Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

dzanik131

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum. A mianowicie:
Posiadam model lm660s. Sprawdziłem wszystkie ustawienia podane na tej stronie i tv generuje obraz delikatnie mówiąc słaby. Np napisy pokazywane na kanale polsat info nie są wyraźne. Widać piksele i nie wygląda to najlepiej. Za to filmy np. z youtube lub z innego źródła wyglądają o niebo lepiej. Już nie wiem co mam z tym zrobić. Tv podłączony jest kablem HDMI do dekodera Cyfrowego Polsatu hd mini 2000. Proszę o pomoc.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zmienić na lepszy dekoder Polsatu;np. na ten Sagemcom ESI88.Po drugie nie "oglądać" polsat info,dużo lepiej jest na TVN-24.Można też zmienić kabel HDMI na lepszy,ten od dekodera jest słaby.
 

dzanik131

New member
Witam. Kupiłem nowy kabel HDMI, byłem w punkcie Polsatu (podłączył mój dekoder do tv i wszystko wyglądało bajkowo). Przyjechałem do domu, podpiąłem dekoder i dalej jest źle. Wokół liter pojawia się taki cień i obraz nie jest ostry. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc :(
 

Adamson_PL_

New member
Witam. Kupiłem nowy kabel HDMI, byłem w punkcie Polsatu (podłączył mój dekoder do tv i wszystko wyglądało bajkowo). Przyjechałem do domu, podpiąłem dekoder i dalej jest źle. Wokół liter pojawia się taki cień i obraz nie jest ostry. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc :(

a ustawiłeś rozdzielczość w dekoderze?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam. Kupiłem nowy kabel HDMI, byłem w punkcie Polsatu (podłączył mój dekoder do tv i wszystko wyglądało bajkowo). Przyjechałem do domu, podpiąłem dekoder i dalej jest źle. Wokół liter pojawia się taki cień i obraz nie jest ostry. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc :(
To coś jest nie tak z anteną,weż fachowca niech ustawi antene,mimo wszystko wymień dekoder na ten lepszy(oczywiscie jak jest taka możliwośc?)Podstawa to dobry sygnał żródłowy !!! póżniej ustawienie dekodera na końcu ustawienia TV.pozdr.Spróbuj jeszcze podpiąć dekoder do HDMI 2 w TV.
 

dzanik131

New member
Zmiana na HDMI 2 nic nie dała. Sygnał źródłowy też jest wysoki. Może wymiana kabla koncentrycznego coś da? W dekoderze jest mało ustawień i zmieniałem wszystkie możliwe. Bez skutków. Więc o co może być przyczyną?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jeżeli dekoder Twój był w polsacie ok i na polsat info z literami też było OK?tam w polsacie?(Weż fachowca od anteny niech sprawdzi wszystko?)Na TVN 24 też tak masz?,pasek na dole...
 

dzanik131

New member
Człowiek z Polsatu mówił że zresetował ustawienia dekodera i trochę pomogło ale dalej obraz jest gorszy niż w zwykłym starym TV. Twarze osób (jak są blisko) wyglądają całkiem dobrze ale jak już ta osoba odejdzie na dalszy plan czasem nawet nie widać jej twarzy. Napisy na TVN 24 wyglądająlepiej ale dalej mają taki "cień" za sobą :(
 

dawram

New member
Człowiek z Polsatu mówił że zresetował ustawienia dekodera i trochę pomogło ale dalej obraz jest gorszy niż w zwykłym starym TV. Twarze osób (jak są blisko) wyglądają całkiem dobrze ale jak już ta osoba odejdzie na dalszy plan czasem nawet nie widać jej twarzy. Napisy na TVN 24 wyglądająlepiej ale dalej mają taki "cień" za sobą :(

A można prosić o fotkę, poglądową oczywiście!:bober:
 

dzanik131

New member
Dziwna sprawa. Przy podłączeniu pod AV1 (z przejściówką SCART) obraz jest o wiele lepszy. Napisy są normalne bez żadnych pikseli. To znaczy że HDMI jest popsute?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Jakie HDMI w dekoderze,TV, nie rozumiem?,zostaw tego SCARTA to prehistoria,musi być dobrze po HDMI.pozdr.
 

