TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

color1

New member

Zainstalowałem allshare, niestety w urządzeniach (manager urządzeń) nadal brak sterownika 'samsung tv DMR' - nie wiem, może ma tu znaczenie iż korzystan z visty hp 64bit ?

A przy okazji, mam problem z wyświetlaniem napisów (w jakimkolwiek formacje txt, srt) wraz z plikiem wideo w formacie .mkv z wykorzystaniem zewnętrznego NAS-a (po DLNA), natomiast z all share działa prawidłowo. Może jakieś wskazówki ktoś ma ?
 

jakis

New member
A przy okazji, mam problem z wyświetlaniem napisów (w jakimkolwiek formacje txt, srt) wraz z plikiem wideo w formacie .mkv z wykorzystaniem zewnętrznego NAS-a (po DLNA), natomiast z all share działa prawidłowo. Może jakieś wskazówki ktoś ma ?

NAS ma prawdopodobnie starą wersję Twonky serwera. Zapewne 5.x.x. Dopiero od wersji 6 Twonky serwer puszcza napisy. Mam to samo z WD My book live. Zaktualizowałem serwer Twonky do wersji 6.37 w WD i napisy śmigają.
A i dodatkowo w panelu webowym Twonky serwera wskaż urządzenie jako samsung TV. Wtedy napisy w mkv również są, oczywiście chodzi o zewnętrzne srt.
 
Ostatnia edycja:

mezjash

New member
Czy w przypadku D7000 też jest loteria z matrycami jak w modelu D6500?
Czytając to forum już głupieje i nie wiem czy warto dopłacać ok 1kzł do D7000, czy brać D6500, a może najlepiej wziąć D5500? Chodzi mi o 46". Ogólnie z tego co wyczytałem z tematu na forum odnośnie D6500 to są z nimi problemy. Tutaj raczej mało czytam o problemach z D7000. Z chęcią bym wziął D5500, ale on nie obsługuje sygnału zwrotnego audio, a na tym mi zależy. 3D sam nie wiem - noszę okulary i nawet jak idę do IMAXa to mnie krew zalewa ze muszę na nosie mieć dodatkowa parę okularów, więc pewnie z 3D będę mało korzystał.
Co Wy byście wybrali?
 

cacumen

Member
Bez reklam
3D sam nie wiem - noszę okulary i nawet jak idę do IMAXa to mnie krew zalewa ze muszę na nosie mieć dodatkowa parę okularów, więc pewnie z 3D będę mało korzystał.
Co Wy byście wybrali?


Wystarczy kilka klasowych pozycji w 3D + odpowiednie okulary w wersji dla posiadaczy szkieł
korekcyjnych..i zrozumiesz , że :) WARTO.
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy w przypadku D7000 też jest loteria z matrycami jak w modelu D6500?
Czytając to forum już głupieje i nie wiem czy warto dopłacać ok 1kzł do D7000, czy brać D6500, a może najlepiej wziąć D5500? Chodzi mi o 46". Ogólnie z tego co wyczytałem z tematu na forum odnośnie D6500 to są z nimi problemy. Tutaj raczej mało czytam o problemach z D7000. Z chęcią bym wziął D5500, ale on nie obsługuje sygnału zwrotnego audio, a na tym mi zależy. 3D sam nie wiem - noszę okulary i nawet jak idę do IMAXa to mnie krew zalewa ze muszę na nosie mieć dodatkowa parę okularów, więc pewnie z 3D będę mało korzystał.
Co Wy byście wybrali?

Do D7000 zawsze warto dopłacić w końcu to najlepsza matryce tego producenta w tym roku.
3D nie ma tu większego znaczenia. Ma 200Hz matryca (CMR800)
 

mezjash

New member
Wasze słowa są przekonywujące.
Jedna tylko sprawa - czy D7000 ma bezapelacyjnie matryce tylko od Samsunga? czy występują jakieś inne zamienniki jak w przypadku D6500? W np. MM albo EuroRTV nie dadzą mi przecież sprawdzić w trybie serwisowym, a na wymianę bez wady nie mam co liczyć.
Proszę znawców o wypowiedz.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja sprawdziłem wszystkie swoje TV co sprzedawałem (kilka bo klienci chcieli się przekonać) a część do własnych analiz :) i ani razu nie trafiłem na inną matrycę niż Samsungowa
 

mezjash

New member
No to pozostają mi sklepy sieciowe. W takim wypadku chyba lepiej zamówić przez internet, gdyż z tego co się orientuje to można oddać towar do 10 dni bez podania przyczyny?! Czy to także obowiązuje gdy zamówie np. w Euro RTV AGD przez internet z dostawą do domu? Tylko gdzie wtedy się sprzęt oddaje - do najbliższego punktu czy musze kurierem odsyłać towar? Może się ktoś orientuje?
 

wladek_wypadek

New member
To są 2 inne sklepy, każdy pracuje na własny rachunek.
Nie możesz oddać telewizora zakupionego przez internet do sklepu stacjonarnego.
Pytałem w RTV EURO AGD
 

mezjash

New member
Właśnie muszę doszukać się jakiegoś sklepu z którym nie ma problemów.
A jak oceniacie pilota RMC30D1P2 ?? Bajer, czy dobra sprawa?
 

weksla

New member
Bez reklam
Jesli chodzi o pilot multimedialny, to mam takowy i póki co to używałem go tylk ona początku dla zabawy, tak to leży wyładowany, nie wiem dlaczego ale jak patrze na youtube to tam ma jakieś lepsze oprogramowanie i wyświetlacz niż ten mój.
 

weksla

New member
Bez reklam
Czy jest jakaś metoda aby nasze tv czytały format .wmv?
Pościągałem sobie mnóstwo materiału Full HD w tym formacie inie chce czytać. Macie jakieś pomysły, czy zostaje tylko konwersja (a tego nie chce mi sie robić)
 

mezjash

New member
A może zamiast LCD D7000 warto zastanowic się nad plazmą D8000?? Czy tam też są problemy z matrycami??
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
D7000 i D8000 bez różnic technicznych. Ramka za to w D7000 o wiele ładniejsza, ale to rzecz gustu w sumie.

Ja D7000 na 100% biorę tylko teraz pytanie czy okres przedświąteczny który się zbliża będzie obfitował w wyprzedaże czy może wzrosty cen?
 
Do góry