TV HD w polskiej TK Multimedia

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A coś bliżej wiesz? Przy okazji ma ktoś jakieś info na temat kanału TVN24 HD? W n-ce już został dołączony. Jakość bardzo dobra, wysoki bitrate...dochodzi do 11Mb.

Edit
Info ze strony MM:
od 03 grudnia 2012r. zmiany w ofercie programowej Multimedia Polska S.A. i Multimedia Polska Południe - wyłączone zostają kanały Zone Europa i Club TV a włączone Fox, Fox HD i ATM Rozrywka.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Info ze strony MM:
od 03 grudnia 2012r. zmiany w ofercie programowej Multimedia Polska S.A. i Multimedia Polska Południe - wyłączone zostają kanały Zone Europa i Club TV a włączone Fox, Fox HD i ATM Rozrywka.

... czy stanowi to podstawę do wypowiedzenia umowy ?
Mam pakiet Komfort Analogowy w Multimedia Polska S.A. i chciałbym uwolnić się od nich na wieki.


Kanały Zone zmieniają się w CBS. Można zrywać umowy z operatorem? - CBS, prawo | media2.pl

Tu jest duży artykuł na ten temat i takie dywagacje na koniec :

"Czy operator może bronić się przed wypowiedzeniem umowy wskazując, że co prawda doszło do zmiany oferty programowej (przez zastąpienie jednego programu innym), jednak program nowy jest lepszej jakości, lub jest ciekawszy, a co za tym idzie nie doszło do negatywnej zmiany dla abonenta.

W takim wypadku należy uznać, że z zasady ochrony abonentów wynika odpowiedź przecząca.

Abonent ma bowiem prawo do decydowania o tym, jaka oferta programowa mu odpowiada na podstawie własnego gustu i rozeznania.
Nie ma możliwości abstrakcyjnego oszacowania co dla konkretnego abonenta jest ciekawe i atrakcyjne.
Próby takie stanowiłyby próby pozbawienia abonentów możliwości kierowania się własnym zdaniem i osądem co w konsekwencji naruszyłoby ich prawa.

W związku z powyższym należy uznać, że każde zastąpienie jednego programu innym stanowi podstawę do wypowiedzenia umowy przez abonenta"
 

tolesi

New member
... czy stanowi to podstawę do wypowiedzenia umowy ?
Mam pakiet Komfort Analogowy w Multimedia Polska S.A. i chciałbym uwolnić się od nich na wieki.


A nie macie w umowach info : Gwarantowana liczba programów telewizyjnych składająca się na Pakiet ...., i liczby przy każdym pakiecie , Zmianę w Ofercie Usług Operatora, stanowiącą zmianę warunków Umowy Abonenckiej , będzie stanowić obniżenie liczby programów telewizyjnych składających się na Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanej przez Operatora. (obowiązuje dla Umów Abonenckich oraz Aneksów do Umów Abonenckich zawartych od 27.08.2012r.)
Więć dla wielu wyrzucenie 2 i wrzucenie 3 kanałów nie pozwala rozwiązać umowy.
 

spider1978

New member
Bez reklam
Kristop dzięki za info:) ciekawe czy doczekam chwili kiedy pojawi się Eurosport 2 a nie trzeba Budeslige oglądać z kiepską jakością online na kompie:D
 

wielkigul

New member
... czy stanowi to podstawę do wypowiedzenia umowy ?
Mam pakiet Komfort Analogowy w Multimedia Polska S.A. i chciałbym uwolnić się od nich na wieki.


A nie macie w umowach info : Gwarantowana liczba programów telewizyjnych składająca się na Pakiet ...., i liczby przy każdym pakiecie , Zmianę w Ofercie Usług Operatora, stanowiącą zmianę warunków Umowy Abonenckiej , będzie stanowić obniżenie liczby programów telewizyjnych składających się na Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanej przez Operatora. (obowiązuje dla Umów Abonenckich oraz Aneksów do Umów Abonenckich zawartych od 27.08.2012r.)
Więć dla wielu wyrzucenie 2 i wrzucenie 3 kanałów nie pozwala rozwiązać umowy.

