TV HD w polskiej TK Multimedia

masloww

New member
Bez reklam
Ty się crimsonclick tak nie wstydzisz?; dorosły, dzieciaty facet a z zachowujesz się jak blondynka;
facet sprawdza wszystkie możliwe ustawienia, zmienia kabelki, gniazda, włącza wyłącza sprzęt sto razy, kombinuje jak może a gdy to nie pomaga to bierze po prostu telefon i dzwoni na pomoc techniczną; blondynka niczego nie dotyka, rozkłada ręce i pyta się innych co ma robić;
a tak w ogóle jak sobie nie radzisz to zacznij czytać instrukcje; w innych tematach też to widać
 

crimsonclick

New member
Ty się crimsonclick tak nie wstydzisz?; dorosły, dzieciaty facet a z zachowujesz się jak blondynka;
facet sprawdza wszystkie możliwe ustawienia, zmienia kabelki, gniazda, włącza wyłącza sprzęt sto razy, kombinuje jak może a gdy to nie pomaga to bierze po prostu telefon i dzwoni na pomoc techniczną; blondynka niczego nie dotyka, rozkłada ręce i pyta się innych co ma robić;
a tak w ogóle jak sobie nie radzisz to zacznij czytać instrukcje; w innych tematach też to widać

Ty się masloww nie wstydzisz? Ja zacząłem dzisiaj zapytaniem o problemy z ADB, bo nie mogłem znaleźć wypowiedzi w temacie. Dostałe poradę odnośnie spradzenia poziomu sygnału i zmian kabli, obie czynności wykonałem: pierwszą po zgłoszeniu problemu na forum, drugą przed; poza tym ja lubię się bawić kabelkami. Natomiast nie chcę być przysłowiowym "mądrym po szkodzie" i nie muszę wiedzieć, czy siła sygnału z MM najlepsza osiąga wartość 100 , czy może 25; TAK SAMO W INNYCH TEMATACH, skoro zdążyłeś sprawdzić. Fakt, nie obleciałem instrukcji dekodera, natomiast wyłapałem w necie info o problemach ADB z zanikiem obrazu i dźwięku, no i napisałem dzisiaj. Jak Ci sie nie podoba, to nie odpisuj i nieradź. Niepotrzebne mi są rady zakompleksionego chłopca, który uważa się za Guru i traktuje laika jak przygłupa. Tak na przyszłość, nie wyżywaj się, jeśli ktoś Cię tak traktuje, to nie znaczy, że zaraz trzeba się odegrać na zwykłym forumowiczu. Tyle w temacie.
 

Pixeel

Member
Witam wszystkich,

Koleżanko Frauka, tak właśnie czytam Twoje wypowiedzi odnośnie przejścia z MM do N-ki, że postanowiłem, iż na 99% sam tak zrobię - kończy mi sie umowa z MM. Jestem z MM od kilku lat, ale wkurza mnie podejście do stałych klientów - liczą się tylko nowi. Przyznam nie chciałem wracać do talerza - IIIp i wiatry na DolnymŚląsku czasami robią swoje (pod tym względem z kablem jest wygodniej), ale nie dają mi wyboru. Więc czas pomyśleć o zmianie.
Czy jest coś czego ci brakuje w stosunku do MM (prócz Polsatu) ?
 

Mushasi_

New member
sprawdzałem poziom w ustawieniach dekodera: poziom 21 ber 0.00. Nie wiem, jak to się ma do najlepszego poziomu sygnału.
Ja nie miałem niższego poziomu niż 30 maks do tej pory 53.
Jeśli chodzi o BER to im bliżej 0.00 tym lepiej ale raz zauważyłem skoki w tym parametrze i wtedy były jakieś problemy z obrazem.
Moim problemem jest brak obrazu na TVP 1 co jakiś czas, a jest tylko dźwięk, ale wystarczy tylko zmienić kanał i wrócić na TVP 1 i już jest obraz :shock:
 

crimsonclick

New member
Ja nie miałem niższego poziomu niż 30 maks do tej pory 53.
Jeśli chodzi o BER to im bliżej 0.00 tym lepiej ale raz zauważyłem skoki w tym parametrze i wtedy były jakieś problemy z obrazem.
Moim problemem jest brak obrazu na TVP 1 co jakiś czas, a jest tylko dźwięk, ale wystarczy tylko zmienić kanał i wrócić na TVP 1 i już jest obraz :shock:
o dzięki, to już mi troche rozświetla mój blond-mózg
 

