TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

saper_1981

New member
czego uzywacie do czyszczenia TV, ja dzisiaj wzielem jakis srodek do matryc + szmatka dolaczona do TV i same smugi :p wyglada gorzej niz przed czyszczeniem??

Nastepnie jak czyscicie okulary, bo te mi sie czesto brudza a ta szmatka slabo idzie (moczycice ja czy cos, bo ja narazie na sucho robie nie wiem czy mozna jakis srodkow uzywac do okularow)


Ja nigdy od kad mam TV lcd nie czyscilem ekranu, zawsze aby kurz zetrzec moja zona ma taka specjalna szczotke z miekkiej tkaniny ktora idealnie zbiera wszelki kurz. Oczywiscie rame tv wycieram sciereczka. Z monitorem Lcd robie to samo i nie mam zadnych smug na ekranie.
pzdr
 

ciurak

New member
otwierasz np total commandera lub winrar i tam dajesz F2 (zmien nazwe) i usuwasz m2ts i wpisujesz zamaist tego mkv
dzięki skuter za fatygę już wcześniej doszedłem żeby zrobić to w total comander , ale filmy w hd mkv wyglądają bomba a może ktoś podesłać najlepsze ustawienia dla hdmi pod telewizję n z góry dzięki
 

Zgrabny

New member
Kupiłem wczoraj 46" C8000 i chciałbym zawiesić go na moim wieszaku ale nie mam odpowiednich śrub. Śruby co mam od wieszaka są za długie i za wąskie.
Czy ktoś z Was dokupywał do tego TV śruby??
Czy dostane je w jakimś budowlanym sklepie?
 

jarbla

New member
Czy do gniazda na karty CI;CI+ można włożyć moduł dostępowy TNK-HD lub Polsatu? (włożyć pewnie się da tylko czy to będzie działało??
 
Ostatnia edycja:

michald211

Klub HDTV.com.pl
vip
Dysk zewnętrzny SAMSUNG S2 640GB 2,5"

posiadam Dysk zewnętrzny SAMSUNG S2 640GB 2,5" i mam na nim nagrane filmy MKV i blurey i nie wiem czy telewizor Samsung 46C8000 poradzi sobie z tym dyskiem. Czy ktoś odtwarzał filmy z dysku o tej pojemności lub większej ???
 

sfw

New member
posiadam Dysk zewnętrzny SAMSUNG S2 640GB 2,5" i mam na nim nagrane filmy MKV i blurey i nie wiem czy telewizor Samsung 46C8000 poradzi sobie z tym dyskiem. Czy ktoś odtwarzał filmy z dysku o tej pojemności lub większej ???

Mój 55' odtwarza z dysków do 2TB włącznie bez problemu zarówno po USB jak i DLNA. Problemem będą jedynie " ... nagrane filmy Blue-rey" rozumiem, że to obrazy płyt (np. ISO) tego jeszcze chyba się nie da odtworzyć. Tylko pliki które masz wyszczególnione w instrukcji.

pzdr
 

Zgrabny

New member
Telewizor już zawieszony ale mam drugi większy problem.
Kupiłem kable hdmi 1.4 i kiedy w PS3 uruchomię 3D w GT5 to nie mam dźwięku.
Połączenie mam PS3-Amlituner-TV w takiej kolejności. PS3 jak by odcinał dźwięk.
Kombinowałem już z różnymi opcjami ale to nie przynosi żadnych efektów.
Pomocy!
 

Andrew150

New member
Zgrabny - czy twój ampli obsługuje standard HDMI 1.4 ?
Mam podobny zestaw z amplitunerem Onkyo 607, który obsługuje niestety tylko 1.3 i musiałem podpiąć PS3 bezpośrednio do TV, bo przez ampli nie chciały się odtwarzać filmy 3D z PS3.
PS3 mam połączone z ampli zwykłym optykiem, więc nie mam dźwięku w standardzie HD tylko zwykły DD i DTS.
Rozwiązania tego problemu są moim zdaniem dwa: albo zmienić ampli na inny, albo dokupić odtwarzacz blu-ray z osobnymi dedykowanymi dla dźwięku i obrazu dwoma wyjściami HDMI - np. Panasonic DMP BDT-300.
 