Mamy, ale ten zapis jest sprzeczny z ustawą, więc nie ma mocy prawnej. Gdyby ot tak sobie można było wyłączać ustawowe prawo umową/regulaminem to każdy operator by to stosował.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Trochę szkoda mi Zone Europa. Myślałem, że chociaż w analogu oszczedzą ten kanał.
Fox to kolejny kanał z serialami amerykańskimi, dla mnie pomijany w liście programów. O ATM nie ma co pisać za dużo, bo to kolejna "zapchajdziura"...
 

tolesi

New member
Trochę szkoda mi Zone Europa. Myślałem, że chociaż w analogu oszczedzą ten kanał.....

Nie mogli oszczędzić tego kanału bo zaprzestał on nadawanie a raczej firma nadająca zmieniła nazwy CBS Europa zastąpił kanał Zone Europa, CBS Reality zastąpił kanał Zone Reality , CBS Drama zastąpił kanał Club TV. Na stronie MM mamy komunikat że wyłączaja bo nadawca przestał nadawać (co nie daje podstawy do rozwiązania umowy) a nie piszą że w sumie zmieniono nazwy kanałów (połaczyli się nadawcy CBS i Chello Zone )

Mamy, ale ten zapis jest sprzeczny z ustawą, więc nie ma mocy prawnej. Gdyby ot tak sobie można było wyłączać ustawowe prawo umową/regulaminem to każdy operator by to stosował.

A możesz konkretnie jaka ustawa ? bo bez konkretnych paragrafów i numerów ustaw z MM nie wygrasz
 
Ostatnia edycja:

laaval

New member
Moim zdaniem MM można naskoczyć. Zdanie prawników z jednej kancelarii nic nie znaczy. MM ma swoich prawników, którzy w szafie nie śpią i skoro uchwalili taki a nie inny regulamin, to pewnie mają podstawy prawne, żeby funkcjonował sobie legalnie. Swoją drogą chciałbym dowiedzieć się co w takiej sprawie miałby do powiedzenia NSA.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dostałem odpowiedź z BOK odnośnie dołączenia do oferty kanału TVN24 HD.
"...Na dzień dzisiejszy niestety nie posiadamy informacji o planach wprowadzenia wskazanego kanału do naszej oferty...."

I to by było na tyle...
 

wielkigul

New member
A możesz konkretnie jaka ustawa ? bo bez konkretnych paragrafów i numerów ustaw z MM nie wygrasz
Na szczęście to nie ja muszę z nimi wygrywać tylko UKE/UOKiK przywalając im karę za naruszenie zbiorczych interesów konsumentów. Czy zmiana oferty programowej kablówki uprawnia do wypowiedzenia umowy? - Konsument - telekomunikacja - Prawa konsumenta - Wieszjak.pl Próbują stosować klauzulę niedozwoloną licząc, że ciemny lud to kupi.
Ja kończę swoją współpracę z MM z końcem roku z innego powodu.
 

andrzejag

New member
kończę umowę z MM a własciwie ze Stream bo MM przejeła Stream do tej pory korzystałem z Modułu CAM teraz nie ma takiej możliwości idę do Polsat Cyfrowy?!?!?!
 

spider1978

New member
Bez reklam
Pojawiły się nowe testy umiejscowienie wskazuje na kanał dokumentalny i filmowy może ktoś ma jakieś przecieki?:)

kanał 225 Test.225
kanał 433 Test.433
 

goryczka

New member
kończę umowę z MM a własciwie ze Stream bo MM przejeła Stream do tej pory korzystałem z Modułu CAM teraz nie ma takiej możliwości idę do Polsat Cyfrowy?!?!?!

jest mozliwosc dalszego korzystania z modulu cam,
tez jestem w takiej sytuacji i chcialem zrezygnowac ale jednak w biurze klienta okazalo sie ze moga przedluzyc mi za 59 sama telewizje (bez pakietu hd bo to teraz 30zl a usuneli z niego wiekszosc kanalow) i dalej bede mial modul cam. zrezygnowalem tylko z internetu.

ogolnie to na infolinii za kazdym razem mowili cos innego i za kazdym razem byla inna cena na to samo. polecam przejsc sie do punktow ktore sa otwarte w super godzinach 8-16 :)
pozdrawiam
 

thommy18

New member
W Szczecinie nie mam w ogóle takiego kanału jak 225 czy 433. W jakim mieście są te testy ? Czy jest tam jakaś treść czy jedynie czarny obraz ? Co do modułu CAM nie słyszałem o takowym w Multimedia, a byłoby to fajne rozwiązanie bo dałoby się wtedy wyeliminować dekoder, który nie jest szczytem techniki.
 
Do góry