Ustawienia obrazu w 47LM660S (670S)

Mich4Ł

New member
Witam To mój pierwszy post na tym forum chciałem podziękować Wam za ułatwienie życia w szczególności szanownemu koledze RHJG którego ustawienia z pierwszej strony idealnie wpasowały się do LG 620 S.
Dwa , trzy dni chodził na ustawieniach fabrycznych wypróbowałem i zapisałem też ustawienia Metoda 20 punktów IRE. Zauważyłem ustawiając tą metodą na programie Rozmowy w Toku kanału TVN który u mnie jest w rozdzielczości HD że na twarzach osób występują plamy jakby pudru lub innego mazidła.
Mam pytanie w sprawie ustawiania obrazu nie mogę wybrać Poziomu Czerni który jest szary we wszystkich trybach ustawień jakie sprawdzałem natomiast ochrona oczu w niektórych trybach da się ustawić. Czy jest na to sposób, a może w tym modelu tak jest?
Ostatnie pytanie w mojej kablówce dostępne są programy analogowe oraz nieliczne cyfrowe, które się dublują tak jak TVN .
Czy jest możliwość ustawienia ich w kolejności przykładowo kanał 1 -tvp1 (analog) , kanał 2 -tvp2 (analog), kanał 3 -polsat (analog) kanał 4 - TVN (hd cyfrowy ) itd.
W aktualnej chwili wybierając pilotem 4 załącza się program analogowy , w menu wielocyfrowego wybierania pod 4 mam cyfrowe hd oraz analogowy program. Zależy mi żeby przyciskiem plus - minus program wskakiwały kanały , które chcę ustawić w różnej kolejności analogowo cyfrowej .
Jest taka możliwość w modelu 620S ?
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam Michał.
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
na twarzach osób występują plamy jakby pudru lub innego mazidła.
Bo przed programem nakładają im na twarze "kilogramy" pudru. W HD widać do doskonale.
chcę ustawić w różnej kolejności
Rozumiem, że tę kablówkę masz podpiętą do telewizora przez gniazdo antenowe, nie przez jakiś dekoder.
Naciśnij na pilocie "Settings", przejdź do "Kanały" > "Edycja programu", zaznacz program, który chcesz przenieść i naciśnij żółty przycisk na pilocie. Nadaj programowi numer jaki chcesz. Ostatnia aktualizacja oprogramowania trochę zepsuła tę edycję - programy zamieniają się miejscami zamiast się "rozsuwać" robiąc miejsce.
 

Mich4Ł

New member
Tak kablówka podpięta jest przez wejście antenowe .
Co do pudru i tapety to się rozumie samo przez się ale na ustawieniach z pierwszej strony tematu tego nie widać tylko na IRE.
Niestety już wcześniej tak robiłem i np pod 4 mam dwa kanały analogowy i cyfrowy przy czym poruszając się po programach <P> wskakuje zawsze analogowy w strojeniu i modyfikacji programów po usunięciu programu 4 (analogowego pozycja tv kablowa) kanał jest wykreskowany , a wybierając pozycje 3 i następną przeskakuje na pozycje 5 (niema kanału cyfrowego który jest przestawiony na 4)
Z klawisza 0 można wybrać jedynie jak na razie najszybciej niby mała drobnostka ale kole może w następnym upragdu softu to zmienią ?
 

leszekol

New member
Co do pudru i tapety to się rozumie samo przez się ale na ustawieniach z pierwszej strony tematu tego nie widać tylko na IRE.
Ale to chyba dobrze, bo to oznacza, że telewizor nie oszukuje a ustawienia są rewelacyjne. Telewizor ma jak najdokładniej odwzorować zawartość sygnału jaki dostaje. I robi to na tych ustawieniach. A jeśli komuś to przeszkadza, to do tego dano możliwość dłubania w ustawieniach, żeby sobie trochę rzeczywistość ustawić pod swój gust ;)
pod 4 mam dwa kanały analogowy i cyfrowy
Jak to możliwe? Tak nadaje sygnał operator kablówki? A jak było w poprzednim telewizorze?
może w następnym upragdu softu to zmienią ?
Pewnie nawet o tym nie wiedzą, że jest taki babol ;) Póki co, to co upgrade to poprawią jedno a zepsują drugie ;)

Pozdrawiam
 

Mich4Ł

New member
Wyglądają jak ślady po pudrze , tapecie ale raczej nimi nie są bardziej przypominają plamy w innym odcieniu .

W menu programów można przeskoczyć 1 tv kablowa 2 Radio 3 TV cyfrowa
teoretycznie wciskając na pilocie przycisk numer 1 można mieć pod nim 3 ustawienia tak jakby .
Poprzedni telewizor to był Panasonic kineskopowy TX28CK1P więc trudno powiedzieć.
 

gumis2315

New member
WITAM ponownie i mam pytanie czy ma ktoś pomysł jak ustawić obraz podczas oglądania meczu piłkarskiego do tego telewizora lg zeby obraz był bardziej płynny
 

haxigi

New member
nie wiem co rozumiesz pod pojęciem płynny, ale dla mnie jest on najpłynniejszy gdy wyłączony jest true motion. Naturalny ruch jest wtedy.
 

bazyl12

New member
nie wiem co rozumiesz pod pojęciem płynny, ale dla mnie jest on najpłynniejszy gdy wyłączony jest true motion. Naturalny ruch jest wtedy.
TruMotion generuje dodatkowe, pośrednie klatki obrazu, co redukuje jego zacinanie się (tzw. judder), zwiększa płynność, ale też generuje niepożądane artefakty "Smużenie".
Generalnie jak dla mnie TruMotion jest mocno nie dopracowany.
 

komoornik

New member
Jakieś korekty?POPR.KRAWĘDZI-WYSOKA -zmień na Wyłącz.

REDUKCJA SZUMU - ŚREDNIA-wystarczy-min.
RED.SZUM.MPEG - SREDNIA-wystarczy-min.

RHJG czy można liczyć na jakieś podsumowanie w jednym poście najbardziej optymalnych wg Ciebie ustawień i wrzucenie tego np. na początek tematu?

Zapewne wiele osób by na tym skorzystało.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,sorry nie ma takiego czegoś jak "optymalne ustawienia" danego TV.Każdy powinien być kalibrowany osobno.Szczególnie dotyczy to tych samych modeli z różną matrycą.Co do LG-LM 660,670 moim zdaniem ustawienia z IRE są "najlepsze" + to co zacytowałeś.Ta matryca ma swoje + i - cudów nie ma....pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wihim

New member
Witam, mam okazję kupic ten te model LG 42LM660S za 3,000zł w zestawie są 4 pary okularów i pilot Magic Remote. Chciałbym się zapytać czy to dobra cena, i czy ktoś kiedykolwiek używał tego telewizora do grania na konsoli bo to też dość ważne pytanie.

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

Bartoo

New member
Mam małe pytanko. Przy konsoli używam oczywiście trybu obrazu "gra".
Jednak w szybkim menu jest tam cos takiego jak tryb AV i tam tez jest "gra" To ma byc włączone tu i tu czy tryb av ma byc wyłączony?
 
Do góry