ciurak

New member
Panowie a może ktos poda jakieś ustawienia 3d tak by były jak najlepsze efekty wychodzenia przedmiotów z telewizora , ktoś pisał o ustawieniu perspektywy 3d na +5 i tak zrobiłem ale ten efekt coś wydaje mi się niezadowalający a i może jakieś info na temat filmików i demek które to najlepiej pokazują gdzie je znaleźć , z góry dzięki za info
 

sfw

New member
Panowie a może ktos poda jakieś ustawienia 3d tak by były jak najlepsze efekty wychodzenia przedmiotów z telewizora , ktoś pisał o ustawieniu perspektywy 3d na +5 i tak zrobiłem ale ten efekt coś wydaje mi się niezadowalający a i może jakieś info na temat filmików i demek które to najlepiej pokazują gdzie je znaleźć , z góry dzięki za info

Wydaje mni się, że ustawienie perspektywy działa tylko w trybie 2D>3D. Nie wiem co oglądałeś w 3D ale bardzo dużo zależy od materiału. Najlepszy efekt niestety uzyskasz z Blue-ray 3D po HDMI 1,4.
 

Zgrabny

New member
Andrew150 - Mój amplituner nawet nie wspiera 1.3 nie pisząc o 1.4 nie wiem o czym myślałem. Swoja drogą przez mój amplituner nie powinien nawet iść obraz 3D ale go oszukałem i podpiołem kabel PS3-TV, a później PS3-amplituner-TV i obraz był ale nie było dźwięku. Nie mam zamiaru na razie albo w ogóle zmieniać amplitunera bo moim zdaniem spełnia swoją funkcję doskonale jeżeli chodzi o dźwięk. Podłącze PS3 z amplitunerem optykiem to jedyny wyjście. Na te dwa HDMI kable wydałem majątek bo nie lubię plątaniny kabli i ten wsteczny kanał audi bardzo by mi się przydał ale jeden kabelek już dzisiaj oddałem do sklepu.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
witam,
wczoraj podlaczylem 1. raz dysk i wszystko fajnie chodzil i nagle sie zawiesil nie wiem co sie stalo, TV sie uruchomil ponownie i dysk chodzil ok, dzisiaj potestuje dalej, ale jak wylaczam TV to nagle dysk sie zatrzymuje (daje taki pisk, jakby talerze sie zatrzymywaly), idzie jakos wlaczyc bezpiecznego usuwania sprzetu czy cos? Bo nie chce uszkodzic dysku
 

Andrew150

New member
Nie miałem nigdy problemów z dyskiem (mam LG 640GB). Po wyłączeniu telewizora kontrolna dioda dysku cały czas świeci się u mnie.
Jeśli chcę dysk wyłączyć całkowicie to muszę po prostu wyjąć wtyczkę z gniazda USB - nigdy nie spowodowało to zawieszenia.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a dysk masz tylko po przez USB podlaczony? czy jakies zewnetrze zasilanie tez masz?

Dzisiaj odpalilem TV z wlaczonym dyskiem, lecz nie uruchamialem media play i wylaczylem TV, to wszystko ok nic w dysku nie piszczalo, moze mam czekac az dysk przestanie sie krecic i wtedy TV wylaczyc czy cos?
Bo wczoraj te dzwieki nie byly zbyt fajne :/

Jakby co mam dysk 160GB segate 7200rpm + jakas obudowa na USB

PS dodam, ze wzielem zwykly kabel USB, bo ten od dysku byl za krotki, moze w nim tkwi problem??
Na tym kablu od dysku mam takie kolko na przewodzie kabla, moze to musze miec co?? czy po co to jest?
 

boncio1

New member
Przy okazji jeszcze zapytam, czy na youtubie telewizor odtwarza video w jakosci hd ?
Niestety opcji przełączania na HD nie znalazłem :???:, co dziwne, bo mój telefon taką opcję ma.
... PS dodam, ze wzielem zwykly kabel USB, bo ten od dysku byl za krotki, moze w nim tkwi problem??
Na tym kablu od dysku mam takie kolko na przewodzie kabla, moze to musze miec co?? czy po co to jest?
To kółko, to dławik ferrytowy, chroni przed zakłóceniami. Jeśli kabel masz USB2.0 to powinno być ok.
 
Do góry