TV LCD MiniLED TCL C855 - recenzja | test | opinie

Telewizor LCD MiniLED-QD TCL C855

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
I co powiecie panowie
Że jak to nie będzie 12 minut to moja kobieta policzy się z Tobą. :ROFLMAO:
A tak poważnie...suche dane producenta czy wyniki pomiarów podczas testu to jedno.Wygladają fajnie.Tego akurat TCL-owi nie odmawiałem.Ale same dane zawarte w materiałach reklamowych nie grają.Nawet jeśli tv będzie miał na przykład w pi...du stref przyciemniania ,wiele razy więcej niż najlepsza konkurencja ,a nie będzie miał procka ,który to ogarnie, to psu na budę te strefy.
Patrząc na dotychczasowe "dokonania" TCL ,zastanawiam się jak te nowe telewizory będą się sprawowały w dłuższym okresie czasu.Bo owszem, kupujemy telewizor ,odpalamy w domu.Jak dobrze pójdzie to w miarę szybko załapiemy się na kalibrację.Tydzień ,miesiąc, jest fajnie.
Ale wiele tematów nawet tego forum pokazuje ,że TCL ma problemy ze stabilnością oraz niezawodną i bezproblemową pracą.Aktualizacje oprogramowania jedno naprawiają a drugie psują.Wiele drobnych ,irytujących problemów psuje ogólny, często fajny obraz całości.
Jak dla mnie , to trzeba czekać na informacje od klientów.Uważam ,że lepiej poczekać trochę aż producent upora się z pierwszymi zgłaszanymi problemami.
To trochę tak jak z kupowaniem nowego modelu auta.Zawsze lepiej poczekać do pierwszego liftu.Bo egzemplarze poliftowe są już z reguły pozbawione problemów świerzaka.
 

M.

hdtv.com.pl
Co do procka i generalnie topologii układów - fakt. Bywa że teoretycznie słabszy od strony "liczbowej" produkt potrafi zaoferować lepszą jakość. A będąc przy liczbach, to także pomiary w zaskakująco wielu sytuacjach potrafią nie do końca oddawać to, jak pewne kwestie postrzega oko czy ucho. Teoretycznie zmierzona wartość (np. stopa kontrastu) powinna ewidentnie wskazać na wyższość danego produktu, a jednak... np. model P745 w pomiarze pokazał stopę kontrastu niemalże równą tej, jaka wyszła w C855. Dla mojego oka sytuacja wygląda zupełnie inaczej i różnica między postrzeganym kontrastem jest dużo bardziej odczuwalna i w moim odczuciu różnice w liczbach między tymi modelami powinny być znacznie większe.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie to niezrozumiałe i trochę dyskwalifikujące markę, że kolejny rok nie dają Pentonic 1000. A co problemu z podświetlaniem to tu w teście jest to opisane jako drobna wada a w testach zagranicznych jako spora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W których testach, podaj konkretne filmy i minuty, tak żeby inni wiedzieli o czym w ogóle mowa.

"Duże wrażenie robi za to głębia czerni. Sama matryca, swoją smolistością nawiązuje nieco do matryc OLED. Jej powłoka przy wyłączonym ekranie oferuje chyba nawet nieco większy połysk niż matryce niektórych OLED'ów."

Czyli coś, co ja osobiście najbardziej lubie, w przeciwieństwie do takiej Bravi 7.
Pod warunkiem, że po drugiej stronie nie będzie za dużo do odbicia.

Tutaj też sporo ciekawych informacji, a zestawienie z Oledem:

 

M.

hdtv.com.pl
Dla mnie to niezrozumiałe i trochę dyskwalifikujące markę, że kolejny rok nie dają Pentonic 1000. A co problemu z podświetlaniem to tu w teście jest to opisane jako drobna wada a w testach zagranicznych jako spora.
W kwestii podświetlenia warto mieć na uwadze, że poszczególne panele w linii bardziej lub mniej mogą się od siebie różnić. Duży wpływ może mieć także to, w jakim trybie lokalnego ściemnienia sprawdzany jest panel. Jeśli parametr wyłączymy całkowicie, może się okazać, że telewizor rzeczywiście będzie przejawiał większe problemy z równomiernością podświetlenia. Jednak wyłączenie zarządzania tym układem dość mocno ogranicza głębię obrazu i redukuje kontrast, w dość znaczącym stopniu wpływając na doznania, dlatego warto to pozostawić na minimum. W sumie dobrze, że poruszyłeś temat, bo umknęło mi to.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czy Pan M. sprzedaje TCL,
Ja też nie wiem.I prawdę powiedziawszy nie interesuje mnie to.To jest sprawa Pana M, co sprzedaje.
Nie mniej ,nie ulega wątpliwości ,że test ,którego jest autorem , jest zrobiony dla/na zlecenie "sprzedawcy" TCL.
, że jak ktoś coś sprzedaje to mu nie zależy na zadowoleniu konsumenta?
No wręcz przeciwnie. Sprzedającemu zawsze zależy na zadowoleniu klienta.Przynajmniej do momentu kiedy kupi towar.
Prawda jest jednak taka ,że tego typu testy w pewnej swojej części, zawsze są mniej lub bardziej subiektywne.I to czy to będzie mniej czy bardziej , zależy od tego kto i z jakich powodów robi taki test.
Bo o ile parametry mierzalne po prostu się mierzy i podaje wynik , to na przykład opinie o wspomnianym stopniu smolistości matrycy mogą się znacznie różnić w zależności od testującego .Chodzi o to ,że tego typu informacjami można mniej lub bardziej "manipulować" w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.
Owszem,takie testy bywają pomocne przy wyborze sprzętu.Czasem nawet bardzo.Ale przed zakupem zawsze powinno się w miarę dokładnie sprawdzić organoleptycznie towar.
 

