WD TV HD Media Player

norbi1313

New member
Mam problem z filmem w formacie mkv. WD media player nie odtwarza mi w nim dzwieku. Kodek uzyty do konwersji dzwieku to DTS. Dzwiek mam puszczony po hdmi. Czy wy tez tak macie?

Audio
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
Codec ID : A_DTS
Duration : 2h 19min.
Rodzaj przepływności : Constant
Przepływność bitów : 1 536 Kb/s
Kanał(y) : 6 kanałów
Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bitów
Język : Angielski
 

rezmus

New member
ludzie tez maja problemy z dts pod hdmi, uzyj optyka do podlaczenia amplitunera, albo jak nie zalezy ci bardzo na dts tudziez nie masz zewnetrznego dekodera dts (bo wdtv wbudowanego oczywiscie nie ma) to uzyj programu popcorn mkv audioconverter zeby szybko przerobic dts na dd.
 

Inspektore

New member
Z tego co przeczytałem nie widzę obsługi polskiej czcionki , ale była by lipa mam nadzieję że sie mylę może ktoś to sprawdzi zanim wiekszośc z nas wróci z pracy do domu .
 

qwert

New member
Z tego co piszą na avs forum, 1080p mkv ładnie śmiga , odtwarza wmv hd i poprawili wsparcie audio . Ja niestety nie wgrałem nowego softu bo player nie widzi plików firmware na moim dysku (ntfs WD 1TB).
Podobno sugerują update za pomocą pendrive, a takowego na obecną chwilę nie posiadam.
 

wtykacz

New member
Nowy firmware wgrany i koncert YES Yes.Live.at.Montreux.1280x720p. @12 ref/frames pieknie sie odtwarza, tym razem juz bez zaciec i bez makroblokow. :eek:k: Teraz czekam na szersze rozwiniecie mozliwosci tego playerka.
 
Ostatnia edycja:

qqlek

New member
wd tv

a jak polskie znaczki w napisach?
bo widzę dołożyli cyrylicę itp. a CE czyli 1250 coś nie widać :confused:
przy okazji
pojawiły się w komputroniku w świetnej cenie 328 zł !
 
Ostatnia edycja:

emilcin

New member
Niestety polskiej czcionki dalej brak :( poprawki:
- zmniejszony odstep pomiędzy wierszami i napisy są wyświetlane niżej..(teraz to jakoś wygląda)
- można ustawić wielkość czcionki od 24 do 40 (jak dla mnie to powinni dodać wielkości w górę)
- poprawione problemy z proporcjami obrazu, (poprzednio rozciągnięty)
- chodzą napisy z kontenera mkv (bez polskich ogonków)
- niestety dalej napotkałem problemy z 1080p np. "Elephants_Dream_HD" miało już chodzić 24fps, ale może problem leży w czym innym.
- ale inne 1080p, na których była "pikselioza" chodzą poprawnie.

- w kwestii obrazów i katalogów dvd, nie ma chyba żadnych poprawek :(

No ale na święta prezent i tak nieoczekiwany. Dzięki IM za to.
tyle na gorąco.
 
Ostatnia edycja:

qqlek

New member
Pl

kurcze
jak mogli nas pominąć :(
dorobili chińskim, japoński itd

napisy z MKV wbudowane odtwarzają się bez PL znaczków
tzn. np zamiast "ó" wyświetla "o" itd?
 

emilcin

New member
Zawsze tak jest ... my na szarym końcu.....;)
jakby sam odtwarzacz zamieniał ó na o, to by było cudnie......:grin:

tylko "krzaczki" zamiast polskich ą, ó, ł .... itp

pozdrawiam
 

rezmus

New member
a dodali cos pod napisy (jakas ramka)? bo te powszednie troche sie zlewaly z filmami. z tego co czytalem to mozna juz skakac przy przewijaniu o 10 minut (next/prev podczas przewijania).
 

lukilodz123

New member
Wafel69 napisał:
Mam:
lcd 32" Panasonic lx70p
kino domowe Panasonic sc860T
oraz laptopa który ma tylko wyjście vga i wyjście słuchawkowe.

