TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

feniur

New member
czy da rade poscic przez yt filmiki w rozdzielczosc hd? ustawienie w opcjach konta nie dziala. Czy potrzeba sporego lącza zeby to dzialało? i drugie pytanko jak podlaczyc tv zeby ogladac z komputera filmy 1080p bo przez wifi straszni buforuje
 

arek15

New member
Witam, mam pytanie o aktualizacje oprogramowania - mam obecnie wersje 15 , a jak chce zrobic on line to mam komunikat że nie znaleziono nowego oprogramowania. Czy moze ktos opisac krok po kroku jak to zrobić przez USB i czy ewentualnie mozna wgrac wersje 18 - jak mam 15? Czy to ma wpyw na funkconowanie TV - bo ma logike po 15 trzeba by wgrac 16 .
Czy ktos ma tez problemy z aktualizacja on line z poziomu TV czy raczej robi sie to przez USB/
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ściągnij ze strony Samsunga wersję 1018 na kompa , następnie wgraj na pena który musi być czysty (żadnych plików) , ; otwórz; na penie. Podłącz pena do tv i rozpocznij aktualizację.Nie musisz wgrywać ; poprzednich; wersji oprogramowania.
 

weksla

New member
Bez reklam
A czy ten firmware w wersji 1018 nie musi być po polsku, bo póki co nie ma wersji polskiej a nie chce mieć tv po angielsku:D
Aha jeszcze jedno odnośnie aktualizacji, bo ściągnąłem sobie wersje 1018 i czy jak ją wgram to strace wszystkie swoje ustawienia czy nie?

Dodatkowo byłoby głupotą gdyby zrezygnował samsung z aktualizacji online, jest o wiele wygodniejsza.

Apropo youtube w HD. da się to przestawić i u mnie na łączu 25 śmiga bez żadnego buforowania aż miło.
 
Ostatnia edycja:

florky12

New member
Ściągnij normalnie plik instalacyjny na dysk komputera. Uruchom go, pokaz gdzie ma się rozpakować (twój pendrive). Odpal go w telewizorze i tyle. Ustawienia pozostają bez zmian, język także . Jeszcze jedno, pen nie musi być pusty, ja miałem wiele innych katalogów i instalacja poszła bez problemu.
 

weksla

New member
Bez reklam
Oglądałem dziś odcinek jednego z seriali proponowanych przez tvn w widgecie TVN Player. Wszystk ook, nawet można regulować jakość, ja dałem oczywiście HD, ale oglądając film 2 albo 3 razy mi się zatrzymał i wrócił do menu tvn playera. Myślicie że to wina internetu, jakaś przerwa w przesyle danych?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ściągnij normalnie plik instalacyjny na dysk komputera. Uruchom go, pokaz gdzie ma się rozpakować (twój pendrive). Odpal go w telewizorze i tyle. Ustawienia pozostają bez zmian, język także . Jeszcze jedno, pen nie musi być pusty, ja miałem wiele innych katalogów i instalacja poszła bez problemu.
Producent zaleca aby pen był ; pusty; więc może być coś na rzeczy. Smutno by było gdyby ;coś; na telewizorku się sp......ło :razz:.
 

trempes

New member
Hej
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE 55D7000 i nie mogę dojść do ładu z układem kanałów
Czy znajdę gdzieś gotową listę do transferu na TV?
Interesuje mnie głownie Cyfra + gdyż mam podłączoną antenę sat i gniazdo CI

Pozdrowienia!
 

weksla

New member
Bez reklam
Zainstalowałem wersję 001018 ale nie zauważyłem żadnych zmian. Aktualizacja przebiegła bezproblemowo. Czy ktoś zauważył jakieś istotne zmiany po wgraniu najnowszego softu?
 
Ostatnia edycja:

florky12

New member
W moim przypadku (na 46d7000) tvn player przestał się zacinać na wyższych rozdzielczościach i chyba lepiej działa motion plus. Takie moje odczucia :-o
 

weksla

New member
Bez reklam
Czy uważacie ze net 25mb/s powinien bezproblemowo wyświetlać seriale w HD na tvn player, czy moga wystepować zaburzenia, jak dam jakość na standard jest ok, na HD przycina się chociaz nie zawsze a szczególnie w godzinach wieczornych.
 

Xedos

New member
Witam mam pytanie bo mam problem z ustawieniem tunera satelitarnego. Antena podpięta wszystko ładnie i tu pojawia sie problem : po pierwsze TV chce szukać kanałów tylko na Astrze i nie wiem jak zmienić na innego satelitę, po drugie mimo ze mam antenę ustawioną na ta nieszczęsną Astre to ustawiając ręcznie siła sygnału cały czas 0% więc i w automatycznym szukaniu nic nie znajduje , o co biega? Ktoś to już ustawiał?
 

adriam

New member
w menu powinno byc ustawienie reczne jesli chodzi o kanaly i wybor satelity.Jesli juz znajdziesz ustaw na sateliete HOTBIRD.
 

panorafix

Member
Czy uważacie ze net 25mb/s powinien bezproblemowo wyświetlać seriale w HD na tvn player, czy moga wystepować zaburzenia, jak dam jakość na standard jest ok, na HD przycina się chociaz nie zawsze a szczególnie w godzinach wieczornych.
Ja w godzinach wieczornych mam 32,za dnia 16 i tez na hd sie przycina.na standard nie.z tym ze kolosalnej różnicy w obrazie nie widzę między standard a hd.
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy uważacie ze net 25mb/s powinien bezproblemowo wyświetlać seriale w HD na tvn player, czy moga wystepować zaburzenia, jak dam jakość na standard jest ok, na HD przycina się chociaz nie zawsze a szczególnie w godzinach wieczornych.

też mam 25 Mb/s ale to nic nie daje. Oglądam na ustawieniach standardowych. Jak dam HD to zaraz wywala. Na standardzie też mi dzisiaj wywaliło po pół godziny oglądania. Kicha.
 

weksla

New member
Bez reklam
Wychodzi na to że trzeba przenegocjować umowę z UPC na 50mb/s żeby to płynnie chodziło bo wkurza mnie to zarywanie i wywalanie do menu.
 

PiasQ

New member
Pamiętajcie jeszcze o sprawdzeniu przepustowości swojego WiFi. Można mieć łącze nawet i 100Mbps, ale co z tego, jak po WiFi prześle Wam tylko 20 Mbps. Wpływ ma na to odległość od routera, jak i standard łącza (b/g/n) na routerze. Fakt, że sama karta WiFi w TV też ma duży wpływ. Warto sprawdzić, jak ten sam materiał zachowa się po kablu.
 

panorafix

Member
Pamiętajcie jeszcze o sprawdzeniu przepustowości swojego WiFi. Można mieć łącze nawet i 100Mbps, ale co z tego, jak po WiFi prześle Wam tylko 20 Mbps. Wpływ ma na to odległość od routera, jak i standard łącza (b/g/n) na routerze. Fakt, że sama karta WiFi w TV też ma duży wpływ. Warto sprawdzić, jak ten sam materiał zachowa się po kablu.
Jak pisałem mam wieczorem 32 w dzień 16 po kablu i też się ścina.Tylko na tvn player,inne materiały z sieci hd są ok.
 
Do góry