TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory plazmowe- ceny .
samsung_price%20%284%29.jpg

LCD
samsung_price%20%282%29.jpg

Blu-ray players
Odtwarzacze Blu-ray
samsung_price%20%283%29.jpg

Home Cinema Systems
Kino domowe systemy
samsung_price%20%281%29.jpg
 

Mouera

New member
Właśnie dzisiaj na infolinii Samsunga dowiedziałem się że mają wtopę z SamsungApps w TV z serii 6000, 7000, 8000 - ten sam soft przecież. Ja posiadam C6500 oraz C8000 i w żadnym od dłuższego czasu nie mogę uruchomić SamsungApps ponieważ wywala błąd "Wystąpiły zakłócenia w sieci" - natomiast już zainstalowane widgety oraz reszta usług sieciowych działa bez problemu. Konsultant powiedział że wiedzą o problemie i czekają na nowy soft. Moim zdaniem sprawa jest jasna - Samsung zaktualizował oprogramowanie na serwerach a o TV już zapomnieli. Konsultant mówił, że czekają i doczekać się nie mogą... żenada normalnie.

Gdybym wcześniej nie zainstalował tego co mam, to w widgetach miałbym pustkę. Normalnie można żądać w takim momencie uprawnień wynikających z gwarancji - przecież nie działa jedna z ważniejszych funkcjonalności TV.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
32" i 37" seria 7 i 8
cen nie ma podane?


PS.
Co do dzwieku 5.1 i serii C8000 to jednak DTS nie idzie 5.1
Sprawdzilem to na brata TV (chociaz ma c6000, ale kodeki audio maja te same) i wysyla 2.0 i kino wlacza DTS Neo 6 i kino przerabia to do 5.1, wiec ludzie prawde mowili, a koledze nie wiem jakim cudem idzie 5.1, pewnie tez wlacza Ci kino DTS Neo 6 i myslisz, ze jest 5.1
 
Ostatnia edycja:

sfw

New member
32" i 37" seria 7 i 8
cen nie ma podane?


PS.
Co do dzwieku 5.1 i serii C8000 to jednak DTS nie idzie 5.1
Sprawdzilem to na brata TV (chociaz ma c6000, ale kodeki audio maja te same) i wysyla 2.0 i kino wlacza DTS Neo 6 i kino przerabia to do 5.1, wiec ludzie prawde mowili, a koledze nie wiem jakim cudem idzie 5.1, pewnie tez wlacza Ci kino DTS Neo 6 i myslisz, ze jest 5.1

Moje kino nie ma DTS Neo 6, natomiast na wyświetlaczu pali mi się flaga DTS no i słyszę to 5,1 we wszystkich kanałach. Jakby były dwa kanały to mój dekoder wysłałby tylko sygnał na 2 głośniki, automatycznie nie rozszerza. Chyba, że ktoś Cię pompuje informacją z instrukcji DTS 2.0+ digital Out tutaj Glossary - DTS 2.0 Digital out jest wytłumaczone co to znaczy. Więcej pomóc nie mogę.
 

kazikw1

New member
obiecane ceny

WItam, miały być kurcze w piątek zeszłego tygodnia, ale grypa nie wybiera :(
UE65D8000 - 19990 PLN
UE55D8000 - 9990 PLN
UE46D8000 - 7990 PLN
UE40D8000 - 5990 PLN

UE55D7000 - 8990 PLN
UE46D7000 - 6499 PLN
UE40D7000 - 4999 PLN

Podobno wszystkie mają 1 parę okularów w zestawie, ale na 100% uwierzę jak zobaczę.
Sory za laga.
Pozdr :)
Ktoś obiecał podać ceny :)
 

julianoz

New member
WItam, miały być kurcze w piątek zeszłego tygodnia, ale grypa nie wybiera :(
UE65D8000 - 19990 PLN
UE55D8000 - 9990 PLN
UE46D8000 - 7990 PLN
UE40D8000 - 5990 PLN

UE55D7000 - 8990 PLN
UE46D7000 - 6499 PLN
UE40D7000 - 4999 PLN
Kiedy to pojawi się w mediach i w sklepach? Ja czekam z decyzją na ue46c8000 i widzę, że nie ma wielkiej różnicy w cenach z odpowiednikiem D
P.S. wielkie dzięki za info :)
 

kazikw1

New member
Kiedy to pojawi się w mediach i w sklepach? Ja czekam z decyzją na ue46c8000 i widzę, że nie ma wielkiej różnicy w cenach z odpowiednikiem D
P.S. wielkie dzięki za info :)

Zwróć uwagę na micro dimming. Nie widziałem tej technologii na oczy, ale nie jestem do końca pewien, że edge led + czary mary programowe jest lepsze od podświetlenia tylnego z wygaszaniem strefowym...