tolesi

New member
Witam wszystkich,

Koleżanko Frauka, tak właśnie czytam Twoje wypowiedzi odnośnie przejścia z MM do N-ki, że postanowiłem, iż na 99% sam tak zrobię - kończy mi sie umowa z MM. Jestem z MM od kilku lat, ale wkurza mnie podejście do stałych klientów - liczą się tylko nowi. Przyznam nie chciałem wracać do talerza - IIIp i wiatry na DolnymŚląsku czasami robią swoje (pod tym względem z kablem jest wygodniej), ale nie dają mi wyboru. Więc czas pomyśleć o zmianie.
Czy jest coś czego ci brakuje w stosunku do MM (prócz Polsatu) ?
Pani Frauka już "szaleje" na forum Nki :)
Ja też przeszedłem w listopadzie z TV , zależy co lubisz oglądać , tutaj masz jakie są kanały w pakietach n:kanały w ofercie n ,(dodatkowo od lutego paczka BBC ) no i poza pakietami jest ich trochę . Najlepiej przejść się do jakiegoś Punktu Nki i tam można obejżeć co dają .
 

Frauka

New member
Bez reklam
Pani Frauka już "szaleje" na forum Nki :)

Nie chichraj się bo jak podjadę do tego Ełku to skórę przetrzepię :p ( mam babcię w Grajewie :p ) Znajdę po antenie z logo N :D

Pixeel jak na razie jestem zadowolona. Polsatu mi nie brakuje bo jak się tak zastanowić nad tym dłużej to i tak oglądałam raz w tygodniu.

Jak ktoś nie jest maniakiem siatkówki ( jak mój ojciec) to na 2ch Eurosportach HD, NSporcie HD, TVP Sport, ESPN znajdzie coś dla siebie. Aaa jeszcze jest jakieś Orange Sport Info.

Podoba mi się kanał TVP Seriale. Czasem można trafić na jakąś starszą perełkę i się pośmiać.
Do tego TVPHD. Fajnie się ogląda polskie filmy w wyższej rozdzielczości. Czekamy tylko na TVP1HD bo to co teraz dali to podobno jest tymczasowe. Coś zdechło na transponderze i naprawiają. Jak będzie to zobaczymy.

BBC HD to coś pięknego. BBC ma dobre filmy przyrodnicze i w pełni zastępuje mi brak NG. Zresztą jest NatGeoWild w HD, którego w SD w MM nie oglądałam z uwagi na rozmyte kontury a uważam że jest świetny. Teraz nadrabiam. Do tego oczywiście masz Animal Planet HD za który nie trzeba płacić 19 zł jak w MM. :p No i od 1 lutego wskakuje paczka kanałów BBC ( która jest w MM) ale z BBC Knowledge w HD :)

Seriali też nie brak. FoxLifeHD, FoxHD, AXNHD. Zdarza się ze starsze rzeczy puszczają w 4:3 ale juz chyba lepiej tak niż źle przeskalowane. Nowe produkcje juz lecą w 16:9 i aż przyjemnie takie CSI w HD oglądać :)

Za to wszystko 48 zł. Dekoderek z nagrywarką. Pauzuję, idę po kanapkę, wracam odpauzowuję :) W MM za taką przyjemnośc chcieli ode mnie 20 zł.

Jedyny problem jaki mialam po zamówieniu N to problem z kurierem. Wysłał im info że podpisałam umowę i odebrałam paczkę a ja go na oczy nie wiedziałam. Przyjechał dopiero po weekendzie.
Zanim przyjechał to ja juz miałam antenęza oknem. W APS dostałam nboxika serii CLRA, nówkę nieśmiganą. Instalacja anteny trwałą 10 minut, dekoder łyknął oprogramowanie podczas gdy oglądałam sobie Gotowe na Wszystko z dysku. :) Na razie odpukać wszystko gra.
Jeszcze tylko muszę kupic mały routerek, żeby kabla z netem nie ciągnac przez ścianę i będzie słuchanie mnóstwa stacji radiowych :D
 
Ostatnia edycja:

Pixeel

Member
Nie chichraj się bo jak podjadę do tego Ełku to skórę przetrzepię :p ( mam babcię w Grajewie :p ) Znajdę po antenie z logo N :D

Pixeel jak na razie jestem zadowolona. Polsatu mi nie brakuje bo jak się tak zastanowić nad tym dłużej to i tak oglądałam raz w tygodniu.

Jak ktoś nie jest maniakiem siatkówki ( jak mój ojciec) to na 2ch Eurosportach HD, NSporcie HD, TVP Sport, ESPN znajdzie coś dla siebie. Aaa jeszcze jest jakieś Orange Sport Info.

Podoba mi się kanał TVP Seriale. Czasem można trafić na jakąś starszą perełkę i się pośmiać.
Do tego TVPHD. Fajnie się ogląda polskie filmy w wyższej rozdzielczości. Czekamy tylko na TVP1HD bo to co teraz dali to podobno jest tymczasowe. Coś zdechło na transponderze i naprawiają. Jak będzie to zobaczymy.

