TV nie reaguje na pilota ani przyciski z panelu bocznego - modele 42pfl7633 (i inne?)

MirekMax

New member
Swoją drogą można popróbować wgrywać różne softy i znaleźć kraj w którym jest najlepszy. Trochę zabawy, ale może gra jest warta świeczki.
 

leevin

New member
Soft jest jeden dla wszystkich krajów...
tylko w zależności od ustawienia kraju uaktywniają się rożne funkcje.
Z jednej strony do dobrze że Philips chciał do stosować TV do danego kraju,
bo po kit komu funkcje do odbioru związane z naziemną telewizją cyfrową jak w danym kraju jej nie ma itp, ale chyba przekombinował.

Pozdro...
 

michalbryl

New member
Ludzie czy wy to uznajecie za normalne ze trzeba sobie radzic z problemem ,takim jak opisujecie o błednych funkcjach pilota PHILPS-A kupiłem telewizor PHILPS ( 42PFL5603D/12 ) :???: właczam telewizor rano a tu ZONK brak reakcji na pilota tak samo zero reakcji na panelu telewizora pozostaje odłączyc z pradu i problem ginie do nastepnego rana i tak cały tydzien w koncu pozostał kontakt z suportem kazali zassac nowy soft i tak zrobiłem niestety nastepnego ranka znowu to samo,wiec spakowałem go aby go wymienic do RTV wymiana została dokonana jednak nastepnego ranka znowu to samo :D dosc cierpliwosći zjadłem pozostało mi go oddac na amen i wymienic go na inny LCD, nierozumiem dlaczego dział sprzedawanych tych oto telewizorów niewie nic na temat tej usterki ,powinni informowac klientów o takiej sprawie , siano wydaje poto aby obejrzec telewizje a pózniej okazuje sie ze trzeba jezdzic wymieniac tracic czas paliwo na szukac specjalne forum masakra to co odwalił PHILPS
 
Ostatnia edycja:

leevin

New member
michalbryl napisał:
Ludzie czy wy to uznajecie za normalne
to nie normalne...
michalbryl napisał:
wiec spakowałem go aby go wymienic do RTV wymiana została dokonana
Nie którym ta usterka " aktywowała" się po kilku miesiącach ( po aktułalizcji oprogramowania ) i nie ma szans na wymiane na nowy w sklepie.
michalbryl napisał:
nierozumiem dlaczego dział sprzedawanych tych oto telewizorów niewie nic na temat tej usterki
wiedzą problem jest już znany.
michalbryl napisał:
powinni informowac klientów o takiej sprawie
powinni ale nie informują... sprzedamy a potem bedziemy się martwić co dalej
michalbryl napisał:
szukac specjalne forum masakra to co odwalił PHILPS
Dobrze że jeszcze można znaleść jakieś info.... ja mało co na dniach wysłał bym TV do serwisu... a cała naprawa ograniczona jest jak ktoś już wcześniej napisał do wgrania starszego softu.

Na razie zostaje Czeski sposób.

Pozdro...
 

michalbryl

New member
No trach dzisiaj dzwoniłem do suport i powiedziałem ze to juz drugi telewizor PHILPS niestety to samo PILOT RANO NIE WŁACZA TELEWIZORA, sam sie przyznaje ze trzeba przejsc na czeski sposób :eek: i zgłosic dane serwis zabiera telewizor do naprawy.Czy cos wiadomo kiedy wyjdzie nowe oprogramowanie nic niewiadomo tak aby telewizor działał na POLSKIE.Tak wiec co myslicie czy oddac telewizor i wymienic go całkowicie na inny model czy tez czekac na nowe oprogramowanie ,bo sam juz niewiem.:(
 

pixelangel

New member
Najlepiej nie wgrywac obecnego softa . Ja wymienialem 2x TV aby wpasc na dobrego .Zawsze aktualizowalem softa ,ale ten ostatni firmware okazal sie wadliwy.Od momentu zmiany lokalizacji w menu , zawsze rano pali sie dioda light guide .Jak tylko odpale tv ,brak jest reakcji na pilota czy przyciski na panelu. Jedyne wyjscie na odblokowanie to poprostu poranne wciskanie w panelu tv przycisk power . Czekam teraz az philips naprawi smieszny bląd.
 
Ostatnia edycja:

michalbryl

New member
dzisiaj zastosowałem ten czeski trik jak zadziała to zostawie go, i pozostaje czekac az PHILPS wkoncu naprawi ten problem tak aby dało sie to obejsc bez wizyt w serwisie kto wie czy cos z tym wymysla zapewne jest nafaszerowanych ludzi wiecej tym problemem. :D
 

leevin

New member
Przynajmniej Philips dotrzymał słowa i wypuścił nowe oprogramowanie w połowie miesiąca.
Jeszcze siedzę w pracy dopiero rano sprawdzę...

info...
Q522E_0.64.72.0
TV does not respond to the remote control or the local control buttons
after the TV wake-up from standby in the next day. (Applicable for
countries with only analogue transmission.)
Pozdro...
 

tejot

New member
nalezy dodac, ze tak naprawde wypuscili 2 aktualizacje softu na raz. Tzn. ostatnia wersja dostepna na stronie przez ponad poltora miasiaca byla wersja Q582E_0.64.70.1, a tutaj teraz nagle jednoczesnie pojawily sie dwie, tzn. Q582E_0.64.71.0 i od razu Q582E_0.64.72.0. Nie mam tu watpliwosci - sprawdzalem strone philipsa z aktualizacja co dzien, nawet kilka razy dziennie...