bartex12

New member
Witam!
Ostatnio postanowiłem kupić sobie nowy telewizor i po przestudiowaniu różnych opinii zdecydowałem się na LG LM660s. Pierwsze moje wrażenie nie było najlepsze ale po dokładnym przestudiowaniu instrukcji dopasowałem parametry obrazu do zadowalającego mnie efektu. Jedyną rzeczą która mnie drażni to jest to klatkowanie, a właściwie TruMotion (czyli pozostawianie pewnego artefaktu o którym ktoś już coś wspominał). Postanowiłem poszukać więcej informacji na ten temat i dowiedziałem się że opcja trumotion w telewizorach lg polega na wstawianiu czarnej klatki miedzy klatki filmu co daje wrażenie bardziej płynnego obrazu. Oko ludzkie nie jest w stanie wychwycić tych pojedynczych czarnych klatek, lecz przy gwałtownych scenach widać właśnie ten czarny artefakt który jest różnicą pomiędzy poprzednią klatką, a klatką następną. Zastanawiała mnie jedna rzecz, czemu niektóre filmy mają wyraźnie widoczny ten artefakt, a niektóre prawie wcale (w szczególności filmy 3D). Ściągnąłem program który zbiorczo analizuje filmy i pokazuje ich parametry. Doszedłem do ciekawych wniosków. Większość filmów zostało nagranych (bądź wyprodukowanych) w technice 23.9, 24 bądź 25 klatek na sekundę. Natomiast większość filmików 3D jakie posiadam mają po 50, albo 59 klatek na sekundę i te filmy mają zajebistą płynność. Postanowiłem więc poszukać jakiegoś darmowego filmiku 2D nagranego w rozdzielczości FullHD 60 klatek na sekundę. Znalazłem i co się okazało? Klatkowanie tu nie występuje (przynajmniej w mojej opinii). Teraz mam prośbę do posiadaczy modeli TV LG LM660S (lub zbliżony) o przetestowanie tego filmiku u siebie na TV (najlepiej poprzez ściągnięcie i zgranie na pendrive lub przenośny dysk, i puszczenie przez usb bezpośrednio na tv) i podzielenie się swoją opinią na ten temat.
h t t p //archive.org/details/AvatarWorldOfPandora60Fps <- to jest link do strony
h t t p //ia600204.us.archive.org/0/items/AvatarWorldOfPandora60Fps/TheWorldOfPandora.avi<- to jest bezpośredni link do pliku (najlepiej przekopiować go do jakiegoś menedżera pobierania i ściągnąć bezpośrednio na dysk, ja używam Free Download Manager)
Przepraszam że tak się rozpisałem, ale chyba wszystkim nam zależy żeby znaleźć przyczynę tych drobnych niedoróbek :)
Pozdrawiam
 

bartex12

New member
Aha, byłbym zapomniał, czy po podłączeniu komputera do TV przez kabel hdmi, podczas włączenia filmu na kompie, obraz przycina Wam się na TV?
 

bartex12

New member
Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale skoro filmik przerobiony z 25 fps na 60 fps, prezentuje się lepiej niż "sztuczne upłynnianie" filmów przez LG (TruMotion), to może jest to kwestia dopracowania oprogramowania do tego TV? sprawdzałeś jak ten film prezentuje się u Ciebie na TV? jeśli znalazłbyś film z 60fps, to proszę podeślij linka
 

bazyl12

New member
Witam!
Ostatnio postanowiłem kupić sobie nowy telewizor i po przestudiowaniu różnych opinii zdecydowałem się na LG LM660s. Pierwsze moje wrażenie nie było najlepsze ale po dokładnym przestudiowaniu instrukcji dopasowałem parametry obrazu do zadowalającego mnie efektu. Jedyną rzeczą która mnie drażni to jest to klatkowanie, a właściwie TruMotion (czyli pozostawianie pewnego artefaktu o którym ktoś już coś wspominał).
Ja też uważam że TruMotion jest kiepski, jak się przyjrzeć zmienia obraz i wstawia jakieś dziwne poświaty cienie albo potrafi wstawić artefakty na konturach - trudno to opisać. Po zatym na ustawieniach użytkownik 6,7,8 widać jakieś dziwne opóźnienia w zadziałaniu TruMotion, szczególnie widoczne w reklamach gdy pojawiają się szybko dynamiczne sceny, na innych poziomach też to widać ale mniej. Już dzwoniłem do LG i twierdzą że tak ma być bo i inne TV tak mają bla bla bla, a jak napisałem mejla i filmik o co chodzi to już ponad tydzień nie odpisali ... Ja oglądam na Użytkownik 5 bo to optymalne ustawienie.
 
Do góry