WD TV HD Media Player

qwert

New member
Emilcin dzięki ,już myslałem że mam może słabszą wersję softu, tą mają zapewne wszyscy jak narazie. Co do "nowego" softu na stronie WD dostępny jest tam tylko ArcSoft do konwersji A/V.

Niestety większośc teledysków mkv 720p(dżwięk audio vorbis), muszę konwertować żeby mieć dżwięk a to delikatnie mówiąc dość czasochłonne zajęcie :twisted: Program mkvtoolnix jest tutaj dośc pomocny.
Liczę że nowe wyczekiwane FW będzie miało większe wsparcie dla plików mkv1080p i różnego rodzaju audio w nim zakodowanych.
Pozdrawiam.
 

sethas73

New member
emilcin napisał:
Witam wszystkich !

sprzęcik pojawił sie w bino.pl, czyba nie wirtualnie, bo sprzedają go też na allegro w cenie 399 :D w sklepie drożej. Ja mojego playerka mam od tygodnia - zakupiony w pixmanii jeszcze w "normalnej" cenie.
na aledrogo idzie jak ciepłe bułeczki, ja jestem na etapie dokonywania wyboru i jeszcze nie zdecydowałem czy ten czy może PH bądź Dvico, ale to i tak melodia przyszłości czyli w styczniu :???:

 

emilcin

New member
Widzę, że zrobiłem komuś niezłą reklamę - za free, z tym sklepem.
Sethas73 --- co do urządzonka, generalnie mnie chodziło o oglądanie filmów i słuchanie muzyki, bez zapuszczania całej skrzyni, a do małych nie należy. Mysłałem też o tych większych maszynkach jak popcorn, tvix czy eGreat, ale to jednak jeszcze raz tyle kasy. Zobaczę jakie będzie wsparcie ze strony WD , jak mnie coś będzie wkurzać to może trzeba będzie zmienić. Jak na teraz, dla mnie jest ok. Widać coraz więcej takich urządzeń, więc powinny tanieć.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emilcin

New member
Złe proporcje ekranu

Zauważyłem, że niektóre materialy źle się wyświetlają w player'ku - są rozciągnięte w pionie. Rozwiązanie --> wyłączyć proporcje ekrany 16:9 w ustawieniach playera. :)

Ps. piszcie o takich "pierdułkach", czasami zaoszczędzi nam to dużo nerwów.
pozdro
 

bramkarz

New member
emilcin napisał:
Nie wiem jak nagrania wykonane konkretnie tą kamerą, ale pliki z tym rozszerzeniem, u mnie nie chodzą, plejer je widzi (jako pliki na liście). Może trzeba zmienić końcówkę, tak jak w przypadku .TS->MPG, choć nie zawsze to pomaga. Niestety NIE pomaga - pliki .m2ts po zmianie na .mpg też nie chodzą.

Pomocna stronka z plikami testowymi: ***.w6rz.net (za avs forum)
dzieki za sprawdzenie, swoja droga to dziwne, bo na stronie producenta jest napisane, ze obsluguje H.264 czyli avchd.
 

qwert

New member
emilcin napisał:
Zauważyłem, że niektóre materialy źle się wyświetlają w player'ku - są rozciągnięte w pionie. Rozwiązanie --> wyłączyć proporcje ekrany 16:9 w ustawieniach playera. :)

Fakt niektóre filmy (np planet earth 720p) są żle skalowane przez player, u mnie np. na dole ekranu widoczny jest wąski czarny pasek ,tak jakby film skalowany był do góry, żeby oglądać na całym ekranie daję opcję zoom1 w telewizorze i bez pogorszenia jakości, obraz ładnie się wyrównuje(w dół) na cały ekran. Ale faktycznie "widescreen" też pomaga

Przy niektórych mkv 720p też macie czasem skoki obrazu ?????
 
