TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Smołek

New member
RHJG a mógł byś jeszcze napisać jak się do tego Panel On Time menu serwisowego dostać?
... i czy sprzedawca nie może go jakoś we własnym zakresie wyzerować
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,wchodzisz do menu serwisowego; menu zaawansowane Enter 0000 Panel Display Time-i jest np.98h.Tylko to moze NIC NIE DAC bo mozna zrobic Reset Panel Time 0 h.Sprzedawca moze to teoretycznie zrobic tylko bardzo wątpie,ze to robią,mozna przy okazji bardzo latwo uwalic pół ustawien lub cały TV.
View attachment 5372
 
Ostatnia edycja:

Smołek

New member
dzięki za zdjęcie!
to lipa jeśli można to zresetować. Jeśli sprzedawca jest nie uczciwy to pewnie to zresetuje przed wysyłką lub co kilka dni jeśli stoi na wystawce :/
jedynym wyjściem jest kupić na miejscu nie informując wcześniej sprzedawcy o chęci zakupu i liczyć że będzie tam liczba bliska 0 :/
Rozumiem że do menu dostanę się wciskając po kolei Info Menu Mute Power a wszystkie ustawienia wprowadzone wcześniej w ustawieniach dźwięku/obrazu się resetują bez względu czy coś tam zmienię czy nie?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,NIE. Tylko na prawde nie radze tam wchodzic jest tych submenu ponad 20bylo-by takich zdjec,mozna bardzo latwo uwalic wszystko.W sklepie internetowym jest tak jak w magazynie nikt tam nic nie grzebie,w stacjonarnym zreszta tez.pozdr.
 
Ostatnia edycja:

seba_27

New member
Witam. Ponawiam pytanko:
Czy można sprawdzić czas działania danego TV gdzieś w opcjach?? Pytam żeby przypadkiem nie kupić TV z ekspozycji który działał już nie wiadomo ile.

Telewizory z ekspozycji muszą być zaznaczone jako "towar z ekspozycji" a Ty musisz być poinformowany przez sprzedawcę.
Poza tym tv z ekspozycji nie będą miały naklejonych zabezpieczeń na stopkę i ramę.
Co do okularów - trzeba sprawdzić instrukcje obsługi - jeśli na stronie z opisem akcesoriów tam gdzie jest :
- podstawka,
- pilot
- uchwyty na kable
itd itd
jeśli są tam napisane okulary to musisz je dostać - inaczej musi być wyraźnie napisane że ten telewizor nie posiada w zestawie okularów.
 

seba_27

New member
Witam forum,

Właśnie zakupiłem model 55 cali serii 8k, 3D powala (Avatar poprosyu WYMIATA!!!). Jednak jest też łyżka dziegciu ... nie widzi dysków 2 TB (jak mój Seagate) :(

mam takie pytanko
z czego odpalasz Avatara 3D z bluraya???
ja sciagnąłem film potwory kontra obcy 3d zapisałem na pendrivie i odpaliłem w tv ale ten obraz już na starcie jest 3d ( czerwone i niebieskie linie) jak włączę tryb 3d i okularki efektu nie widac.
Co do dysków sformatuj je w systemie NTFS albo FAT 32.
Mozesz użyć przejsciówki usb-hdmi i podłaczyc i wykryć jako HDMI
albo bezposrednio usb-usb i odpalić z opcji media.
 

Evitare

New member
Smołek nie siej juz popeliny jak taki PM samsunga jestes to kup mi w Electro world 46 cali za 6500 w Warszawie... Moze czas chwycic za telefon... a przynajmniej dokladnie przegladać strony sklepów...

Byłem w MM w Białym i niby promocja 46" za 7500zł, gdzie w Euro za 7500zł bez promocji. Dzisiaj zajrzałem do Media Expert i za 40" chcą 5300zł a za 46" 6500zł.

MM jest sklepem dla (nie)idiotów.
 

sfw

New member
mam takie pytanko
z czego odpalasz Avatara 3D z bluraya???
ja sciagnąłem film potwory kontra obcy 3d zapisałem na pendrivie i odpaliłem w tv ale ten obraz już na starcie jest 3d ( czerwone i niebieskie linie) jak włączę tryb 3d i okularki efektu nie widac.
Co do dysków sformatuj je w systemie NTFS albo FAT 32.
Mozesz użyć przejsciówki usb-hdmi i podłaczyc i wykryć jako HDMI
albo bezposrednio usb-usb i odpalić z opcji media.