BBC HD to coś pięknego. BBC ma dobre filmy przyrodnicze i w pełni zastępuje mi brak NG. Zresztą jest NatGeoWild w HD, którego w SD w MM nie oglądałam z uwagi na rozmyte kontury a uważam że jest świetny. Teraz nadrabiam. Do tego oczywiście masz Animal Planet HD za który nie trzeba płacić 19 zł jak w MM. :p No i od 1 lutego wskakuje paczka kanałów BBC ( która jest w MM) ale z BBC Knowledge w HD :)

Seriali też nie brak. FoxLifeHD, FoxHD, AXNHD. Zdarza się ze starsze rzeczy puszczają w 4:3 ale juz chyba lepiej tak niż źle przeskalowane. Nowe produkcje juz lecą w 16:9 i aż przyjemnie takie CSI w HD oglądać :)

Za to wszystko 48 zł. Dekoderek z nagrywarką. Pauzuję, idę po kanapkę, wracam odpauzowuję :) W MM za taką przyjemnośc chcieli ode mnie 20 zł.

Jedyny problem jaki mialam po zamówieniu N to problem z kurierem. Wysłał im info że podpisałam umowę i odebrałam paczkę a ja go na oczy nie wiedziałam. Przyjechał dopiero po weekendzie.
Zanim przyjechał to ja juz miałam antenęza oknem. W APS dostałam nboxika serii CLRA, nówkę nieśmiganą. Instalacja anteny trwałą 10 minut, dekoder łyknął oprogramowanie podczas gdy oglądałam sobie Gotowe na Wszystko z dysku. :) Na razie odpukać wszystko gra.
Jeszcze tylko muszę kupic mały routerek, żeby kabla z netem nie ciągnac przez ścianę i będzie słuchanie mnóstwa stacji radiowych :D
I znów mnie koleżanka "połechtała" :) z 99% zrobiło się 99.5% w stronę n-ki.
Czy zestaw (czasza, konwerter itp) kupowałaś, czy już miałaś np. z wcześniejszych platform? Ponoć lepiej kupić osobno, aniżeli u nich. Ciekawe czy i ja dostanę wersję CLRA. Rozumiem, że dzwoniłaś na infolinie i tam wszystko załatwiłaś.

Pozdrawiam
Pixeel
 

Frauka

New member
Bez reklam
Powiem szczerze, że lepiej podjechać do APS i nie brać przez kuriera. I tak będziesz miał 7 dni na odstąpienie od umowy jak napiszesz, że brak jest technicznych mozliwosci do odbioru N.

W APS można ugadać nboxa serii CLRA ( ktory potem np po roku Nka moze Ci apgrejdować do Turbo z 500gb dyskiem za 0zł). Od kuriera jest większe prawdopodobieństwo otrzymania dekodera starszej serii, po kimś i potem są cyrki. Ja dostałam w APS nówkę nieśmiganą. Przy okazji dowiedziałam się jak to wszystko wygląda z wymianą zepsutego sprzętu itp. Na pewno gosc z APS inaczej będzie na mnie patrzył skoro wzięłam u niego.

Wraz z nowym dekoderem CLRA dostałam czaszę 80cm i konwerter Twin na 2 anteny ( lepiej to podpiąć 2 kablami, wtedy lepiej sie nagrywa i ogląda jednocześnie cos innego.

Z netu wzięliśmy info jaki mniej więcej ustawić kąt, z tyłu czaszy są kąty zaznaczone więc nie trzeba żadnych kątowników i innych wynalazków.

Antena z konwerterem = 90zł
nbox recorder = 48zł
10m kabla =10zł
4 końcówki do kabli = 4zł

I to wszystko :)

Jak poczytasz forum nki to zobaczysz ze czasem może być różnie. U mnie trochę zawinił kurier, wkurzyłam się i poszłam do APS czego nie żałuję. A kurierowi podziękowałam :)

Do kablówki zawsze można wrócić za jakiś czas. To tylko 13 miesięcy a nie całe życie. Czasem warto spróbować czegoś nowego.
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Eee tam czepiacie się :p

W tym temacie też trzeba coś pochwalić a że MM nie ma za co to nie moja wina :p
Już nie będę, obiecuję poprawę :d

pozdrawiam, miłego weekendu :p
 

kubus76k

New member
Eee tam czepiacie się :p

W tym temacie też trzeba coś pochwalić a że MM nie ma za co to nie moja wina :p
Już nie będę, obiecuję poprawę :d

pozdrawiam, miłego weekendu :p

Witaski, Czy MM nie ma za co chwalić ? Hmm to zależy czego oczekujemy od operatora.... Ja mam 4 usługi od MM i jakoś nie narzekam. Jasne że zdarzają się jakieś niedociągnięcia chwilowy zanik usługi ale jeśli chodzi o czas usuwania awarii to przynajmniej u mnie jest całkiem zadowalający. Także ja pochwalę MM w tym temacie :) Pozdrówka @ll
 