Ostatnia edycja:

mwerd

New member
Hej,
mam takie pytanie:
czy dysk który ma 8MB pamieci cache będzie wystaraczający, ta pamięć ma duże znaczenie?
Będzie miała wpływ na jakość odtwarzania filmów?
 

emilcin

New member
Cześć
Puszczam filmy z dysku 2,5 cala i wątpie żeby miał 16 MB cache. Większe znaczenia ma to, czy się na takim dysku dużo miesza. Czyli kasuje i nagrywa często pliki. Optymalizacja dysku, w takim przypadku, co jakiś czas wskazana. Mam jeszcze starszy dysk 3.5" też z 8MB, ale sprawdzę go dopiero jak dostanę zamówioną obudowę.
 

kmarcin

New member
Wd Tv Hd

Witam. Dzisiaj dojechał mój prezent gwiazdkowy w postaci combo WD media player + WD Essential 1TB i moje pierwsze wrażenie: kurcze jakie to małe! Podłączenie do tv nie sprawia problemu, obsługa również. Trochę brakuje mi przeglądania zawartości dysku z wyświetlanymi tylko nazwami plików/katalogów. Co do odtwarzania filmów (właściwie wszystko było już powiedziane - tylko potwierdzam):
  • mkv - w 1080p zacina się, na ekranie roi się od błędów
  • wmv - w 1080p oraz 720p odtwarzają się idealnie
  • divx hd - nie obsługiwane
  • divx/xvid - te ktore nie odtwarzały się prawidłowo na dvd Pioneer 470 tutaj również się nie odtwarzaja
  • ISO DVD - działają bezproblemowo (nie sprawdziłem czy "chodzi" menu)
Co do MP3 i JPEG to mogę tylko powiedzieć, że odtwarzają się poprawnie.
Jeżeli firma WD poprawi odtwarzanie plików mkv oraz dołoży polską czcionkę (o obsłudze txt nawet nie marze) to zakup będę uważał za 100% trafiony.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Nowy soft na dniach, cytuje za avsforum:

Good news! As bensons has posted -- we released the WDTV GPL code for your viewing pleasure and the new firmware update (1.01.00) is also being readied for download - I finalized and approved the release today. It should be online early next week.

Many of your requests were considered and we worked hard to get them into this release. There are close to 40 new features, enhancements and fixes that will be part of this release and a few surprises that I hope you all find.

Have a good weekend!

-ScottWD

Dodatkowo udostępnili swój soft na licencji GPL, to oznacza że mogą pojawić się alternatywne wersje softu.
 

qwert

New member
Rewelka !! Na konkurencyjnym (pl) foum też o tym wspomniane , po prostu super :D
WD postarało się z nowym softem wczesniej niz to zapowiadali, kto wie może swięta się do tego przyczyniły ;) w tak niskiej cenie na pewno sprzedadzą wiele tych "zabawek" na całym świecie. Jak jeszcze firmware będzie dopracowany jak trzeba, to juz wogóle strzał w dziesiątkę, ciekawie brzmią te bonusowe dodatki. No to czekamy na przyszły tydzień !!!!!

"We will continue to support WD TV with regular firmware updates.
WD is committed to WD TV and home entertainment products in the future."
-ScottWD

Brzmi obiecująco :)
 
Ostatnia edycja:

zd2

New member
Witam
No i mam te cudo - jest super.
Prośba czy ktos z wojewodztwa slaskiego bylby w stanie udostepnic nagrania w full HD - format jak dla tego urzadzenia. Mieszkam w okolicach Rybnika - chetnie dojade i sie odwdziecze
pozdrawiam zdzichu
 

apple

New member
Co z napędami DVD/BD?

1)Skoro jest wejście USB, to jak urządzenie będzie traktowało zewnętrzne napędy optyczne i to co na nich sie znajduje? Filmy HD niekoniecznie muszą być na HDD. Do gazet dodają filmy HD na DVD, np PCWK Mistrzowie Science Fiction (BTW, czy avi w xvid fullHD będzie odtworzone?)
Można mieć zgrane swoje filmy z kamery na DVD czy BD.
Wiem że pliki takie można większości przegrać, ale to zawsze zabawa, a przy obsłudze zewnętrzych napędów byłoby prościej.

2) Czy na dysku HDD mogą się znajdować się różne partycje?
Pytam, bo mój dysk jest cały 700 GB sformatowany na jedną partycję FAT32 - widzą ją i odtwarzacz DVD Ferguson z wejściem USB i router ASUSa.
Niestety pliki HD, np w przypadku mkv, przekraczają 4 GB. Takie pliki musiałbym trzymać na partycji NTFS, więc musiałbym mieć dwie partycje.
 

qwert

New member
Już myslałem że to nowy soft ,

"WD TV HD Media Player Dock Software"

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=1001&sid=109&lang=en

Właśnie ściągam, paczka waży 26.2 mb, zobaczę co to.