Avatara odpaliłem z HDD, wersja 3D side by side. PKO o którym mówisz to chyba wersja dla okularów czerwono niebieskich a nie dla aktywnych 3D. Co do dysku to był sformatowany w NTFS, po prostu chyba driver który siedzi w TV nie obsługuje tak dużych pojemności, mam nadzieję, że kolejne releasy oprogramowania dla TV zniwelują ten problem. Dyski 1 TB i niżej czy to FAT32 czy NTFS widziane są bez problemów.
 

boncio1

New member
Właśnie też się zastanawiałem czy ten "bezvat" w MM to jest czy nie jak zobaczyłem w Łodzi 40" za 5999. Prawda jest taka, że po 1. ceny różnią się w zależności od miasta, a po 2. są takie jak u konkurencji i tyle. Ten cały "bezvat" ma tylko przyciągnąć nieświadomych ludzi.
 

NickSon

Member
Ja sie niczego po MM nie spodziewałem tak jest i tak będzie max najnizsze ceny w promocjach takich jak MM i inne markety to najnizsze ceny bez promocji z ceneo. Uswiadomcie sobie panowie ze sprzet elektronicny to nie marże na poziomie kilkudziesiięciu procent tzn tak 100% marzy moze soue rypnac MM na żelazku czy innym dorbnym sprzecie drogi towar to głodowe marze :) Co tu siepodziewac po sklepie ktory musi utrzymowac tak wielkie sklepowe molochy... Takie duze sklepy internetowe jak electro czy agito jadą na marzach czesto nizszych niz 5%
MM czasami tez sprzedaje cos tanio np pisze do Was z lapka Lenovo Był najtanszy na rynku na dzien zakupu :)
Tu koledzy pisza o 3D z internetu jak to wyglada? to chyba musi byc kopia 1 do 1 a i tak mi sie wydaje ze to musi isc przez HDMI i to te 1.4 i innego sygnalu tv nie przyjmie i nie uruchomi tego kodeka 3d. A jakies tam mkv czy inne divx to nie ta bajka nie ta ilosc danych wiec o takich numerach mozna zapomniec

PS przejścówka USB HDMI :D dobre sobie lae nie bądzmy ignorantami technicznymi:p
 

boncio1

New member
A mam pytanie, czy wiecie jak odpalić film z dźwiękiem lepszym niż DD5.1 na tym TV? Mam tu na myśli DD+ (7.1). Optykiem nie działa. TV posiada dekoder DD+, ale nie odtwarza nawet 6 kanałów - jest cisza. HDMI ARC też mi nie działa, ale do tego chyba musi być sprzęt zgodny z CEC. Ten sam problem mam z kompa po HDMI.
 

sfw

New member
Ja sie niczego po MM nie spodziewałem tak jest i tak będzie max najnizsze ceny w promocjach takich jak MM i inne markety to najnizsze ceny bez promocji z ceneo. Uswiadomcie sobie panowie ze sprzet elektronicny to nie marże na poziomie kilkudziesiięciu procent tzn tak 100% marzy moze soue rypnac MM na żelazku czy innym dorbnym sprzecie drogi towar to głodowe marze :) Co tu siepodziewac po sklepie ktory musi utrzymowac tak wielkie sklepowe molochy... Takie duze sklepy internetowe jak electro czy agito jadą na marzach czesto nizszych niz 5%
MM czasami tez sprzedaje cos tanio np pisze do Was z lapka Lenovo Był najtanszy na rynku na dzien zakupu :)
Tu koledzy pisza o 3D z internetu jak to wyglada? to chyba musi byc kopia 1 do 1 a i tak mi sie wydaje ze to musi isc przez HDMI i to te 1.4 i innego sygnalu tv nie przyjmie i nie uruchomi tego kodeka 3d. A jakies tam mkv czy inne divx to nie ta bajka nie ta ilosc danych wiec o takich numerach mozna zapomniec

PS przejścówka USB HDMI :D dobre sobie lae nie bądzmy ignorantami technicznymi:p

Akurat w przypadku modelu 55' to konkurencji cenowej na rynku w stosunku do MM nie było żadnej. Kupiłem za 9400 z parą okularów. Co do 3D z inetu to of coz nie jest to kopia 1/1 bo takowego Avatara chyba jeszcze nie ma ... ktoś pewnie ręcznie zrbił konwersję do Side by Side, waży toto około 14 Gb ale i tak włosy stają z zachwytu! Jeśli w końcu będzie dostępny na BD to napewno kupię.
 

