TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

Bikier

New member
Czy uważacie ze net 25mb/s powinien bezproblemowo wyświetlać seriale w HD na tvn player, czy moga wystepować zaburzenia, jak dam jakość na standard jest ok, na HD przycina się chociaz nie zawsze a szczególnie w godzinach wieczornych.

U mnie na 46D6000 TVN player bez problemu wyświetla seriale w HD, a mam tylko 6 mb/s, ale do telewizora podłączone kablem.
 

weksla

New member
Bez reklam
U mnie niestety kablem nie ma możliwości podłączenia bo musiałbym robić rewolucje z kablami w mieszkanie, a nie mam zamiaru:D
U mnie przy 25mb przycina tylko wieczorem, w ciągu dnia jest ok. A co miałeś na myśli pisząc że to wina samego tvn playera?
Fakt że np Ipla nie zacina, ale ma też gorszą jakość.
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Trzeba jeszcze pamiętać że nasze 25 Mbit to jest wartość górna. Dzisiaj jak robiłem testy łącza ze strony UPC to mam od 11 do 19 MBit a bywało, że mam 5 Mbit. Nędza po prostu. Pingi od 49 do nawet 190. A to ze wysyłanie jest do 1,5 Mbit uważam za skandal za te pieniądze, które z nas łupią.
 

konio68

New member
Ja mam 50Mbit z UPC po kablu i po wifi też. A player tnie na D8000 fakt ze mam soft ostatni dostępny online.
Inne materiały HD z netu czy 3D lecą bez zacinek pomimo że jeszcze 4 lapki po wifi coś tam pobierają.Z innych portali HD bez problemu.
ps. Własnie sprawdziłem dzisiaj w HD bez problemu. Chyba TVN coś miał nawalone z tym HD.
 

weksla

New member
Bez reklam
Ja sie tez skłaniam ku temu że TVN Player jest jeszcze poprostu nie dopracowany i pewnie poprawią to przy okazji. U mnie trailery 3D z widgetów samsungowskich chodzą bez problemu mimo iż pisze nawet że wymagają szybkiego łącza.
 

mlx

New member
ja mam 6ombit i 5ms ping - 3D Explorer działa płynnie,

ale te nasze polskie serwery no może poza Ipla - lubią przychrupać - a co gorsza trafiłem też na uszkodzone pozycje np. Robin z Sherwood odc.2 sezon 1 na Iplex.pl albo pierwszy odcinek Wszyscy kochają Romana na TVN Player

te problemy to w większości wina infrastruktury tj.małej ilości serwerów lub/i oprogramowania obsługującego - to wychodzi nasze "jakoś to będzie"
tak w sumie to z jednej strony nie płacimy im za ofertę ale to nie są czasy że VOD to jakaś nowinka więc nie rozumiem skąd są takie problemy

naszła mnie taka refleksja, że oferta TVNu jest beznadziejna - taką papkę serwują że szkoda gadać - sami kryminalni, detektywi, tajniacy etc. a ja wcześniej narzekałem na polshit że nic ciekawego teraz widać że Ipla to mistrzostwo przy tvn'ie
 
Ostatnia edycja:

color1

New member
Samsung TV DMR ?

Mam nastepujace pytanko: po podlaczeniu tv (d7000) do sieci domowej, w otoczeniu sieciowym na pececie pokazały mi sie 3 dodatkowe urządzenia, jedno z nich wymusza doinstalowanie sterownika Samsung TV DMR - którego system nie odnajduje (Win Vista) - czy ktoś wie skąd można zdobyć ten sterownik (w urządzeniach systemowych pokazuje się z wykrzyknikiem jako 'inne urządzenie')
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam nastepujace pytanko: po podlaczeniu tv (d7000) do sieci domowej, w otoczeniu sieciowym na pececie pokazały mi sie 3 dodatkowe urządzenia, jedno z nich wymusza doinstalowanie sterownika Samsung TV DMR - którego system nie odnajduje (Win Vista) - czy ktoś wie skąd można zdobyć ten sterownik (w urządzeniach systemowych pokazuje się z wykrzyknikiem jako 'inne urządzenie')

A instalowałeś PC Share Manager?
 

xx5032

New member
Chcialbym sie zapytac posiadaczy D7000, czy u Was wystepuja klatkowania obrazu tak jak w D6500, najczesciej podobno w polaczeniu z dekoderami n.
Jak "wyglada" plynnosc obrazu w porownaniu z Sharpem 830 i Panasoniciem VT30? (moze oceny w skali od 1-10)
 

konio68

New member
Chcialbym sie zapytac posiadaczy D7000, czy u Was wystepuja klatkowania obrazu tak jak w D6500, najczesciej podobno w polaczeniu z dekoderami n.
Jak "wyglada" plynnosc obrazu w porownaniu z Sharpem 830 i Panasoniciem VT30? (moze oceny w skali od 1-10)
Ja mam D8000 akurat ale ponoć to to samo i podłączony Turbodekoder N-ki .
Zero problemów czy klatkowania. Wszystko smiga rewelacyjnie.
Co masz na mysli - płynność.
Płynność obrazu bez zastrzeżeń - wszystko cacy a obraz moim zdaniem lepszy od Sharpa.
 

richie2106

New member
Witam.Posiadam model UE46D7090.Przy bezprzewodowym odtwarzaniu filmow w formacie AVI obraz odtwarzany jest plynnie bez zadnych przerw "ladowania".Przy odtwarzaniu wiekszych,kompatybilnych plikow filmowych,oraz filmow z internetu wystepuje u mnie ww.zjawisko oczekiwania i ladowania pliku.Podlaczenie nawet kablem LAN nie zmienia sytuacji.Predkosc lacza-32000.Jest na to jakas rada ?Dzieki za sugestie.Pozdr.

PS.Pojawila sie nowa wersja Firmware:1018.Czy ktos juz wgrywal ? Przy aktualizacji do wersji 1017 nie zauwazylem zadnych zmian.Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

weksla

New member
Bez reklam
A co to za wersja tv D7090?? Na jakiś inny kraj? Różni się czymś od naszych D7000?
U mnie tez troszkę jest "loading" ale trwa 3-5s
 

richie2106

New member
A co to za wersja tv D7090?? Na jakiś inny kraj? Różni się czymś od naszych D7000?
U mnie tez troszkę jest "loading" ale trwa 3-5s
To wersja na rynek niemiecki.Praktycznie nie rozni sie niczym oprocz tego,ze ma bardziej rozbudowana telegazete ( tak to sie chyba zwie ).I wlasnie ten "loading" wkurza.Pocieszeniem jest,ze nie wystepuje tylko u mnie.
 

weksla

New member
Bez reklam
Kojarzycie może czy nasze samsungi czytają format .avi czy trzeba konwertować, potrzebuje w miarę możliwości szybkiej odpowiedzi.
 
Do góry