Co do podłączenia zewnętrznych napedów optycznych, to czytałem że player nie widzi takowych,ponoć tylko czyta z zewnętrznych dysków albo z pendriv'a. Co do partycji to nie wiem , ja mam dysk WD 1 tb bez podziału na partycję w formacie ntfs, ale wydaje mi się że powinien spokojnie widzieć kilka partycji.

W nowym FW mają być naprawione min. połaczenia playera i nawigacja.

"Here is a small sample of the features you can look forward to:

More media file format support
Enhanced Matroska (MKV) support
Advanced subtitle support
Enhanced power management
Updated media playback and navigation options"
-ScottWD
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
Po malej lekturze na tym forym i sasiednim mialem male obawy co do sprawnosci odtwarzania filmow matroska .mkv w rozdzielczosci 1080p na pleyerze WD TV HD Media Player.
Zaryzykowalem i kupilem go z mysla, ze nastepny upgrade softu to poprawi. No i zostalem milo zaskoczony, bo na ponad 300 filmow 1080p takich grup jak EuReKA, ESiR, CtrlHD, SEPTiC, SiNNERS, CiNEFILE, HDBRiSe, C100, hV, SZ, REVEiLLE, BLiND i kilkunastu innych grup kodujacych tego typu filmy wszystko ladnie plynnie odtwarza, wiec nie wiem skad u niektorych sa problemy wlasnie z filmami .mkv 1080p. Chyba, ze zostaly one "niestandardowo kodowane"? :confused:

Podanto wszystkie obrazy plyt DVD-VIDEO (ISO, mpeg2), mpeg4, a w tym Divx, Xvid, QT ten playerek zjada na sniadanie.

Jeszcze raz powtarzam, bo moze jestem odosobniony (duzo nie czytalem opinii na jego temat, a moze mam szczegolnie dopracowany egzemplarz :eek:k: ) Nie mam takiego filmu HD, z ktorym WD TV HD Media Player nie mogl sobie poradzic.
 

qwert

New member
U mnie 1080p odtwarza w miarę poprawnie w kilku trailerach.
Filmy z serii planet earth 1080p nie da się oglądać, przez pokazujące się piksele, chwilowe zatrzymywanie obrazu, a nawet smużenie.
Większość użytkowników na avs forum też ma podobne problemy z 1080p.

720 p- planet earth odtwarza się płynnie.

ScotWD napisał tam, że w kolejnych produkowanych egzemplarzach WD playera będą dawać nowszą wersję softu, z tego powodu.

Wtykacz, a jaką masz wersję oprogramowania na swoim playerze ?????

Szczerze mówiąc, to mimo kilku niedociągnięć jestem również miło zaskoczony tym playerem. Bardzo wygodnie się go obsługuje i pod względem plików (mediów) wszystko w jednym bez szukania płytek no i super obraz jakby nie było :)
Oby do nowego softu !!!!!!
Pozdrawiam.
 

rezmus

New member
dsd

wtykacz: sprobuj jakis film ktory nie spelnia tych wymogow:

x-1920:Y-800-832@6rf\848-992@5rf\1008-1080@4rf

x,y to dana rozdzialka, po malpie masz max reference frames ktore mozesz sprawdzic np media info. czyli np wez film ktory dla 1920x1080 ma wiecej niz 4 referance frames i bedzie sie cial (jak puscilem transformers z 12 ref frames to byla od razu pixeloza). nowy soft ma to poprawic.

tak jak pisze kolega np. seria planet earth z bbc w 1080p tez tnie, bo ma za duzo ref frames przy swojej rozdzialce.
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Dokładnie , więcej niż 4 referance frames w filmie i jest pixeloza.
Nowy soft od WD dla tego playera byłby niezłym prezentem na święta :)
 

wtykacz

New member
No to trafilo sie mi mnie :)
Pikselona przy koncercie zespolu YES Yes.Live.at.Montreux.1280x720p. @12 ref/frames.
Jak widac nie jest to najwyzsza rozdzialka, bo tylko 1280x720p, jednak problem wystepuje, ale tylko na tym pliku, reszta plikow .mkv chodzi wysmienicie.

W porownaniu z popcornem nie wystapuja tu zadne zawieszenia sprzetu
 

sspike

New member
czy to urządzenie obsługuje kartę WIFI USB,

może jest nadzieja, że ktoś doda obsługę kart wifi wkoncu kod jest udostępniony.
 
Do góry