TV HD w polskiej TK Multimedia

Snakeee

New member
Bez reklam
w tym roku MM planuje wydać gigantyczną kasę na skup własnych akcji – ponad 300 mln zł; starczyło by na światełko w każdym domu prawie wszędzie; kasa ta będzie pochodzić z kredytów i obligacji więc nie ma co liczyć na inwestycję w infrastrukturę w najbliższych latach bo kasa będzie potrzebna na spłatę długów; widać nie ma chętnych na kupno MM a właścicielom potrzebna gotówka już teraz;

MM dzięki inwestycjom w DOCSIS 3.0 miała już pod koniec 2009 r. oferować internet 100 Mb/s w niektórych miastach; do tej pory oferta jest tylko na papierze, tak jak oferta mniejszych prędkości 12 i 20 Mb/s które mogą działać i bez DOCSIS 3.0;

Za 300mln zlotych swiatlowod w kazdym domu? Nie jestem wielkim zwolennikiem MM ale zmyslasz w tym momencie.
Dzwonilem chyba ze 2 tygodnie temu na partyline (jak zwykle do pomocy technicznej) i pytalem o pakiet 120Mb+ przekazali mi info ze mozna zamowic ten pakiet, niestety w moim miescie nie :( Podali mi o ile pamietam Wawe, Gdynie i jeszcze 2 albo 3 miasta chyba, jak zapytalem czy maja duze zainteresowanie tymi predkosciami z mojego rejonu to uslyszalem ze praktycznie nikt o to nie pyta.
Ruszyliby z tym ostro gdyby bylo ogromne zapotrzebowanie, MM nie idzie tam gdzie znajdzie 10 klientow, oni ida zawsze na ilosc :)

A wracajac do tych swiatlowodow, co sie stanie jak klient przerwie taki kabelek? :) Nie wiem co prawda jak to jest do jego chaty podprowadzone, byc moze to jakies nowe osiedle i wszystko idzie schowane pod tynkiem, w rurkach itd. no ale jak taki kabele gdzies na zewnatrz przerwia? :) Technik nie podjedzie i nie zrobi zlaczki przeciez :)
 

masloww

New member
Bez reklam
Dialog za 56 mln zł ma wybudować sieć PON obejmującą 70 tys. mieszkań
http://www.dialog.pl/biuro_prasowe/?a=291&type=news_page_aktualnosci_firmowe
MM za 330 mln zł podłączyłaby 412 tys. mieszkań a tak nie będzie długo długo nic;
wcześniej w grudniu 2009r MM wzięła 400 mln zł kredytu a potem pożyczyła tą kasę swoim właścicielom – dodatkowe 500 tys. mieszkań byłoby w PON;
odpowiedź z MM „nikt o to nie pyta” jest standardową odpowiedzią na większość pytań, dostawałem ją zawsze na pytanie o C+S2 - jak jeszcze go nie było;
ale fakt że na 100 Mb/s jest małe zapotrzebowanie, na razie większość byłaby zadowolona jakby miała 12-20 Mb/s; ale za kilka lat kto wie; jeszcze 2-3 lata temu większości wystarczała prędkość 1-2 Mb/s;
jak dopytywałem się o prędkości 12-20 Mb/s to dostałem ceny w promocji 130-180 zł miesięcznie; przy takich cenach to jeszcze długo będą odpowiadać że nie ma zainteresowania wyższymi prędkościami
 

Alundro

New member
Chciałbym doczekać kiedyś czasów kiedy to można będzie komuś z MM powiedzieć : bo o Was już nikt nie pyta. Żeby ta sieć przestała istnieć i wreszcie wszedł na polski rynek np jak teleiwzja SKY. Mam kolegę w UK który ma SKY i Cyfrowy Polsat to mówi że nie porównywalna jakość obrazu na korzyść SKY.
 

noespa

New member
SGP na Canal+ Sport HD - biała kropka

Witam,

Mam pytanie może nie związane do końca z TV Multimedia, ale śledzę to forum i mam nadzieję że ktoś będzie mi mógł odpowiedzieć.

Oglądam transmisję SGP w Lesznie (żużel) na Canal+ Sport HD. Podczas transmisji wszystko jest OK, ale gdy jest przerwa między biegami to pokazują "loże ekspertów" i siedzą tam 3 osoby (kobieta i 2 facetów). Podczas zbliżenia na jednego lub drugiego faceta na TV pojawia mi się biała kropka (wygląda jak martwe piksele). W związku z tym mam pytanie czy u u Was też jest taki efekt. Kropka pojawia się w górnej części ekranu prawie na środku TV. Czy to wina transmisji (np. uszkodzona kamera która nagrywa) czy coś jest z moim TV nie tak.

TV Cyfrową w HD mam w sieci MM.

