TV nie reaguje na pilota ani przyciski z panelu bocznego - modele 42pfl7633 (i inne?)

mg1275

New member
michalbryl napisał:
dokładnie co masz na mysli ze brak obrazu co jakis czas ? posiadam telewizje kablową i jak narazie nienapotkałem błendów wynikającym z brakiem obrazu.Miejmy nadzieje ze beda modyfikowac tego softa za jakis czas.;)


Co któreś załączenie pojawia się dźwięk ale niema obrazu. To samo działo się po załadowaniu felernych softów tylko wtedy co rano oprócz braku obrazu nie było reakcji na pilota.Na razie tv jest w serwisie po raz 2.Zastanawiam się czy ktoś z was miał taki problem.
 

bugmenup

New member
32PFL5403D/12
zaraz po zakupie tego modelu okazało się, że przyciski na tv nie działają - czy to po twardym resecie czy z wejścia z trybu czuwania (zero reakcji), kontaktowałam się ze sklepem i z BOK'iem philipsa, tam powiedzieli bym poczekała tydzień czasu na nowe sterowniki ... sterowniki dotarły, zostały zainstalowane i "kapa" - zero zmian ... czy te modele tak mają? czy jest możliwość zwrócenia lcd ze względu na sprzedaż produktu niezgodnego z umową (mam go dopiero 2 tygodnie... tydzień czekałam na odebranie ze sklepu i jeszcze jak pomyślę, że będę czekała kolejny miesiąc jeśli oddam do naprawy to mi już się odechciewa tego telewizora) z drugiej strony te philipsy mają naprawdę niezły wygląd i w dodatku jak na te parametry całkiem nieźle prezentują obraz, tylko te przyciski ;(

Jakieś rady? Warto naprawiać, czy zamieniać na inny w porównywalnych cenach?
 

Jump

New member
bugmenup napisał:
32PFL5403D/12
zaraz po zakupie tego modelu okazało się, że przyciski na tv nie działają - ....

Jakieś rady? Warto naprawiać, czy zamieniać na inny w porównywalnych cenach?

A sprawdzałeś soft z 16.01.2009 - Q522E_0.64.72.0 ?
 

tejot

New member
bugmenup, z tego co piszesz wynika, ze nie chodzi u Ciebie o problem opisany w tym watku, a raczej usterke. Moja sugestia - serwis, lub lepiej (bo szybciej) wymiana w sklepie jesli masz taka mozliwosc
pozdrawiam!
 

bugmenup

New member
Ech no właśnie mam najnowsze sterowniki Version: 000.064.072.000.
Sądzę, że w moim przypadku chodzi o totalnie wadliwy sprzęt - tylko szkoda że w BOK'u philipsa zwodzili mnie tym czekaniem na nowe oprogramowanie, tydzień zmarnowany.
Oczywiście, że chciałabym by w sklepie wymienili mi od razu na nowy nie wadliwy sprzęt, ale obawiam się, że nie będą tacy skorzy i za pewne zabiorą na serwisowanie a co za tym idzie na długie czekanie zanim wreszcie będę mogła się cieszyć nowo zakupionym telewizorem itd.
Jest jakiś sposób by w sklepie od razu wymienili mi na tv wolny od wad ? Mam go zaledwie 2 tygodnie z odpoczątku nie sprawnymi przyciskami na tv.
 

leevin

New member
Zależy gdzie kupiłeś... idź i pogadaj powiedz co i jak może ci wymienią ( powiedz że nie chcesz kasy ani obniżenia ceny, innego sprzętu tylko ten sam wolny od wad )
w niektórych sklepach specjalnie nie podbijają gwarancji i dają 7dni na sprawdzenie sprzętu.
Jak się nie dogadasz to zawsze możesz na ostro...
Art. 4. 1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.
Więc jeśli wada wystąpiła po 6 miesiącach nie ma wady ukrytej i nie podlega rękojmi 24 miesięcznej.
Art. 9. 1. Kupujący traci uprawnienia przewidziane w art. 8, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy.

Specjalnie pogrubił i podkreśliłem wyraz rękojmi, skorzystanie z gwarancji wykluczy ci dochodzenie z prawa rękojmi.



