Diablo 4 jest jak Lance Armstrong – arcydzieło na sterydach! Gramy w 4K na RTX 4080!

Recenzja gry Diablo 4. To gra, która nieustannie dostarcza emocji i adrenaliny, swoim intensywnym tempem i satysfakcjonującymi osiągnięciami przypominają Lance'a Armstronga na rowerze tak “dobrego” a tak "złego".

General Information

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl00.jpg

Diablo 4 to gra, która nieustannie dostarcza emocji i adrenaliny, swoim intensywnym tempem i satysfakcjonującymi osiągnięciami przypominają Lance'a Armstronga na rowerze tak “dobrego” a tak złego. Bez wątpienia ten Diablo 4 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat, a teraz, po wielu godzinach spędzonych w tym niesamowitym świecie, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest to prawdziwe arcydzieło. Gra zapewnia wspaniałą fabułę, która wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do ostatniego momentu. Ta produkcja jest jak zastrzyk adrenaliny, która napędza graczy do ciągłego podnoszenia poprzeczki a jej podstawą ponownie jak w pierwszej odsłonie jest rewelacyjna fabuła, której same przerywniki trwają ponad 3 godziny.

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl002.jpg

To niebywałe, ale twórcom Diablo 4 udało się stworzyć historię tak samo dobrą lub lepszą od oryginału. Władcy piekieł, demony i niezliczone hordy przeciwników stanowią nieustanne wyzwanie dla graczy. Walka z nimi będzie brutalna i bezwzględna, ale jednocześnie niezwykle satysfakcjonująca. Pokonanie kolejnego przeciwnika czy zdobycie lepszego ekwipunku daje poczucie triumfu, chyba podobne do Armstronga odbierającego, kolejne zwycięstwa na trasie Tour de France, gdy jeszcze wszystkim wydawało się, kim to nie jest Lance. Jako oddany gracz, jestem zafascynowany ogromnymi krajobrazami, Diablo 4 oferuje rozległą mapę, która przewyższa rozdrobnione terytoria swoich poprzedników. Wzywa graczy do rozpoczęcia podróży o epickich rozmiarach, odkrywania nowych horyzontów i ukrytych tajemnic na każdym kroku. Samą kampanię można nazwać wielkim przedsięwzięciem, składającym się z sześciu aktów, a z każdym z nich, wiążą się unikalne wyzwania i zróżnicowane otoczenie. Fabuła rozpoczyna się na ośnieżonym paśmie górskim, gdzie niewinnie wyglądające wieśniaki, ratują was przed mrozem a wasza postać rusza na wyprawę w celu pokrzyżowania planów córy nienawiści – Lilith.

RTX 4080 – 4K w 144 klatkach I HDR NVIDIA DLSS 3 oraz NVIDIA Reflex​

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl1.jpg

Wizualne widowisko gotyckiej piękności w Diablo 4 jest niezwykle efektowne i przyciąga wzrok na każdym kroku. Gra wykorzystuje oświetlenie w sposób mistrzowski, tworząc niezapomniane sceny. W trakcie podróży przez ponure lochy, gracze będą podziwiać, jak promienie odbijają się od zachlapanych miejscami podłoży, tworząc tańczące cienie i refleksy na powierzchniach. Każdy szczegół jest starannie zaprojektowany, a światło ukazuje bogactwo detali, które wpływają na atmosferę gry. Nie mam pojęcia co jeszcze poprawi technologia Rya Tracing, która ma zostać dodana już niebawem.

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl.jpg

Różnorodność krajobrazów, które można napotkać w Diablo 4, jest niesamowite. Od mroźnych i górskich obszarów po tajemnicze, opuszczone pustynie, każde miejsce ma swoje unikalne piękno i charakter. Wykorzystanie animacji, detali twarzy postaci i subtelnych gestów w przerywnikach jest imponujące. “Nieco” więcej do życzenia pozostawia miejscami sama animacja postaci w grze, I daje do myślenia jakim cudem ktoś kto zrobił takie arcydzieło mógł także podzielić się z graczami całkiem sporymi, na szczęście miejscowymi niedociągnięciami.

