TV nie reaguje na pilota ani przyciski z panelu bocznego - modele 42pfl7633 (i inne?)

MacGege

New member
a mi przysłali pen drive z softem, okazało sie ze nie potrzebnie , ale to był mój błąd po prostu źle robiłem procedurę wgrywania softu.
Jak by nie było miło z strony firmy że tak zareagowała w ciągu kilku dni dostałem ładną paczuszkę wraz z dokładną procedurą i przeprosinami za utrudnienia.
To było na samym początku mojej styczności z philipsem. Ktoś może powie że marketingowy bełkot, może i tak tylko że nie wszystkim firmom się tak chce.
Ja jak na razie z kontaktów z firmą Philips jestem zadowolony, a z TV bardzo :)
Co do wgrania starszego softu, to jest taka możliwość. Sam nie próbowałem, ale poczytaj ten wątek. Tam chłopaki instalowali starszy soft i z tego co zrozumiałem to nie ma z tym najmniejszego problemu. TV tylko się pyta czy chcesz to zrobić na pewno.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24606
 

michalbryl

New member
dzięki MacGege jesli bys wiedział dokładnie na jakiej to stronce ,ten wątek z wgrywaniem softa to daj znac,jest tam zbyt wiele stron.
Wczoraj rejstrowałem telewizor pytanie czy powinienem :eek:k: ogulnie jestem bardzo zadowolony z tv Philpsa ładne meni swietny wygląd a co dobre swietnie gra poruwnując np.LG lub Samung niemiały szans. Tak wiec pozostaje mi dzisiaj wgrywac nowe oprogramowanie skoro piszesz ze jest ok,trzeba byc na bierząco :grin: zastanawia mnie to czy wymyslą cos takiego aby szło np z PenDriva oglądac filmy skoro działają mp3 oraz foto to czy niepowinny zadziałac filmy typu vcd.;)
 

MacGege

New member
Co do tego starszego softu, to chyba bardziej kometentną osobą w tej kwestii będzie depioter1. Ja sam jak pisałem wcześniej nie korzystałem z tych stron i wgrywania starszego softu. Jak narazie TV uaktualniam na bieżąco i nic się nie dzieje. Pewnych zmian w sofcie nie widzimy bo mogą nie dotyczyć tego jak TV wyświetla obraz, mogą to być poprawki np: dotyczące stabilności systemu.
Co do odtwarzania mpeg przez USB , to też kwestia oprogramowania. Jeżeli Philips zdecyduje się na taki krok w modelach 7603 to będzie super. Miejmy nadzieję bo hardware jest taki sam ja w 9603/9703 , przynajmniej jeżeli chodzi o USB.

Powodzenia i daj znać jak poszła aktualizacja.
 

michalbryl

New member
Powodzenia i daj znać jak poszła aktualizacja.
Aktualizacje z lutego mam juz za sobą szło jak po maśle ;) , kurcze to by było cos ciekawego jak by sie dało oglądac filmy bezposrednio ze stika czas pokaże lub własna tapete pod meni czy cos takiego.
Narazie MacGege dzieki za info.
Pozdrawiam
 

Tomek mały

New member
PHILIPS 22PFL3403 problem z włączeniem pilotem

Ten wątek wydaje się odpowiedni do opisania mojego przypadku.
Mój PHILIPS 22PFL3403 ma problem z uruchomieniem ze stanu stand by - tv nie reaguje, nawet po kilkakrotnym wciśnięciu power na pilocie a jak się to uda to uruchamia dowolny kanał.Po włączeniu reakcje na pilota są prawidłowe.Więc serwis.Pierwsza naprawa w Radomiu polegała podobno na wgraniu oprogramowania przyniosło to efekt na dwa tygodnie i usterka powróciła.Więc druga naprawa w toku.Mam do Was pytanie czy po wgraniu softu trzeba stroić kanały? Bo ja nie musiałem wszystko było na swoim miejscu (sygnał analogowy UPC) i to mnie zastanawia.
 

leevin

New member
Ukazała się nowa wersja firmware Q522E_0.64.76.0 z dnia 2009-04-03.