Czy dobrze rozumiem, że zakup takiego urządzenia to jedyny dla mnie sposób aby na tv wyświetlać film HD i raczyć się dziekiem 5.1?

Nie to nie jedyny sposob, bo kablem d-sub (vga) jezeli masz w tv z takim wejsciem, a karta bedzie w stanie wyslac taka rodzialke do TV, to mozesz odtwarzac fullHD na TV, co do dzwieku to bedzie trudniej bo wyjscie sluchawkowe komputerowe daja sygnal stereo.
 

qwert

New member
Z nowego softu jestem zadowolony. Player płynnie odtwarza 1080p i 720p czyli to co najwazniejsze jest. Do Napisów również nie mam większych zastrzeżeń ,przerobione (bez polskich znaków) wyświetlane są bardzo dobrze.
Przydałaby się obsługa txt ,ale myślę że nie będzie to wielkim problemem przy nastepnych aktualizacjach.

Natomiast drażni mnie wciąż problem z audio w niektórych plikach mkv, niestety nie odtwarza kodeka vorbis, akurat mam dużo filmików, trailerów, teledysków w tym formacie audio. Przerabianie dżwięku w plikach zaczyna mi się coraz mniej podobać i szkoda czasu.

Przydało by się "kolejno" odtwarzanie video jeden po drugim, a za każdym razem gdy kończy się film, pokazuje się spis plików. W mp3 "następny" plik odtwarza się bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

Inspektore

New member
Jak u Was wygląda Planeth Earth 1080p u mnie zapodałem pierwszy odcinek i nadal wyskakuje pikseloza a w słynnej scenie ze stadem ptaków na początku to już same piksele mi zaczęły latac czyli nie wszystkie 1080p jeszcze ruszają bez problemu ,chyba że to występuje tylko u mnie.
 

apple

New member
qwert napisał:
Z nowego softu jestem zadowolony.

Piszesz o tym?

WD TV HD Media Player Dock Software
  • File Name: WDTVSoftwareAndDocumentation102.zip
  • File Size: 26.2 MB
  • Version: Software Version 1.0.2
  • Publish Date: September 25, 2008
------
To jedyne (oprócz GPL) co jest dostępne (jestem zarejestrowany), a wg nich jest z 25 wrzesnia.
Poza tym nie mogę tego ściągnąc - wiecznie odmawia mi połączenia.
Czy to zawiera firmware?
Ktoś pisał, że odtwarzane są srt, a mnie pisze, że to "unsupported file"
Przerobiłem kilka txt MDVD na srt za pomocą Bestplayera 2.0.4Struktura pliku jest jak poniżej

1
00:00:07,757 --> 00:00:12,929
* Pytali skąd wiedziałem *

2
00:00:13,096 --> 00:00:16,891
* Że to prawdziwa miłość *

3
00:00:20,562 --> 00:00:23,982
* Ja oczywiście odpowiedziałem *

4
00:00:24,149 --> 00:00:27,819
* Że to coś wewnątrz *

5
00:00:27,986 --> 00:00:34,367
* Nie może kłamać *

6
00:00:37,203 --> 00:00:42,208
* Powiedzieli, że któregoś dnia odnajdziesz *

7
00:00:42,375 --> 00:00:44,502
Stop! Stop! Dobijasz mnie!
 

qwert

New member
Specjalnie sprawdziłem scenę z ptakami, tytuł "Planet earth from pole to pole" 1080p i idzie płynno bez żadnych pikseli. Wydaje mi się że to zależy od samej wersji filmu. Przy innej wersji mógłbym mieć piksele.
Ja mam wersję 1080p.x263-culthd.mkv.
Obraz rewelka, ale wydaje mi się że nie ma różnic w jakości między planet earth 720p.
Mam mimo to dwa krótkie filmiki 1080p na których piksele wyskakują.
 
Do góry