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl2.jpg

Diablo 4 to gra, która potrafi oczarować graczów swoją estetyką. Wszystkie elementy wizualne, od detali otoczenia po wspaniałe efekty świetlne, współtworzą gotycką symfonię piękna i mroczności. Ta wizualna uczta jest nie tylko miłym dla oka dodatkiem, ale również wzmacnia atmosferę grozy i tajemniczości, która jest nieodłącznym elementem świata Diablo. Stałe 144 klatki w HDR I rozdzielczości 4K na najwyższych ustawieniach ultra, które zapewnia redakcyjny RTX 4080 są możliwe do osiągnięci dzięki technologii DLSS3. W połączeniu z NVIDIA Reflex zawsze dawaliśmy sobie radę nawet z dziesiątkami wrogów, bez konieczności restartów czy tracenia życia z powodu spadku fps. Podczas testów gdy wyłączaliśmy DLSS3 liczba FPS spadała o połowę!

Miodem po uszach.​


Muzyka Diablo 4 to równoległe arcydzieło, które podnosi jakość rozgrywki na jeszcze wyższy poziom. Jest to nie tylko tło dźwiękowe, ale kluczowy element, który wzmacnia doznania i sprawia, że gra staje się niezapomniana. To swoiste zaklęcie, które wciąga nas w świat mrocznej fantazji, gdzie każdy dźwięk ma znaczenie i dodaje głębi całej opowieści. Powinno być zakazane stosowanie wątpliwej jakości słuchawek lub głośników. Od pierwszych dźwięków, które nas otaczają, po emocjonujące melodie towarzyszące nam podczas walki z potężnymi przeciwnikami, muzyka Diablo 4 wprowadza nas w unikalną aurę pełną napięcia i tajemnicy. Jej siła nie do opisania sprawia, że czujemy się częścią tego fantastycznego świata, wchłaniani w każdy moment rozgrywki.

Kompozycje muzyczne w grze są nie tylko epickie, ale także niezwykle klimatyczne. Odpowiednio dobrana instrumentacja i aranżacje tworzą niesamowity nastrój, który doskonale współgra z wydarzeniami na ekranie. Bez względu na to, czy jesteśmy na przemierzaniu mrocznych lochów czy też wędrujemy przez urokliwe, lecz niebezpieczne tereny, muzyka towarzysząca nam stale podkreśla unikalny charakter każdego miejsca. Melodie doskonale oddają emocje, jakie towarzyszą nam podczas rozgrywki - od napięcia i grozy w obliczu potworów, po radość i ekscytację podczas osiągania kolejnych sukcesów. Dźwięki są misternie skomponowane i perfekcyjnie dopasowane do akcji, co sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej zaangażowani emocjonalnie w to, co się dzieje.

Ożywiona mechanika rozgrywki.​

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl_Paragon_Board5.jpg

Diablo 4 z sukcesem łączy najlepsze elementy swoich poprzedników, Diablo 2 i Diablo 3, udoskonalając i poprawiając doświadczenie rozgrywki. System umiejętności osiąga równowagę między złożonością wyboru umiejętności w Diablo 2 a elastycznością możliwości zmiany specyfikacji postaci w Diablo 3. Zachęca się do eksperymentowania, umożliwiając natychmiastową zmianę konkretnych modyfikatorów dla umiejętności, co pozwala na tworzenie kreatywnych zestawów umiejętności i stylów gry. System wyposażenia skupia się na łączeniu legendarnych efektów, atrybutów odblokowywanych w podziemiach i nowych węzłów na legendarnym drzewie paragonu, aby stworzyć różnorodne i spersonalizowane zestawy umiejętności i wyposażenia. To orzeźwiające podejście daje graczom wiele możliwości osiągnięcia potęgi, zachęcając do kreatywności i adaptacji.