NickSon

Member
sfw ale o czym piszesz w temacie awatara? Działa ten materiał 3d z okularami? jak to puszcasz? czy moze masz "jeża" od zwylkego 2d w 1080p?
 

sfw

New member
sfw ale o czym piszesz w temacie awatara? Działa ten materiał 3d z okularami? jak to puszcasz? czy moze masz "jeża" od zwylkego 2d w 1080p?

Czytać ze zrozumieniem mój poprzedni post ;). TV Samsunga ma możliwość odtwarzania 3D w 4 trybach, odtwarzałem Awatara w trybier Side by Side. Dwa obrazy obok siebie które TV składa w jeden 3D ... głębia, że po prostu wymiata!
 

Andrew150

New member
Witam.
Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem UE55C8000 (czekałem na bezvacie w MM i się wreszcie doczekałem).
Wczoraj miałem już więcej czasu żeby potestować mój nowy nabytek i powiem tylko jedno:
SZCZĘKA OPADA!
Nie spodziewałem się takiej jakości obrazu (do tej pory miałem LG 42LC3R) - oglądałem m.in. nowego Batmana z Blu-Raya, tudzież kilka filmów z mojego Kaona (w Asterze) na C+HD i jestem spełniony.:smile:
Teraz czekam tylko na Avatara w 3D - wie ktoś kiedy w końcu będzie premiera?
 

NickSon

Member
sfw a sorry to juz kumam jeszcze nie siedze w technice 3d... Musze się chyba podszkolić;) Czyli tak sobie poradzili z podwójną liczbą klatek wsadzili 2 klatki w jedną :p Ciężar mnijeszy ale coś za coś dla Wideofilów mała lipa 1920 dzielimy na połowe :p Te side by side chyba najlepsze zastosowanie będzie miało w telewizji 3d nadawcy HD w łatwy sposób będą mogli przejść na akceptowalne jakościowo 3d.
W jakim formacie pliku masz ten film? Czy dekodowanie side by side obejmie odpowiednio spreparowane formaty typu MKV?

W sprawie cen c8000 Dziś dzwoniłem do media expert nic takiego nie ma jak 46 cali za 6500 (przynajmniej w mojej okolicy)
 

Evitare

New member
sfw a sorry to juz kumam jeszcze nie siedze w technice 3d... Musze się chyba podszkolić;) Czyli tak sobie poradzili z podwójną liczbą klatek wsadzili 2 klatki w jedną :p Ciężar mnijeszy ale coś za coś dla Wideofilów mała lipa 1920 dzielimy na połowe :p Te side by side chyba najlepsze zastosowanie będzie miało w telewizji 3d nadawcy HD w łatwy sposób będą mogli przejść na akceptowalne jakościowo 3d.
W jakim formacie pliku masz ten film? Czy dekodowanie side by side obejmie odpowiednio spreparowane formaty typu MKV?

W sprawie cen c8000 Dziś dzwoniłem do media expert nic takiego nie ma jak 46 cali za 6500 (przynajmniej w mojej okolicy)

media expert w Łomży, było u nich bezvacie i za 6500 zł oddawali 46"
 

sfw

New member
sfw a sorry to juz kumam jeszcze nie siedze w technice 3d... Musze się chyba podszkolić;) Czyli tak sobie poradzili z podwójną liczbą klatek wsadzili 2 klatki w jedną :p Ciężar mnijeszy ale coś za coś dla Wideofilów mała lipa 1920 dzielimy na połowe :p Te side by side chyba najlepsze zastosowanie będzie miało w telewizji 3d nadawcy HD w łatwy sposób będą mogli przejść na akceptowalne jakościowo 3d.
W jakim formacie pliku masz ten film? Czy dekodowanie side by side obejmie odpowiednio spreparowane formaty typu MKV?

W sprawie cen c8000 Dziś dzwoniłem do media expert nic takiego nie ma jak 46 cali za 6500 (przynajmniej w mojej okolicy)

No oczywiście, że jest to 1920/2 ale szczerze vpowiedziawszy jak na 13 Gb kontener mkv jakość po prostu powala! Będę się bał uruchomić oryginalnego Awatara w 3D jak wyjdzie bo chyba nie wyłączę! ;)
Z innej beczki, Ci z was którzy mają samsungi z 3D, jeśłi jeszcze tego nie zrobiliście to obejżyjcie zdjęcia w modzie konwersji 2D/3D PO PROSTU ODJAZD!!! :-D
 
Do góry