Pozdrawiam
 

tolesi

New member
jeśli masz tą "kropkę" wielkości kilka mm na kilka mm to cały blok pikseli, u mnie tez czasem się takie coś pojawiało w programach HD (jak były odkodowane ) a jeśli masz tą kropkę malutką i na wszystkich programach to wina LCD , uszkodzony piksel
 

spider1978

New member
Bez reklam
BBC HD dobrze jakby pojawilo sie w mm najlepiej w miejsce Luxe TV jak to pierwotnie mialo byc. Ja tez mam nadzieje ze TVP HD pojawi sie jak najszybciej i zostalo na dluzej niz tylko na MS;) no i wreszcie moze pomysla o TVP Sport zeby wrzucic do DTV oczywiscie z konkretnym bitrate zeby jako tako wygladalo jeszcze to 16/9:)
 

spider1978

New member
Bez reklam
To już niemal pewne. Zapowiadany od wielu miesięcy kanał telewizyjny BBC HD wreszcie zadebiutuje w Polsce. Już w maju pojawi się u pierwszych operatorów w Polsce (m.in. w telewizji "n" i UPC Polska). a mm oczywiscie nadal ma nas abonentow gdzies haha inne kablowki cos robia a nasza obmysla tylko plan biznesowy jak zarobic wiecej lol
 

spider1978

New member
Bez reklam
no o tym mowie ze kompletnien nic mm nie dziala w odroznieniu od konkurencji. wprowadzenie canal+ sport 2 animal planet hf i z 6 programow z analogu to wszystko co dzieje sie od poczatku roku w naszej cudownej kablowce
 

spider1978

New member
Bez reklam
wszystko wskazuje na to ze maj bedzie kolejnym miesiacem pod tytulem nie robienie niczego w mm olewanie klientow i nabijanie kasy :) nie wiem czy doczekam sie kiedy kolwiek nat geo wild hd, tvp hd, eurosport 2, disney channel czy teraz bbc hd. to tak jest jak dziady nie maja konkurencji i podzielili sie w miastach osiedlami
 

ss1973

New member
Po trzy letniej przerwie powróciłem do DTV w MM.Tak jak wczesniej pisałem zaproponowali mi stałą cene na 18 miesiecy 50 PLN pakiet Cyfrowy Komfort.Pierwsza niespodzianka to w BOK-u powiedzieli że nie ma dekoderów z wbudowanym modemem(myślę trudno). Dzwoni do mnie monter że sie trochę spóźni bo ma spory poślizg mówię ok nie ma problemu i na koniec go zagaduje co z tymi dekoderami są czy nie ma. Monter na to że dekodery z wbudownym modemem są na wyraźne życzenie klienta to ja do niego że sobie taki życze,po godzine miałem zainstalowany dekoder z wbud.modemem.
Kiedy zaczynałem po raz pierwszy przygodę z DTV nie było tak kolorowo NG HD to jedna wielka przycinka,reszta programów poniżej jakiegokolwiek poziomu.Teraz uczciwie stwierdzam że jest o niebo lepiej,siła sygnału na maxa.Ponieważ dysponuje LG 32 LC2R czyli tylko HDRedy programy HD są na bardzo dobrym poziomie(jak by to wyglądało na FullHD nie wiem)dekoder loguje się w miarę szybko,kanały przełaczają sie płynnie.Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony poziomem usługi(Łódź-Koziny)Na razie to tyle,mam nadzieję, że po paru dniach czar nie pryśnie,pozdro.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Ja po 3 miesiącach przerwy też wracam do MM :?. Niestety nie mam innej możliwości. Zobaczę co się zmieniło po tym czasie. Co prawda na koniec umowy po długiej walce poprawili jakość syganłu cyfrowego i było nawet ok. Mam nadzieję, że przez ten czas nic nie popsuli.
Dzisiaj włączyli mi analogową. We wtorek przyjdzie spec z dekoderem.
Na moim TV udało się odnaleźć kilka kanałów cyfrowych, które nawet można pooglądać.
 

masloww

New member
Bez reklam
Po trzy letniej przerwie powróciłem do DTV w MM.Tak jak wczesniej pisałem zaproponowali mi stałą cene na 18 miesiecy 50 PLN pakiet Cyfrowy Komfort.Pierwsza niespodzianka to w BOK-u powiedzieli że nie ma dekoderów z wbudowanym modemem...
pakiet Cyfrowy Komfort za 50 PLN? czyżby zrezygnowali z obowiązkowej opłaty za analog?
jeśli tak to cena 50 zł wydaje się całkiem rozsądna; mnie po zsumowaniu Basic kosztuje w drugim roku promocji 76,29 zł!!! - to chyba rekord świata za taki badziew;
ADB zdaje się nie produkuje już STB bez modemów, widno mają dużo starych zwrotów i muszą je wypchać;
programy HD daje się oglądać, ale SD to jakościowa ciągle tragedia;
z ilością programów HD MM odstaje coraz bardziej od konkurencji, no i ten nędzny drogi pakiet HD zachodzący na inne pakiety jest bez sensu
 

spider1978

New member
Bez reklam
masloww to nie nowosc mimo tego skusilem sie na pakiet HD majac nadzieje, ze beda wzbogacac oferte a tu dupa:( z checia bym sobie poogladal produkcje BBC w HD Top Gear itd a jak narazie to tylko slychac ze UPC z sieci kablowych ma zamiar wprowadzic ten program do oferty. Zreszta przybywa programow HD a u nas jak bylo tak jest czyli nedza.
 
Do góry