Źródło: Features and Specifications - NEW! 55" Class (54.6" Diag.) LED 8000 Series Smart TV | Samsung TV/Video

Incredible Contrast with Micro Dimming Plus
Micro Dimming Plus is a feature that is unique to the Samsung LED 8000. TVs typically treat their light source as a single light even though there may be many bulbs making up that light. While most TVs can vary the brightness, they expose the whole scene to the same light. As a result, a bright object in a dark scene (a candle in a dark room) is dimmed to make the room dark, or a dark object in a bright scene (an action hero silhouetted against an explosion) is grayer than it should be to make the scene bright. With the advent of LED TVs, this was no longer a limitation of TV. LED light sources can be placed behind the panel and used to light only a specific region. With many of these LEDs behind the panel, bright areas get the light they need and dark areas stay dark. This is a process commonly called “Local Dimming”. However, Local Dimming poses other problems: the TV must be thicker and more LEDs are needed making the set more expensive and less energy efficient. Samsung has found a way to create the contrast improvements offered by Local Dimming without sacrificing the TVs depth, design, energy efficiency or price. This innovative technology is called Micro Dimming. It uses software to analyze the picture, break it up into many squares, and adjust the panel to account for darker and brighter areas. On the LED 8000, this is taken even further with Micro Dimming Plus. In addition to the Micro Dimming software, the LED 8000’s Micro Dimming Plus features built-in hardware that allows for each of the LEDs lights to be automatically adjusted independently. If you are looking for elite picture quality in an ultra slim TV, Micro Dimming Plus in the LED 8000 ensures that the image is as close as possible to what the camera saw when the video or film was made.
 
Ostatnia edycja:

kazikw1

New member
Kiedy to pojawi się w mediach i w sklepach? Ja czekam z decyzją na ue46c8000 i widzę, że nie ma wielkiej różnicy w cenach z odpowiednikiem D
P.S. wielkie dzięki za info :)
UE46C8000 był w MediaMarkt na wyprzedaży po 5999 PLN, więc różnica między C a D jest 2000 PLN (+33%) a więc zgodnie z oczekiwaniami - sporo. Za 8000 można było kupić 55" C7000.
Teraz seria C jest praktycznie niedostępna (szukałem bez skutku ze 2 tygodnie temu po Polsce; sklepy niby mają, ale jakby co - nie mają).
Pozdr :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ja zamówiłem w Czwartek rano , a w Piątek o 14godz. Samsung 55 C8000 zawisł u mnie na ścianie:-o. Zakup przez sklep stacjonarny z ;hurtowymi; w Gdańsku.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
To nie wiem dlaczego u brata pisze DTS Neo 6, ktos ma jakies pomysly?
(c6000 ma jakby co, ale kodeki sa te same co c8000)
Dekoder <-hdmi->TV<-optyczny->Amplituner Onkyo

Jesli na dekoderze idzie 5.1 to na kinie jest 5.1, bo nadaja AC3 a z tym nie ma problemow.
Z dysku jak otwieram AC3 to tez 5.1 idzie, a DTS to kino wyswietla zaraz DTS Neo 6
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
WItam, miały być kurcze w piątek zeszłego tygodnia, ale grypa nie wybiera :(
UE65D8000 - 19990 PLN
UE55D8000 - 9990 PLN
UE46D8000 - 7990 PLN
UE40D8000 - 5990 PLN

UE55D7000 - 8990 PLN
UE46D7000 - 6499 PLN
UE40D7000 - 4999 PLN

Podobno wszystkie mają 1 parę okularów w zestawie, ale na 100% uwierzę jak zobaczę.
Sory za laga.
Pozdr :)
Te ceny skad wzieles?
Kiedy te TV maja pojawic sie w Polsce?
Rozmawialem z kolega z media expert i oni nie maja zadnych informacji od samsunga o seri D.

5.1 po optyku na 100% leci (u mnie leci)
po hdmi nie leci 5.1 na 100% :) nawet na hdmi1 z kanałem zwrotnym
Jestes tego pewny, ze DTS idzie Ci 5.1, nawet w specyfikacji pisze, ze Digital DTS out 2.0, wiec chyba problem rozwiazany i trzeba ogladac filmy z ac3, tutaj 5.1 idzie bez problemu
 

kazikw1

New member
Ceny wymyśliłem :) A tak serio - są na tyle "tajne", że nie mogę ujawniać źródła. Telewizorki mają być dostępne jeszcze w marcu.

Co do DTS 5.1; robiłem test u siebie i w tej chwili nabrałem wątpliwości czy wychodziło 5.1 z AC3 czy też z DTS. Sprawdzę to w najbliższym czasie i potwierdzę swoją lub Twoją wersję jednocześnie przyznając Ci rację.
 

sfw

New member
Jestes tego pewny, ze DTS idzie Ci 5.1, nawet w specyfikacji pisze, ze Digital DTS out 2.0, wiec chyba problem rozwiazany i trzeba ogladac filmy z ac3, tutaj 5.1 idzie bez problemu

Przecież napisałem gdzieś wyżej żebyś sobie przeczytał co to DTS 2.0 z instrukcji znaczy!!! Poza tym również pisałem wyżej, że ja odtważam z DTSem po USB i DLNA, z jakiego odtwarzacza ten sygnał? Po HDMI nie sprawdzałem.
 

julianoz

New member
UE46C8000 był w MediaMarkt na wyprzedaży po 5999 PLN, więc różnica między C a D jest 2000 PLN (+33%) a więc zgodnie z oczekiwaniami - sporo. Za 8000 można było kupić 55" C7000.
Teraz seria C jest praktycznie niedostępna (szukałem bez skutku ze 2 tygodnie temu po Polsce; sklepy niby mają, ale jakby co - nie mają).
Pozdr :)
W tym tygodniu Media Markt oferowało we Wrocku UE46C8000 za.....7500 zł, na internecie niby są za ok 6400. Czekam nadal, bo i tak nigdzie prawie nie ma. ;-)
 
Do góry