Jam Nius

piszę

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nigdzie niczego takiego nie napisałem. Z jednego prostego powodu. Nie interesują mnie powody dla których zrobiłeś tą recenzję. To jest Twoja sprawa. Nie wnikam.
Natomiast co do recenzji C855.
Zakładam ,że @M jest członkiem ekipy forum .Z forum i dla forum pracuje. Jakkolwiek by tego nie nazwać ,jeśli tu zamieszcza efekt swojej pracy ,to raczej nie dlatego ,że takie miał widzimisię.
Raczej dlatego .że było "zapotrzebowanie" na taki test. Czy to ze strony szefa forum ,bo sprzedaje telewizory. A "dobrze" zrobiony test mógłby w sprzedaży pomóc .Czy to ze strony userów szukających informacji o produkcie.
Any way , i tak wszystko kręci się wokół sprzedaży.
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć , że M jest na tym forum zupełnie przypadkową ,cierpiącą na totalną nudę osobą ,która tak sobie .dla idei poświęca się ,testuje i wrzuca wyniki na forum.
A może się pomyliłem i szefostwo forum ma swojego "bezdomnego" , który tak bezinteresownie uracza Was, a przez to i nas ,swoimi testami?
I żeby nie było...nie mam nic do M . (y)
 
Ostatnia edycja:

M.

hdtv.com.pl
Odnośnie problemów z podświetlaniem jest to w tym filmiku, który wstawił chyba armanig i na rtings.

Podejrzewam, że może być ciężko to rozstrzygnąć ;)
Na filmiku ilekroć otwierane jest menu obrazu, parametr lokalnego ściemnienia jest ustawiony w trybie wysokim. Przy takim ustawieniu TV nie powinien przejawiać problemów z równomiernością podświetlenia na ciemnych planszach testowych. Jednocześnie, tak ustawiony nie będzie zbyt dobrze wyświetlał szczegółów. Z kolei w jasnych obszarach takie ustawienie może generować pewne migotanie. Jeśli to potraktujemy jako problem z podświetleniem, to rzeczywiście może on występować. Jego rozwiązaniem może być zmiana ustawienia tej wartości, z zaznaczeniem, że jeśli wyłączymy ją całkowicie, jasne obszary będą wolne od migotań, ale w ciemnych pojawi się problem cloudingu i czerń będzie mniej czarna. Właściwe ustawienie w przypadku opisywanej sztuki nie generowało w moim odczuciu problemów, które miałyby uprzykrzać korzystanie z TV.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może konkrety,
Jak wygląda wg. Twojej oceny wyświetlanie napisów na czarnych pasach, czyli mówimy tu o formacie 21:9. Pomijając zapewne jakiś efekt halo (przy napisach), wszak to nie oled, ale czy ten czarny bar, w żaden sposób nie jest dodatkowo rozświetlamy? Nie ma tu żadnych problemów z wygaszaniem?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@armanig, z tej recenzji z YouTube, którą wrzuciłeś wynika, że matryca ma duże odblaski. Potwierdzają to też użytkownicy w komentarzach. Są też problemy podczas przełączania SDR i HDR. Trochę większy test jest na Komputer Świat.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wykluczam, ale jeżeli nie jesteś fanem tej którą posiada chociażby Oled od LG, czyli czarne lustro, to nie musisz tego brać pod uwagę.
Zobacz chociażby na Samsunga QN90B (teraz już nie dostępne w sklepach).
Zresztą podobnie jest z Sony X90L, też "lustrzanka". Ja akurat to lubię - czarne lustro, tak jak w Oledach LG, a nie jakieś pół połysk, gdzie bliżej do pół matu jak w Bravi 7.
Goście z Sony Centre stwierdzili to samo, a czy w testach ktoś o tym wspomni? No właśnie. Mam nadzieję.

Tutaj przy teście C855 zostało to poruszone, a dla mnie takie informacje są istotne.

Odbić nie wykluczam, to jest zupełnie osobny temat i jak nie ma warunków, to jasne, że taki tv się nie nadaje.
U mnie warunki na taki tv są. Natomiast LG Oleda który u mnie wisiał na przeciwko okien zdjąłem (wklejałem zdjęcia), bo się nie nadawał, ale sama w sobie czarna błyszcząca smoła petarda.

Podejdź do Sony Centre, tam wisi sporo tv obok siebie, zobacz jaką powłokę ma X90L i obok stojącą Bravia 7.
Bravia 9, z tego co wiem, też ma "lustrzankę". Więc coś jest na rzeczy może?
 
Do góry