tolesi

New member
No w zasadzie to mozna pochwalić MM za internet bo ani razu nie miałem przez kila lat problemu i nie mam do dziś, telewizja analogowa ok ,ale do czasu gdy kupiłem tv LCD , telefon nie wiem ale z cennika to wychodzi taniej komórka, co do telewizji cyfrowej to DTV 2 lata miałem w nadziei , że zobaczę w końcu jakiś postęp techniczny (kosmiczne obrazy)ale niestety nie zobaczyłem jakość fatalna ,więc pożegnałem tv z MM , niestety trzeba iść za postępem technologicznym , no i niestety pazernośc MM płacenie 2 razy za te same programy w analogu i cyfrówce ,czy felerne poukładanie w pakietach DTV programów , i oferty przedłużeniowe w 50% wyższej cenie niż dla nowych abonentów.
 

kubus76k

New member
No w zasadzie to mozna pochwalić MM za internet bo ani razu nie miałem przez kila lat problemu i nie mam do dziś, telewizja analogowa ok ,ale do czasu gdy kupiłem tv LCD , telefon nie wiem ale z cennika to wychodzi taniej komórka, co do telewizji cyfrowej to DTV 2 lata miałem w nadziei , że zobaczę w końcu jakiś postęp techniczny (kosmiczne obrazy)ale niestety nie zobaczyłem jakość fatalna ,więc pożegnałem tv z MM , niestety trzeba iść za postępem technologicznym , no i niestety pazernośc MM płacenie 2 razy za te same programy w analogu i cyfrówce ,czy felerne poukładanie w pakietach DTV programów , i oferty przedłużeniowe w 50% wyższej cenie niż dla nowych abonentów.

Oj tu się z Kolegą zgodzę, płacenie 2x za to samo to nie porozumienie o tym powinni pomyśleć, jeśli chodzi o jakość DTV to mam 2 LCD jednego SHARPa i Samsunga i na każdym z nich dla mnie odbiór jest zadowalający :)Pozdrówka
 

Benzon1983

New member
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie dekoderów jakie oferuje Multimedia. Przedłużyłem z nimi umowę na 18 m-cy w zamian zaoferowali mi telewizję cyfrową za 50 zl. Przyszedł monter i okazało się że ten dekoder musi mieć połączenie z modemem. Chwila rozmowy z monterem, trochę ponarzekałem na ilość kabli i monter się "wysypał" że jest jakiś dekoder zintegrowany. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.

Pozdrawiam.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Oj tu się z Kolegą zgodzę, płacenie 2x za to samo to nie porozumienie o tym powinni pomyśleć, jeśli chodzi o jakość DTV to mam 2 LCD jednego SHARPa i Samsunga i na każdym z nich dla mnie odbiór jest zadowalający :)Pozdrówka

Też byłam zadowolona. Zadowolenie minęło po wizycie u brata jak zobaczyłam kanały N.
Wtedy dotarło do mnie jak bardzo MM kompresuje te kanały.
Moim rodzicom MM też odpowiada. Ja jestem tą, którą wkurza mleko, płacenie za analog, którego nie używałam w ogóle. Gdyby to kosztowało 20-30 zł to ok. Ale 66 zł (66 bo zgodnie z promocją obowiązkowo musialam zatrzymać jakiś pakiet i wybrałam Film) gdzie mogę oglądać tylko 3 kanały w HD, mnie nie zadowala.

Jedynie internet sobie zostawiłam i w czerwcu przedłużę umowę. Ale na tym polu też stwierdzam, że napychają ludzi na maksa, żeby jak najwięcej mln zysku było a potem w godzinach szczytu mam zamiast 12mb - 8 i to muszę się cieszyc :p
 

Alundro

New member
Trzeba przyznać że MM dba o ludzi starszych bo nie pozwala im zapomnieć o jakości sygnału analogowego. Po 31.07.2013 specjalnie dla nich ale i dla wszystkich pewnie zostanie dodany nowy pakiet "Komfort Analogu HD Mgła" by można dalej cieszyć się jakością analogu.
 
Ostatnia edycja:

rosiaktotti

New member
Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie dekoderów jakie oferuje Multimedia. Przedłużyłem z nimi umowę na 18 m-cy w zamian zaoferowali mi telewizję cyfrową za 50 zl. Przyszedł monter i okazało się że ten dekoder musi mieć połączenie z modemem. Chwila rozmowy z monterem, trochę ponarzekałem na ilość kabli i monter się "wysypał" że jest jakiś dekoder zintegrowany. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.

Pozdrawiam.
no ja taki mam , ma wbudowany modem :)
 
Do góry