Q522E_0.64.76.0
  • To include the 8-Day Electronic Program Guide (EPG) for country, Spain.
  • Audio drop-out and/or noise heard when connected to certain Home TheaterSystem through SPDIF connection.
  • Random signal lost for 1-2 seconds when viewing HD digital channels or 1080i video content through HDMI connection.
  • “MPEG artifact Reduction” mode is reset to OFF mode in AV mode.
  • Not able to tune to analogue channel(s) with frequency above 800MHz.
Pozdro....
 

luki_R

New member
Czy jest jakiś sposób na zaaktualizowanie czasu w Philipsie? Mimo, że podobno aktualizuje się przez TXT, to od zmiany czasu na letni cały czas spóźnia się o godzinę.
 

michalbryl

New member
dosc dziwna sytuacja jesli zarejstrowałem juz telewizor na str.philpsa to powinni wysyłac szczegułowe informacje ze np.ukazał sie nowy soft do tv,jednak dobrze ze istnieje to forum, czasami warto tu zerkac :eek:k: juz zasysam new firmware szkoda jednak ze nadal niewidac zadnych zmian.
 

michalbryl

New member
naco i dlaczego wypuszczają te softy skoro nie widac zmian,raczej zbierają statystyki ile w cągu miesiąca zostanie pobran firmware :p zenada.​
 

piorak1

New member
philips 7633D

kupiłem ten model
17 .12.2008 roku w media markt we wrocławiu do dzisiaj nie mam z nim żadnych problemów kupuję sprzęt philipsa od 15 lat i nigdy nie miałem problemu , sprzęt bardzo dobry ,albo mam dobrąrękę do zakupów:D
 

valdorff

New member
Witam!
dzisiaj w moim 37PFL5603 w menu serwisowym aktywowałem MPEG4, a potem wyłączyłem TV i już nie chce się włączyć.
Co robić? Jak to cofnąć? Pomocy!
 

michalbryl

New member
wczoraj w nocy włoczyłem sobie telewizor przez kabel hdmi oglodając film z kompa ,ustawiając w subedit aby laptop sie wyłoczył po zakonczeniu filmu ,nad ranem chciałem wyłoczyc tv na pilocie lecz juz sie nie dało praktycznie tv przestał reagowac na pilota na bocznym panelu da sie właczac tv tak samo jak i przełaczac programy sprawdzałem pilota na innym philpsie i działa wygląda mi to tak jak by przesała sie palic kontrolka standby koloru czerwonego.Przypomne ze nie jet to ta usterka co była ropatrywana na tym forum. Wydaje mi sie ze tym razem tylko serwis pomorze :hmm:
 
Ostatnia edycja:

michalbryl

New member
Kod:
Spróbuj wgrać na nowo softa, może pomoże, a nie zaszkodzi.

bardzo chętnie bym wgrał nową aktualizacje aby tv szło naprawic onlane lecz zwlekają z wydaniem nowej ostatni soft to wdany w moim modelu 42PFL5603D/12 2009-04-03 i od tego czasu cisza, jutro dzwonie do suport dowiedziec sie co z tym zrobic,bo naprawde zaczynam sie denerwowac ze bede zmuszony wysyłac tv do serwisu,a po naprawie bede nadal Experymentowany :roll:

chetnie bym ustawił w tv ustawienia fabryczne lecz raczej to niemozliwe bez pilota skoro niema guzika ok na panelu myslałem o takim czyms jak hardreset tv,bo przciez to dziwne aby tv wieczorem włoczny rano niedał sie włoczyc juz na pilta nawet po wyłoczniu tv z prądu przypomne ze po wyłoczeniu tv na panelu nie pali sie kontrolka led czerwona to musi byc avaria tv.
 
Ostatnia edycja:

michalbryl

New member
Kod:
sprobuj na kilka minut wyjac wtyczke z gniazdka
nawet na cały dzien nic niedaje,psycha siada kupujesz nowy tv a tu takie szopki zaczynam załowac ze wydałem 800pln wiecej tylko za firme mogłem miec za 2100 samsunga i przynajmiej bezawaryjny,zastanawia mnie czy wydadzą nowego softa moze by cos pomogło a tak pozostaje dzwonic i zgłosic awarie tv,która bardzo mnie nie cieszy,przypomne jednak ze nieda sie wrzucic ponownie tego samego softa do tv poprostu niestartuje mozliwe jesli by wydali nowego softa błod by zginoł jednak kiedy to nastąpi.
 
Do góry