. Nie było to trudne bo chip sigmy jaki tam jest znany jest już długo. To że WD TV ma podstawkę pod WD PASSPORT jest ukłonem w stronę ich posiadaczy.

Jednak warto zaznaczyć że skoro nie ma ograniczenia do dysków WD to taka teza jest dość radykalna. Ja myślę że dzięki temu ogólnie rynek dysków zew. będzie jeszcze bardziej chłonny, a rynek takich urządzeń jak WD TV będzie rozwijał się szybciej, bo WD ustawił poprzeczkę bardzo wysoko jakością i ceną.
 
Do góry