Diablo 4 prezentuje graczom wiele aktywności końcowych, które utrzymają ekscytację nawet po zakończeniu fabuły. Udział w bitwach PvP na Polach Nienawiści, wykonywanie zadań w Drzewie Szeptów i uczestnictwo w czasowo ograniczonych wydarzeniach "Piekielne Przypływy" dodają głębi i różnorodności do doświadczenia końcowego. Na odważnych poszukiwaczy przygód czekają również bossowie świata, oferujący trudne wyzwania i wspaniałe nagrody. Ponadto, system tablicy Paragonu, z szerokim wyborem węzłów mocy i zmieniających umiejętności węzłów legendarnych, zapewnia znaczącą ścieżkę rozwoju postaci i wprowadza nową warstwę strategii i planowania.

Dla każdego coś dobrego - single-player i multiplayer.​

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl004.jpg

Doświadczenie wieloosobowe zostało udoskonalone, umożliwiając graczom współpracę z przyjaciółmi lub łączenie sił z obcymi, aby stawić czoła wymagającym podziemiom, pokonać potężnych bossów i podbić zdradliwy świat razem. Gra wprowadza również wspólne strefy otwarte, w których gracze mogą napotykać się i oddziaływać ze sobą w dynamiczny i niespodziewany sposób, sprzyjając poczuciu koleżeństwa lub wręcz przeciwnie walki między sobą. W zależności od tego czego szukacie znajdziecie rywalizacje lub okazje do spontanicznej współpracy lub przyjaznej rywalizacji.

Jak złe jest piekło?​


Podobnie jak Armstrong, Diablo 4 ma swoje ciemne strony. Tym razem chodzi mi raczej o błędy, które chyba nie są niczym nadzwyczajnym, gdy świat gry jest tak ogromny I złożony. Najdziwniejszym I największym błędem podczas naszej rozgrywki było pominięcie przez serwer 2 aktów. Nie ukrywam, iż “nieco” zepsuło to ciągłość fabuły, lecz na szczęście nie na tyle I nie w taki sposób aby odbiór został spaczony. Pomniejsze problemy jak konieczność ponownego pokonania któregoś przeciwnika, nie wpłynęły w moim odczuciu na rozgrywkę, która notabene składa się z ciągłej walki ;). Oczywiście jeśli gracie tylko dla historii, może być to frustrujące, jednak na kilkanaście godzin obcowania z tytułem, taki błąd zdarzył się tylko raz.

Lance Armstrong - tak dobry, a przesiąknięty do szpiku kości.​

diablo4_pc_recenzja_hdtv_com_pl003.jpg

Nasze doświadczenie z Diablo 4 jest niezwykle magiczne i niezapomniane. Gra ta nie tylko wpisuje się w historię gier wideo, ale stanowi kolejny kamień milowy w tej dziedzinie, zdobywając sobie miejsce jako prawdziwe arcydzieło. Efekty wizualne w Diablo 4 są absolutnie oszałamiające. Krajobrazy, szczegóły i (prawie wszystkie) animacje są dopracowane w najmniejszym szczególe, tworząc spójną całość, która przyprawia o zawrót głowy. Muzyka tajemnicza i intensywna, sprawia, że serce bije mocniej. Jeśli jesteś miłośnikiem gier akcji RPG, Diablo 4 bez wątpienia powinno znaleźć się na Twojej liście "must play". To prawdziwe dzieło sztuki, które trzeba osobiście doświadczyć aby docenić jego wyjątkowość. To pełne emocji, wciągające i satysfakcjonujące wyzwanie, które zapada w pamięć. Nie wahaj się, dołącz do tej mrocznej podróży i odkryj magię, która kryje się w Diablo 4.

PORÓWNAJ CENY DIABLO 4 W POLSCE

Comments

Aż dziw bierze, że nie było próby ekranizacji pierwszej części. Może zaczną od czwartej :D
 

Item information

Added by
Jam Nius
Wyś
9499
Komentarze
2
Last update
Author rating
5,00 star(s)
Rating
5,00 star(s) 1 ratings

More in Gry

More from Jam Nius

Do góry