Q582E_0.64.72.0
 TV does not respond to the remote control or the local control buttons after the TV wake-up from
standby in the next day. (Applicable for countries with only analogue transmission.)
Q582E_0.64.71.0
 No audio from the TV when the Humax Set-Top-Box is connected through the HDMI connection.
 Half teletext page was displayed occasionally.
 Previously stored digital channels were deleted after TV performs installation update.

Z opisu wynika, ze problem codziennego porannego nie reagowania na pilota zostal rozwiazany.
Rozwiazanie tego przy pomocy nowego softu na pewno jest bardziej profesjonalne niz przy pomocy 'czeskiego sposobu'.

Tak czy siak o ile z samego tv jestem bardzo zadowolony, to odczuwam wielki niesmak w zwiazku z tym calym 'nieporozumieniem'.
Po pierwsze nasuwa mi sie pyt. jak taka firma mogla pozwolic sobie na wypuszczenie takiego bug'a we wszystkich swoich tv i to w dwoch wersjach softu! po drugie - sytuacja trwala ponad 2 miesiace - pierwszy soft z bledem pojawil sie jeszcze w listopadzie i co najgorsze klienci zostali pozostawieni sami sobie, bez najmniejszej pomocy lub nawet informacji az do polowy stycznia - troche smiesznawe pseudo rozwiazanie na 'czeski numer' owszem pomagalo, ale jak dla mnie to pozostawia mieszane uczucia. No i po trzecie - czy naprawde stworzenie oprogramowania wyprowadzajacego ten problem musialo trwac az 2 miesiace?
Miedzyczasie nie wiedzac co sie dzieje i znikad nie mogac zdobyc zadnej konkretnej/oficjalnej informacji wymienilem z przygodami 3 telewizory, co wcale nie bylo to przyjemne/latwe. I takich osob podobnych do mnie (chocby tylko na tym forum) jest znacznie wiecej...
Podsumowujac, troche sie philips nie wykazal :-/ dobrze, ze to juz mamy za soba.
Pozdrawiam!
 

michalbryl

New member
Zacisne dzisiaj ten soft Aktualizacja oprogramowania sprzętowego — Oprogramowanie, Version: 000.064.072.000 angielski
Plik ZIP (50.52 MB), 2009-01-16 dam znac czy przy modelu mojego telewizora rozwiazali ten problem bo ile trzeba czekac na ich zachcianki.
 

leevin

New member
również zassałem i wcisnąłem nowy soft
tejot napisał:
dobrze, ze to juz mamy za soba.
Okaże się jutro rano...;)
Jednego nie poprawili na pewno Asystenta ustawień nadal wychodzi z funkcji po wejściu bezpośrednio przyciskiem z pilota.
Bardziej to "bajerek" niż jakaś funkcja ale irytują minie te błędy tym bardziej że TV jest spoko i jak za te pieniądze całkiem nieźle '' świeci ''.

Pozdro...
 

michalbryl

New member
zgadza sie a jednak udało sie rano właczam telewizor na pilota i jest ok ciesze się ze juz mamy to za sobą :eek:k: ciekawe czy wypuszcza nastepny soft bo trzeba bedzie sie dopytac czy cos ulepszy czy tez cos zwali.:mrgreen:
 

tejot

New member
u mnie rowniez dziala, potwierdzam.
Jednak nie czuje sie jakos fajnie z tym, ze w zwiazku z powrotem na lokalizacje polska 'zniknela' mi czesc opcji - np. przewodnik po programach, ladne graficzne rozroznienie kanalow cyfrowe/analogowe (mala literka 'A' przy numerze kanalu), rowniez wchodzac w szczegoly dot. danego programu jest tam teraz mniej informacji.
Podejrzewam, ze opcje te sa niedostepne dla kanalow nie-cyfrowych wiec po "powrocie" z Czech do Polski po prostu odgornie zniknely w efekcie zubozajac optycznie menu.
 

michalbryl

New member
mg1275 napisał:
Mam pytanko a czy u kogoś pomimo braku reakcij na pilota wystąpiły tez problemy z brakiem obrazu

dokładnie co masz na mysli ze brak obrazu co jakis czas ? posiadam telewizje kablową i jak narazie nienapotkałem błendów wynikającym z brakiem obrazu.Miejmy nadzieje ze beda modyfikowac tego softa za jakis czas.;)
 
Do góry