TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

saintraziel

New member
Witam wszystkich

od 3 dni walczę z podłączeniem 46" do internetu - czy ktoś mógłby mnie oświecić czy TV daje jakiś znak że został podłączony kabel sieciowy? próbowałem podłączyć go do routera i bezpośrednio pod modem z kablówki ale niestety cały czas wywala się na teście łącza...
router wogóle nie odotował podłączenia sprzętu zarówno z automatycznym dhcp jak i przy połączeniu skonfigurowanym na sztywno - zupełnie jakby nie było fizycznego połączenia z tv

ktoś się spotkał może z walniętym konwerterem ethernet-> wtyczka samsungowa?
 

boncio1

New member
Witam wszystkich

od 3 dni walczę z podłączeniem 46" do internetu - czy ktoś mógłby mnie oświecić czy TV daje jakiś znak że został podłączony kabel sieciowy? próbowałem podłączyć go do routera i bezpośrednio pod modem z kablówki ale niestety cały czas wywala się na teście łącza...
router wogóle nie odotował podłączenia sprzętu zarówno z automatycznym dhcp jak i przy połączeniu skonfigurowanym na sztywno - zupełnie jakby nie było fizycznego połączenia z tv

ktoś się spotkał może z walniętym konwerterem ethernet-> wtyczka samsungowa?

Co do testu połączenia to od kilku dni też mi wywala błąd typu zakłócenia nie pozwoliły na sprawdzenie szybkości łącza.

A jak sprawdzić? Przejrzyj aplikacje i spróbuj zainstalować, odpalić.
Najczęściej router ma kontrolkę aktywności portu ethernet.
 

Slygado

New member

saintraziel

New member
Co do testu połączenia to od kilku dni też mi wywala błąd typu zakłócenia nie pozwoliły na sprawdzenie szybkości łącza.

A jak sprawdzić? Przejrzyj aplikacje i spróbuj zainstalować, odpalić.
Najczęściej router ma kontrolkę aktywności portu ethernet.
nie o to mi chodziło - nie mam co sprawdzać ani jak instalowac bo nie jestem w stanie wogóle nawiazac połączenia TV => internet - doskonale wiem że router ma kontrolke portu - problem polega na tym ze się ona nie swieci tak jakby router wogóle nie rozpoznawał podłączonego urządzenia

próbowałem podłączyc pod laptopa bezpośrednio żeby sprawdzić czy wykryje cokolwiek - efekt jak na routerze czyli pokazuje że kabel sieciowy odłączony i zero jakiejkolwiek aktywności
 

Mouera

New member
Jeżeli po podłączeniu TV do routera kontrolka portu się nie zapala tzn. że nie ma prawidłowego fizycznego połączenia - sprawdzałeś czy:
- masz przelotkę Ethernet prawidłowo zatrzaśniętą w porcie z tyłu TV?
- czy kabel sieciowy nie jest uszkodzony?
- czy port routera do którego podłączasz TV pracuje prawidłowo?

Jeśli wszystko jest ok, to port w TV może być uszkodzony - bo nie kojarzę żeby dało się go wyłączyć z poziomu menu.
 

kazikw1

New member
Jeżeli po podłączeniu TV do routera kontrolka portu się nie zapala tzn. że nie ma prawidłowego fizycznego połączenia - sprawdzałeś czy:
- masz przelotkę Ethernet prawidłowo zatrzaśniętą w porcie z tyłu TV?
- czy kabel sieciowy nie jest uszkodzony?
- czy port routera do którego podłączasz TV pracuje prawidłowo?

Jeśli wszystko jest ok, to port w TV może być uszkodzony - bo nie kojarzę żeby dało się go wyłączyć z poziomu menu.