Pozdro...
 

michalbryl

New member
mg1275 napisał:
w sumie niewiem czym te modele sie róznią co do wygladu sa idetyczne,jesli chodzi o wymiane telewizora wszystko zalezy od szefa sieci oraz jakie maja wymogi ,tez miałem podobny problem wczesniej opisywny na tym forum,telewizor zakupiłem z AVANS jednak po uawdze ze tv jest uszkodzony a raczej brak softa co by rozwiazał ten problem.
Tak wiec spakowałem telewizor i chciałem go wymienic ale brak ich na magazynie tak wiec szef załatwił tak ze podjechałem 15 KM dalej do innego pk.Awans i tam mieli ale co z tego jak ten tak samo robił az do momentu wyjscia nowego softa tak wiec ucieszyło mnie to jak wspaniale potraktował mnie AVANS. ;)
I jescze przypomne moja decyzja wymiany tv trwała tydzien.
 
Ostatnia edycja:

leevin

New member
Ukazała się nowa wersjafirmware :000.064.075.000Z tego co napisali nie wiele zmienili ale jak ktoś zaryzykuje to czekam na relacje :wink:

Pozdro...
 

michalbryl

New member
no tak własciwie zastanawia mnie to czy ulepszyli cos w nowym sofcie,boję sie go wgrywac bo moze sie okaze ze rano znowu zacznie szfankowac włocznik pilota co wy nato :-D czy ktos z was jescze wgrywał nowego softa z 2009-02-13 :cool:
 

MirekMax

New member
KASISEB, czy są jakieś zmiany, czy tylko połatali trochę system?
Ja też się boje wgrywać, poczekam na coś dopracowanego, bo ten mi wygląda na poprawiony na kolanie.
 

MaxPayne

New member
witam wszystkich przedmówców
jestem przerażony tym co opisujecie przeczytałem posty plan był taki ze jutro miałem iść do saturna kupić philips 42PFL 760 3D
ale po przeczytaniu musze się zastanowić czy robić sobie problem .
z tego co czytam to usterki występują przed jak i po aktualizacji oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
no to chyba coś nie dokładnie czytałeś.
O ile dobrze pamiętam problem z panelem bocznym wystepował z modelach 7633 oraz 7403. Ja w swoim TV 47PFL7603 takich problemów nie miałem.
Obecny TV mam prawie dwa miesiące, za każdym razem gdy się ukazało nowe oprogramowanie to je wgrywałem. Jak na razie zero problemów. Poza tym zawsze możesz wrócić do starszego oprogramowania, jeżeli stwierdzisz że z nowym coś jest nie tak.
Z przesiadki na Philipsa jestem bardzo zadowolony.
Jak masz jakieś dodatkowe pytania to pisz na priv
 

kasiseb

New member
MirekMax: niczego "lepszego" w oprogramowaniu się nie dopatrzyłem. Jak śmigał, tak śmiga tv, dla naszej wersji językowej jam mniemam bez zmian.
 

michalbryl

New member
Poza tym zawsze możesz wrócić do starszego oprogramowania, jeżeli stwierdzisz że z nowym coś jest nie tak.
jak to wydaje mi sie ze niemasz szans juz wgrywac np.starego softa na nowy.Na stronie podawają tylko oficjalne oprogramowania. :roll:
 

MacGege

New member
Zawsze kopie starszego oprogramowania możesz sobie zostawić na kompie no i ktoś już podawał na tym forum adres gdzie można znaleźć starsze oprogramowanie.
Można również się skontaktować z infolinią Philipsa i myślę że Ci prześlą oprogramowanie. Mi przysłali USB wraz z softem. Byłem bardzo mile zaskoczony podejściem Philipsa do sprawy.
 

michalbryl

New member
O tak bym sie zdziwił jesli Philps by mi przysłał Pen Drive z softem lecz poco jesli maja je na stronie no chyba ze sie powie ze, niemam dojscia do internetu, :-D z tego co mi wiadomo w przypadku mojego modelu niemam juz mozliwosci wgrywania softu z nowego na stary,tym samym przykładem jest to ze np.nie wgrasz dwa razy tego samego softu.A tak to poco komu trzymac pobrzednie softy skoro były wadliwe dla naszej wersji.
 
Do góry