Warto jeszcze sprawdzić czy masz w ustawieniach sieci "auto" oraz czy w routerze masz włączone DHCP. Jeśli nie - możliwe że w TV masz zatrzaśnięte ustawienia innej sieci (choć fabrycznie jest na auto). Jeśli w routerze nie masz DHCP - włącz; dzierżawy (numery IP) będą przydzielane urządzeniom automatycznie. Zakładam, że nie masz włączonego filtrowania MAC (kiedy tylko wskazane urządzenia mają prawo dostępu do sieci; jeśli masz wyłącz je lub dodaj MAC numer TV) oraz że pula przeznaczona na DHCP nie została wykorzystana (jak ustawisz na np. 192.168.0.100 - .102 a podłączasz 4 urządzenia - te czwarte nie dostanie adresu, bo skończyła się pula.
 

kazikw1

New member
nie o to mi chodziło - nie mam co sprawdzać ani jak instalowac bo nie jestem w stanie wogóle nawiazac połączenia TV => internet - doskonale wiem że router ma kontrolke portu - problem polega na tym ze się ona nie swieci tak jakby router wogóle nie rozpoznawał podłączonego urządzenia

próbowałem podłączyc pod laptopa bezpośrednio żeby sprawdzić czy wykryje cokolwiek - efekt jak na routerze czyli pokazuje że kabel sieciowy odłączony i zero jakiejkolwiek aktywności

1. Zrestartuj router.
2. Przepnij wtyczkę do innego portu na routerze
3. sprawdź kabel
4. sprawdź czy masz dobrze obciśnięte przewody w kabelku (patrz obrazek)
 

Attachments

  • ethcable568b.gif
    ethcable568b.gif
    12,1 KB · Wyś: 116

chudy111

New member
witam,mam problem z modelem c8000 46cali.Miga mi czasami obraz,blyska,wiec wylaczylem z pradu wtyczke na okolo 1min,potem bylo ok przez jakis czas i znowu to samo .Nastepnym razem zadzwonlem do serwisu i kazal mi gosciu przytrzymac przycisk EXIT i pojawilo mi sie ustawienia domyslne i bylo dobrze,ale po jakims miesiacu znowu zaczal migac,CO MI PORADZICIE
 

Jacajacenty

New member
Wczoraj widziałem w sklepie EURO cenę wyprzedażową ;) na 46C8000 z 6999 na 6799 PLN.Tak jak sądziłem dużej obniżki cen,pomimo wejścia na rynek serii D,nie można było się spodziewać.W sklepach internetowych też ceny wciąż na tym samym poziomie...
 

kazikw1

New member
witam,mam problem z modelem c8000 46cali.Miga mi czasami obraz,blyska,wiec wylaczylem z pradu wtyczke na okolo 1min,potem bylo ok przez jakis czas i znowu to samo .Nastepnym razem zadzwonlem do serwisu i kazal mi gosciu przytrzymac przycisk EXIT i pojawilo mi sie ustawienia domyslne i bylo dobrze,ale po jakims miesiacu znowu zaczal migac,CO MI PORADZICIE

Dobre pytanie. Ja w UE55C8000 też mam taką akcję, że od czasu do czasu mignie obraz (jakby się na ułamek sekundy wyłączyło podświetlenie led i włączyło ponownie). Z tym EXIT nie próbowałem, może to rozwiąże problem, choć tv jest świeży (3 tygodnie) a już od tygodnia to obserwuję...
Może ktoś mądrzejszy wie co to za akcyja?

Dzięki w imieniu swoim i chudego111 :)
 

kazikw1

New member
Wczoraj widziałem w sklepie EURO cenę wyprzedażową ;) na 46C8000 z 6999 na 6799 PLN.Tak jak sądziłem dużej obniżki cen,pomimo wejścia na rynek serii D,nie można było się spodziewać.W sklepach internetowych też ceny wciąż na tym samym poziomie...

Najśmieszniejsze jest to że MediaMarkt czyściło z 3 tygodnie temu magazyny i wypychali UE46C8000 po 5990 pln :( bez okularesów, ale cena i tak extra była i szybciutko zeszli ze stanów.
 
Do góry